Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • znaci da se pred taj us open klajsters nije vratila u tenis,voznjacki bi uzela taj GS i onda bi sve bilo opravdano :/ to je jedan mec.imala je ona ovde i polufinale i finale.ne mozes tako da postavljas stvari,ti koji si fan igraca koji nema ni jednu atp titulu.ali za njega ces naci argumente a druge znas da omalovazavas.bas sam citao neki dan,rekao si da za tipsarevica ima jos vremena a za voznjacki nema :/ gde je tu logika prijatelju ? zasto je nemoguce da od sledece godine,svake godine voznjacki uzme jedan gs ? verovatno nece,ali ja mislim da ce da ce do kraja karijere voznjacki imati u svojoj kolekciji 5 gs.ne tvrdim ali smatram da je vrlo moguce
    Cuj prvi maj

    Comment


    • Originally posted by asprilja View Post
      znaci da se pred taj us open klajsters nije vratila u tenis,voznjacki bi uzela taj GS i onda bi sve bilo opravdano :/ to je jedan mec.imala je ona ovde i polufinale i finale.ne mozes tako da postavljas stvari,ti koji si fan igraca koji nema ni jednu atp titulu.ali za njega ces naci argumente a druge znas da omalovazavas.bas sam citao neki dan,rekao si da za tipsarevica ima jos vremena a za voznjacki nema :/ gde je tu logika prijatelju ? zasto je nemoguce da od sledece godine,svake godine voznjacki uzme jedan gs ? verovatno nece,ali ja mislim da ce da ce do kraja karijere voznjacki imati u svojoj kolekciji 5 gs.ne tvrdim ali smatram da je vrlo moguce
      Karolina Voznjacki je "Marej" zenskog tenisa s tim sto ima olaksavajuce okolnosti jer nema tako dominantne igracice koje konstantno dobro igraju kao u muskoj konkurenciji (Novak,Rafa i Roger)vec devojke koje se povremeno pojave sjajnom igrom (LI na RG,Kvitova-Wimbledon)pa ih onda nema a one proverene sampionke ili su na zalasku karijere (Klajsters)ili kubure sa povredama duze vreme (Wilijams,Sharapova)i morace mnogo toga da se poklopi da dodje do GS jer joj je stil suvise defanzivan(neki bi rekli-pusherski)njena prednost u odnosu na ostale igracice lezi u konstantnosti njene igre ali cim neka igracica protiv nje odigra svoj najbolji tenis iz prvih 20 lako dolazi do pobede i to je ono sto treba da brine Karolinu,ona je takodje veoma mlada i ima mesta za napredak ali ne verujem da toliko moze unaprediti svoju igru da se sa sigurnoscu moze reci da je favorit broj 1. za osvajanje GS

      Comment


      • pa ok cak i da je ona marej zenskog tenisa,ali nema rafu,rodzera i novaka kao sto kazes.pa marej bi imao isto 4,5 gs-ova da nema njih.zasto onda karolina ne bi mogla da ih uzme toliko ? a i mnogo je lakse biti defanzivac u zenskom tenisu,gde udarci nisu toliko razorni i gde udaracice dosta stvari promasaju i nisu toliko konstantne kao muski udaraci.uostalom zato karolina ima i toliko titula.marejova razlika izmedju gs i obicnih turnira je prvenstveno njegova glava a i u tome sto se igra u 3 dobijena seta,pa je mnogo teze da protivnika ne sluzi udarac sva tri seta.voznjacki je sve te igracice dobijala na turnirima pa sto ih ne bi dobila i na gs ?ocigledno je da nema problem sa glavom,cim ima toliko titula.

        edit: da me ne bi preduhitrio,znam i da marej ima mnogo titula ali marej zna svojim greskama da izgubi od andersona,bogomolova,janga a karolina gubi samo kad protivnik da sto posto sebe.
        Last edited by asprilja; 31-08-11, 19:39.
        Cuj prvi maj

        Comment


        • asprilja ,kad sam spomenuo Mareja mislio sam prvenstveno na defanzivni stil igre,a veoma sam skeptican da ce moci osvojiti GS, a mozda je Karolinu bolje uporediti sa Jelenom Jankovic ciji stil je veoma slican Karolininom a ona je duze na turu takodje bez GS titule iako ima finale USO i da ti nije bila Serena i ona bi imala GS i takva prica ce se ponavljati protiv defanzivnih igraca jer se vrlo tesko osvajaju GS takvom igrom koja pre svega fizicki razori igraca nakon 5-6 teskih meceva u nizu

          Comment


          • Ovde se vodila diskusija o brzini podloga na najvecim turnirima i sve vecoj fizickoj snazi igraca koja ubija lepotu. Ne mislite li da dobre cike i usporavaju podlogu zato sto se sve jace udara, reketi su sve bolji. Kaze Nole da su udarci na AO ove godine bili 10-15 km/h brzi nego kad je pobedio 2008. Da ne usporavaju podloge ne bi bilo nista od tenisa, niko ne bi stigao da vrati servis ili ove ludacke FH.

