Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Hajde da te cujemo o tom kvalitetu tenisa i zasto je slabiji od danasnjeg

    Ovo ''Kad neko osvoji 16 Slemova..'' je odavno postalo izlizano, daj ti nama nesto vise o njegovim rivalima
    Zasto je slabiji od danasnjeg?Zbog mnogo razloga...
    Danasnji tenis je dostigao vrhunac,a prije 50 godina je bio mnogo slabiji.Kao i u svakom sportu,vremenom je tenis napredovao i sada je mnogo bolji nego prije 10,20,30,50 godina...Tada je bila serve i volej igra,sa tom igrom danas mozes samo u kanal.

    Comment


    • Originally posted by Fedex ba View Post
      Zasto je slabiji od danasnjeg?Zbog mnogo razloga...
      Danasnji tenis je dostigao vrhunac,a prije 50 godina je bio mnogo slabiji.Kao i u svakom sportu,vremenom je tenis napredovao i sada je mnogo bolji nego prije 10,20,30,50 godina...Tada je bila serve i volej igra,sa tom igrom danas mozes samo u kanal.
      Hvala, genijalno
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Po cemu tvrdis da tenis pre OPen ere nije na jednako kvalitetan kao danasnji?
        Danasnja tehnologija mnogo olaksava igranje, zamisli kako je bilo u ono vreme sa drvenim reketima, zamisli kako je bilo tesko precizno udariti lopticu, a to doba je iznedrilo mnoge teniske sampione...
        A sto se tice igrackog kvaliteta po cemu tvrdis da taj Rosewall da je rodjen u ovo vreme ne bi osvojio 20 GS?
        Veoma je diskutabilno izjaviti da tenis u periodu pre Open Ere nije bio dovoljno kvalitetan..
        Da,slazem se sa tim,ali zamisli sada Rosewalla da igra sa servis volej igrom protiv Federera...Ne vjerujem da bi uradio nesto specijalno,i zato ne mozemo sa sigurnoscu tvrditi ko je bolji...
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Hvala, genijalno
          Ajde ti meni dokazi,zasto je tenis prije 50 godina kvalitetniji od danasnjeg.

          Comment


          • Originally posted by Fedex ba View Post
            Ajde ti meni dokazi,zasto je tenis prije 50 godina kvalitetniji od danasnjeg.
            Ja to ne kazem, ali isto tako necu olako stavljati nekome titulu najveceg igraca ikada zbog toga sto je osvojio najvise Slemova (sto je odmah u startu diskutabilno)

            Iskreno, ne verujem da si se ikada potrudio da bilo sta procitas o tom tenisu pre 50 godina ali kao iz topa izjavljujes da ti je covek sa avatara najveci ikada

            Nekada sport nije bio ovoliko globalan ali sigurno mu nije manjkalo kvaliteta! Rod Lejver i Ken Rozvel su odigrali preko 130 medjusobnih meceva a broj titula koje su podelili izgubljen je u istoriji, mada ih je vise od 300 (sto opet ne znaci da Federer u svojih 67 nije strpao 40 velikih trofeja)

            Taj isti Rozvel je u prvim mesecima kada je postao profesionalac za manje od 5 meseci odigrao preko 70 meceva sa Pancom Gonzalezom.. na tri dobijena seta i u vreme kada nisu znali ni sta je taj brejk, nego teraj sine dok ne brejknes protivnika

            Pusti se tih pompeznih izjava
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Ja to ne kazem, ali isto tako necu olako stavljati nekome titulu najveceg igraca ikada zbog toga sto je osvojio najvise Slemova (sto je odmah u startu diskutabilno)

              Iskreno, ne verujem da si se ikada potrudio da bilo sta procitas o tom tenisu pre 50 godina ali kao iz topa izjavljujes da ti je covek sa avatara najveci ikada

              Nekada sport nije bio ovoliko globalan ali sigurno mu nije manjkalo kvaliteta! Rod Lejver i Ken Rozvel su odigrali preko 130 medjusobnih meceva a broj titula koje su podelili izgubljen je u istoriji, mada ih je vise od 300 (sto opet ne znaci da Federer u svojih 67 nije strpao 40 velikih trofeja)

