Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sport Klub View Post
    U toku pomenute emisije tri puta su isli potpisi za trojcu komentatora, tako da je spektatorijum mogao da procita njihova imena
    I Z V I NJ E NJ E

    Verujem vam, onda je meni promaklo, jer dok sam ispred ekrana, često zapisujem, pa glava "malo dole" a malo gore" (skoro da ih više slušam, nego što gledam, mada mislim da imam dosta dobru opservaciju!)... Primite moje izvinjenje. Takođe izvinjavam se i forumašima, kao i onom delu spektatorijuma koji kao gosti povremeno "posećuju" Forum SK. I ovom prilikom vas uveravam u moje dobre namere, kako god da vam to zvuči! ...Prihvatiću svaku vašu kritiku ili primedbu!
    Izvinjavam se i Darku Plavšiću i Srđanu Radojeviću, ali neka se ubuduće bar prilikom odjave "potpišu", mada Srđan R. to povremeno uradi (kada god kažu ja ih potpišem)...

    Kada je o "potpisu" reč, izgleda da još nisam najbolje razumeo: kada, kako i koliko puta se u toku emisije učesnici "potpisuju"... Do sada sam uglavnom bio najviše koncentrisan na samom kraju prenosa, snimka ili emisije, jer mi je to izgledalo najlogičnije! Neko od komentatora se lepo odjavi i predstavi još jedanput, a neko samo kaže: Prijatno! To najviše zbunjuje. Jednostavno na početak prenosa se stiže "taman", a kad već gledaš onda si na kraju skoro siguran da ćeš biti u tom trenutku, a ono, najčešće - ništa! Ali nije moje da vam sugerišem (u vašoj kući, mislim!)

    Potpisi su, ipak, najmanji problem... Krivo mi je što komentatori ili ne čitaju moje dobronamerne primedbe, ili me ignorišu, ili ne žele da budu bolji...! Ili ništa ne razumeju, jer ne pišem "njihovim" jezikom!!! Pozdrav!


    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Fudbal, Arg.: SK+ direktno, 9.4.2011. 00,10h
      Estudijantes – San Lorenco (samo prvo poluvreme 0:0)
      Komentator: Milo Lekić (Ne ide – ne ide!!!... dok god postoji zapevavanje!)

      BEZNADEŽNO ZAPEVAVANJE SE NASTAVLJA

      Hteo sam da pogledam utakmicu argentinskog prvenstva, dobar i zanimljiv meč... Čuo sam prve reči komentatora i učinilo mi se je to Milo Lekić. Kažem učinilo mi se, jer nisam mogao najbolje da uočim da li zapevava ili ne. Kad sam se uverio da je komentator, ipak M. Lekić, bio sam namah prijatno iznenađen, jer se dobro moglo primetiti da se trudi da ne zapevava, kod svake pete do sedme reči ili na kraju kraće rečenice...
      Dao je sasvim dobar uvod, dobro se uklopio u latino-američku atmosferu, dobre uvodne napomene o meču i akterima derbija. U prvih 3-5 minuta dao je skoro sve uobičajene i neophodne informacije...
      Onda opet:„...Nadam se da ćemo uživati u SJAJNIM potezima oba tima...“
      U međuvremenu daje brze jezgrovite i kratke informacije o najistaknutijim pojedincima derbija... Dobre su mu taktičke i ostale fudbalske napomene... Rečit je i raznovrstan u objašnjenjima... Doduše ima nešto više priče dok igra teče, pa bi se to moglo podvesti pod nametljivost i neodmerenost, ali nije previše i može se smatrati uklapanjem u fudbalsku atmosferu tog dela planete... Pravovremen u komentarisanju onoga što se dešava na terenu...
      Oko 10. minuta umalo da mu se „preklopnik“ opet prebacio na zapevavanje, ali je nekako „odoleo“ i vratio svoj način izgovora na normalni režim...
      Očigledno je da se u početku dosta trudio da ga ne „prepoznam“... Samo povremeno je uspevao... Kažem povremeno, jer opet je počeo polago da „daje gas“ zapevavanju, odnosno da „baca akcenat“ na poslednji slog ili da prilepi slovo „a“ ako se određena reč završava na „t“ ili „k“... (T-a ili K-a)...
      Tokom prvih 45 minuta dao je dosta zanimljivih fudbalskih informacija... Do 30. minuta se nekako „održavao na površini“, a onda je odjedanput ponovo „propevao“, čini mi se više nego ikad... Možda mi se samo čini, jer sam baš želeo da gledam utakmicu i njegovo komentarisanje do kraja, kako bih bio objektivan (iako mi se spavalo, malo sam bio umoran)... „Izdržao sam do 45. minuta i poluvremena...!

