Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Bircevic je bio redovan reprezentativac od 2014 do poslednjeg SP.
    Ajde ne gnjavi.. napisao si da je Bircevic clan prve petorke da bi ga izjednacio sa Kalinicem sto je notorna laz.
    Nema kod mene nikakve mrznje nego konstatacije da nemamo bekgraund fabrike za proizvodnju igraca i da bi mogli da se malo preorjentisemo i na taj aspekt da bi uvecali bazu nasih igraca koje bi kasnije mogli da eksploatisemo.
    Last edited by mmajstor; 30-06-20, 13:04.

    Comment


    • Originally posted by nine33 View Post
      @Sarac Ima li kakvih novih informacija u vezi Berona ? Pretpostavljam da ide definitivno.
      I u vezi Lorenza, video sam negde sliku njega i Loyda u Raptorsima pa možda ga dolazak bivšeg saigrača omekša da odigra još jednu sezonu kod nas.

      Comment


      • Ne znam koliko je realno ako smo rekli max 400k plata i recimo da je Lloyd dobio toliko, da Beronu damo tipa 500k. Tako da cemo pojuriti dobrog pleja i jos jednog kombo/sutera, za ostale vjerujem samo ako se podudare nase mogucnosti i njihove želje.
        Pojedini su najavili:
        PG, SG/PG, SF/PF tri igrača

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ne znam, kako si ti prikazao Kalinica ispade da je on onda bio renomea nekog provincijskog igraca nizeg do srednjeg ranga. Zamisli da sad uzmemo nekog reprezentativca iz prve petorke sa tvrdnjom da smo mu mi prvi pruzili sansu... pa kako se on onda probi do reprezentacije bez pruzene sanse? Isto i Jovic.
          Mnogi su se probili do reprezentacije i nisu napravili nista, ti predstavljas kao da je igranje za reprezentaciju dokaz igracke klase i garancija blistave karijere.

          Kalinic je bio dobar role player u prosecnom ABA ligasu, u Zvezdi je napravio iskorak i digao prosek sa 6.4 poena na 10.2, procenat suta iz igre sa 38.9% na 51.2%, procenat za tri sa 30.0% na 38.2%... Bio je uz Dzenkinsa najbolji igrac u za nas istorijski vaznom plej ofu ABA lige, dobio je neuporedivo vecu slobodu i vazniju ulogu u napadu, spustala mu se lopta da igra ledjima, uzimao je suteve i iz driblinga, dobijao loptu u clutch momentima... To je napravilo razliku u njegovoj karijeri i lansiralo ga u orbitu, to ga je i prodalo u Fenerbahce, a ne igranje za reprezentaciju (za koju je debitovao jos 2013. pa su mu nekako trebale jos dve godine da predje u Fener).

          Dakle, dali smo mu prvu PRAVU sansu kao jos uvek mladom igracu (23 godine), nismo zatrpali njegovu poziciju skupim i iskusnim pojacanjima, nismo ga tretirali onako kako je do tada bio tretiran - kao napadacki netalentovani role player/specijalac, imali smo hrabrost i viziju da ga isforsiramo i oblikujemo u jedno od najboljih evroligaskih krila - sto u trenutku dolaska u Zvezdu svakako nije bio. Vrlo slicna prica je i sa Jovicem, samo sto je on godinu dana stariji i bila mu je potrebna sezona vise da eksplodira.

          Originally posted by mmajstor View Post
          Navijaci ce uvek biti zadovoljni ako im na kraju pruzis rezultat, a to je mnogo teze da se uradi sa mladjim i neiskusnim igracima nego iskusnim a skupljim. Ranije si zbog sistema takmicenja imao mogucnost da mladjim igracima pruzas vecu minutazu sto je DV uveliko koristio dok Radonja nije, iz cega je dobio pridev ziheras. Ne znam ni sta su ti ti brojevi u zagradama ali znam da Borisa, Rebic, Tejic, Davidovac, Dobric ili neki drugi kojih nije bilo nikad nisu dobili sansu u kontinuitetu u evropskim ili jacim aba utakmicama da steknu samopouzdanje... da je to bio slucaj, mozda bi danas oni bili potpuno drugaciji igraci.
          Pa za 5 godina ajd da je barem jednog anonimusa izbunario i napravio od njega igraca, ali nije nijednog... reprezentativci to svakako nisu.
          Jel' realno? Brojevi u zagradama su godine tih igraca, valjda si toliko mogao da povezes. Onda i nije cudo sto dodjes do genijalnog zakljucka kako on nije davao sansu mladim igracima, a startna cetvorka mu bio 21-ogodisnjak, bekap cetvorka 19-ogodisnjak, bekap trojka 21-ogodisnjak, startna trojka 23-ogidisnjak... Zato sam i pokusao slikovito da ti opisem kako bi danas izgledao slican depth chart, al' ti ocigledno nista ne kapiras.

