Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, za loptice se slazem. Trebalo bi za W staviti loptice sa manjim odskokom,vecom brzinom. Mislim da postoji i bolje resenje od loptica sa RG-a (Babolat), ali trenutno se ne mogu sjetiti,pokusacu sjutra,jer sada mi mozak ne radi bas dobro,pospan sam
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Originally posted by ivan piper View Post
      Da, za loptice se slazem. Trebalo bi za W staviti loptice sa manjim odskokom,vecom brzinom. Mislim da postoji i bolje resenje od loptica sa RG-a (Babolat), ali trenutno se ne mogu sjetiti,pokusacu sjutra,jer sada mi mozak ne radi bas dobro,pospan sam
      Pravi odgovor na pitanje oko usporavanja podloga ili njihovog ubrzanja su loptice ko je pratio sezonu sljake zna da se igralo jednom vrstom loptica sve do RG kada je ubacen a Babolat loptica i kako se razlikovao tenis u odnosu na Rim gde je sljaka najbliza onoj na RG a kakav bi tek tenis bio da su sa tim lopticama igrali Madrid na najbrzoj sljaci i velikoj nadmorskoj visini ,pa bilo bi brze od USO ove godine

      Comment


      • Bio sam sinoc napisao poduzi post i nestala mi je struja tako da me sada mrzi da pisem ponovo.

        I ja bi da gledam raznovrsan fudbal, kosarku, tenis... Ali ova tri i jos nekoliko sportova vise nisu sportovi nego biznis. I nama navijacima i ljubiteljima se ovo ne svidja sta se radi ali se mi ne pitamo nista za to.Dok god bude rasla gledanost i popularnost nece se nista menjati jer novac je merilo svega danas.

        I ako je usporavanje podloga krenulo ranije za ovoliko usporavanje 50% je zasluzan toliko naduvani Fedal i draze mi je sto je Djokovic prosle godine pokvario igranku na US Openu nego sto je osvojio 2 AO jer mrzim ,,hajp" u sportu i to me nervira posebno u Americi gde je najzastupljeniji. Da se razumemo, Fedal je bio dobar i zanimljiv do onog finala W2008 i posle njega je tas na vagi pretegnuo na jednu stranu i nikad se nije vratio. Fedal je proslost i on se zavrsio na W2008 . I to treba da shvate ovi sto vode tenis.

        Da se vratim na temu, Federer je smorio dominacijom i jedini koji mu se suprostavljao je Nadal, Nadal je preuzeo presto i trebalo je da se stane ali oni nece da stanu jer hoce krv,suze i znoj (prvog nije bilo za razliku od ostalog)

        Ivan je odlicno napisao kako bi trebalo da bude ali to je trenutno utopija. Ljudi koji trenutno vode tenis nece razlicite osvajace slemova nego hoce finala koja donose pare.

        Svi se nadamo da ce se ovakvo stanje promeniti ali dok Djokovic, Federer i Nadal ne odu u penziju nema od toga nista.
        Last edited by unagi; 31-08-11, 06:05.

        Comment


        • Već sam spominjao ovde, da se fudbal igra sa 1 ili 2 napadača, a ne sa 5 kao nekad. Šta mislite koji je razlog, naravno fizička sprema, brzina igrača, da nije možda usporavanje trave, ili drugačije lopte? Budućnost tenisa je na osnovnoj liniji, upravo zbog fizičke spreme i tehnologije. Mislite da bi Edberg sa velikim uspjehom igrao SV igru kada bi dobijao passinge od 140-150km/h? Šta je uradio Fish u DC protiv Ferrer-a? Da li mu je pomogla brža podloga, ne bilo kome, nego Fish-u koji igra tenis života? Možemo o ovome romane pisati, ići u nedogled, ali niko ne želi biti glineni golub i poginuti na mreži, koliko god podloga bila brza, pa makar se igralo na ledu ili drvetu.

          Vi tražite neku raznovrsnost? Vežite igračima noge, ispumpajte im mišiće, i eto nam raznovrsnosti, gdje će igrač sa slice udarcem napasti igrača koji ima vezane noge, i ovaj ga neće moći ubiti na mreži, a pri tome naravno mora imati neki drveni reket i uz ispumpane mišiće to je garancija da passing neće prelaziti 70-80km/h i eto nama opet majstora SV igre.

          Adine, tepih se neće vraćati, jer ga niko ne bi igrao. Tu je realna mogućnost povrede, a sa ovako fizički zahtjevnim tenisom niko ne bi bio lud dolaziti na te turnire.
          Last edited by notorious; 31-08-11, 07:29.

          Comment


          • Originally posted by unagi View Post
            Bio sam sinoc napisao poduzi post i nestala mi je struja tako da me sada mrzi da pisem ponovo.

            I ja bi da gledam raznovrsan fudbal, kosarku, tenis... Ali ova tri i jos nekoliko sportova vise nisu sportovi nego biznis. I nama navijacima i ljubiteljima se ovo ne svidja sta se radi ali se mi ne pitamo nista za to.Dok god bude rasla gledanost i popularnost nece se nista menjati jer novac je merilo svega danas.