      Primetio sam preveliku uptrebu reči: SJAJNO..., JAKO DOBRO..., JAKO LEPO..., JAKO BLIZU... Ne vredi! Oni su tako naučili, nema ko da im uzme 10 ili 20 odsto od plate – honorara, u Fond za osposobljavanje mladih i talentovanih komentatora... Možda bi ih to „nateralo“ da se „probude“... Dakle, jezik katastrofa! Džabe mu je ono što je dobro uradio u prvom delu utakmice... Naravno, „ne pada mi...“ da gledam ostatak meča! Žao mi je, ali treba čuvati i sačuvati sopstveni mentalni sklop!
      Ako bih zanemario jezičke (ne)mogućnosti moglo bi se reći da je komentar bio prilično dobar i korektan..., ali ostaje da s njegovim načinom izgovaranja nešto ozbiljno nije u redu! Koliko god želim da budem dobronameran, ostaje uvek utisak da on ako govor ne može da koriguje – ne može da obavlja komentatorski posao. Imao sam i nameru i želju da ga ohrabrim, ali oduzeo mi je sve adute!!! Izbrojte koliko je samo puta rekao JAKO...!
      Beznadežno, ali stvarno!!!

      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

      Comment


      • Fudbal, Prem.L: SK, dir. 9.4.11. 14,00h
        WOLVES – EVERTON 0:3 (0:3)
        Komentator: -

        DEVALVACIJA KOMENTATORSKE STRUKE

        Gledao sam poslednjih 5 minuta + 2 minuta nadoknade... Za sedam minuta, mogao sam da zapazim da je komentator veoma prijatnim glasom (glas mi liči na Viškovićev, ali nisam siguran, nije u odjavi prenosa „potpisao“) pratio vrlo dobro sve što se dešava na terenu, a pošto je meč već bio u završnici pravovremeno je dao informacije, osvrt na ceo meč, istakao najbolje pojedince, golove, dobre i loše strane aktera meča, poneka zanimljivost koja se odnosi na meč... Naravno, i sledeća dešavanja na SPORTKLUBU... tokom popodneva... Pošto nije korektno da dajem duži osvrt i da na osnovu 7 minuta nagađam, pomenuću samo ono što sam čuo svojim ušima u poslednjim minutima utakmice...

        „...tri (JAKO) efektna gola...“ – Zar nije bolje bez JAKO, šta se promenilo...? Šta je hteo komentator da naglasi ili kaže..., otvoreno pozivam da se neko obrati forumašima SK i „objasni“ u svoje i u ime svojih koleg: ŠTA ŽELE DA POSTIGNU BESOMUČNIM PONAVLJANJEM: ...„JAKO“... JAKO“... „JAKO“... Preporučujem prostor na „Komentatori pod lupom“!... Objasnite svim forumašima, zašto „trpate“ JAKO-JAKO-JAKO gde god stignete! To je za jezik toliko „TRUNJE“ da ste samo malo svesni, ugrizli biste se za jezik!!! Cela estrada „konzumira“: JAKO-JAKO-JAKO... Ubiše celu zemlju u pojam!!! Da li i vi želite da budete deo estrade... Ne bih se oglašavao povodom ove utakmice, jer nema smisla da se pojavim nakon svega 7 odgledanih minuta, ali ni sedam minuta ne može da prođe, a da ne „naslažete“ nekoliko puta: JAKO-JAKO-JAKO... Prokletstvo!

        „...za „desetku“ (u PRINCIPU) je odigrala odbrana Evertona!...“ Ajde, molim vas da mi neko protivureči kada kažem da ova rečenica (deo rečenice) neuporedivo bolje zvući bez onoga u zagradi... Pa šta je to onda, nego izuzetno loša poštapalica! To je svojevrsna bolest onoga ko to stalno upotrebljava!?