          Borisa nije dobio sansu u kontinuitetu. Borisa je imao 18 godina, kada je to trebalo da dobije sansu u evropskim i jacim ABA utakmicama? Koliko je vremena proslo od tada, a njegov status je "daj Boze da ga nekom uvalimo, u suprotnom ce biti 3. opcija na svojoj poziciji". Za to je kriv Radonjic sto mu nije dao kontinuiranu sansu kao 18-ogodisnjaku? Genijalno.

          I Rebic i Tejic su odigrali preko 100 utakmica kod Radonjica, Tejic je sa 19 godina bio bekap cetvorka.... Momci su dobijali sansu i u EL utakmicama, jednostavno nisu bili materijal za nesto vise i to je postalo jasno svakom ko se iole razume u kosarku. Rebic je imao ozbiljna fizicka ogranicenja + mu je plejmejking bio skroman, Tejic je bio mrtvo puvalo i masina za pravljenje faulova. Da su bili talentovaniji sigurno bi igrali jos vise, tada nije bilo preglomaznih rostera i zatrpavanja pozicija.

          Jel' si ti svestan da do poslednje Radonjiceve sezone FMP nije igrao ABA ligu? Igraci direktno iz KLS-a prelaze na nivo Evrolige i to u vreme kada smo se borili za plasman u 8... I onda gde je Davidovac - pa u Vrscu, onda 2015. prelazi u FMP i igra KLS, Radonjic njegov poslednji roster u Zvezdi sastavlja leta 2016. Tada je recimo ubacio Dobrica - nece ceo FMP iz KLS-a da prebaci u Zvezdu, prebacio onog koji je pokazao najvise. Dobric te sezone odigrao 61 utakmicu, u Superligi imao 9.5 poena po mecu, sutirao 63% iz igre i 55% za tri.

          Znaci, ako se forumasi zalazu za to da nasi igraci dobiju vise prostora, pa recimo Losmi u tom kontekstu pomene Dobrica (26 godina), a dopada mu se Miskovic (21 godina) i stidljivo provuce i Djordjevica (22 godine), a Borca doda Radanova (22 godine), Uskokovica (21 godina) i Davidovca (25 godina), a ti se ocekivano ubacis sa:

          Originally posted by mmajstor View Post
          A i Radonjic je bio zentara kad su mladji igraci u pitanju. Uvek je voleo sigurica varijante, a mladji igrac da bi dobio sansu je morao da bude mvp evropskog prvenstva (Guduric) da bi dobio sansu da igra. Ostali - mrka kapa.
          ...onda si bacio tezak air ball, jer su kod Radonjica jos mladji igraci imali vise prostora i znacajnije uloge od onih koje su sada projektovane za pomenute igrace (od kojih neki vise i nisu tako mladi). Ako je 21-ogodisnji Luka Mitrovic bio starter u za nas kljucnoj sezoni u novijoj istoriji, bekap mu bio 19-ogodisnji Tejic, a bekap na trojci bio 21-ogodisnji Dangubic, da bi sledece sezone (kada smo usli u Top 8 EL) 20-ogodisnji Guduric bio bekap dvojka, to je itekako davanje sanse mladim igracima i neuporedivo je sa onim sto gledamo danas. Ja znam da ti se to ne uklapa u agendu koju bezuspesno pokusavas da proguras na svakih par meseci, al' sta ces kada mene ne mrzi da ti svaki put repliciram koristeci iskljucivo cinjenice.

          Comment


          • Mi smo ocigledno gledali nesto razlicito kada tvrdis da je Tejic bio bekap. Ja kolko se secam on je vrlo brzo klupiran i dobijao je samo garbage time. U cemu je problem da se Borisi sa 18 god pruzi sansa... jel to malo, pogotovo kada vidimo da nista specijalno nije napredovao od tada? Od one utakmice sa Realom kada je zbog povreda slucajno dobio da igra, jel dobio neku slicnu minutazu nakon toga? Dangubic se vec bio probio u Megi pa smo ga uzeli kao takvog. Dobric se nista nije naigrao kod doticnog (superliga?). Koliko je Davidovac imao godina tada, i jel to malo? A da, nisu igrali dobru odbranu.

            I to sto sam rekao za Radonju vazi i za sve trenere posle njega, stim sto je njima bilo nesto teze zbog drugog sistema takmicenja i samo 1og tima u evroligi sto smanjuje broj utakmica koje smes izgubiti tj rizikovati sa neiskusnim igracima.

