Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Pitanje je koliko je to što je nešto sporiji usljed godina i biologije igralo ulogu tokom svih ovih godina? Prije dvije godine mislio sam značajno, sada mislim malo ili nimalo. Zašto? Manjak izdržljivosti i snage nikako se ne primijeti na udarcima.

    Nema sporijeg namještanja, nema kašnjenja na udarce iz trka, nema ništa više misshitova nego što ih je bilo nekada. S druge strane, izdržljivost (fizička) imala je žestok test na prošlogodišnjem Australian Openu (tri meča u pet setova) koji je prošao sa najvećom mogućom ocjenom.

    To ima dvije strane medalje. Prvo, ja, koji sam godinama smatrao da su Rogerov mileage i 'starost' uzroci velikog broja poraza od Nadala i Đokovića, sada to ne mislim. To povećava moje poštovanje ka ovoj dvojici i vrijednost kako njihovih pobjeda i titula, tako i njihovog nivoa igre.

    Druga strana medalje je da se Federeru još više divim nego ranije, jer igrati na vrhunskom nivou sve ove godine, nešto je što se ne može izmjeriti niti statistikom, niti riječima, niti dostignućima u vidu trofeja. To je nevjerovatno i to mi o njemu mnogo više govori od tih 19 osvojenih Slamova. Đoković, Nadal ili Murray, bili povrijeđeni ili zdravi, ne mislim da će sa 36 biti ovako konkurentni.




    Sve zavisi od pojedinačnih turnira. Ipak, mogu u svoje ime reći da tenis koji je Roger igrao na IW-u 2014. i 2015., Wimbledonu i USO-u 2015. nije ništa lošiji od njegovih najboljih Prime izdanja, naprotiv.
    Sve se slazem u dlaku. I lociramo Rodzerov najbolji tenis 2014. i 2015, sa 33-34 godine. To je vec ogromni kopliment samo po sebi. Dodao bih da je u Shangaju 2014. i Dubaiu 2015, na brzom hardu, pobijedio nikad boljeg Djokovica. Oba puta 2:0.

    Cinjenica da ce dvije godine kasnije, poslije povrede koja ga je izbacila iz igre na 6 mjeseci, osvojiti dva slema i biti na dobrom putu da osvoji i treci je jos veci kompliment.
    Last edited by NI; 24-01-18, 13:17.

    Comment


    • Originally posted by Prle! View Post
      Nema nikakve sumnje u to Bojana. To se najbolje vidjelo 2013. godine, koju generalno i ne uzimam u obzir u cijeloj ovoj priči, jer je Federer tada imao jasne fizičke probleme i pobjede ostvarene nad njim ne smatram previše, odnosno nikako relevantnim.

      S druge strane, kao što se te godine primijećivala njegova sporost, manjak snage u udarcima, posebno u servisu i forhendu, tako problema takve vrste nije imao u godinama prije na 90% turnira (izuzev jednog dijela 2010), a ni poslije (izuzev prvog dijela 2016-e).

      Poenta onoga što hoću da kažem je da prelaskom na veći reket njegovo sporije kretanje nije imalo utjecaja na egzekuciju i efektivnost udaraca. Bekend mu je postao stabilniji, konstantniji, dublji, ritern znatno brutalniji i razorniji, forhend iz trka daleko bolji nego ranije. A to su udarci (posebno forhend iz trka) koji jako mnogo zavise kako od snage, tako i od tajminga.
      Ali ovaj reket je drugaciji u odnosu na onaj iz 2014., mozda i 2015., on je ga je jos malo promenio jer je imao vremena tokom 2016.

      2013. nikako ne treba gledati, bio je povredjen 6,7 meseci
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Moguće da ima neke razlike, ne znam kakve su pojedinosti reketa iz 2015-e i prošlogodišnjeg, odnosno sadašnjeg. Govorim generalno šta mu je veći reket donio i kako mu je nadomjestio sve falenke u kretanju koje je imao, recimo, 2013. godine.

        Njegov nivo sa Wimbledona i US Opena 2015-e smatram još većim nego nivoom sa AO-a i Wimbledona 2017-e. Nakon meča protiv Murraya u polufinalu WB-a i nakon onako dominantnog ulaska u finale USO-a iste godine, mislio sam da nema šanse da gubi, jer ono što je igrao bila je, doslovno, perverzija.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Sve se slazem u dlaku. I lociramo Rodzerov najbolji tenis 2014. i 2015, sa 33-34 godine. Dodao bih da je u Shangaju 2014. i Dubaiu 2015, na brzom hardu, pobijedio oba puta 2:0, nikad boljeg Djokovica. To je vec ogromni kopliment samo po sebi.

          Cinjenica da ce dvije godine kasnije, poslije povrede koja ga je izbacila iz igre na 6 mjeseci, osvojiti dva slema i biti na dobrom putu da osvoji i treci je jos veci kompliment.
          Upravo to. Poenta je naglasiti da se nikome ništa ne oduzima. Ja samo dajem veći kompliment Nadalu i posebno Đokoviću kakvog igrača su morali pobijediti na putu do određenih titula i spriječavati ga da u šest godina uzme više od četiri Slama.