        „...Nevil postigao DIVAN gol!...“ - Komentatore idi i završi novinarsku školu i tečaj i ako budeš prisutan (ako znaš šta znači „prisutan! – ne samo telom...) bar na prvom času, naučićeš da reč DIVAN nije novinarska, već odavno pripada prošlosti, zapisana u poeziji pre oko vek i po! A ovo se ponavlja i ponavlja i ponavlja!!! Džabe komentatoru i glas, i stas, i znanje sportske grane, i znanje istorije sporta, i enciklopedijsko znanje statistike, i obožavanje „istomišljenika... Ako samo pomenete: JAKO, u PRINCIPU, DIVNO i ostalo što sam već ranije pominjao, onda je sve prethodno što je bilo lepo rečeno, jedna velika „NULA“!!!

        Može se, eto, dati mišljenje o komentatoru – i dobro i loše – i nakon samo sedam minuta praćenja prenosa... Naizgled komentator bi mogao da dobije vrlo dobru ocenu, ali ovih nekoliko „froncli od jezika“ koje je upotrebio polovi tu ocenu (dovoljan – 2) i diskredituje ga toliko da ne postoji ocena kojom bi se to moglo iskazati!!!

        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • Fudbal, En.Prem.Li: SK+, direktan... 9.4.11. 14,00h,
          Čelsi – Vigan 1:0 (0:0)
          Komentator: Gojko Andrijašević

          VRLO-VRLO-VRLO DOBRO !!! ... (Najzad... Gojko, svaka čast!)
          Ovu utakmicu, komentator Gojko Andrijašević je od samog početka prenosio s više žara, nego što to obično čini... Tada kažemo za njegov način komentarisanja da je – monoton. Ovoga puta je bio znatno bolji, jezički gotovo ispravan...
          Ističem komentare taktičkih zamisli koji su prožeti savremenijim načinom fudbalskog razmišljanja... Npr, „...ne snalaze se najbolje u trenutku oduzimanja lopte od protivnika“. Tačno, Vigan je znatno slabiji protivnik i često gubi loptu, a igrači Čelsija ne umeju da odigraju osmišljenije i konkretnije, slabost u organizaciji igre... Savremeniji trendovi izražavanja koji se više i suštinskije odnose na fudbalsku struku.
          Fudbalski znalac odmah može da „prepozna“ kod svog sagovornika, a sada je to komentator Gojko Andrijašević, da li prati najsavremenije trendove u fudbalskoj igri i poimanju fudbalske igre uopšte. Po onome što se čulo u više navrata, Gojko je to pokazao.
          „Razočaravajućih 45 minuta Čelzija...!“... To je suština prvog poluvremena i takav komentar je vrlo prihvatljiv, direktan, jasan i precizan, a ne „kao kiša oko Kragujevca“

          Nekoga nervira što Gojko ponekad „zaboravi“ da završi započetu rečenicu ili misao. Kao „prekid filma“... Ali to je njegov stil i on zato „odgovara“, što sebe umanjuje u očima gledalaca...
          Govori sve vreme smireno, bez euforije, osmišljeno, jezgrovito, pravovremeno, zanimljivi su i statistički podaci..., sve primereno utakmici koju gledamo...
          Na današnjoj utakmici Gojko je „ispunio“ svaki od 90 minuta prenosa, skoro bez greške... To treba naglasiti.
          Ovo je bio jedan od NAJBOLJIH komentara fudballske utakmice u poslednjih mesec dana... VRLO-VRLO-VRLO... DOBRO...!!! Gojko, svaka čast...!!! Sasvim prihvatljiv komentar, s pozicije fudbalskog gledaoca!

          Pomenuću samo neke greške, koje sam zabeležio:
          „...ŠTO SE TIČE rezultata na ostalim utakmicama...“ (KADA JE REČ O rezultatima...)
          „...ŠTO SE Čelsija TIČE...“ (Više puta!) (KADA JE REČ O Čelsiju)
          „...Gosti su (GENERALNO) došli da osvoje makar bod, da se brane...“ (Zašto „generalno“?, pročitajte, bolj i)
          „...Tores plaćen OD STRANE vlasnika Čelsija...“ (T. Plaćen OD vlasnika kluba)
          „... SJAJNA asistencija Toresu... Ništa!...“ („dobra“, „vrlo dobra“, „odlična“, „pravovremena“, „precizna“, „izvanredna“, „izgledna“, „neponovljiva“, „prava“..., samo ne „S J A J N A“!!!

