Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Koronavirus potvrđen još kod sedam osoba, ukupno 31

    https://www.rts.rs/page/stories/sr/%...ukupno-31.html

    Comment


    • #47
      https://nova.rs/drustvo/skola-na-dor...-koronavirusa/
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #48
        A što kupuju papir? Mogu oprati zadnjicu.

        Ja bih kupio 3000 jaja, 10kg zelene salate, 10kg banana, 10kg wheya, 10 pakovanja oligovita, 7-8 instant kafa onih velikih, i jedno 15 kg piletine.

        Malo ulja, i to je to.

        A umesto toalet papira bih pozajmio metode braće muslimana, znam da neki od niih praktikuju. Ako racionalno razmislite, čistije je nego koristiti toalet papir.

        Prijatan dan

        Comment


        • #49
          Nikome nije jasno zasto se kupuje toliko toalet papir jer kao sto si rekao, uvek je tu voda
          Neki su rekli da je to na psiha, pakovanja toalet papira su velika i covek onda ima neki osecaj sigurnosti ali ceo svet kupuje toalet papir, a nikome nije jasno zbog cega
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #50
            Originally posted by ?????? View Post
            A što kupuju papir? Mogu oprati zadnjicu.

            Ja bih kupio 3000 jaja, 10kg zelene salate, 10kg banana, 10kg wheya, 10 pakovanja oligovita, 7-8 instant kafa onih velikih, i jedno 15 kg piletine.

            Malo ulja, i to je to.

            A umesto toalet papira bih pozajmio metode braće muslimana, znam da neki od niih praktikuju. Ako racionalno razmislite, čistije je nego koristiti toalet papir.

            Prijatan dan
            Isto zbog cega se koristi peskir poslije kupanja ili fen poslije pranja kose.

            I nije mi jasno na koji metod tacno mislis?! EDIT: Hahahahah, skonto sam. U mom mentalnom sklopu to nije vezano za vjeru pa mi je islo malo teze da skopcam
            Last edited by DinoFC; 13-03-20, 11:05.

            Comment


            • #51
              Originally posted by ?????? View Post
              A što kupuju papir? Mogu oprati zadnjicu.

              Ja bih kupio 3000 jaja, 10kg zelene salate, 10kg banana, 10kg wheya, 10 pakovanja oligovita, 7-8 instant kafa onih velikih, i jedno 15 kg piletine.

              Malo ulja, i to je to.

              A umesto toalet papira bih pozajmio metode braće muslimana, znam da neki od niih praktikuju. Ako racionalno razmislite, čistije je nego koristiti toalet papir.

              Prijatan dan
              Oligovit je sarena laza... toliko mala kolicina (i to nekvalitetnog) vitamina B nicemu ne sluzi. Whey... sta ce ti to - ides u teretanu? Dok pojedes ona prva 2kg salate ostatak ce ti se ukvari, a ulje izbaci.... samo domaca svinjska mast ili ako mozes da nadjes kvalitetan ghee, i za salatu iskljucivo maslinovo.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Ganac View Post
                Fan fakt I: Vlasti u RS (BiH) prekinule rad škola zbog korone, park u Doboju pun dece...
                II: vlasti u R Srbiji zavode mere i zabranu okupljanja a park kod Taša pun starijih osoba koje su izašle da se proluftirasju po ovako lepom prolećnom danu...
                III: nigde u gradu se ne mogu naći alkoholne maramice...na jednom smo postali narod koji drži do higijene.
                I na kraju da dodam: nema mesta strahu....
                citiraću monolog iz filma Svemirci su među nama: "Pokaj se"!

                Comment


                • #53
                  Dobio sam iz Njemačke ono prs ulje. Malo prsnes samo, nije ovo vitalovo u kome plivaju namirnice prosečnog brata Srbina.

                  Uzme salatu da smrša, stavi kilo ulja

                  Bitniji mi je kreatin od wheya. Iskreno.

                  Inače mene Sova doživljava kao nekog ćelavog skinheds bodibildera.

                  Trenutno 185cm 83kg lagan kao list na vetru
                  Last edited by Cassius Clay; 13-03-20, 09:53.

                  Comment


                  • #54
                    Stalone demonstrira ispravno pazarenje u suprmarketu. Nigde bez rukavica.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by ?????? View Post
                      A što kupuju papir? Mogu oprati zadnjicu.

                      Ja bih kupio 3000 jaja, 10kg zelene salate, 10kg banana, 10kg wheya, 10 pakovanja oligovita, 7-8 instant kafa onih velikih, i jedno 15 kg piletine.

                      Malo ulja, i to je to.

                      A umesto toalet papira bih pozajmio metode braće muslimana, znam da neki od niih praktikuju. Ako racionalno razmislite, čistije je nego koristiti toalet papir.

                      Prijatan dan
                      Post je Urose... stace ti jaja i piletina?