            I ako je usporavanje podloga krenulo ranije za ovoliko usporavanje 50% je zasluzan toliko naduvani Fedal i draze mi je sto je Djokovic prosle godine pokvario igranku na US Openu nego sto je osvojio 2 AO jer mrzim ,,hajp" u sportu i to me nervira posebno u Americi gde je najzastupljeniji. Da se razumemo, Fedal je bio dobar i zanimljiv do onog finala W2008 i posle njega je tas na vagi pretegnuo na jednu stranu i nikad se nije vratio. Fedal je proslost i on se zavrsio na W2008 . I to treba da shvate ovi sto vode tenis.

            Da se vratim na temu, Federer je smorio dominacijom i jedini koji mu se suprostavljao je Nadal, Nadal je preuzeo presto i trebalo je da se stane ali oni nece da stanu jer hoce krv,suze i znoj (prvog nije bilo za razliku od ostalog)

            Ivan je odlicno napisao kako bi trebalo da bude ali to je trenutno utopija. Ljudi koji trenutno vode tenis nece razlicite osvajace slemova nego hoce finala koja donose pare.

            Svi se nadamo da ce se ovakvo stanje promeniti ali dok Djokovic, Federer i Nadal ne odu u penziju nema od toga nista.
            Za toju informaciju od Wimbledona 2008 Federer je osvojio tričava četiri Grand Slama i to u roku od godinu i po odnosno od tog finala 4 od narednih 6 GS-ova a ta 2 puta je bio finalista i poražen u 5 setova. Naravno, nije ti dugo trebalo da pokažeš pravo lice i da otkriješ da jednog igrača ne podnosiš.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Originally posted by unagi View Post
              Bio sam sinoc napisao poduzi post i nestala mi je struja tako da me sada mrzi da pisem ponovo.

              I ja bi da gledam raznovrsan fudbal, kosarku, tenis... Ali ova tri i jos nekoliko sportova vise nisu sportovi nego biznis. I nama navijacima i ljubiteljima se ovo ne svidja sta se radi ali se mi ne pitamo nista za to.Dok god bude rasla gledanost i popularnost nece se nista menjati jer novac je merilo svega danas.

              I ako je usporavanje podloga krenulo ranije za ovoliko usporavanje 50% je zasluzan toliko naduvani Fedal i draze mi je sto je Djokovic prosle godine pokvario igranku na US Openu nego sto je osvojio 2 AO jer mrzim ,,hajp" u sportu i to me nervira posebno u Americi gde je najzastupljeniji. Da se razumemo, Fedal je bio dobar i zanimljiv do onog finala W2008 i posle njega je tas na vagi pretegnuo na jednu stranu i nikad se nije vratio. Fedal je proslost i on se zavrsio na W2008 . I to treba da shvate ovi sto vode tenis.

              Da se vratim na temu, Federer je smorio dominacijom i jedini koji mu se suprostavljao je Nadal, Nadal je preuzeo presto i trebalo je da se stane ali oni nece da stanu jer hoce krv,suze i znoj (prvog nije bilo za razliku od ostalog)

              Ivan je odlicno napisao kako bi trebalo da bude ali to je trenutno utopija. Ljudi koji trenutno vode tenis nece razlicite osvajace slemova nego hoce finala koja donose pare.

              Svi se nadamo da ce se ovakvo stanje promeniti ali dok Djokovic, Federer i Nadal ne odu u penziju nema od toga nista.
              Da je Federer bio prošlost te 2008 , on nikad u životu ne bi imao 16 GS i ne bi ostvario još mnoštvo dobrih rezultata ,tako da taj tvoj čovjek iz prošlosti se fino naosvajao do sada.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Ja sam rekao za Fedal(medjusobni susret i ta fama oko nejga) a ne za Nadala i Federara koga zaista cenim kao igraca i protiv njega nikada nisam navijao osim u mecevima sa Djokovicem i jedva cekam njihov duel ove godine na US openu(nadam se da nece kiksnuti obojica do polufinala pa da uzivamo). Jel dobio Federer Nadala na slemu posle W2008? Nije, dovidjenja prijatno. Fedal(medjusobni susret) ne postoji umro je na W2008.

                Za Federerove slemove i i njega kao igraca skidam kapu.

                A vi fanovi bi mogli da oladite malo jer ja nikog ne mrzim posebno ne sportiste.

                Evo ga i Adin

                Comment


                • Originally posted by Adin View Post
                  Da je Federer bio prošlost te 2008 , on nikad u životu ne bi imao 16 GS i ne bi ostvario još mnoštvo dobrih rezultata ,tako da taj tvoj čovjek iz prošlosti se fino naosvajao do sada.
                  Tvoj sam post uzeo a mogao sam i Amneziakov, isto bih odgovorio.

                  Unagi nigde ne govori da je 2008. prestao osvajati GSe, on je tu godinu uzeo kao inicijalnu godinu Federerovog zalaska. Danas je ocigledno da je dosao do penzionerskog stapa ali je pocetak tog puta bio, po njegovom misljenju, jos 2008. godine.

