Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Ako mislis na Teshawn... Nista posebno, mnoooogo takvih ima na tržištu. Ukoliko je jeftin ok al da je gamechanger bas i nije pa nam i ne znaci mnogo da zatrpavamo MJK, Ritha, Dedu
    Ko je npr za neke novce do 300k bolji od njega?

    Comment


    • Tomas ima odličnu sezonu iza sebe. Apsolutno se uklapa u stil igre koji Saša forsira.
      Uklopio bi se super ja mislim, finansijski mislim da je dostupan.

      Comment


      • Originally posted by Czbg9 View Post
        Ko je npr za neke novce do 300k bolji od njega?
        Norvele Pelle - moj izbor na prvu

        A sad koga ce i da li će dovoditi vjerujem da ce biti iz EL igrac.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          A znaci Kalina nije dosao kao igrac iz prve petorke vicesampiona sveta, nego je to samo bio neki obican igrac iz Radnickog kao i svaki drugi?
          Cuj igrac prve petorke vicesampiona sveta... Zvuci kao da je igrao za Majami Hit, pored LeBrona i Vejda.

          Da, dosao je iz prosecnog ABA ligasa gde je imao skroman ucinak, u Crvenu zvezdu koja je sa njim kao jednim od glavnih igraca osvojila to takmicenje. Pritom igrao i Evroligu. Posle te sezone otisao u Fenerbahce za milionsko obestecenje. Znaci Zvezda je klub koji mu je dao pravu sansu, u cijem dresu je igracki eksplodirao i vinuo se u kosarkasku orbitu. Prateci danasnju politiku kluba, mozda bi bio bekap sa 15-ak minuta, ako i toliko.

          Originally posted by mmajstor View Post
          Svi ovi pomenuti igraci nisu dobili adekvatnu sansu jer nisu dobili adekvatnu minutazu u kontinuitetu. Kao sto je na primer pruzio sansu onom americkom beku suteru (jel se bese Tompson zvao, i ne secam se vise) pa kad je kanalio pola sezone na kraju je Silbovan. Zasto takvu sansu i minutazu u kontinuitetu nije dobio neki mladji igrac?
          Ti mozes da napises da niko od mladih igraca nije dobio sansu, al' te cinjenice demantuju. Dakle:

          PG: Vilijams, Jovic (24), Rebic (19)
          SG: Jenkins, Blazic (24), Lazic
          SF: Kalinic (23), Dangubic (21)
          PF: Mitrovic (21), Tejic (19)
          C: Marjanovic, Cirbes (24)

          13. igrac je bio Kaplanovic (19), a 14. Radanov (16) - ovaj koji danas sa 22 godine treba da bude srecan sto je opet u 15 "pa neka se izbori". Kao sto se moze videti - pregrst mladih igraca, cak iz naseg pogona i to samo jedne generacije ('95), iz koje smo samo sezonu posle dobili i Gudurica. Takodje, najtalentovaniji igrac te generacije nije potpisao profi ugovor sa nama, nego otisao u Ameriku. Rebic kod Radonjica odigrao 104 utakmice, Tejic 119 - steta sto nisu imali talenat i glavu Gudurica, ko zna gde bi bili danas...

          Originally posted by mmajstor View Post
          Tad je to i moglo jer nije bilo ovog ubitacnog tempa sa 16 klubova u ligi, vec smo mogli sa onim poluturnirskim sistemom takmicenja da sa puno poraza prodjemo dalje, a sto je npr. DV iskoristio da od anonimusa napravi xyz igraca. Znaci tada je to moglo, sada jako tesko... pa paralelu je tesko napraviti sa sadasnjim poslom koji ceka Obradovica, mada mislim da cak i sada bi klub mogao da odabere barem JEDNOG najboljeg mladog igraca i da ga gurne u vatru.
          Ih, Radonjic "ziheras" sa ovako mladim timom prekinuo decenijsku vladavinu Partizana, a sada zbog sistema takmicenja bi dovoljan bio JEDAN najbolji mladi igrac... Pa da posle par godina pitas koga smo SEM NJEGA izbacili... Malo je to, evo neka Pecarski MVP bude bekap cetvorka, Pazin treca dvojka i Radanov bekap krilo, ostalo neka popune iskusniji igraci i stranci. To ce opet biti daleko od Radonjicevog tima, al' eto zbog ubitacnog tempa i drugacijeg sistema neko kompromisno resenje. Za pocetak bi mi bilo dovoljno da vidim reakcije navijaca na tako neki roster, bilo bi zabavno.