          P.S. (Gojko!!!)
          Komentatori...! Razmislite o ovome (reč: "SJAJNO"), konsultujte još nekoga, verujte, za fudbal je ta reč: SMRT!!!... Izbegavam da se izrazim još ružnije, jer... pokušajte da razmislite i da se prisetite koji „soj“ muškaraca u današnje vreme izgovara reč - „sjajno“: modni kreatori, stilisti, učesnici nekih parada...! Pa, je li vam sada - dovoljno...! (Po tome se, između ostalog, oni raspoznaju! Od drugih! To i vrapci znaju!...)


          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Ja stalno govorim sjajno,a nisam taj soj muskarca ;)
            Sto se mene tice ne vidim nista lose u toj rijeci,stavise,sjajno je sjajna rijec!
            sigpic

            Comment


            • čitajući ove drago(oo)nove komentare o komentatorima često se pitam koja bi bila odgovarajuća reč za "pojačavanje" prideva..
              ili samo uobičajena komparacija dolazi u obzir?

              dobar-bolji-najbolji..

              bez dobar-JAKO dobar-bolji-mnogo bolji-najbolji-SJAJAN..
              Originally posted by gokara
              Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

              Comment


              • Mozda maestralan
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Ja stalno govorim sjajno,a nisam taj soj muskarca ;)
                  Sto se mene tice ne vidim nista lose u toj rijeci,stavise,sjajno je sjajna rijec!

                  Wink znači: NAMIGNUTI (onaj mali žuti – „wink“) ;)

                  Vladane, prihvatam tvoj pravi muški stav – bravo!!! Mislim na ono: „SOJ“!
                  Neka se i drugi izjasne, ali mene najviše zanimaju KOMENTATORI koji u svojim komentarima upotrebljavaju SJAJNO... Oni se drže za tu reč kao pijan PLOTA!
                  Dok smo mi na forumu poprilično „virtuelni“: Dragooon, Vladan, Jagodica, S-Neš, Don Markoni, Biće, Pablo, Vesna, Joe Kol, Meri..., KOMENTATORE slušamo, ponekad vidimo, znamo njihova imena (ili ih čujemo naknadno ili saznamo tek kada dobijemo „packu“ odozgo, ka ja nekidan!)... Oni su „nešto prvo“ u ovoj priči „pod lupom“...
                  Slobodno neka se izjasne. Zašto, ne? Neka nas uvere da nisu: stilisti, kreatori... Ali neka prelome i neka se onda ponašaju kao pravi KOMENTATORI (htedoh da kažem: MUŠKARCI), a ne kao tetka-strine: SJAJNO, DIVNO, PREDIVNO, KRASNO Draga moja, Fantastično, briljantno, fascinantno, JAKO-JAKO SJAJNO..., da nije toliko SJAJNO, bilo bi BUKVALNO, PROSTO, SPSOLUTNO, DEFINITIVNO, INDENTIČNO...


                  Vladane, odmah prekini SJAJNO i JAKO SJAJNO i JAKO-JAKO SJAJNO..., „vakciniši se“ dok je još na vreme, jer samo što te nije ščepao „soj-virus-soj“ (Kuku...kuku!... šalim se!!!)

                  Tebe izuzetno poštujem! Pozdrav!... Samo, nemoj da namiguješ..., čuvaj se! ...(žuti Wink) ;)
                  "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                  Comment


                  • Zanimljivo,jako zanimljivo
                    Znaci svako ko koristi fascinantno,fenomenalno,vjerovatno i impresivno,a za sjajno smo vec utvrdili je seka-persa i/ili tetka-strina,to je po automatizmu ;)
                    Ja bataliti sa koriscenjem gorepomenutih rijeci necu i ne smatram da to utice na muskost,a nadam se da ni komentatori nece prekinuti,jer ako je potez bio sjajan,red je da se to kaze,pozzic(mali pozdrav,pozdravcic)

                    E da,valja li straobalno?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Mozda maestralan
                      MAESTRALNO SJAJNO

                      Može Vladane, ko ne zna šta je MAESTRAL, i ko nije osetio njegov ples po kosi, taj ne zna ni šta je romantično ni nezaboravno... Kad za nešto kažemo da je maestralno, to je nešto toliko lepo i neobično i nesvakidašnje... Zamisli: juče more bilo kao ulje, bonaca..., a danas maestral... To toliko nijansira naša osećanja i raspoloženje...

