Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Neka mi neko da jedan jedini racionalan razlog zašto Kina nije hermetički zatvorena odmah po izbijanju korone? Ako bi neka nacija mogla da izdrži izolaciju par meseci i reši to, to je Kina. Prvo, tamo se sve rešava po nalogu države u roku od odmah, drugo, narod tamo i ne živi dobro da bi ispaštao nešto drastično.

    Zašto nisu ukinuti svi letovi i sav medjunarorni saobraćaj sa Kinom? Šta se čekalo? Deda Mraz?

    Šta se čeka sa zatvaranjem škola?

    Comment


    • #92
      Originally posted by ?????? View Post
      SZO veliki dobročinitelj čovečanstva koja radu i interesu globalnog kapitala, pušta iskusno da nam se virus proširi pa posle da nam uvali vakcine koje su oni jelte odobrili.

      Da malo pomre ova masa naroda po planeti, nema više mesta toliko, pravili se nerealni troškovi pa treba sve isplaćati, neodrživo.

      Baš mi je drago ako ništa zbog idolopoklonika tih institucija. Kad kažu "SZO rekla" kao da je to neka dogma.

      Eto vam SZO
      Nema tu zavjere nikakve, posmatra se iz dana u dan, možda već u ponedeljak odluče da je potrebno da se obustavi nastava, nije to definitivna odluka.

      Comment


      • #93
        Pa nema tu šta da se posmatra, to je logika. Ako se pojavilo danas više nego juče, sečeš svw u korenu dok se ne proširi. A ne vodiš statistiku.

        Comment


        • #94
          Ovako se radi, a zarazenih, bar zvanicno...0

          https://www.vijesti.me/vijesti/drust...mpression=true
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #95
            Srpski je sve znati, nisam siguran da smo mi stručni ovdje baš. Ok, pričamo i brinemo, ko nam brani ali na kraju ipak jesmo laici.

            Comment


            • #96
              Originally posted by miloolja View Post
              Ovako se radi, a zarazenih, bar zvanicno...0

              https://www.vijesti.me/vijesti/drust...mpression=true
              Iako se slazem sa zabranom okupljanja (bolje spreciti nego leciti), mislim da ova ipak ima drugi motiv.

              Beograd danas deluje prazno, prosao sam Bulevarom peske nisam video 10 automobila od Vuka do Djerma, Brankov most nikad brze nisam prosao gradskim prevozom.

              Comment


              • #97
                Originally posted by BorisUnited99 View Post
                Srpski je sve znati, nisam siguran da smo mi stručni ovdje baš. Ok, pričamo i brinemo, ko nam brani ali na kraju ipak jesmo laici.
                Srpski je razmišljati a ne čekati WHO da iznese svoje mišljenje. Što bih ja mislio da oni žele dobro čovečanstvu?

                Ja baš kao laik i pitam zašto Kina nije iz momenta zatvorena i na toj teritoriji da se pobedi korona. Koliko vidim oni su je i pobedili.

                I to je najlakše ga bilo zaustaviti tamo. Jer tamo nema ljudskih prava i narod mora da sluša čeličnu komunističku ruku. Nije da bi se žalili sudu za ljudska prava jer isti i ne postoji.

                Mnogo nelogičnih stvari kao i uvek. I ne postoje teorije zavere.
                Last edited by Cassius Clay; 13-03-20, 14:24.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by miloolja View Post
                  Ovako se radi, a zarazenih, bar zvanicno...0

                  https://www.vijesti.me/vijesti/drust...mpression=true
                  Kasno, trebali su okupljanja stopirati prije mjesec dana, sad je period inkubacije, a bas je idiotski bilo dozvoliti 20-30k ljudi da se okupljaju i satima stoje na 10 cm jedni od drugih.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Ako se kod 80% obolelih pojavljuju samo simptomi obicnog gripa (znaci da velika vecina prelezi to kuci i ne bude testirana), ako se kod vecine obolele dece ne pojavljuju simptomi, pitam se da li je u redu navoditi smrtnost virusa od 3-6% s obzirom da je procenat izvucen samo od ukupnog broja testiranih i da je broj testova jako mali?

                    Comment


                    • Pitam se kako bi ovaj virus izgledao u eri pre ovolikog pristupa internetu. Negde 2002-3 kada to nije bilo tako rasprostranjeno.

                      Comment


                      • Originally posted by ?????? View Post
                        Pitam se kako bi ovaj virus izgledao u eri pre ovolikog pristupa internetu. Negde 2002-3 kada to nije bilo tako rasprostranjeno.
                        Kao tokom spanskog gripa, krile bi se informacije masovno, i sad se kriju ali mnogo vise moze da procuri, tada se nije znalo ko pije, ko placa.

                        Ipak ovo nije obicni grip to je jasno, da nije nista ovo se ne bi radilo. Dakle nesto je, nesto cega se itekako boje.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pa mora neko biti odgovoran. Ili je zavera i biznis ili neodgovornost. Treće nema. Meni je bilo najlogičnije da se Kina zatvori u startu. A snam pouzdano da su paketi iz Kine išli širom sveta. Šta se to zove onda, ako ne neodgovornost

                          Comment


                          • Dobih info da su dvojica zarazenih koronom sletjeli na aerodrom,testirani su.Provjereno.
                            Tako da pocelo je i kod nas.

                            Comment


                            • Urose, ri si general posle bitke, virus se pojavio u decembru, mislis da su odmah svi znali da se tako lako siri?
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Previše su plaćeni da ne bi znali i ne bi reagovali. Nisam ja plaćen da razmišljam. Nisu oni neko društvo dobrovoljaca koji rade to iz humanih verovanja.

                                I oni i države i ovi što stvarno mrdaju šahovske figure.

                                Informatičko doba, sve se sazna za sekund.

                                Ako je nešto što je do tada nevidjeno, logički ide da se to područje zatvara bez pogovora. Dok se ne ispita šta je.

                                Comment

                                Working...
                                X