              Taj isti Rozvel je u prvim mesecima kada je postao profesionalac za manje od 5 meseci odigrao preko 70 meceva sa Pancom Gonzalezom.. na tri dobijena seta i u vreme kada nisu znali ni sta je taj brejk, nego teraj sine dok ne brejknes protivnika

              Pusti se tih pompeznih izjava
              Nisam nikada citao sta je bilo prije 50 godina,ali sada je tenis na vrhuncu (to je svima jasno),a Federer u tom vremenu osvaja 16 GS-a i obara mnoge druge rekorde i ja treba da ga uporedjujem sa Kenom Rosvelom koji je igrao tenis prije Open-ere i osvojio tada 15 GS-a.
              Sta bi taj Rosvel uradio da igra danas tenis sa Serv i volej igrom protiv Federera.Mogao bi samo da place.

              Comment


              • Originally posted by Fedex ba View Post
                Nisam nikada citao sta je bilo prije 50 godina,ali sada je tenis na vrhuncu (to je svima jasno),a Federer u tom vremenu osvaja 16 GS-a i obara mnoge druge rekorde i ja treba da ga uporedjujem sa Kenom Rosvelom koji je igrao tenis prije Open-ere i osvojio tada 15 GS-a.
                Sta bi taj Rosvel uradio da igra danas tenis sa Serv i volej igrom protiv Federera.Mogao bi samo da place.
                Auu ... a sta bi bilo da je Roger igrao u njegovo vreme, vidis to je diskutabilno i apsurdno reci da bi Rosewall sada propao kao igrac, otkud znas i da li je igrao S&W? Covek je legenda kao i Roger i tu se svaka prica zavrsava...
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  Auu ... a sta bi bilo da je Roger igrao u njegovo vreme, vidis to je diskutabilno i apsurdno reci da bi Rosewall sada propao kao igrac, otkud znas i da li je igrao S&W? Covek je legenda kao i Roger i tu se svaka prica zavrsava...
                  Sta bi bilo,kad bi bilo?Za Rogera znam da je legenda,a za Rosewalla ne znam,samo sam procitao.

                  Comment


                  • Plakao bi sigurno!

                    Nije imao 15 Slemova (niti sam ja to rekao)... uzeo je 8 kao amater ili igrac Open ere a na Pro Turu je uzeo 15 titula (profesionalni ekvivalent amaterskim Slemovima, samo ih je bilo 3 u godini)

                    Jednog dana, nakon mnogo truda, shvatices kakvi su to majstori bili i cenices svaki dobar potez koji bi napravili sa onim cudima od reketa.. ovo je samo jedan mali primer. WCT finale 1972. Rozvel protiv Lejvera, mec koji je otisao u taj brejk petog seta i smatra se jednim od najkvalitetnijih ikada (na zalost, samo poen)

                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Fedex ba View Post
                      Sta bi bilo,kad bi bilo?Za Rogera znam da je legenda,a za Rosewalla ne znam,samo sam procitao.
                      Kada bi se sabrale titule sa Pro Slamova i Grand Slamova, LAver bi ih imao 25 a Rosewall 23, CW ispravi me ako gresim!
                      Laver je osvojio "samo" tricavih 200 titula u karijeri nista posebno...!
                      I sta sada kazes za Rogerovih 16 GS? Nikako ne osporavam da je Roger jedan od najboljih svih vremena...
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Moracu ponovo da postavim protiv kakvih je teniskih velicina igrao GS finala Federer i kako mu je bilo tesko osvojiti tih 16 GS u odnosu na ostale GS sampione open ere koji imaju malo manje od njega i sa kojim su se velicinama oni sastajali u finalima GS pa da vidimo ko je kakve velicine savladavao u finalima GS ili se do njih prosetao, dovoljno je uporediti bilo kog visestrukog GS sampiona sa Federerom i videti protiv kojih se vilicina pobedjivalo u GS finalima iako ima najvise GS titula Federer se nema bas cime podiciti da je u finalu pobedio neku tenisku gromadu u tom trenutku -velike GS sampione ili visestruke osvajace tog turnira vec je mnogo puta u finalu igrao protiv svojih musterija(igraca koji ga nikad nisu pobedili dotad ,ili je imao igru za njih -tu pre svega mislim na Rodika, Hjuita, Davidenka) ili igraca sa 1.GS finalom u karijeri ,po mom misljenju i Marej bi imao bar 10 GS u toj situaciji al naravno nije Roger kriv sto su protivnici bili slabi a on za klasu bolji od svih do pojave Nadala