                  Uostalom, cilj njegovog posta je bio sasvim drugi i mislim da je pogodio metu.

                  Comment


                  • Originally posted by BratBugarin View Post
                    Tvoj sam post uzeo a mogao sam i Amneziakov, isto bih odgovorio.

                    Unagi nigde ne govori da je 2008. prestao osvajati GSe, on je tu godinu uzeo kao inicijalnu godinu Federerovog zalaska. Danas je ocigledno da je dosao do penzionerskog stapa ali je pocetak tog puta bio, po njegovom misljenju, jos 2008. godine.

                    Uostalom, cilj njegovog posta je bio sasvim drugi i mislim da je pogodio metu.
                    Mislim da ni to ne govori nego govori o Fedalu tj medjusobnim susretima ove dvojice.
                    Nije rekao da je Federer 2008 zavrsio karijeru, nego da je to istorijsko rivalstvo prevagnulo na stranu Nadala i da se nikada nece vratiti na stranu Federera....
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ako Roger-u Golubev nije pokazao kako treba da igra protiv Nadal-a BH-om onda nikad nece nauciti.Sto kraci i ostriji uglovi,sto nizi odskok i nece dobijati ogromne spinove na BH konstantno...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        Mislim da ni to ne govori nego govori o Fedalu tj medjusobnim susretima ove dvojice.
                        Nije rekao da je Federer 2008 zavrsio karijeru, nego da je to istorijsko rivalstvo prevagnulo na stranu Nadala i da se nikada nece vratiti na stranu Federera....
                        U pravu si, Indigo. Ali ostaje onaj prvi deo gde navodim da nisu u pravu napadaci posto nije govorio o GSima
                        Last edited by BratBugarin; 31-08-11, 15:43.

                        Comment


                        • Haha, naravno da se zajebavam. Hteo sam da vidim kako cete reagovati..

                          Salu na stranu, rezultati nemaju nikakve veze sa talentom, kao ni titule sa kvalitetom. Ima mnogih koji to posmatraju tako jednodimenziono, samo prema objektivnim parametrima. Ima mnogo faktora koji tu uticu, tako da talenat nije presudan, ako to ne mozete da shvatite, ubijte se.

                          Golubev je izuzetno nadaren teniser, samo sto mu fali glava... Ali bas onako mu fali..

                          Indigo, po tebi je Stakovski bolji igrac od vecine danasnjih tenisera, posto nema veliki broj 4 atp titule? Evo, Stakovski ima 4 titule a Melcer 3, znaci Stakovski je bolji i kvalitetniji igrac, dzaba Melceru pobeda nad Djokovicem i SF Rolan Garosa kad nema vise titula... 18 poraza u nizu naspram 3 GS-a, ok, nije talentovaniji Golubev naravno, ali kakve to veze ima ? Ko je talentovaniji po tebi, Golubev ili Troicki,Stakovski na primer ? Mislim da se dosta tanko razumes u tenis..

                          Zato sam i namerno bacio ovu "provokaciju" da bi malo bile vise tolerancije u neslaganjima misljenja

                          Za mene je najtalentovaniji teniser svih vremena Federer, i uvek ce tako ostati. Ovi danas sto su u vrhu(djokovic,Marej,Nadal) su fizicke ZVERI,atletski uzasno spremni i od te spreme zavisi kako ce igrati. Kad je Nadal bio na vrhuncu spreme,niko mu nista nije mogao, sada je Djokovic. Marej je uvek zverski spreman i moze da trci ceo dan, ali koci ga glava. Simon je isto atletska zverina, samo nema napadacki potencijal kao ova trojica.

                          Toliko od mene na ovu temu..

                          Comment


                          • Delgado,kako onda vidis Novakove pobede u Montrealu 2007 kada je do titule pobedio treceg,drugog i prvog igraca sveta zaredom a fizicki je tada bio miljama daleko od ovog sto je danas,na koju "foru"je osvojio taj masters bas me zanima tvoje "strucno misljenje"

                            Comment


                            • Federer uopste nije spreman teniser i on nije fizicka zver, ajde molim te...
                              Sam Sampras koji jedan od najvecih ikada je izjavio da su 3 najtalentovanija igraca danasnjice Federer, Djokovic i Nalby.
                              Ja nisam zakljucivao na odnosu titula ko je bolji teniser, nego da ce u teniskoj istoriji ostati zapisano da je npr taj Stakhovsky osvojio 4 titule i po tome cemo ga se secati dok za Janka sta? igrao je SF Montreala 2011?
                              Nikada nisam rekao da je Staky talentovaniji od Melzera ili od Tipse, nego covek je jednostavno znao da iskoristi trenutak, odigra dobro i uzme titulu.
                              Melzer je profesor za njih, uostalom ima i pobede nad Noletom i Nadalom...
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Delgado, nije tvoje da sudis ko se tanko razumije u tenis, a ko ne. ;) I Melcer nije igrao sa Djokovicem u sf RG. ;)

                                Comment

                                Working...
                                X