Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rafa nije bio cudo od deteta.. bio je dete koje je stric dobro razvijao
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Rafa nije bio cudo od deteta.. bio je dete koje je stric dobro razvijao
      Đoković je rekao da je bio čudo od deteta, da su ga on i Marej znali još kad su imali 12 godina i bio je poznat po tome što je razbijao starije igrače. ;)
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by ulysses View Post
        Dosta sam toga odgovorio u postu upućenom Indigu.

        Što se tiče konačnoga, kažeš da ti odgovorim na relevantne argumente, samim tim tvrdiš da je tvoje mišljenje relevantno a odgovor koji pružam smatraš subjektivnim. Opet napominjem, ne želim biti subjektivan, divim se predivnoj Novakovoj igri ove godine, ona izdanja spadaju u top pet tenisača ikad, vrh. Divim se Rafi i želim da pronađe dobitnu formulu, željno iščekujem Del Potra na USO-u.
        Ali, te priče o konkurenciji iz 2005. godine ne podnosim, naročito ne nakon 2010. godine i raznih Soderlinga, Berdycha u finalima te Youzhnyh, Melzera u polufinalima. Dvostruka mjerila.
        Samom poslednjom recenicom si sve rekao Soda,Berdih,Melcer su nule a Filipusis,Bagdatis ,Gonzales,Rodik "teniske gromade" sa kojima je vodio teske borbe za titulu

        Comment


        • Originally posted by BOKI1969 View Post
          Samom poslednjom recenicom si sve rekao Soda,Berdih,Melcer su nule a Filipusis,Bagdatis ,Gonzales,Rodik "teniske gromade" sa kojima je vodio teske borbe za titulu
          Ne, to ti tvrdis sve vreme, za svakog Nadalovog/Djokovicevog protivnika u finalu navodis koga su pre finala pobedjivali, a recimo nikad nisi spomenuo kako je isti taj Gonzlaes dosao do finala AO-a, da je pre toga dobio Nadala, onda kako je Bagy stigao do finala, da je pre toga dobio Nalbandiana,Rodika itd.
          Znaci dajes selektivne podatke, da bi odgovoralao tvojoj tvrdnji i ocekujes da te neko skroz ozbiljno shvati.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by tennis View Post
            Đoković je rekao da je bio čudo od deteta, da su ga on i Marej znali još kad su imali 12 godina i bio je poznat po tome što je razbijao starije igrače. ;)
            Za Mareja znam da je bio impresioniran cinjenicom da je Rafa vezbao sa Mojom.. spakovao se i Skot pa pravac Spanija

            Ne mozemo ga zvati cudom od deteta jer junior prakticno nije ni bio. Dosao je do ATP pobede sa 15 godina ali vise nije bio dete
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Za Mareja znam da je bio impresioniran cinjenicom da je Rafa vezbao sa Mojom.. spakovao se i Skot pa pravac Spanija

              Ne mozemo ga zvati cudom od deteta jer junior prakticno nije ni bio. Dosao je do ATP pobede sa 15 godina ali vise nije bio dete
              a sa 13 je li bio dete? da li je on uopšte nekad bio dete?

              moraćeš Noletu da uputiš primedbu za ovo "čudo od deteta".
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by tennis View Post
                a sa 13 je li bio dete? da li je on uopšte nekad bio dete?

                moraćeš Noletu da uputiš primedbu za ovo "čudo od deteta".
                Nemam ja njemu sta da upucujem

                Nadji mi neke Rafine rezultate sa 13 godina, ITF je jako skrt povodom njega u juniorskim danima

                Postojala su mnogo veca cuda od dece tada (Gaske) ali nisu imali Tonija
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ne, to ti tvrdis sve vreme, za svakog Nadalovog/Djokovicevog protivnika u finalu navodis koga su pre finala pobedjivali, a recimo nikad nisi spomenuo kako je isti taj Gonzlaes dosao do finala AO-a, da je pre toga dobio Nadala, onda kako je Bagy stigao do finala, da je pre toga dobio Nalbandiana,Rodika itd.
                  Znaci dajes selektivne podatke, da bi odgovoralao tvojoj tvrdnji i ocekujes da te neko skroz ozbiljno shvati.
                  Jel to od mene trazis da napisem ozbiljnu studiju da bih dokazao svoje tvrdnje ,to sigurno necu raditi, ja iznosim svoje misljenje za vas je to misljenje selektivno ali je moje koje sam potkrepio nekim podacima, pa ne zelis valjda da kopiram celu ATP statistiku kako bi izrazio svoje misljenje dajte vi vase "selektovane podatke "kojim cete pobiti moju tvrdnju pa mozda i promenim svoje misljenje o Rogerovih 16 GS;)

                  Comment


                  • Originally posted by BOKI1969 View Post
                    Jel to od mene trazis da napisem ozbiljnu studiju da bih dokazao svoje tvrdnje ,to sigurno necu raditi, ja iznosim svoje misljenje za vas je to misljenje selektivno ali je moje koje sam potkrepio nekim podacima, pa ne zelis valjda da kopiram celu ATP statistiku kako bi izrazio svoje misljenje dajte vi vase "selektovane podatke "kojim cete pobiti moju tvrdnju pa mozda i promenim svoje misljenje o Rogerovih 16 GS;)
                    Pa logicno je da za sve igrace jednako uradis, ali ti to nisi uradio.
                    Za Nadala/Djokovica si govorio protiv koga su igrali u finalu, ali si i naglasio, u slucaju da su ti protivnici slabiji, koga su oni dobili na putu do finala, za Federera to nisi uradio, i cela tvoja prica je onda daleko od objektivnog.

