Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by asprilja View Post
    nekome je lepse gledati servis volej,nekome razmene sa osnovne linije uz promenu tempa,sve je to relativno,nego ovde pricamo o igri koja daje rezultate,ne o lepoti,jer o njoj se ne moze raspravljati
    A da li ti to misliš da igra napadačka ne daje rezultate.
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

    Comment


    • naravno da daje ali ne kao pre,nego umerena ofanziva sa dobrom defanzivom,ne prolaze vise igraci koji udaraju iz sve snage po loptici bez kalkulacija.jednostavno tenis se promenio.kazem ti samo pogledaj ko su prve dve teniserke na svetu i ko su prva cetiri tenisera.a u top 10 su jos i ferer,almagro i monfils

      edit:cast izuzecima,tvom ljubimcu i soderlingu
      Cuj prvi maj

      Comment


      • Originally posted by asprilja View Post
        ja bas mislim da nesto opreznija igra i vece baziranje na defanzivu sada daje bolje rezultate nego u proslosti a verujem da ce tako biti u buducnosti.prve dve igracice na svetu se vise baziraju na defanzivu i prva 3 od 4 igraca sveta.sto ne znaci da su nadal i novak defanzivci kao andy ali se vise baziraju na defanzivu i prelaze iz nje u ofanzivu,isto kao i vera zvonareva.
        Tesko je tacno definisati ofenzivnu ili dafanzivnu igru ali je po meni najpostenije gledati odnos "Winnera"kad se uporedjuju stilovi,naravno da bejzlajneri lagano preuzimaju vodecu ulogu zbog napretka tehnologije reketa ali je jos uvek uspesnija ona taktika kada se ide po poen nego ceka protivnikova greska a za to nam treba napadacki stil i trazenje winnera a ne pusherski stil sto se tice Rafe i Novaka i poredjenja sa Marejem postoji ogromna razlika u veoma bitnom segmenti igre kada treba preuzeti inicijativu u poenu i zavrsiti ga(u tom segmentu igre Roger je neprikosnoven,a slede Novak i Rafa)dok Mareju treba gladna godina da preuzme inicijativu i zavrsi poen winnerom tako da se njegova taktika svodi na kontra udarac iz defanzive gde je mozda i najjaci trenutno ali vidimo da to nije dovoljno trenutno za GS

        Comment


        • Originally posted by asprilja View Post
          naravno da daje ali ne kao pre,nego umerena ofanziva sa dobrom defanzivom,ne prolaze vise igraci koji udaraju iz sve snage po loptici bez kalkulacija.jednostavno tenis se promenio.kazem ti samo pogledaj ko su prve dve teniserke na svetu i ko su prva cetiri tenisera.a u top 10 su jos i ferer,almagro i monfils

          edit:cast izuzecima,tvom ljubimcu i soderlingu
          Federer,je po meni najveći ofanzivac ,što se tiče prve 4 ali mislim , ako je to ofanziva ne mora da zanči da će igrač samo udarati po loptici pa gdje ode,još sa velikom dozom snage,što se tiče Vere ona zna biti i napadački nastrojena ,i ja mislim da ofanziva uspjeva bez obzira da li se taj stil igra sada ili prije on je po mom mišljenu uvijek uspjevao,pogledaj Serenu primjer teniserke koja je krajnje ofanzivna ,naravno svako nekada mora da dođe u poziciju da se brani ali je to samo što mora,mislim da Sereni kada igra svoj tenis niti jedna teniserka na ovom turnu ne može ozbiljnije zaprjetit.
          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

          Comment


          • upravo sam to i napisao,da novak i rafa,a pogotovo novak imaju strasan prelaz iz defanzive u ofanzivu ali ne moze se reci za njih da igraju napadacki tenis.samo sam hteo reci da takva igra,trenutno daje mnogo bolje rezultate nego puko napadanje.razlog zasto mislim da je defanziva preovladala nad ofanzivom govori i http://www.tennisexplorer.com/mutual/murray/federer/ .dok je sa novakom i rafom drugacije,jer oni mogu da izdrze to prebacivanje sa marejom i postepeno da grade poen i da osete trenutak za napad,dok federer precesto trazi viner i iz situacija gde ne bi trebao to da radi.zato mislim da je defanziva sa umerenom ofanzivom tenis koji daje najbolje rezultate,zatim defanziva a tek na trecem mestu ultra napadacka igra