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Norvele Pelle - moj izbor na prvu

            A sad koga ce i da li će dovoditi vjerujem da ce biti iz EL igrac.
            Pele je cista petica. Ne verujem da ce se traziti jos jedna mozda neki 4 na 5

            Comment


            • Originally posted by Nas View Post
              Lazic je pre par godina mozda bio u top 3 defanzivca Zvezde, u top 3 defanzivca EL nije bio nikada. Napadacki je i tada i sada bottom 5 u EL.
              Sve 5, samo bi ovaj deo ispravio jer nije tacan. Lazic je bio u uzem izboru u gotovo svakom izboru top defanzivaca EL. U sezoni 2017/18 je proglasen za treceg defanzivca EL iza Kyle Hines-a i Nick Calathes-a. Evo i link: EuroLeague Best Defender: Kyle Hines, CSKA Moscow
              "Following Hines in the voting by EuroLeague head coaches were Nick Calathes of Panathinaikos Superfoods Athens, Branko Lazic of Crvena Zvezda mts Belgrade and Edy Tavares of Real Madrid, in that order. "

              Ako se dobro secam i u sezoni 2016/17 su i Lazic i Dzenkins bili u final 5 najboljih odbrambenih igraca ali ne mogu da nadjem tu vest. Mada se odlicno secam tog teksta.

              U sezoni 2018/19 je vec krenuo da popusta sa defanzivom pa je bio samo 9-ti defanzivni igrac EL. Opet iza Kalatesa. Top 10 Best Defender Trophy candidates

              Comment


              • Ne znam, kako si ti prikazao Kalinica ispade da je on onda bio renomea nekog provincijskog igraca nizeg do srednjeg ranga. Zamisli da sad uzmemo nekog reprezentativca iz prve petorke sa tvrdnjom da smo mu mi prvi pruzili sansu... pa kako se on onda probi do reprezentacije bez pruzene sanse? Isto i Jovic.

                Navijaci ce uvek biti zadovoljni ako im na kraju pruzis rezultat, a to je mnogo teze da se uradi sa mladjim i neiskusnim igracima nego iskusnim a skupljim. Ranije si zbog sistema takmicenja imao mogucnost da mladjim igracima pruzas vecu minutazu sto je DV uveliko koristio dok Radonja nije, iz cega je dobio pridev ziheras. Ne znam ni sta su ti ti brojevi u zagradama ali znam da Borisa, Rebic, Tejic, Davidovac, Dobric ili neki drugi kojih nije bilo nikad nisu dobili sansu u kontinuitetu u evropskim ili jacim aba utakmicama da steknu samopouzdanje... da je to bio slucaj, mozda bi danas oni bili potpuno drugaciji igraci.
                Pa za 5 godina ajd da je barem jednog anonimusa izbunario i napravio od njega igraca, ali nije nijednog... reprezentativci to svakako nisu.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Ne znam, kako si ti prikazao Kalinica ispade da je on onda bio renomea nekog provincijskog igraca nizeg do srednjeg ranga. Zamisli da sad uzmemo nekog reprezentativca iz prve petorke sa tvrdnjom da smo mu mi prvi pruzili sansu... pa kako se on onda probi do reprezentacije bez pruzene sanse? Isto i Jovic.

