Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • USTA je izdala saopstenje da je podloga ove godine sporija, a ko je odlucio da je uspori ja zaista ne znam.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Mislim da je neko ovde napisao jednu kljucnu stvar a to je da je i igra postala brza zahvaljujuci tehnologiji.
      Svakim danom tehnologija reketa je bolja, loptice su drugacije, igraci su drugaciji, vrhunske atlete.
      Zamislite kada bi podloge bile brze na sta bi to licilo? Ubilo bi tenis jer bi se tenis tada zasnivao samo na Servisu.
      Igra se dosta ubrzala dok je podloga usporena to meni deluje kao neko uspostavljanje ravnoteze.
      Ali eto videcemo sta ce se desiti u buducnosti.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        USTA je izdala saopstenje da je podloga ove godine sporija, a ko je odlucio da je uspori ja zaista ne znam.
        Al su takodje dali laganu najavu da ce se ubrzavati i biti najbrza u finalu(tempiraju to ljudu-sto bi rekli neki ovde -"UMU")

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          USTA je izdala saopstenje da je podloga ove godine sporija, a ko je odlucio da je uspori ja zaista ne znam.
          To ne znam. Moze li link?

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Mislim da je neko ovde napisao jednu kljucnu stvar a to je da je i igra postala brza zahvaljujuci tehnologiji.
            Svakim danom tehnologija reketa je bolja, loptice su drugacije, igraci su drugaciji, vrhunske atlete.
            Zamislite kada bi podloge bile brze na sta bi to licilo? Ubilo bi tenis jer bi se tenis tada zasnivao samo na Servisu.
            Igra se dosta ubrzala dok je podloga usporena to meni deluje kao neko uspostavljanje ravnoteze.
            Ali eto videcemo sta ce se desiti u buducnosti.
            Ako nemas dobru tehniku tj zamah ili sta vec nijedan reket na ovom svetu bez obzira koliko usavrsen ti nece pomoci da serviras preko 200 km/h. Te price o tehnoglogijama ne piju vodu...

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              Evo ako mi ti kazes da ovo sto sam napisao nije realna mogucnost ako se ne nastavi trend poboljsanja tehnologije reketa necu vas "spamovati"vise, a kad vec pokusavate naci nacin za razlicitost zbog stila igre to se sigurno nece postici ubrzavanjem podloga, al dobro ako vi u to verujete nemam nista protiv ,imao sam cisto dobru nameru da vam kazem na jedan "moj"nacin da piljenje po toj temi vise nema niceg novog ali ocigledno gresim.samo vi nastavite
              Boki evo jedno pitanje za tebe ,šta misliš da li se kroz vrstu podloga može gledati na stilove?
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Originally posted by Prototype View Post
                Ako nemas dobru tehniku tj zamah ili sta vec nijedan reket na ovom svetu bez obzira koliko usavrsen ti nece pomoci da serviras preko 200 km/h. Te price o tehnoglogijama ne piju vodu...
                Dali si nekad pokusao da vratis servis od 200km/h pa da podelis to iskustvo sa nama, koliko je lako vratiti taj servis i znas li koliko trenutno igraca ima koji serviraju preko 200km/h

                Comment


                • Originally posted by BOKI1969 View Post
                  Dali si nekad pokusao da vratis servis od 200km/h pa da podelis to iskustvo sa nama, koliko je lako vratiti taj servis i znas li koliko trenutno igraca ima koji serviraju preko 200km/h
                  Pitanja ti nemaju nikakve veze sa ovom mojom recenicom. Pitaj nesto drugo ako hoces da dobijes odgovor. Nisam pro pa da igram sa igracima koji mogu servirati toliko, ima dosta igraca koji mogu servirati preko 200 km/h tacan broj ne zna niko, ja znam nekoliko.

                  Comment


                  • Originally posted by Prototype View Post
                    Ako nemas dobru tehniku tj zamah ili sta vec nijedan reket na ovom svetu bez obzira koliko usavrsen ti nece pomoci da serviras preko 200 km/h. Te price o tehnoglogijama ne piju vodu...
                    Objasni kako ne piju vodu?
                    Hoces da kazes da bi sa drvenim reketom bolje servirao?
                    Ja nisam spominjao tehniku servisa niti nekog posebnog igraca nego sam rekao uopsteno.
                    Sta bi Karlovic i Isner radili da su podloge brze? Da li bi ti zeleo da gledas tenis u kom su glavni udarci Ace i samo ace e pa ja ne bih!
                    Tehnologija napreduje svakim danom, reketi ce se sigurno menjati, igra ce postati brza, uostalom pogledaj samo kako je tehnologija napredovala poslednjih 10 godina... asta ce biti u narednih 10 tek cemo videti.
                    I jos jednom sa savremenijom tehnologijom reketa preformanse igraca ce se popraviti ma kakav on teniser bio.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ima to smisla, utice tehnologija na sve to, ali nije poenta u tome. Ako jeste, zasto onda ubrzavaju sljaku? ;)