            edit: odnosilo se na bokijev post
            Cuj prvi maj

            Comment


            • Originally posted by Adin View Post
              Federer,je po meni najveći ofanzivac ,što se tiče prve 4 ali mislim , ako je to ofanziva ne mora da zanči da će igrač samo udarati po loptici pa gdje ode,još sa velikom dozom snage,što se tiče Vere ona zna biti i napadački nastrojena ,i ja mislim da ofanziva uspjeva bez obzira da li se taj stil igra sada ili prije on je po mom mišljenu uvijek uspjevao,pogledaj Serenu primjer teniserke koja je krajnje ofanzivna ,naravno svako nekada mora da dođe u poziciju da se brani ali je to samo što mora,mislim da Sereni kada igra svoj tenis niti jedna teniserka na ovom turnu ne može ozbiljnije zaprjetit.
              ume zvonareva da napadne ali umereno kad oseti trenutak,ne srlja kao rodzer ali je prvenstveno fokusirana na defanzivu.serenu ne mozemo da poredimo jer je jacina njenih udaraca mnogo jaca od svih zena,kao sto belci ne mogu da dodju na all star takmicenje u zakucavanju i da pariraju crncima,ali serena je izuzetak i nece se nikada pojaviti "bela zena" koja ce moci tako razorno da udara
              Cuj prvi maj

              Comment


              • Originally posted by asprilja View Post
                ume zvonareva da napadne ali umereno kad oseti trenutak,ne srlja kao rodzer ali je prvenstveno fokusirana na defanzivu.serenu ne mozemo da poredimo jer je jacina njenih udaraca mnogo jaca od svih zena,kao sto belci ne mogu da dodju na all star takmicenje u zakucavanju i da pariraju crncima,ali serena je izuzetak i nece se nikada pojaviti "bela zena" koja ce moci tako razorno da udara
                Evo Stosur nije to kao u Serene ali ona ima jako dobre i jake udarce ,pogotovo taj forhand .
                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                Comment


                • Originally posted by Adin View Post
                  Evo Stosur nije to kao u Serene ali ona ima jako dobre i jake udarce ,pogotovo taj forhand .
                  slazem se,stosur je ultra ofanzivna igracica ali zato je i sklona oscilacijama i kada je ne ide udarac,moze da izgubi od svakoga,zato joj je u njujorku cetvrtfinale najveci domet i nema nijedan gren slem i zato nikada nece biti na nivou wozniacki
                  Cuj prvi maj

                  Comment


                  • asprilja, zestoko masis poentu.
                    Boki ti je malo objasnio a ja cu da pokusam da ti stvari priblizim.
                    Karolina ima dosta titula, ok.. Ima ih oko 20... Ali samo 2 su ja mislim iz one Premijer Kategorije, gde igraju najbolje teniserke. Karo osvaja Nju Hejvene, Portoroze, Kopenhagene, turnire gde nema najboljih teniserki. Dok turnire gde igraju sve najbolje zenske teniserke osvajaju Azarenka,Li Na, Kvitova, Serena, Sarapova... U tome je poenta. Nije bitan kvantitet nego KVALITET titula. Vise vredi Anin jedan GS nego Karolininih 10 obicnih titula kao sto su Kopenhagen i tako to, jer Ana ulazi u istoriju. Ne kazem da Karolina nece uzeti nikad Slam, ali bogami skoro nece, jer sa ovakvim stilom igre i izborom turnira jednostavno ne moze. Poredis JJ i Wozniacki.. Pa da je JJ igrala toliko malih turnira kao Karolina, i ona bi se nakupila titula. JJ je bolja igracica od Karoline, ona ima dosta pobeda i nad Serenom i Venus Vilijams, dolazila je uvek do zavrsnica i kad je konkurencija bila daleko jaca.
                    Kazes,Karolina bi uzela USO da se nije Kim vratila ? Ne budi smesna, Kim je tad dobila Serenu , a da su igrale finale Serena i Karo, to bi bilo bas onako ciscenje. Da se nije Kim vratila, mozda bi je neko drugi tukao u finalu? Ne mozes tako da razmisljas. Meni se vise svidjala Karolina dok se probijala u vrh, igrala je daleko agresivnije i bolje, ali ona i njen cale prave IDIOTSKI IZBOR TURNIRA, kod zena je takav sistem da mozes da budes prvi tako sto odigras dosta malih turnira i uzmes i cao. Znaci, to sto rade je po meni IDIOTSKI, igra turnire pred sam Slam, igra mnostvo turnira, svaku nedelju, svaki jebeni turnir, to ne moze na dobro da izadje. Suvise je defanzivna, uvek ce doci raspolozena udaracica i pocistiti je. To je cinjenica, mozes da pricas sta hoces...