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Kada bi se sabrale titule sa Pro Slamova i Grand Slamova, LAver bi ih imao 25 a Rosewall 23, CW ispravi me ako gresim!
                          Laver je osvojio "samo" tricavih 200 titula u karijeri nista posebno...!
                          I sta sada kazes za Rogerovih 16 GS? Nikako ne osporavam da je Roger jedan od najboljih svih vremena...
                          Da, 8+15 za Kena i 11+8 za Roda

                          Tu se sad otvara novo pitanje o odnosu velikih turnira amaterskog i Pro Tura pre 1968. ali sada je vec jako kasno za to
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by BOKI1969 View Post
                            Da si pazljivo citao nebi napisao da za Novaka nisam spomenuo da je i njega posluzila teniska sreca (eto Conga mu najvise pomagao u tome 2 puta izbacivao glavne konkurente AO,Wimbledon) i tacno da je Federer tada pobedjivao slabije od sebe i bio najbolji na betonu i travi ali protiv mnogo slabijih igraca pa se na nekim GS prosetao do titule koliko mu je bilo tesko osvojiti,i to naravno zasluzeno kad boljih nije bilo ,nije on kriv sto Nadal nije dovoljno rano sazreo da ga lupa na svakoj podlozi u finalima GS kao od 2008 ili Djokovica iz 2011
                            Ti stvarno mislis da Federer u najboljiim godinama bi gubio od Nadala na brzom betonu i na travi u svakom mecu koji bi oni odigrali ? Oni su igrali na jednom HC GS-u 2009 na veoma sporom AO-u, sto se tice Wimbledona istina da ga je Nadal pobedio 2008 ali ko ti kaze da bi ga opet Nadal pobedio na toj podlozi. Nadal je imao tu srecu, iako ces je poreci, da je skoro uvek igrao velike meceve protiv Federera na podlogama koje vise njemu odgovaraju izuzimajuci pomenuti Wimbledon. U dvoranama Nadalu je uvek bilo tesko da igra protiv Feda, na kraju krajeva i uvek je izgubio u tim mecevima u dvoranama

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Da, 8+15 za Kena i 11+8 za Roda

                              Tu se sad otvara novo pitanje o odnosu velikih turnira amaterskog i Pro Tura pre 1968. ali sada je vec jako kasno za to
                              U potpunosti se slazem jer je bilo velikoh previranja u tenisu ,uplitanja politike i mnogo toga drugog,a najgore od svega je neazurna statistika, ipak je u open eri mnogo toga dovedeno u red, lepse se mogu iscitavati karijere pojedinih tenisera a jos ako je neko to mogao pratiti uzivo preko TV sam pocetak open ere, koje su tu teniske velicine igrale i kako se pratio tenis, bilo je pravih teniskig legendi da neznas koji je bolji

                              Comment


                              • Originally posted by Prototype View Post
                                Ti stvarno mislis da Federer u najboljiim godinama bi gubio od Nadala na brzom betonu i na travi u svakom mecu koji bi oni odigrali ? Oni su igrali na jednom HC GS-u 2009 na veoma sporom AO-u, sto se tice Wimbledona istina da ga je Nadal pobedio 2008 ali ko ti kaze da bi ga opet Nadal pobedio na toj podlozi. Nadal je imao tu srecu, iako ces je poreci, da je skoro uvek igrao velike meceve protiv Federera na podlogama koje vise njemu odgovaraju izuzimajuci pomenuti Wimbledon. U dvoranama Nadalu je uvek bilo tesko da igra protiv Feda, na kraju krajeva i uvek je izgubio u tim mecevima u dvoranama
                                Dal sam negde u svojim postovima napisao da bi neki mec bio zavrsen drukcije nego sto jeste moji postovi su fokusirani na pitanje kako je Federer osvajao svojih 16 GS nisam zalazio ni u jednom postu na ostale turnira jer su za mene to dva razlicita sveta, GS i turnir u dvorani u isti kos stavljati sta recii naravno da necu poreci da ga je lupao najvise na svojoj omiljenoj podlozi do 2008 jer za ostale nije teniski sazrio al ga je tukao na svim podlogama vise puta

                                Comment

                                Working...
                                X