                      Comment


                      • Originally posted by majabl View Post
                        Ima to smisla, utice tehnologija na sve to, ali nije poenta u tome. Ako jeste, zasto onda ubrzavaju sljaku? ;)
                        Odgovor ti lezi u pitanju ko je osvojio poslednjih 6 od 7 GS na RG i sa kakvim stilom igre?;)Ljudi koji razmisljaju i donose odluke zele verovatno ofenzivnog sampiona ,nece vise defanzivca

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Objasni kako ne piju vodu?
                          Hoces da kazes da bi sa drvenim reketom bolje servirao?
                          Ja nisam spominjao tehniku servisa niti nekog posebnog igraca nego sam rekao uopsteno.
                          Sta bi Karlovic i Isner radili da su podloge brze? Da li bi ti zeleo da gledas tenis u kom su glavni udarci Ace i samo ace e pa ja ne bih!
                          Tehnologija napreduje svakim danom, reketi ce se sigurno menjati, igra ce postati brza, uostalom pogledaj samo kako je tehnologija napredovala poslednjih 10 godina... asta ce biti u narednih 10 tek cemo videti.
                          I jos jednom sa savremenijom tehnologijom reketa preformanse igraca ce se popraviti ma kakav on teniser bio.
                          Pa ima nekoliko bitnih stvari koje uticu na brzinu servisa:
                          -Visina igraca
                          -Brzina podloge
                          -Brzina loptice
                          -Kakav je server, ima dobrih, prosecnih, losih, onih koji se samo na servis oslanjaju...

                          Hocu da ti kazem nije sve do reketa, i za to usporavanje podloga nije do poboljsanja reketa ili servera. Dobar i "unapredjen" reket ti moze pomoci kod riterna jer pravice sto bolje rekete sa kojima ce biti lakse iskontrolisati udarce. Sa drvenim reketima kad bi pokusao riternirati verovatno bi ti se polomio reket kad bi protivnik odservirao 200km/h, dok sa boljim reketima u buducnosti bice samo lakse prilikom riterniranja. Jer za dobar ritern bitan je dobar reket i anticipacija, za servis je potrebno mnogo toga

                          Comment


                          • Opet ne shvatas poentu, igra je dosta napredovala zbog tehnologije nisam pricao o karakteristikama igraca i sta utice na njihovu igru nego uopsteno.
                            Pricao sam da su se preformanse tenisera poboljsale bez obzira na njihove mogucnosti.

                            A i drveni reket se ne bi slomio posto su neki teniseri u proslosti mogli servirati sa njim oko 200 km/h.
                            Pancho Gonzales je bio dobar server kao i Tilden.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • To za drvene rekete onako sam banalno rekao. Jesu se poboljsale preformanse tenisera iako nisu nesto Bog zna sta talentovani ali opet to nije dovoljno dobar razlog usporavanja podloga. A ti cinimi da rece zbog poboljsanja tehnologije bi imali konstatno ACE meceve. Ma daj ne zajebavaj i prosle godine je US Open bio brz pa nikom nije smetalo sto je sljakas osvoji titulu.

                              Da je bilo neko "normalno" usporavanje podloga cisto da ne budu prebrze nego usporili podloge u toliko meri da je sad cak i neka sljaka brza od betona.

                              Comment


                              • Originally posted by Prototype View Post
                                To za drvene rekete onako sam banalno rekao. Jesu se poboljsale preformanse tenisera iako nisu nesto Bog zna sta talentovani ali opet to nije dovoljno dobar razlog usporavanja podloga. A ti cinimi da rece zbog poboljsanja tehnologije bi imali konstatno ACE meceve. Ma daj ne zajebavaj i prosle godine je US Open bio brz pa nikom nije smetalo sto je sljakas osvoji titulu.

                                Da je bilo neko "normalno" usporavanje podloga cisto da ne budu prebrze nego usporili podloge u toliko meri da je sad cak i neka sljaka brza od betona.
                                Ako malo razmislimo, performanse samog ljudskog tela su se u zadnjih 50 godina poboljsale u mnogo vecoj meri nego sto je taj razvoj ranije tekao. Citao sam neke studije o visini ljudskog tela i najvece razlike izmedju perioda su upravo u onim vremenima kada je bilo gladi, nepogoda i velikih epidemija (mozemo ici i do brzeg razvoja medicine od druge polovine XIX. veka pa je tako prosecna visina vojnika u WWI bila manja od one koju su imali borci u WWII)

                                Taj trend ce se u savremenom svetu medicine i nauke generalno samo nastavljati i mislim da talentat bez perfektne fizicke spreme u tenisu vise nikome nece nista doneti
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X