                    Karolina moze do Slema, ima potencijal, mora da se otrgne caletovog uticaja, mora da promeni neke stvari u svojoj igri. Kao prvo , mora da redukuje izbor turnira, i da napravi raspored kao pravi sampion, dakle nista vise od obaveznih turnira,kako bi vise snage ostalo za najjace turnire. Kao drugo, da utuvi sebi u glavu da moze i mora da bude agresivna kao sto je nekad bila(ne kazem da je bila nesto specijalno agresivna, ali je udarala jace nekad, ovo sad sto igra je cist PUSERAJ)...

                    Bio sam njen fan, navijao sam za nju, ali me odbija njenim ponasanjem.


                    Ne znam samo gde uplete mog pulena u ovu pricu

                    Comment


                    • ne mozes reci gs osvajaju li na,kvitova samo zato sto se potrefilo da su one osvojile titule ove godine.eto one su sad ispale u prvom kolu,to je zato sto je zenski tenis relativno ujednacen.pa osvojila je i skijavone sa defanzivnom igrom gs.ne mozes reci da bi serena pocistila carolinu kada su jednom igrale i serena je dobila u taj brejku treceg seta.mada opet kazem,serena je vanzemaljac,iznad je zenskog tenisa,verovatno bi dobila ali je ne bi pocistila.da li bi kvitova uzela vimbldon da je serena u top formi dosla ? :/ ne mozes tako postavljati stvari.wozniacki je dobijala i sharapovu na gs-u,prilicno lagano i mnostvo igracica koje su u vrhu.jelena bolja od woznjacki ? tesko,zadnja tri meca je caro dobila i tesko da bi jelena uzimala sve te turnire da ih igra.slazem se sa tobom da je idiotski igrati turnir pred gs,to mi ne ide u glavu ali poenta ove "rasprave" je bila sto ste vi tvrdili da karolina nece uzeti gs jer je defanzivna a sada se pozivas na li na i kvitovu,koje su upravo izgubile u prvom kolu kada im nije dan :/sto znaci da i ne urodi plodom bas uvek taj napadacki tenis,tako smo i poceli raspravu. pozivas se na azarenku,koja nema ni finale gren slema (po meni je azarenka potencijal za celo wta liste,da ne bude zabune) nego okrecete argumente kako vam odgovara cas ova ne bi dobila serenu,a ove sve sto si nabrojao sem sharapove mogu da osvoje turnir samo kad nema serene ili kada nije u formi.ne mozes tako postavljati stvari.slazem se da mora raspored turnira da promeni ali ne slazem se da nesto preterano treba da menja svoju igru,jednostavno ona je svojom igrom,svaku bolju igracicu na svetu dobila i dosta je ona i bitnih turnira uzela a ne samo kopenhagene i razne juznoafricke zabiti.evo ti njeni rezultati sa tvrde podloge prosle godine http://www.tennisexplorer.com/player/wozniacki/?annual=2010&surface=4
                      e
                      vo ti od ove http://www.tennisexplorer.com/player...2011&surface=4.pa potrazi tamo i ostale njene rezultate,uporedi ih sa jelenom,pa ces videti ko je bolja igracica inace anin jedan gren slem koji nikada vise nece osvojiti je vise nego sto je voznjacki toliko dugo prva na svetu i pitanje je dana (godine) kada ce uzeti gs i to ne samo jedan ? ma daj bre
                      oprosti ako ima gresaka u kucanju,nemam zivaca da pregledam post pozdrav
                      Cuj prvi maj

