Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve zavisi od toga da li ce stvarno da se radi scouting ili ce neko da dodje i da im kaze ovo ima, birajte. Tu se sve lomi. Ako je opcija dva, onda tesko cemo nabrati med. U prvoj opciji onda moze da se nalaze i skuplja i jeftinija resenja, koja ce da formiraju ekipu.

    Slicno kao sto ej napisao Ganac, i ja mislim. Dobric, Jankovic, Omic, Davidovac i probati da se zadrzi Dangubic. Dodati Crafta da stabilizuje startere, ostalo napasti Amere ispod radara i iz G lige i probati nesto jos domace kvalitetno da se mazne, tipa Todorovic. Mozda povratak Jenkinsa ako Khimki hoce nesto atraktivnije na toj poziciji. Takva ekipa ako nista drugo bi mogla da igra na 70 koseva non-stop u jakom ritmu. Ova sad je Frankenstein...

    Sto se tice Topa, ako on izgura do kraja kako treba i uzme titulu, ne vidim razlog da mu se ne da sansa. Ako se vec covek prihvatio posla. Naravno ako ce to da znaci da on bude tu za ukras i da se na njega svali krivica ako sledeca sezona opet bude losa, onda to ne treba raditi. Ako veruju stvarno da je HC potencijal, zalepi mu visegodisnji ugovor i pusti ga da radi. Ja taj potencijal nisam video iskreno ali opet ako nista ima pozitivan uticaj na ekipu. S druge strane, moji favoriti se znaju za trenera...

    Comment


    • Pff, Jenku nema teorije da vratimo.
      Ja verujem da ce ga uzeti Radonjic za narednu sezonu.
      Sta mislis manny o tandemu sledece sezone Jankela-brat Djamil?
      Meni je najbolja varijnta dovesti igraca na poziciji 3, koji moze igrati 4 u small ball.
      Isto tako, Jankovic i Simanic na 4(uz to da bi dosta minuta ovaj 3/4 pokupio tu), kao i recimo Ristic-Ojo na 5, uz jednog 5/4 igraca za koga bi trebali da se otvorimo.
      Chris Wood samo...
      Last edited by Guthrie; 03-06-18, 12:20.

      Comment


      • Inace vise puta sam pominjao moju naklonost prema Ponitki, ali bi nama bio veoma interesantan njegov mladji burazer. 1997 godiste, kombo bek, vrti pick, ima sut, fantastican prvi korak, odlican atleta. Neka light varijanta Nedovica, ili mnogo bolji Jaramaz. S tim sto od obojice ima daleko meksu ruku. Moze i da bez lopte da bude itekako opasan, jer cutuje i odlican je spot up shooter spolja. Moze da igra na obe bekovske poziciji, i u kombinaciji sa jos jednim plejom. Tako nekog potpisati na visegodisnji ugovor moze samo da bude ogroman plus za nas.

        Trenutno se nalazi na NBA Global Campu, sa jos 39 igraca sirom Evrope i sveta. KAo neka vrsta showcasea pre drafta. Tamo je Musa (nece igrati 5 na 5, samo intervjui i merenje), od nasih bice tamo Ristic (Arizona) i Marinkovic iz Partizana. Iz Buducnosti bice Ilic i Nikolic.

        Evo njegovih igara iz Prokoma (sada se zovu Assecco Gdinya) prosle sezone:

        Comment


        • Ma kakav Topic ljudi???
          Nemoj da opet bude kao sa Alimpijevicem.

          Comment


          • Originally posted by Guthrie View Post
            Pff, Jenku nema teorije da vratimo.
            Ja verujem da ce ga uzeti Radonjic za narednu sezonu.
            Sta mislis manny o tandemu sledece sezone Jankela-brat Djamil?
            Meni je najbolja varijnta dovesti igraca na poziciji 3, koji moze igrati 4 u small ball.
            Isto tako, Jankovic i Simanic na 4(uz to da bi dosta minuta ovaj 3/4 pokupio tu), kao i recimo Ristic-Ojo na 5, uz jednog 5/4 igraca za koga bi trebali da se otvorimo.
            Chris Wood samo...
            Ojo-Ristic duo, nema tu leba nista dobro za nas da se dasi. Radi se u oba slucaja o razvojnim igracima koji tek kroz neki sistem i vreme mogu da daju vrednost na terenu. Eto Jankovicu je trebalo dosta vremena da konacno iskoci malo i da naznake zivota. Ristic ima limitiraniji skillset, Ojo tek. Ako mi udjemo u novu sezonu sa 4 razvojna igraca na pozicijama PF i C (pomenuti + Simanic), nemamo nikakve sanse za trofeje. Jedino da skroz skinemo ambicije.