            Comment


            • Ili čak možemo da je uporedimo sa Radwanskom koja isto ima taj stil.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • wozniacki ima 6 titula vise od jankovic a 5 godina je mladja,5 godina.to je velika razlika i ako wozniacki za 5 godina ne uzme gs,onda cu je moci uporediti sa jelenom.samo kazem da ima jos mnogo vremena za nju i ne treba je nikako potcenjivati.pa ima i ana RG,jel je to cini boljom igracicom od wozniacki ? po meni ne,po meni je i jankovic bolja od ane.ima i iva majoli gs,oce li mozda ona ostaviti veci trag od wozniacki u zenskom tenisu,cak i ako ova ne uzme nikada gs ? oce li gaston gaudio ostaviti veci trag od mareja u tenisu ?slazem se da je gs,jedno od glavnih merila ali nije i jedino i sto je jos bitnije,ne moze se neko otpisati zato sto ti se ne svidja njegov stil igre,pogotovo sto je buducnost tenisa u igri sa osnovne linije i dobroj defanzivi.to je neko moje misljenje
                Cuj prvi maj

                Comment


                • Originally posted by asprilja View Post
                  wozniacki ima 6 titula vise od jankovic a 5 godina je mladja,5 godina.to je velika razlika i ako wozniacki za 5 godina ne uzme gs,onda cu je moci uporediti sa jelenom.samo kazem da ima jos mnogo vremena za nju i ne treba je nikako potcenjivati.pa ima i ana RG,jel je to cini boljom igracicom od wozniacki ? po meni ne,po meni je i jankovic bolja od ane.ima i iva majoli gs,oce li mozda ona ostaviti veci trag od wozniacki u zenskom tenisu,cak i ako ova ne uzme nikada gs ? oce li gaston gaudio ostaviti veci trag od mareja u tenisu ?slazem se da je gs,jedno od glavnih merila ali nije i jedino i sto je jos bitnije,ne moze se neko otpisati zato sto ti se ne svidja njegov stil igre,pogotovo sto je buducnost tenisa u igri sa osnovne linije i dobroj defanzivi.to je neko moje misljenje
                  Mislim da je on naglasio ,da možemo njen stil uporediti sa JJ.
                  Last edited by Adin; 31-08-11, 21:00.
                  http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                  Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                  Comment


                  • pa mozes i federerov stil uporediti sa dimitrovom ali nije stil merilo kvaliteta
                    Cuj prvi maj

                    Comment


                    • Originally posted by asprilja View Post
                      pa mozes i federerov stil uporediti sa dimitrovom ali nije stil merilo kvaliteta
                      Pre ce biti da je obrnuto;)a svakako da je napadacki stil uvek davao bolje rezultate u proslosti pa ce verovatno teko biti i dalje tesko se probijaju defanzivci sa stilom igra kakav imaju Karolina. JJ,ili Radvanska kako neko spomenu to je prosto cinjenica a ne omalovazavanje Karoline kao igracice defanzivnog stila ona je zasluzeno na mestu br.1 trenutno zbog svoje konstantnosti koji ostale igracice trenutno nemogu pratiti

                      Comment


                      • http://sportsport.ba/tenis/gaston-ga...karijeru/63547

                        Comment


                        • Originally posted by BOKI1969 View Post
                          Pre ce biti da je obrnuto;)a svakako da je napadacki stil uvek davao bolje rezultate u proslosti pa ce verovatno teko biti i dalje tesko se probijaju defanzivci sa stilom igra kakav imaju Karolina. JJ,ili Radvanska kako neko spomenu to je prosto cinjenica a ne omalovazavanje Karoline kao igracice defanzivnog stila ona je zasluzeno na mestu br.1 trenutno zbog svoje konstantnosti koji ostale igracice trenutno nemogu pratiti
                          Bože sačuvaj da njenu igru neko omalovažava,samo lično meni taj stil igre nikako nije drag ,uostalom ona je za nijansu bolja od drugih ,i radi kao pčelica ide od turnira do turnira ,i ja to iznimno poštujem.Njena konstantnost je za svaku pohvalu ,i mogu reći da je jedna od bolji teniserki ali po meni bi taj no.1 nekom drugom ljepše stajao uz ime ,po meni.
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • ja bas mislim da nesto opreznija igra i vece baziranje na defanzivu sada daje bolje rezultate nego u proslosti a verujem da ce tako biti u buducnosti.prve dve igracice na svetu se vise baziraju na defanzivu i prva 3 od 4 igraca sveta.sto ne znaci da su nadal i novak defanzivci kao andy ali se vise baziraju na defanzivu i prelaze iz nje u ofanzivu,isto kao i vera zvonareva.
                            Cuj prvi maj

                            Comment


                            • Originally posted by asprilja View Post
                              ja bas mislim da nesto opreznija igra i vece baziranje na defanzivu sada daje bolje rezultate nego u proslosti a verujem da ce tako biti u buducnosti.prve dve igracice na svetu se vise baziraju na defanzivu i prva 3 od 4 igraca sveta.sto ne znaci da su nadal i novak defanzivci kao andy ali se vise baziraju na defanzivu i prelaze iz nje u ofanzivu,isto kao i vera zvonareva.
                              Ne znam mislim da je napadački stil igre puno atraktivniji za gledanje ,dok vozanje po terenu mislim da je malo uobićajno ali ja podržavam i taj stil igre .
                              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                              Comment


                              • nekome je lepse gledati servis volej,nekome razmene sa osnovne linije uz promenu tempa,sve je to relativno,nego ovde pricamo o igri koja daje rezultate,ne o lepoti,jer o njoj se ne moze raspravljati
                                Cuj prvi maj

                                Comment

                                Working...
                                X