            A ako mu nisu valjali ni tejic, ni rebic, ni borisa ni dobric, ni ostali... pa sto nije iskopao neke koji su mu valjali i koji su po njegovom ukusu pa da od njih napravi igrace? Gde su ti mladi igraci koji smo mi doveli niodkuda i koji su se razvili pa da danas imaju evroligaske ili ne daj boze NBA karijere? To nisu ovi koje si naveo.
            Last edited by mmajstor; 30-06-20, 13:48.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Mi smo ocigledno gledali nesto razlicito kada tvrdis da je Tejic bio bekap. Ja kolko se secam on je vrlo brzo klupiran i dobijao je samo garbage time. U cemu je problem da se Borisi sa 18 god pruzi sansa... jel to malo, pogotovo kada vidimo da nista specijalno nije napredovao od tada? Od one utakmice sa Realom kada je zbog povreda slucajno dobio da igra, jel dobio neku slicnu minutazu nakon toga?

              I to sto sam rekao za Radonju vazi i za sve trenere posle njega, stim sto je njima bilo nesto teze zbog drugog sistema takmicenja i samo 1og tima u evroligi sto smanjuje broj utakmica koje smes izgubiti tj rizikovati sa neiskusnim igracima.

              A ako mu nisu valjali ni tejic, ni rebic, ni borisa ni dobric, ni ostali... pa sto nije iskopao neke koji su mu valjali i koji su po njegovom ukusu pa da od njih napravi igrace? Gde su ti mladi igraci koji smo mi doveli niodkuda i koji su se razvili pa da danas imaju evroligaske ili ne daj boze NBA karijere?
              Hahaha...koja si ti legenda. Srecom pa ne mrzis Radonjica

              Najjace ovo da je najlakse bilo Radonjicu...

              To je to, osta sam bez teksta. Ako si sta cugo nemoj vise pisati.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Apsolutno ga ne mrzim... sta vise simpaticniji mi je od vecine post Covicevih trenera - Tomic, Alimpije, Lazic, Sakota, Avram, Lazic (boze sacuvaj). Oni njegovi plesovi pored parketa su prajslejs. I nije mu bilo najlakse nego lakse jer je imao veci broj utakmica koje je mogao izgubiti a da to ne utice na krajnji plasman.

                Comment


                • Wade Baldwin IV i Brandon Paul su slobodni, taman da popunimo 1 i 2

                  Comment


                  • Što se Radonjića tiče nastavite na temi o ''Bivšim trenerima i igračima''.

                    Vratimo se temi.

                    Pangos se još uvek nećka, nikako da prelomi.

                    Comment


                    • Pa jel se necka... Kari nesto obrusio drvlje i kamenje na tu temu?

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Pa jel se necka... Kari nesto obrusio drvlje i kamenje na tu temu?
                        Verovatno nije želeo javno pričati o tome kako je razgovarao sa Sašom u vezi Pangosa a prvenstvo i dalje traje.

                        Opasan je Kari.

                        Peno nahvalio novog Zvezdinog centra: Veoma je pokretan, popravio je igru leđima

                        https://www.mozzartsport.com/kosarka...ledjima/360556

                        Comment


                        • Ode Mekintajer u KKP... Baš sam navijao da dođe kod nas, mislim da je bolji igrač od Waldena.

                          Comment


                          • Originally posted by poacher View Post
                            Ode Mekintajer u KKP... Baš sam navijao da dođe kod nas, mislim da je bolji igrač od Waldena.
                            Brate pričao sam sa ljudima koji igraju košarku i grobari su, prate non stop, kažu mi da je Volden mnogo bolji od njega.

                            Da igra odbranu brutalnu, spakovao Tea u džep, itd. Jutros mi baš čovek priča, završio karijeru ove godine, a navijač Partizana ceo život, košarka mu pasija, igrao ABA 2, kaže da je mnogo bolji Volden. I to kaže posle svega. Baš sam ga pitao šta misli o Voldenh i Mekintajeru

                            Comment


                            • Mekintajer je skuplji.

                              Obradović je procenio da će se Volden bolje uklopiti.

                              Treba mu verovati.

                              Što se igračkih kvaliteta tiče, meni se lično ni jedan ni drugi ne sviđaju.
                              Last edited by Karamazov; 30-06-20, 14:21.

                              Comment


                              • Malo je potcenjen Volden u ciganskim očima, ovo što su mi ljudi pričali deluje da je igrač kakve volim. Pošto nisam pratio ove sezone Partizan uopšte. Igrač u oba pravca kao Kinzi, može da se spusti u stav i ispegla brutalnu odbranu.

                                Comment

                                Working...
                                X