                      Kao kad fudbaler prihvati loptu na grudi, zatim volej, još ako je "suvi list", pa lopta završi na mestu gde se spajaju prečka i stativa... Svi uzviknu: Bravo... MAESTRALNO!!!
                      A, sad zamisli ovo: sjajan prodor po boku, sjajan centaršut, sjajan skok Toresa, sjajan trzaj celim telom, fudbalski, sjajan udarac glavom, sjajna i parada golmana, lopta sjajno završava na sjajnom mestu... Sjajan gol... Rečju, MAESTRALNO (naravno, izbaciš sve gde stoji SJAJNO... i šta si dobio... Čim nema SJAJNO, onda je "maestralno"... Jednostavno, nema šta! Ali kako to KOMENTATORI ne kapiraju... Mora da im je kriv, niko drugi nego DRAGOOON!!!

                      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                      Comment


                      • Originally posted by jagodica View Post
                        čitajući ove drago(oo)nove komentare o komentatorima često se pitam koja bi bila odgovarajuća reč za "pojačavanje" prideva..
                        ili samo uobičajena komparacija dolazi u obzir?

                        dobar-bolji-najbolji..

                        bez dobar-JAKO dobar-bolji-mnogo bolji-najbolji-SJAJAN..


                        Jagodice, danas je sve toliko brzo, dinamično, puno obrta i ritma... Pejdžeri su već zaboravljeni..., mobilni skoro nesagledivih mogućnosti, pa niko više nema vremena da bude obziran... Gubi se smisao za nijanse, detalje, boju očiju... Pre par meseci jedan komentator je, brojao sam, izgovorio za 90+5 minuta tačno 117 puta reč SJAJNO... (znam mu ime!)... Nema nijansi, sve je uniformisano i SJAJNO! Toliko su ljudi ogrezli u toj jAdnoj reči da je „trpaju“ i gde netreba, a nigde ne treba!!!

                        Komentatori ne znaju izgleda šta i kao s POJAČAVANJEM PRIDEVA, njima je najlakše da kažu SJAJNO!!! To je svojevrsna nesposobnost, šta drugo!? Takvi ljudi nemaju moć izražavanja na „višem stepenu“ komunikacije, da još bolje i prihvatljivije izraze svoja osećanja, o svemu što ih okružuje... SJAJNO i gotovo, briši more!!!
                        Oni prave haos u jeziku, pa im je lepo, jer znaju da su ga upravo oni napravili!
                        Oni (komentatori) valjda misle: Najvažnije je da smo mi ti koji smo ovde, a ne neko drugi!? Prijatno!


                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment


                        • E da,valja li straobalno?


                          Vladane,
                          ako je nešto: dobro, lepo, pozitivno..., onda i pridev treba da bude "pozitivan": vrlo, veoma, mnogo...

                          Ako je nešto: loše, ružno, negativno..., onda i pridev treba da bude "negativan": straobalno, ušasno, strašno, stravično, strava

                          Nikako ne može: straobalno dobro, užasno lepo, stravišno uspešno..., Rečju: negativno pozitivno!!!

                          Kao što vidiš u našem jeziku skoro uopšte nema mesto za SJAJNO

                          P.S.
                          Dozvoljavam da kad se brzo piše i odgovara, može da bude i ponešto nedovoljno dobro navedeno za primer ili nepotpuno, ali to ne može da se poredi sa "fronclama" i "trnjem" nekih naših komentatora...
                          Uostalom, veoma je površno ako neko misli da ja držim lekcije iz srpskog, ili da sam picajzla i zakeralo i slično... Ovo nije ni "S" od suštine našeg jezika, ovo je samo jezik naše SVAKODNEVICE, a tvrdim ti da više od 80 odsto ne zna pravilno da izgovori ni tu reč, već kažu, SVAKODNEV(N)ICA...!!!