            Christian Wood je realno vise PF, nego sto je Centar. E sada neki misle da zbog fizikalija bi bio kao Vesely na 5ci ali je u pitanju daleko slabiji igrac fizicki. Nece on tako lako moci da preuzme i da odradi posao u defanzivi sa centrima. U PnR moze da bude solidan ali nije ni to previse pokazao. Ima nekostantan sut spolja, ali je odlican skakac i finisher unutra. Pre svega iz tranzicije i face up ili iz picka. Ne zida. Mislim da on ne moze da bude defanzivno sidro jedne ekipe u Evrokupu. Pogledaj kako je prosao Lessort ove godine, i to ne pricam o odbrani picka, vec klasicnu 1 na 1 odbranu u reketu. Lessort koji je daleko jaci fizicki pa se proveo kao bos po trnju. Takodje dosta lopti prodaje i malo tvrde ruke ima...

            Comment


            • Bas zbog Ojo-Ristic dua na 5 i Jankela-Simana na 4 bih doveo jednog 3/4 i jednog 5/4 igraca.
              Na 3/4 igraca koji mi se jako dopada i koji sigurno ne kosta puno je Cleanthony Early.

              Comment


              • Zamisli taj duo na 4 jankovic i simana...ne bih ni partizanu to pozeleo

                Comment


                • Teža tranziciona godina nego što je iko od nas, navijača Zvezde, očekivao. Ipak, sva je prilika da ćemo da je završimo utešnim trijumfom u domaćem takmičenju.
                  Nakon toga, slede razgovori sa igračima, oni koji nađu zajednički interes sa klubom će ostati, i od toga zavisi koje ćemo igrače dovoditi. Ipak, čini mi se da ćemo popunjavati svaku poziciju sa po jednim novim igračem, osim možda centarske.
                  Nije neophodno da ijedan plej bude domaći, jedini kriterijum mora da bude kvalitet igrača.
                  Ako Roch ostane moja želja za backup playa je Jayson Granger iz Baskonije. Bio je povređen, i moguće je da će raskinuti ugovor sa njim, i to će mu znatno sniziti cenu.
                  Što se ostalih tiče sačekaću da vidim ko ostaje.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Teža tranziciona godina nego što je iko od nas, navijača Zvezde, očekivao. Ipak, sva je prilika da ćemo da je završimo utešnim trijumfom u domaćem takmičenju.
                    Nakon toga, slede razgovori sa igračima, oni koji nađu zajednički interes sa klubom će ostati, i od toga zavisi koje ćemo igrače dovoditi. Ipak, čini mi se da ćemo popunjavati svaku poziciju sa po jednim novim igračem, osim možda centarske.
                    Nije neophodno da ijedan plej bude domaći, jedini kriterijum mora da bude kvalitet igrača.
                    Ako Roch ostane moja želja za backup playa je Jayson Granger iz Baskonije. Bio je povređen, i moguće je da će raskinuti ugovor sa njim, i to će mu znatno sniziti cenu.
                    Što se ostalih tiče sačekaću da vidim ko ostaje.


                    Matori, mi smo se proslog leta za tog Grangera raspitivali, onako stidljivo.
                    Odgovor je bio 1m na ime plate, pa ti vidi kolikko je realan, makar i 3 noge iscasio.
                    Vrlo je moguce da nas cekaju ozbiljne promene u svim strukturama u klubu, a ona mozemo zaboraviti na Oja i pojedine igrace...
                    Videcemo do kraja meseca, do tada ce sve biti poznato...

                    Comment


                    • Originally posted by Guthrie View Post
                      Bas zbog Ojo-Ristic dua na 5 i Jankela-Simana na 4 bih doveo jednog 3/4 i jednog 5/4 igraca.
                      Na 3/4 igraca koji mi se jako dopada i koji sigurno ne kosta puno je Cleanthony Early.
                      Kazem ti ne mozes tu da igras ozbiljnu kosarku na trofeje, kog god da dovedes da pripomogne. Simanic je igrac bez iskustva, neko ko spram talenta je morao pre 2-3 godine da bude u seniorskom timu negde neki faktor. On to nije. Sad ocekujes da ces prekomandom da mu neko potpali motivaciju da pokida? Decka 5 godina velicaju kao boga u juniorima, i on opet nije kvrcnuo. I ti ces na to da se oslonis. Pogotovu kad ti je druga cetvorka paljevina talentovana, ali koja bar ima muda i kratko pamcenje. Jankeli je ova sezona gde treba da iskoci, ali to znaci da pored njega mora da bude neko iskusniji koji moze i da spusti loptu, i da ga dovede u red.

