Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znam da je kad se realno pogleda glup razlog za strah, al uvek mi stoji los osecaj kad igra sa Berdihom, jbg. Mislim da mi je to ostalo od kad ga je sa W-a izbacio.

    Comment


    • Originally posted by Lord Samuraj View Post
      Da um caruje ovaj covjek bi bio najbolji.

      Upravo zato sto se pita i um, odnosno glava, on nije najbolji. Nisi bas ubo poentu.

      Comment


      • Nema tu vise nikakve dileme, iako je to prosle godine postalo savrseno jasno. Federerov igracki paket od 2015-e pa na ovamo kompletniji je od njegovog Prime paketa.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Originally posted by Prle! View Post
          Nema tu vise nikakve dileme, iako je to prosle godine postalo savrseno jasno. Federerov igracki paket od 2015-e pa na ovamo kompletniji je od njegovog Prime paketa.
          + 10000. Svarno igra odlicno
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Samo je fizicki slabiji.

            Nego nesto nisam primetio da se komentarisalo sto Hawk-Eye nije radio kada je Rodzer trazio challenge. Al kada on igra onda nije zavera pa nije zanimmljivo, jbg.

            Comment


            • Originally posted by zdravkelja View Post
              Samo je fizicki slabiji.

              Nego nesto nisam primetio da se komentarisalo sto Hawk-Eye nije radio kada je Rodzer trazio challenge. Al kada on igra onda nije zavera pa nije zanimmljivo, jbg.
              To da se sakrije istina, shhhh.

              Comment


              • A sad kad gledam statistiku, on je imao 60 vinera (samo 15 asova), steta sto na AO sajtu nema i broj neiznudjenih
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Prle! View Post
                  Nema tu vise nikakve dileme, iako je to prosle godine postalo savrseno jasno. Federerov igracki paket od 2015-e pa na ovamo kompletniji je od njegovog Prime paketa.
                  Apsolutno.

                  S tim sto je iskusniji sto je vrlo znacajno.

                  Naravno, fizicki je slabiji. U prvom redu je izgubio na izdrzljivosti. Zato igra manje turnira i igra vise na mrezi. Jasno i sporiji je. Ali mislim da nije biitno sporiji.

                  Sad se postavalja pitanje, ukuno gledajuci je li bolji ili losiji nego 2005.-2007. Moj odgovor je da je bolji. Ima i drugih misljenja.

                  PS

                  Za Bojanu:

                  Federer 61 W, 30 UE
                  Berdych 22 W, 17 UE
                  Last edited by NI; 24-01-18, 11:56.

                  Comment


                  • Pitanje je koliko je to što je nešto sporiji usljed godina i biologije igralo ulogu tokom svih ovih godina? Prije dvije godine mislio sam značajno, sada mislim malo ili nimalo. Zašto? Manjak izdržljivosti i snage nikako se ne primijeti na udarcima.

                    Nema sporijeg namještanja, nema kašnjenja na udarce iz trka, nema ništa više misshitova nego što ih je bilo nekada. S druge strane, izdržljivost (fizička) imala je žestok test na prošlogodišnjem Australian Openu (tri meča u pet setova) koji je prošao sa najvećom mogućom ocjenom.

                    To ima dvije strane medalje. Prvo, ja, koji sam godinama smatrao da su Rogerov mileage i 'starost' uzroci velikog broja poraza od Nadala i Đokovića, sada to ne mislim. To povećava moje poštovanje ka ovoj dvojici i vrijednost kako njihovih pobjeda i titula, tako i njihovog nivoa igre.

                    Druga strana medalje je da se Federeru još više divim nego ranije, jer igrati na vrhunskom nivou sve ove godine, nešto je što se ne može izmjeriti niti statistikom, niti riječima, niti dostignućima u vidu trofeja. To je nevjerovatno i to mi o njemu mnogo više govori od tih 19 osvojenih Slamova. Đoković, Nadal ili Murray, bili povrijeđeni ili zdravi, ne mislim da će sa 36 biti ovako konkurentni.


                    Originally posted by NI View Post
                    Sad se postavalja pitanje, ukuno gledajuci je li bolji ili losiji nego 2005.-2007. Moj odgovor je da je bolji. Ima i drugih misljenja.
                    Sve zavisi od pojedinačnih turnira. Ipak, mogu u svoje ime reći da tenis koji je Roger igrao na IW-u 2014. i 2015., Wimbledonu i USO-u 2015. nije ništa lošiji od njegovih najboljih Prime izdanja, naprotiv.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Prle, mnogo bi se vise primecivala njegova sporost da i dalje igra sa starim reketom, taj deo nikako ne treba smetnuti sa uma.
                      Sa onim malim reketom bi pobio sve ptice, nema sanse da bi udarao ovako ni bh ni fh ni servis, tako da on jeste sporiji, jednostavno mora biti.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Kako je tenis sjajan sport, Djokovic padne i bas kad je na dnu pojavi se njegova kopija da uzivas u igri i dalje. Kakav je maestro Cung, kakvi udarci, ali kretanje i noge, to niko ne moze da objasni. Mek kaze ovo su noge ragbiste, igraca americkog fudbala, a ne tenisera
                        sigpic

                        Comment


                        • Bas velika sramota da Cung nema svoju temu, a da Zveket ima koji moze da sanja i cetvrto kolo Slema, kamoli nesto vise
                          sigpic

                          Comment


                          • Sjecas li se kad sam ja rekao da ce Chung biti bolji od Zvereva?

                            Comment


                            • Nemanja je prvi rekao za Cunga da ce biti najbolji od svih mladih igraca. Jedini je znao tada za njega i da je ustvari iz kineskog Tajpeha
                              sigpic

                              Comment


                              • Nema nikakve sumnje u to Bojana. To se najbolje vidjelo 2013. godine, koju generalno i ne uzimam u obzir u cijeloj ovoj priči, jer je Federer tada imao jasne fizičke probleme i pobjede ostvarene nad njim ne smatram previše, odnosno nikako relevantnim.

                                S druge strane, kao što se te godine primijećivala njegova sporost, manjak snage u udarcima, posebno u servisu i forhendu, tako problema takve vrste nije imao u godinama prije na 90% turnira (izuzev jednog dijela 2010), a ni poslije (izuzev prvog dijela 2016-e).

                                Poenta onoga što hoću da kažem je da prelaskom na veći reket njegovo sporije kretanje nije imalo utjecaja na egzekuciju i efektivnost udaraca. Bekend mu je postao stabilniji, konstantniji, dublji, ritern znatno brutalniji i razorniji, forhend iz trka daleko bolji nego ranije. A to su udarci (posebno forhend iz trka) koji jako mnogo zavise kako od snage, tako i od tajminga.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X