                          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                          Comment


                          • Aha, nađoh pravo mesto da pitam...
                            Kako se zove komentator, koji je danas prenosio utakmicu, na SK3, MU-Fulam?
                            Ne reče čovek na kraju, a nisam gledala od početka.
                            Last edited by miloolja; 09-04-11, 20:17.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Aha, nađoh pravo mesto da pitam...
                              Kako se zove komentator, koji je danas prenosio utakmicu, na SK3, MU-Fulam?
                              Ne reče čovek na kraju, a nisam gledala od početka.



                              Miloolja,
                              (sa „dva O“), ni ja Dragooon (sa „tri O“), pa još ne znam svima imena, ili bar ne mogu sve da povežem s glasom (sada po prvi put u životu sumnjam u svoje sluhovne nemogućnosti!... Šalim se!)... Ne predstavljaju se gospoda komentatori, ustvari: kako-ko, ko-kada..., a neko nikada! Nije mi jasno (ili se samo pravim!) u čemu je njihov GENERALNI problem, nisu zmije pa da toliko kriju „noge“...!

                              Nekoga prepoznajem po tome kako izgovara: „četiri“ (kaže: „čeddri)..., drugog prepoznajem po: preteranom „Zaapeevavavavanju“..., trećeg po broju izgovorenih: SJAJNO..., četvrtog po: načinu „urlikanja“ nakon svake akcije na terenu..., petog po: dramskoj pauzi..., šestog po tome: da li više glasovno liči na KOMENTATORA ili ANIMATORA publike u hali... Eto, snalazim se, mada meni njihov glas, stas, boja očiju, ime i prezime..., nisu toliko bitni, već samo ono - šta i kako govore!!!

                              Ako ti kažem da nemam SK3, neki od njih bi mogli da se sete (možda!) pa da „pobegnu“ tamo, samo da ih ne „slušam“!... (Možda previše sebi dajem značaj!... Možda!)

                              Valjda će još neko dobronameran javiti, sačekaj malo..., meni uvek jave...! Zahvalan sam uvek svima koji mi nešto predlože ili jave!... Pozdrav!


                              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                              Comment


                              • Fudbal, EnPL: SK+, snimak oko ponoći 9/10.4.2011.
                                Totenhem – Stoke 3:2 (3:2)
                                Komentator: Denis Radonjić

                                DENIS PLUS

                                Utakmica krajnje uzbudljiva i zanimljiva... Sve što je rezultatski zabeleženo odnosilo se na prvo poluvreme, svih pet golova, a ostalo je uglavnom statistika... Igra na veoma visokom nivou... Ono što je za mene bitno, bitnije od rezultata..., uživao sam u izvanrednom komentaru Denisa Radonjića... Ceo tok utakmice, golovi, dueli, uspešni potezi, napad, odbrana, suđenje, atmosfera, na i oko terena, pregršt zanimljivih podataka i zanimljivosti, korisna statistika... Sve to je i „tonski zabeležio“ i pomenuo komentator Radonjić...
                                Ako sam ponekad bio oštriji prema njemu u osvrtima, kako sam već pomenuo i direktno i indirektno, sada je zaslužio pohvalu... Možda je bilo i poneke greške, ali namerno to ističem, kada je komentar ukupno uspešan, onda onaj ko to posmatra, kao moja malenkost, naprosto „zažmuri, i ne želi da kvari opšti utisak...
                                Utakmica je bila veoma inspirativna... Komentator je „dozvolio“ da ga fudbalska igra ponese, a onda nije bilo teško prepoznavati: taktiku, taktičke zamisli, taktičke nijanse... Posebno su bili zapaženi i primereni, a iznad svega, pravovremeni opisi onoga što se dešavalo na terenu, a bilo je veoma - bitno.

                                Denise, vrlo dobar plus! Jer, potrudio si se natprosečno! Zaslužio si pohvalu!!! I „potpisao“ si odjavu na kraju, a da to nisi učinio možda bih odložio ove zabeleške, jer postaje mi neprijatno da objavljujem osvrte o „bezimenim komentatorima“! Nastavi tako!

                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X