          Isto tako, sama činjenica da Federer može raditi ovo što radi u 36-oj je nestvarna i kao što ti kažeš, kompliment je i to ogroman, sama po sebi. Nevjerovatno.

          PS: Ako je tema više za opšte diskusije, možda je bolje da se postovi pomjere tamo.
          Last edited by Prle!; 24-01-18, 12:49.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Redzerova igracka izuzetnost je samo kompliment i Novaku i Nadalu. Vazi i obrat. Oni su skupa jedan drugome digli igru. Da li bi Rodzer mijenajo reket da nije bilo Nadala i Novaka? Da li bi Nadal postao ofanzivniji da nije dozivio anakve poraze od Novaka 2011? Da li bi Novak iznajmio Bekera da nije bilo relativnih neuspjeha 2012. i 2013. u prvom redu od Federera i Nadala?

            Comment


            • Sa popriličnom sigurnošću se može tvrditi da Federer nije doživio kvalitativni skok poput onoga iz 2004. godine, ne bi dobili ni onakvog Rafaela Nadala u godinama kasnije, kao ni Novaka Đokovića koji je, isto tako, plod i rezultat njih dvojice.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Kako je tenis sjajan sport, Djokovic padne i bas kad je na dnu pojavi se njegova kopija da uzivas u igri i dalje. Kakav je maestro Cung, kakvi udarci, ali kretanje i noge, to niko ne moze da objasni. Mek kaze ovo su noge ragbiste, igraca americkog fudbala, a ne tenisera
                -To define is to limit.

                Comment


                • I sta ocekujemo nocas/sutra?

                  Sto se tice zena, u polufinalu su njih 4 koje su ubedljivo najvise pokazale od pocetka godine, Mertens, Kerber i Halep su osvojile titulu (Kerber je neporazena i tokom HC), a Woz je izgubila u finalu. Zbog fantazija navijam za Kerber i Woz

                  A sto se tice muskog polufinala, mislim da Cilicu nece biti bas tako lako protiv Edmunda, iako je sad sigurno pun samopouzdanja posle pobede nad Nadalom, nebitno sto mu je Nadal predao. Definitivno je Cilic favorit, ali ja ocekujem da mu Edmund uzme 1 set.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Sta reci osim valja sad leci
                    da se moze ustati u 04:00.

                    Nadam se da ce oba zenska meca ispuniti ocekivanja.
                    -To define is to limit.

                    Comment


                    • Ja bih rado odgledala zenske meceve, ali mi je nekako san drazi
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by tea View Post
                        Sta reci osim valja sad leci
                        da se moze ustati u 04:00.

                        Nadam se da ce oba zenska meca ispuniti ocekivanja.
                        Još i rime bacas. Navijaj za Kerber I Woz.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Kero Lajna do kraja
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Bojana, naspavaces se u ponedeljak, gledaj taj tenis malo.

                            Originally posted by mark it zer0 View Post
                            Još i rime bacas. Navijaj za Kerber I Woz.
                            Je l vidis kako sam talentovana.
                            Ma kakva Woz, za Kerber i Mertens navijam.
                            -To define is to limit.

                            Comment


                            • Ja ne znam kako ću da isplaniram to gledanje.. baš loši termini

                              Iznenadio bih se ako vidimo jedan meč poput ona dva sinoć (jednosmerna). Doduše Pliskova je dobro počela, imala 3:1 i BL i onda se odjednom ugasila. Možda ne toliko ugasila koliko je izgubila svaki bitan gem maltene.

                              Kerber stvarno briljira i mora biti bar blagi favorit. Lakše bi joj bilo s Pliskovom sigurno. Čeka nas jedan dug meč verovatno, ali verujem da će na kraju presuditi to što ovakva Kerber ipak može više u napadu od Halep, pošto su u defanzivi obe sjajne (duh). Da sam na mestu Simone izašao bih na teren sa namerom da odlučujem o više poena. Ne da pokušava da glumi Keys naravno, ali da joj cilj bude da na kraju meča ima oko 3-4 vinera (i grešaka verovatno) više. Dakle da bude nešto agresivnija nego što je po prirodi, udarac van zone komfora tu i tamo, jer ako dozvoli Kerber da uspostavi kontrolu, slomiće je na kraju kontrolisanom agresivnošču.

                              Ovamo je realno Wozniacki favorit, ali kao što sam već rekao mislim da će je proći Mertens. Strašna forma, plus Caro i slemovi..

                              Muško polufinale me ne zanima

                              Comment


                              • Čuj Halep da napada. Teško, biće brda dugih razmena, već vidim. Mislim da će dobiti Kerber, stvarno brutalno igra i dominira izuzev taj set i po sa Hsieh. A i mnogo mi je draza igracica i imam je na fantaziju, jasno kome ide moja podrska. Taj meč ću i uhvatiti da pogledam bar malo, ne pada mi na pamet da se budim da gledam Wozniacki iako mi je kapiten, bio bi to bas poraz za mene.
                                Last edited by mark !t zer0; 24-01-18, 22:19.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X