                      Originally posted by ?????? View Post
                      Inače mene Sova doživljava kao nekog ćelavog skinheds bodibildera.
                      Nemoj da se ljutis, ja tebe uopste ne zamisljam
                      Last edited by belgrade_owl; 13-03-20, 10:14.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Samo sto kupovinom ogromnih kolicina alkohola, sapuna, asepsola itd. se ne gleda svoja bulja, bas suprotno
                        Ne nego se bas gleda svoja bulja. Jer kupis vise nego sto ti treba i onda kada dodje neko posle tebe da kupi isto to: sapun, alkohol, asepsol ..... NEMA - NESTALO.
                        Ali bitno je da si ti (ne mislim bukvalno na tebe) kupila "za svaki slucaj" mnogo vise nego sto ces potrositi.
                        I sta onda dobijamo? Dobijamo nestasicu odredjenih proizvoda i ljude koji ostaju bez istih, dok sa druge strane isti ti proizvodi came neiskorisceni i neupotrebljeni u necijoj ladici, ormaricu, frizideru, supi, ostavi.....
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • #57
                          Ma te zalihe, to je bolesno, niti mozes da kupis za vise meseci, niti ti treba, a ostavljas ljude slabijeg imovinskog stanja ili one koji ih ne prave, bez odredjenih proizvoda. Uzas. Koliko smo samozivi i odvratni.

                          Sto se tice guz papira, sluzi za svasta, za nos da se obrise radna povrsina, wc daska, oko lavaboa, ruke mozda, ipak je jeftiniji od ubrusa, a na karaju ako nema vode, a moras da obrises guzicu? Samo to skladistenje paketa i paketa je bolestina. Ne znam sto se dozvoljava da kupuju enormne kolicine.. ograniciti po osobi, pa neka. se vracaju ako nemaju pametnija posla.

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by ?????? View Post

                            Bitniji mi je kreatin od wheya. Iskreno.

                            Cemu to sluzi a uz to i ne radi?

                            nema nikakve potrebe koristiti rafinisano ulje, pa cak ni ono koje malo "prsne" .

                            btw. za virus i imunitet - divlje origano ulje kao antivirotik, malo se dopuniti vitaminom D koji nam je opao tokom zime, 15mg cinka dnevno, i caj od podbela koji jaca pluca.

                            u prostorije nakapati esencijalno ulje od cajevca ili ravensare u molo vode da isparava nad svecom, takodje kao antivirotik.
                            Last edited by mmajstor; 13-03-20, 11:04.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by mmajstor View Post
                              Cemu to sluzi a uz to i ne radi?

                              nema nikakve potrebe koristiti rafinisano ulje, pa cak ni ono koje malo "prsne" .

                              btw. za virus i imunitet - divlje origano ulje kao antivirotik, malo se dopuniti vitaminom D koji nam je opao tokom zime, 15mg cinka dnevno, i caj od podbela koji jaca pluca.

                              u prostorije nakapati esencijalno ulje od cajevca ili ravensare u molo vode da isparava nad svecom, takodje kao antivirotik.
                              Bravo! Juce sam jos htela da kazem za ulje od divljeg origana, koje ja koristim i moji vec godinama za sve i svasta. Odlicna stvar, gadno, jako (pije se razblazeno sa obicnim uljem da vam ne izgori sluznicu, ali pise sve), ima ga u zdravim hranama.

                              Cink, moze i u kombinaciji sa vit C, najbolje pastile one koje se postepeno otapaju u ustima, no kakav nadjete. Ili ima kombinacija Zn+D+C+Se(selen). Ipak smo preko zime slabije jeli voce i povrce, treba ojacati imunitet, deca i stariji pogotovu.

                              Selen imate u brazilskom orahu (ne uzimati vise od 2 dnevno!) a za imunitet je odlican i indijski (ne preterivati ni sa njim oko 30-50g) naravno oba sirova, a ne pecena. To imate na pijacama kod onih sto prodaju orasaste plodove.

                              Odlican za imunitet je i riblje odnosno ajkulino ulje (vracamo se na vit D), e sad to imate u raznim oblicima.
                              Najmanje gadan a veoma efikasan je Ecomer i to jos forte, uljane perlice, no on je skup.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by miloolja View Post
                                Ma te zalihe, to je bolesno, niti mozes da kupis za vise meseci, niti ti treba, a ostavljas ljude slabijeg imovinskog stanja ili one koji ih ne prave, bez odredjenih proizvoda. Uzas. Koliko smo samozivi i odvratni.

                                Sto se tice guz papira, sluzi za svasta, za nos da se obrise radna povrsina, wc daska, oko lavaboa, ruke mozda, ipak je jeftiniji od ubrusa, a na karaju ako nema vode, a moras da obrises guzicu? Samo to skladistenje paketa i paketa je bolestina. Ne znam sto se dozvoljava da kupuju enormne kolicine.. ograniciti po osobi, pa neka. se vracaju ako nemaju pametnija posla.


                                Svakako, u pravu si. Ja idem uvek u mesečnu nabavku koja podrazumeva brašno, so, šećer, kafa, ulje, pasta za zube, sapun i šampon i wc papir (možda sam nešto i zaboravio da napišem) i ovaj mesec sam tako kupio ali to su neke redovne količine za 4-članu porodicu a ne za zalihe. Meni je tako lakše jer mi onda ostane samo dnevne potrebe koje su uvek u polupraznom cegeru... i za ove potrebštine koje nabavljam na mesečnom nivou nemamproblema da li će i kad će da mi nestanu i da jurim u pola meseca.
                                Ovo ponašanje je panično i neracionalno, papirnati ubrus je u (da ne reklamiram lanac) 262 do 272 dinara i ta rolna služi skoro ceo mesec (tvrđe pakovanje nego na pijaci ili u Lidlu) i sa te strane mi je nelogično koristiti wc papir za ono što si ti navela.
                                Last edited by nebitan; 13-03-20, 12:15.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X