Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nova Pričaonica 1.2 patch

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Prince View Post
    Slatkise jedem bas slabo, mozda jednom u dva meseca jedem nesto slatko, tako da mi to nije problem da izbacim. Ni sokove nesto ne pijem. E hleb da izbacim, to je bas problem, navikao sam na hleb u svakom obroku skoro . Ima li neka alternativa za hleb ? Moze li onaj integrali hleb bar ? I na te salatice nisam navikao, da uz jelo, ali samo salata tesko da moze da me zasiti. Ima da se osusim kao bela lala . To da ne jedem kasno se trudim vec par nedelja da izbegavam, nekad uspem, nekad ne.
    Moras da kazes sta ti je problem

    Kod hleba je muka pod 1. Belo brasno i pod 2. Kvasac. Nijedno nije dobro za varenje.

    Tzv integralni i tamni, kobajagi crni po prodavnicama i prkarama nemaju veze sa pravim integralnim, vec ga boje i svasta nesto. E sad postoji beskvasni, koji nije omiljen kod mnogih, prilicno je kiselkast.
    Najbolja varijanta pravljenje raznih hlebnih plocica bez kvasca, sa semenkama, speltinim brasnom recimo i sl. u domacoj radinosti.
    Svaka promena ishrane je teska, pogotovu za razmazene muskarce ali sve se moze kad se hoce.

    I nema ne pijem bas sokove ili trudim se da izbacim kasni obrok. Nego nemoj neko vreme uopste.

    Ne da jedes samo salate, vec uz mesista, ribe, ali bez hleba.

    Sto se tice masnoca najzdravije su: mast i slanina, i to ona bela sapunjara, ne dimljene, pancete i slicno, a moze i puter ali pravi domaci, bez aditiva.
    Przenje se ne preporucuje, kod zdravije ishrane, pogotovu ne na uljima, retko koje trpi visoku temperaturu, dolazi do hemijskih reakcija i nezdrava su. Nista margarini, nista ulja, nista pekare i fast food.
    Nista pohovanje takodje.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #32
      Prvi savet Prinče, lagano se spremaj da batališ lekove. Nijedan lek ne leči pravi uzrok nekog oboljenja, već simptome.

      I sam imam već X godina hroničnu bolest creva, pa ti iz iskustva mogu reći da je najvažnija stvar - tvoja glava. Većina današnjih bolesti je psihosomatska, tako da stres kojem smo izloženi, a ne kanališemo ga, ostaje u našem telu i odražava se na neki organ, na koji će se odraziti to je zavisno od čovekovog karaktera.

      Što s tiče ishrane, idi prema ovome što ti je Uroš naveo, ne moraš odmah sve strogo da pratiš, ali polako menjaj.

      Ovako ja spremam ovsene, uzmem samlevene (ili sam sameljem), prelijem vrelom vodom, poklopmi 3-5 minuta, potom pomešam protein, kakao, mlevene orahe i dodam neko voće (banane, maline ili kupine)
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • #33
        Aaaa Prince ti si pitao ono o problemima sa varenjem, ti si trazio savet Ja te pomesala sa nekim drugim pa sam mislila da si ti ekstra upao i trazim promene u ishrani.
        Ok, izvini, vidim sta ti je problem.

        Pazi. Masti, ove koje sam ti navela jesu zdrave, njazdravije, ali to ne znaci da moze i treba svako da ih jede pogotovu sa razlicitim zdravstvenim problemima, a ti ih imas.

        Ti sigurno moras da krenes sa dijetalnijom ishranom, vise bareno i sirovo, pa ces lako postepeno ubaciti ponesto sto ti prija. Taj nacin sa postepenim uvidjenjem tzv. nezdrave hrane ili neke koju si ranije konzumirao, a sada ti smeta, je najbolji, tako vidis sta ti je pravilo problem.
        Nesto sto nekome prija, ne znavi da ce i tebi. Nije svaki zdravstveni problem isti, a pogotovu ne mozes da se hranis kao potpuno zdravi, koji zele da promene samo nacin ishrane.

        Ne znam koliko je za tebe ova autofagija sto je Uros pominje, moras dobro da je izucis i istrazis, a mislim da je tebi potrebno cesce da jedes, u manjim porcijama i da bi ti tu nervozu tako dug vrenski period neunisenje hrane mozeda povecavao problem.

