Announcement

Collapse
No announcement yet.

AS Roma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Princ Rima.

    Totti je ušao u povijest Serie A kao jedini igrač koji je zabio u svakoj od posljednje 23 sezone. Sve u dresu svoje Rome.

    ''Drago mi je da sam dao svoj doprinos ovoj velikoj pobjedi, ali cijela je momčad zaslužna za preokret.

    Priznajem da sam se prvi put u karijeri strahovao da ne promašim penal.

    Bilo je previše važno da zabijem i da osvojimo tri boda'', rekao je Totti, koji je priznao da mu je drago što je ovog ljeta odgodio mirovinu:

    ''Nisam mogao odustati. Ako i dalje igram dobro i ako imam volju, čemu stati? Rimljanin sam i Romanista, navijači to znaju, osjećaju vezu između mene i njih i zato me vole.

    A ja im obećavam da ću davati sve od sebe u svakoj utakmici'

    Comment


    • "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

      Comment


      • Official: Nainggolan extends with Roma


        Radja Nainggolan has officially extended his contract with Roma to June 2020.

        Comment


        • http://mondo.rs/a946476/Sport/Fudbal...sam-igrao.html

          Comment


          • Izgleda da će Monki iz Sevilje biti Romin sportski direktor naredne sezone.

            Comment


            • Ohoo.. Meni lično je Monchi najbolji SD u svijetu fudbala. Izvuko je Sevilju iz propasti. Inače, on je Seviljin bivši golman, koji je tokom karijere bio rezerva.
              DALE 1992-2020
              NIKAD ZABORAVLJEN

              Comment


              • Kakvu je ove godine ekipu skuckao sve majstori
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Nije ga htelo, a opet je dobacio do 20 ove sezone.



                  Komandant.

                  Last edited by HeadBurn3r; 24-01-17, 09:39.

                  Comment


                  • Federico je zmaj, nisam ocekivao ni da ce upola ovako dobro igrati, ali stvarno od prvog mandata u Sevilli nije bio na ovom nivou, nestvarno pojacanje fakat, samo da nastavi ovako
                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Jeste Sabatini otišao, ali je zadnja 2-3 roka pokidao. Manolas, Rudiger, Facio, Peroti, El Saravi, Dzeko, Paredes, Emerson kao i Alison i Zerson na koje treba tek da se racuna, a tu je i Rui koji je pokazao protiv Sampdorije da moze ozbiljno da se racuna na njega. Treba Romi sad jedan bekap napadac, kreativni vezni, krilo i bombonica.
                      Last edited by HeadBurn3r; 24-01-17, 13:37.

                      Comment


                      • Umetnost.

                        Comment


                        • Stigao Grenier.

                          Lyon’s Clement Grenier has arrived in Italy to complete his loan move Roma, and is expected to take his medical tomorrow.

                          The attacking midfielder will join for the rest of the season, with reports that there will be an option to buy for €3.5m in the summer.

                          The French international has arrived at Rome’s Fiumicino airport, posing with a Giallorossi scarf and saying “Daje Roma”.

                          According to Pagine Romaniste, Grenier will take his medical tomorrow morning at 8am Italian time, before officially completing his move.

                          It's believed he has chosen the number 7 shirt.

                          Comment


                          • sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Comment


                              • Stigao Monchi.

                                Roma have confirmed the appointment of former Sevilla man Monchi as their new sporting director.

                                Comment

                                Working...
                                X