                    ali si dokazao jedno i po meni najbintije, FED LOAT
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Nemam ja njemu sta da upucujem

                      Nadji mi neke Rafine rezultate sa 13 godina, ITF je jako skrt povodom njega u juniorskim danima
                      da li ozbiljno misliš da ti tražim te rezultate? iskreno, ne interesuje me, niti sam se ikada bavila Nadalovom karijerom pre nego što je postao profi. znam samo da je kao klinac pobeđivao starije od sebe i da je imao neograničeno poverenje u Tonija, maltene smatrao ga je svemogućim (da može da prizove kišu npr i sl ), to sam čitala u jednom Tonijevom intervjuu. još jednom da ponovim, Novak ga je nazvao "čudom od deteta", kaže momak da ga zna još dok su bili klinci, a ja mu poverovala.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa i Novaka su mnogi nazivali cudom od djeteta.

                        Comment


                        • Originally posted by majabl View Post
                          Pa i Novaka su mnogi nazivali cudom od djeteta.
                          pa, dobro.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            LOAT i niko nam tu titulu ne moze uzeti
                            I ja ću ovom stazom, čini mi se.

                            Originally posted by ClayWarrior View Post
                            ulysses.. nije to moje subjektivno misljenje, malo sam grebao po materiji (pola decenije odprilike) i nemoguce je tako lako davati nekome titulu najveceg tenisera ikada, ne u igri koja se razvijala u toliko slojeva. Tebi naravno kao fanu Federera to nije nikakav problem, iako mi o Lejveru ne rece nista.. imao je slabu konkurenciju (malo sutra) i to je to
                            Nije najbolji, to je onako nezrela riječ, ne možemo tako po erama. Ali, mislim da možemo o tome tko je generalno najveći. Tu sam rekao svoje mišljenje i varijable koje utječu na to mišljenje.

                            Originally posted by BOKI1969 View Post
                            Samom poslednjom recenicom si sve rekao Soda,Berdih,Melcer su nule a Filipusis,Bagdatis ,Gonzales,Rodik "teniske gromade" sa kojima je vodio teske borbe za titulu
                            Nisam to rekao, dapače. Ali, brate, nisu ni bolji od Roddicka ili in form Gonzaleza.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Pa logicno je da za sve igrace jednako uradis, ali ti to nisi uradio.
                              Za Nadala/Djokovica si govorio protiv koga su igrali u finalu, ali si i naglasio, u slucaju da su ti protivnici slabiji, koga su oni dobili na putu do finala, za Federera to nisi uradio, i cela tvoja prica je onda daleko od objektivnog.

                              ali si dokazao jedno i po meni najbintije, FED LOAT
                              Njih sam spomenuo jer su bili bitni u osvajanju GS tog igraca a dao sam ti i primer toga sa poslednjeg Wimbledona gde bi Djokovicu bilo mnogo teze doci do titule da je igrao u 1/2 finalu protiv Federera a u finalu protiv Nadala a znamo kako je zavrsena slicne prica iz US opena 2010 zbog toga je Conga bitan jer je sklonio visestrukog GS sampiona sa puta i olaksao put Djokovicu ko to ne zeli da prizna nije objektivan jer pobediti uzastopno 2 igraca u 1/2 finalu i finalu osvajace GS titula nije lako i to je za respekt kao i Berdihov rezultat na Wimbledonu 2010 kada je pobedio 2 GS sampiona do finala ko ne postuje takve igrace kao relevantne na tom turniru ok,mogu i to da razumem ali Rogerovi protivnici nisu bili takve velicine a vi me demantujte svojim selektivnom podacima

                              Comment


                              • Originally posted by tennis View Post
                                da li ozbiljno misliš da ti tražim te rezultate? iskreno, ne interesuje me, niti sam se ikada bavila Nadalovom karijerom pre nego što je postao profi. znam samo da je kao klinac pobeđivao starije od sebe i da je imao neograničeno poverenje u Tonija, maltene smatrao ga je svemogućim (da može da prizove kišu npr i sl ), to sam čitala u jednom Tonijevom intervjuu. još jednom da ponovim, Novak ga je nazvao "čudom od deteta", kaže momak da ga zna još dok su bili klinci, a ja mu poverovala.
                                Pa njima je zgoljavcima sigurno izgledao kao terminator

                                Pitanje je kada ga je soko nazvao cudom od deteta, tj. da vidimo kada je to bilo kad su bili klinci

                                Kad bi osvojio neko prvenstvo Spanije do odredjenog uzrasta stric bi mu pokazao listu sa pobednicima koji su se tu nasli pre njega... mogao je da vidi gomilu ljudi koji su nestali i za koje jedva da je cuo tako da je uvek morao da radi jos jace, da im se ne bi pridruzio

                                Tu je naravno i kanalisanje besa i lose energije a da se pri tom zaobidje lomljenje reketa, jer neko ko je verovatno istrajan i uporan kao Rafa u tom trenutku nema priliku da igra sa takvim reketom. To je takodje bilo izbaceno a vec 2004. i 2005. smo videli kako to deluje na terenu u velikim trenucima i kako se stvara sampion

                                Cudo je bila Tonijeva psihologija i pristup bratancu
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X