        Moras da istrazis i eksperimentises, kada ti vec lekar ne kaze sta da jedes i kako -.-
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #34
          Uki, doktor mi je fit, nemoj tako . Primetio sam buckanja posle konzumiranja neceg kiselog, tako da izbegavam. Nemam problem da jedem ovsene, samo kazem da me ne zasite. Osecaj kao da nista nisam jeo. Cesto sam praktikovao za dorucak po 4,5 przenih jaja, i sad ove ovsene kad doruckujem i ne osetim da sam doruckovao . Ali probacu da ih pomesam sa necim. Uglavnom sam ih sa jogurtom jeo.

          Olja, ja ni ranije nisam pio sokove, sad ih uopste ne konzumiram. Od stetnih pica jedino kafu pijem, ranije i na prazan stomak ujutru, sad sam je pomerio za posle dorucka. A nije mi problem za rucak da jedem meso, ali nemam vreme za svaki obrok neko meso da spremam. Zato vise i ne znam sta za dorucak i veceru da jedem.

          Nerealni, znam za stres. To me i verovatno dovelo do ovog. Jos sam krenuo pravosudni da spremam, a sve u vezi sa njim je stresno . Krenuo sam sa meditacijama i vezbanjem ujutru cisto da smanjim kortizol, odnosno lucenje hormona stresa. Bice bolje, nadam se

          Comment


          • #35
            Ma brate fasting ti cepaj imao problem nemao, neće ti ništa oduzeti. Ovo za češće jelo jeste delimično tačno, ali fastingom ćeš dati prostora organizmu sa samoregulaciju i oporavljanje

            Comment


            • #36
              Sta ti uki brate ne gledas ti nisi normalan svega mi hahahahaha kakav mec najjjaci ikada ali ibedljivo najjaci ikada

              Comment


              • #37
                Ok sokove ne pijes, sta si se uhvatio sokova one ti ne predatavljaju znaci problem. Kafa sigurno predstavlja. Sa njom je problem otkaciti je, izaziva i glavobolje ako naglo prekines, ali prevazidje se to. Moras da uvedes cajeve, nanu, kamilicu, kantarion na prazan stomak ujutru, koji je gadan ali pomaze ili zalfiju.

                Sto se tice toga da nemas vremena da spremas ili ces da spremis kod kuce pa da nosis sa sobom ili da nadjes neki restoran ili ove sto spremaju za firme, koji kuvaju raznoliko, a zdravije, imas toga danas dosta po gradu. Trece nemas, jer ako nastavis da jedes bilo sta doci ces u jednom trenutku u jos veci problem.

                Ovsene pahuljice uvek obogatis bananom, bobicastim vocem, cija smenkama, orasatim plodovima (bademi su jako dobri za varenje, pa lesnici i na kraju orasi koji su dosta masni, ali zdravi) i semenkama, golicom recimo.
                Poneses kesicu sa mesavinom orasastih plodova, suvog grozdja, urmi i semenki. Poneses bananu, jabuku..

                Za dorucak-rucak mozes kuvana jaja sa nekim belim mesim sa rostulja i mesavinim zelene salate, rukole, matilovca i nekog dresinga. Jbg moras da se angazujes oko spermanja. Imas danas one super kutije za hranu, na poslu umesas samo dresing, koji spremis kod kuce.

                Kad kazem da izbacis ugljene hidrate mislim samo na proste, dakle inetgralni pirinac je jako pozeljan u ishrani ili pasta od integralnih zitarica, no ugljeni hidrati se ne preporucuju za veceru, jer daju energiju, vec proteini, meso, riba.
                Paste imaju neogranicene mogucnosti kombinovanja namirnica i veoma su ukusne.
                Da kuvas corbastu hranu, supe, variva, corbe, sladak kupus

                Sve preradjene proizvode, suhomesnato, vestacke namaze, majoneze, pavlake moras da izbacis.

                Za varenje je odlican koziji sir, kao i odvratna kozija surutka, ali koja cini cuda

                Sve ti nabacamo sto se setimo, ali moras sam da sednes i pozabavis se problemom, naravis par spiskova, zavrnes rukave, navuces kecelju i spremas sebi neki period, jer jedino tako znas sta jedes.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #38
                  Ko? Koji sport? Pratim malo ovaj iOS update o privatnosti i koliko to jebe fb pixel, pošto će od update za iOS
                  14 korisnici moći da vide i da zabrane prikupljanje podataka ko ih prati.

                  https://www.wired.com/story/apple-io...d-tracking/amp

                  A kad ode pixel odoše i mnoge pogodnosti custom audience, lookalike audience i sl.