                  Navijaci ce uvek biti zadovoljni ako im na kraju pruzis rezultat, a to je mnogo teze da se uradi sa mladjim i neiskusnim igracima nego iskusnim a skupljim. Ranije si zbog sistema takmicenja imao mogucnost da mladjim igracima pruzas vecu minutazu sto je DV uveliko koristio dok Radonja nije, iz cega je dobio pridev ziheras. Ne znam ni sta su ti ti brojevi u zagradama ali znam da Borisa, Rebic, Tejic, Davidovac, Dobric ili neki drugi kojih nije bilo nikad nisu dobili sansu u kontinuitetu u evropskim ili jacim aba utakmicama da steknu samopouzdanje... da je to bio slucaj, mozda bi danas oni bili potpuno drugaciji igraci.
                  Pa za 5 godina ajd da je barem jednog anonimusa izbunario i napravio od njega igraca, ali nije nijednog... reprezentativci to svakako nisu.
                  Pa i Bircevic je reprezentativac i igrao prvu petorku kod Saloa? Jel to znaci da je top kosarkas?
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by NateHuffman View Post
                    Pele je cista petica. Ne verujem da ce se traziti jos jedna mozda neki 4 na 5
                    Igrao je dosta i na 5 ali primarno se bazirao na PF zbog nesto slabijeg suta a sjajnog kretanja odlican je u p&r igri...
                    A 6-foot-10-inch (2.08 m), 231-pound (105 kg) power forward and center
                    No nebitan lik, ne vjerujem da ce nekoga dovoditi dok se ne popune prazne pozicije a sto ostane onda u slučaju dobre ponude.

                    Comment


                    • Rit, Volden ili Lojd, ko je na redu danas da se ozvanici
                      Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                      Ljuba Tadić.

                      Comment


                      • Bircevic nikada nije bio u prvoj petorci reprezentacije. Kakav los pokusaj podmetanja.

                        Comment


                        • Originally posted by nine33 View Post
                          Rit, Volden ili Lojd, ko je na redu danas da se ozvanici
                          Ma ja mislim da je vec red za neka nova imena...

                          Comment


                          • Originally posted by nine33 View Post
                            Rit, Volden ili Lojd, ko je na redu danas da se ozvanici
                            Rit će večeras biti promovisan (imam takav neki filing)..ali je meni stvarno događaj i ono što ja čekam spot, klip koji tom prigodom radi marketing kluba...to mi je baš vrh iako sam mislio da cigle teško mogu da prevaziđu.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • @Sarac Ima li kakvih novih informacija u vezi Berona ? Pretpostavljam da ide definitivno.
                              Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                              Ljuba Tadić.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Bircevic nikada nije bio u prvoj petorci reprezentacije. Kakav los pokusaj podmetanja.
                                Bircevic je bio redovan reprezentativac od 2014 do poslednjeg SP. Bio je i starter na nekim utakmicama SP na tom 2014 prvenstvu. Jovic, Kalinic i Bircevic su igrali jer nije imao ko bukvalno. Kalic zato sto je Lucic bio povredjen, bio je tu i Simonovic.

                                Jovic nije bio ni startni plej u Radnickom npr dok je Bircevic imao bolje brojke od Kalinca. U repkama igraju nekad ljudi prosto koji moraju. Igrao je i Rasko Katic, Lazic itd...

                                Dobili su u Zvezdi svi sansu ali nisu svi bili kvalitetni da urade nesto vise. Radonjic nije bio ziheras iz razloga sto jeto bilo doba partizana...navjaci Zvezde nisu uzeli titulu 15g i on je trebao da miksuje Kaplanovica, Rebica i Simanica sa 18-20g da bi ti bio zadovoljan.

                                DV je igrao L 10+g uzastopno bez konkurencije i mogao je da ubacuje mlade, Zvezda je morala da uzme titule i to je to...kakvi qrac mladi, ali svakako je napravio par NBA igraca, EL igraca i doneo Zvezdi milione od toga.

                                Tvoja mrznja prema Radonjicu je neverovatna
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X