                      Ristic je takodje igrac koji nije odigrao minut kosarke protiv bilo koga starijeg od 20-21 god. Znaci mlatio se po juniorima. Drugo spram takvog velikog talenta koji mu se pripisivao, trebalo mu je dosta vremena da cak i u toj juniorskoj kosarci NCAA postane faktor. I opet nije bio ni nosioc u tom timu. Jankovic je bar nosio svoju ekipu, iako je bio slabiji koledz. Ojo je bar spreman fizicki da gazi seniorsku kosarku i tu nema sta, ali manjka mu svega ostalog. On da ti bude leading centar? To su meni strasne stvari.

                      Kazem nema tu sta da se prica. Ako su ta cetvorica nosioci, skinuti odmah ambicije i ne pricati o trofejima. Igrati za onu tamo sezonu.

                      Early? Lik koji je proteran iz AEK-a posle dve nedelje. Opljuvao i napao PRVI KLUB profesionalni za koji je zaigrao? Zbog toga sto mu nisu obezbedili Vegan hranu, po njegovoj prici? Klub kaze da je isteran zbog nediscipline. Lik kog su upucali u jebenom UBERu, pijan iz striptiz bara kad se vracao sa ribom? Kad nabijes 27 u dupe, uz to si bio draftovan, i imao neko iskustvo u NBA i ti ne mozes da nadjes ugovor 5+ godina da igras profesionalno, nego mlatis 25k po G-League, do tebe je. Zamisli takvog lika u BGu?

                      Comment


                      • Znam da su Early-a upucali i da je vegan, ali ovo sto si ti izneo ne.
                        Naveo sam ove igrace jer, budzet nam sigurno nece biti veci, a poznato je koliko su petice skupe.
                        Jedini ko bi mi pao na pamet je Colton Iverson.
                        Zavrsava sezonu u spanskoj Andorri, ali mora se sa Sarom videti.
                        On je prosle sezone pre pocetka priprema prihvatio sumu od 350k, s tim da je zbog Sare propalo kao u oba navrata.
                        Sada bi kostao 250k max.

                        Comment


                        • Deon Thompson, bogotac za nase prilike i mogucnosti. Nemoj se zajebavamo ljudi. Najskolovaniji igrac u reketu, mid range, ove sezone 41% s 3p, low post odlican, p&r savrsen samo mu daj Crafta pa ces vidjeti masinu. Pravi blokove,pravovremeno se otvara i ima pregled igre za pas na krilo ako pik ne prodje, bolje nema za nas.

                          Comment


                          • Moze Deon.
                            Moze i Craft-Nate.

                            Comment


                            • Evo neka varijanta Williams-Gossa za ovu godinu.

                              Trae Bell-Hayness - PG sa Vermonta. Po mnogo cemu lici na Gossa. Nije klinac, sad ce 23, i odigrao je punih 4 sezona na koledzu i svake godine napredovao. Zadnje dve je odigrao bas dobro, bio dva puta All-American, dva puta America East Player of the Year. Ima odlican all around skillset u napadu, pogadja spolja, unutra, flouteri, midrange. Dobar ball handler i razigravac. Kao i Goss nema NBA-level prvi korak da bi mogao tamo da igra. Malo je sitniji, a posto nije cudo od atlete, tamo bi i defanzivno dosta patio. Eto recimo on moze da bude odlican prospect za drugog pleja na vise godina da se potpise. A prvi da bude neki Craft i sl.

                              Deklarisao se za draft ali ce 99% biti van NBA rostera, tj. mozda i bude draftovan kasno u drugoj ali nece biti prostora za njega na NBA rosteru kao i za Gossa. Najverovatnije undrafted. Ja bih ga uzeo pre nego sto ode u G-League. E da, Kanadjanin je

                              Comment


                              • Originally posted by Guthrie View Post
                                Moze Deon.
                                Moze i Craft-Nate.
                                Pa kradt-nate nije po mom ukusu, meni se najvise svidjela kombinacija jovie-mwill ili pokusaj od ove sezone Roc-Radicevic... Da jedan bude napadacka masina sa poenima i asistencijom u rukama ako je odbrana spolja meksa i jednog odbrambenog tigra koji je p&r masina koji bi probijao i napadao reket.
                                Sa takvom kombinacijom mozes da pariras svim ekipama.
                                Samo jebga Radicevic je propao ko zeton, ama bas nista nesretnik nije uradio.

                                C Omic
                                PF Thompson
                                SF Danguba/Dobric
                                SG Lazic
                                PG Craft

                                Imas reket da ti autoput otvore, imas blokove za p&r, imas slobodnog u cosku, imas odbranu... Uzmi jednog SG sutera (Jenkins bi bio premija) sa klupe da odrzi ritam...
                                Sa ovim ti se otvara dosta nacina da branis i napadas
                                Last edited by Victor BG; 03-06-18, 13:21.

                                Comment

                                Working...
                                X