                  Još sad pred američke izbore zbog tamo kampanje neke metrike otišle u tri kurca. Čeka nas interesantno vreme i interesantni dani za AI u rukama Amerikanaca.

                  Comment


                  • #39
                    Ja imam problema sa kvascem i ajvarom.
                    S tim da mi kvasac zadaje strašne stomačne probleme.
                    Ajvar ponekad i to mi je baš onako bedak jer mogu celu teglicu bez hleba pojesti

                    Isto tako i kisele krastavce, komotno mogu celu teglicu isprazniti. Još ako imam dobrog sira uz to
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                      Ja imam problema sa kvascem i ajvarom.
                      S tim da mi kvasac zadaje strašne stomačne probleme.
                      Ajvar ponekad i to mi je baš onako bedak jer mogu celu teglicu bez hleba pojesti

                      Isto tako i kisele krastavce, komotno mogu celu teglicu isprazniti. Još ako imam dobrog sira uz to
                      Isto,samo sto osim krastavaca znam da pojedem i teglu maslina,pa cak i teglu cvekle.
                      Imam zivotinjski apetit,i citavi zivot moram da se borim sa tim,jer kad bi se opustio zavrsio bi na onaj TLC medju one debele.
                      Last edited by E1_PG; 18-09-20, 00:14.

                      Comment


                      • #41
                        Ja teglu ajvara za obrok pojedem. Posle toga u wc posle mene samo ko mora.

                        Comment


                        • #42
                          Ja ljuto i kisjelo ne mogu nikako. Ljuto bas slabo podnosim... nije mi jasno u cemu je draz kad toliko przi da ne mozes nikakav ukus da osjetis, no ajde... Ajvar volim da pojedem ako nije mnogo ljut. Mada mi se ne jede cesto

                          A od kisjelog mi se povraca... bukvalno. Kisjeli krastavac moze tu i tamo u malim kolicinama... tipa ne smeta mi u ruskoj salati ili u nekim sendvicima i burgerima. Sa strane ili sam krastavac bas nikako. Pihhhh Ovamo imaju u restoranima obicaj da ti uz hamburger stave sa strane ogroman kisjeli krastavac i pomfrit... Cesto pomfrit stave preko krastavca pa onda ti i pomfrit pokupi ukus. Najezim se to kad vidim A sok od kisjelog krastavca me cera na povracanje. Bez zajebancije... Od samog mirisa mi zivot smuci. A da popijem gutljaj momentalno bi povratio.

                          Sirce isto tako. Od samog mirisa mi se povraca. Kisjeli kupus, masline itd. isto tako.

                          Pominjao je neko ranije cajun zacin. Bas sam prije neki dan kupovao zacine za meso i izmedju ostalih sam uzeo i New Orleans Cajun. Odlicno ide uz pilece bijelo sa rostilja. Ne volim ljuto, ali ovo je taman.

                          Interesantna je kuhinja Luizijane i ako ja nit volim ljuto nit jedem morsku hranu. Ali sta god sam od njihove kuhinje probao, a da nije sadrzalo morsku hranu, mi se svidjelo.

                          Jambalaya je super jelo. Ovamo spremaju i jambalaya corbe... isto bude vrh.

                          Comment


                          • #43
                            Elem, gledao sam prije neki dan AGT... Nisam znao da su sudije/ziri Heidi Klum i Sofia Vergara. Morace to cesce da se prati. Ukoliko se neko pita jesu li obije brutalne... jesu.

                            Comment


                            • #44
                              Uhhh dva grada koja me jedini zanimaju u USA, tipicno NY i Nju Orleans, zbog muzike i naravno hrane

                              Ni je ne volim dominantno ljuto, prosto kad samo ljuto preovladava nemam pojma sta jedem, moze da bude bilo sta, sto je bas bzvz, ali pikantno, malo ljuto, apsolutno uvek moze.

                              Odlican je cajun mix zacin. Od one kolicine sto sam napravila, svaki put posipala po piletini, i na belo i na batake sa rostilja, recimo, odlican zacin. Postoje varijacije u sastavu, ja sam pronasla neki navodno najpriblizniji, ali najvaznije da nije tesko napraviti u domacoj radinosti.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #45
                                Pogledaj Treme. Kakva serijetina! Imaš i muzike i hrane.
                                Ja kiselo mogu sve, kiseli kupus u sred noći da me probudiš
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X