                      Comment


                      • Dobro, moras imati u vidu da je Jelena prosla svoj zenit, ranije je nju Jelena redovno dobijala, dok nije pocela da propada. Dobila ju je lagano u finalu iW-a 2010. i onda je odigrala dobar RG i kad je tu ostala bez Slama, Jeca je prestala da se trudi. Da ne bude zabune, nisam Jelenin fan, draza mi je Karolina, ali ne moze se poreci da je Jeca bolja. Karo je posvecenija, vrednija , konstantnija , ali je Jelena talentovanija i kompletnija teniserka, tu nema diskusije. Evo, JJ nema je nigde mesecima, dodje i odigra tesno finale protiv Sarapove na velikom turniru. Kad joj se igra, uvek moze daleko, da se ne lazemo.
                        Sto se tice promene igre... Ne budi smesna da je Skjavone defanzivna kao Karo.. Skjavone je Slem uzela igrajuci fenomenalan tenis, kompletan miks igre, dobri servisi, voleji, odlicni prilazni udarci, old school slajsevi, fantastican jednorucni BH, odlicno kretanje, defanziva, snazan forhend... Karo nikad nece igrati tako kvalitetno kao sto je Skjavone odigrala tada. Veruj mi. Svaka teniserka ume da zapne i napadne, ali Karo ne. Jelena bre ume da igra izuzetno ofanzivno i pametno, ali Karo ce samo da prebacuje, bez namere da napadne. I treba da izgubi na svakom turniru. Lepa Julija ce da je otrese kad god ima dan. Cibulkova ce uvek da joj pravi probleme, udaracice tipa Li Na, Kvitove, Pironkove, Lisiki, uvek ce biti smrt za nju kada imaju dan.
                        Sto se tice Li na i Kvitove, one su odigrale fantasticne turnire i jos su pod tim utiskom, njihova rana eliminacija nema nikakve veze sa ujednacenoscu WTA tura, nego je do njih. Naravno da napadacka igra ne urodi uvek plodom ali posmatraj ovako stvari
                        - Igraj konstantno i defanzivno i uvek ces biti ono u zavrsnicama, ispadaces i ranije, ali ne pre osmine finala , ali nikad neces prodreti do finala, do titule, do samog
                        vrha.
                        - Igraj hrabro i napadacki, ispusices nekad i u prvom kolu ako se raspadnes, ali ces doci u situaciju da dodjes do konacnog cilja..
                        Najbolje je igrati tenis kontrolisane-agresije.
                        Pozdrav i tebi..

                        Comment


                        • Federer nije oduvek igrao ovako napadacki, msm igrao je on ali je ranije bio mnogo brzi i pokretljiviji i igrao je defanzivu mnogo bolje. On je vec posle 2006 promenio stil igre i poceo igrati dosta agresivnije nego ranije i mnogo blize osnovnoj liniji. U nameri da sto duze ostane na vrhu i da se sto manje trosi igra ovako agrsivno gde skoro iz svake pozicije trazi winer i dosta srlja. Tokom AO 2004 protiv Safina komentator je nekoliko puta ponovio"Federer speed is scary!!" U to vreme na brzim podloga nisu mogli da mu pronadju njegovu boljku tj njegov BH, imao je najbolji inside out forhand u istoriji tenisa. Kazem imao jer je bio ranije mnogo brzi i pokretljiviji, bukvalno je leteo po terenu Da je nastavio da trosi svoje telo kao sto je to radio do 2006 verovatno ga danas ne bi ni gledali vec bi pravio drustvo Samprasu u publici. Ali dok je vec menjao svoj ubitacni stil drugi mladji teniseri su se pojavili i iskoristili to.

                          Najbolji stil je kad mixas i konstatno prelazis iz defanzive u ofanzivu, ili se cas branis cas napadas. To je moguce jedino ako si fizicki veoma dobro pripremljen, ali je dosta i zahtevan taj stil i pitanje je koliko mogu igraci zadrzati konstatnost sa takvim stilom. Sampras je ceo zivot igrao s&v i mnogo se manje trosio od danasnjih igraca i nije ni cudo sto mu je karijera bila tako duga

                          Comment


                          • slazemo se oko kontrolisane agresije,necu da duzim diskusiju,ne slazemo se u dosta stvari,pa mozemo ovako u nedogled jer pogotovo ovo zadnje sto si naveo,igraj defanzivno stici ces do zavrsnica ali ne do kraja,po cemu onda znas da npr karolina nece u polufinalu naleteti bas na dve osobe koje igraju ofanzivno tipa li na i kvitova i kojima nece biti dan i tako osvojiti turnir ? da ne pricam da ima tu jos mnogo segmenata koje odlucuju pobednika.
                            nabrojao si mi sve igracice sem lepe julije koje su ispale u prvom kolu sada iskreno da ti kazem nijedna od njih nije nivo karoline ni cibulkova,ni li na,ni kvitova,ni georges ni pironkova.oko jelene mozemo da diskutujemo,mozda mada je po svemu prikazanom karolina iznad jelenerezultati govore to.ok mozda je i kvitova zrela za poredjenje sa karolinom,ali ove ostale nono

                            edit: za delgada del pierovu skoro svaku recenicu potpisujem
                            Cuj prvi maj

                            Comment


                            • Budući da danas nijesam gledao Jacka Socka, interesuje me nešto više o njemu. Tu mislim na njegovu igru i karakteristike. Možemo li se od njega čemu nadati u budućnosti? Pitanje je prvenstveno upućeno CW-u ali i ostalima koji znaju nešto više ili koji su gledali današnji meč.
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Naravno da su Gerges,Ciba,Pironkova , Li, Kwitowa losije od Karo, ali to ih nece spreciti da je oduvaju na nekom turniru kada ima svoj dan.. Slicno je i sa Marejem..

                                Comment

                                Working...
                                X