Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma daj, smesne su price da je Kalinic talenat.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Posle onoga sinoc, treba uraditi debeli reset i poceti ispocetka. Sta je tu je, od kukanja nema nista. 12 uzastupnih godina igramo evroligu i 12 uzastopnih godina smo sampioni drzave...jednom je i tome morao doci kraj. Mislim da ne treba toliko ocajvati i sada posle prespavane teske noci, jer nije bas sve tako crno. Imacemo i sledece godine dobru ekipu (Leo, Bogdan i Milosav sigurno ostaju, mozda se napravi i neki dogovor sa Sasom i Tepom, tu su i ovi ostali klinci...), igracemo evrokup koji uopste nije slabo takmicenje i u kojem ce utakmice biti puno zanimljivije dok ce posecenost sigurno biti priblizna, pa da kazem i ista jer svi ovi ljudi ne dolaze da bi gledali CSKA, Barselonu ili Real, vec PARTIZAN.

      Ono oko cega bi morali da se pozabavimo jesu mladi talentovani igraci i menadzment kluba. Posto necemo imati para za dovodjenje nekih skupljih i vec dokazanih igraca, moramo vise paznje posvetiti klincardiji i potruditi se da ih dovedemo pre nego sto pocnu da se razvijaju u nekom klubu poput Mege ili FMP-a pa onda kasnije odu u Evropu ili NBA. Druga stvar koja je od izuzetne vaznosti je menadzment kluba koji bi morao da se promeni, jer upravo je isti glavni krivac za nasu danasnju finansijsku situaciju. Nemamo ljude koji su dobri i snalazljivi ekonomisti i menadzeri, ljude koji ce osmisliti jedan kvalitetan program i plan za finansiranje, ljude koji ce kvalitetno raditi na marketingu. Zasto u upravi moraju biti ljudi iz kosarke? Iskreno, ne vidim apsolutno nikakvu potrebu za tim, osim ako ne vode dobro klub.

      Sto se trenera tice, ne verujem da ce Dule otici, ali ako bude odlucio da se penzionise, svakako bi voleo Miloja na klupi Partizana. Dzile takodje nije lose resenje, mada sam ja vise za Miloja.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Pa ne bih se slozio u vezi mladih igraca sto se tice reprezenatcija. U hrvatskoj reprezentaciji je samo jedan igrac rodjen posle '90+, i to je Dario Saric '94 dok su u nasoj: Micic '94, Nemanaj Krstic '93, Dangubic '93, Bogdanovic '92, Nedovic '91, Kalinic '91.
        Prva trojica su plod Mege i sa te strane mi je drago sto su se oni probili, Kalinic nikako nije talenat i od svih nabrojanih najmanje ce da postigne u svojoj karijeri.Kod Vase se ove sezone primeti stagnacija.Bogdanovic nije dobio pravu sansu dok nije dosao Dule iz menadzerskih razloga(morao Andjusic pre njega), a Nedovic se tek pokazao kakav je kada je presao u Ritas.Jednostavan je odgovor, mi gusimo nase talente priznali mi to ili ne.Ja sam licno dosta vise ocekivao od Milutinova, a vidnog napretka kod njega nema.Imas i slucaj Cvetkovica koji je briljirao na EP i SP u svojoj generaciji, a do prosle sezone je grejao klupu u Zvezdi.Doduse ne znam kako je igrao u MZT-u, ali je covek izgubio dve bitne godine za njegov razvoj.

        Comment


        • Originally posted by Maric91 View Post
          Prva trojica su plod Mege i sa te strane mi je drago sto su se oni probili, Kalinic nikako nije talenat i od svih nabrojanih najmanje ce da postigne u svojoj karijeri.Kod Vase se ove sezone primeti stagnacija.Bogdanovic nije dobio pravu sansu dok nije dosao Dule iz menadzerskih razloga(morao Andjusic pre njega), a Nedovic se tek pokazao kakav je kada je presao u Ritas.Jednostavan je odgovor, mi gusimo nase talente priznali mi to ili ne.Ja sam licno dosta vise ocekivao od Milutinova, a vidnog napretka kod njega nema.Imas i slucaj Cvetkovica koji je briljirao na EP i SP u svojoj generaciji, a do prosle sezone je grejao klupu u Zvezdi.Doduse ne znam kako je igrao u MZT-u, ali je covek izgubio dve bitne godine za njegov razvoj.
          Poenta mog komentara nije bila u tome ko je veci ili manji talenat jer je to stvar licnog vidjenja kosarke ( sumnjam da bi Ivkovic selektirao antitalente ) vec odgovor na tvoju tvrdnju da hrvatska reprezentacija ima mladju i talentovaniju repku. Kao sto rekoh jedini njihov igrac rodjen posle "90 je Saric.
          Takodje ne znam na osnovu cega tvrdis da imaju jacu repku od nase:
          Na poziciji pleja Teodosic i Micic su bolji od Ukica i Draper/Delas
          Na poziciji bekova Bogdanovic i Nedovic su u najmanju ruku izjednacen ako ne i bolji od Bogdanovica i Simona.
          Na poziciji krila/krilnog centra Bjelica, Lucic i Velickovic su bolji od Sarica i Markote.
          Na poziciji centra Krstic i Katic su u najmanju ruku izjednaceni sa Tomicem i Planinicem.
          U svako slucaju nasa startna petorka: Teodosic, Bogdanovic, Nedovic, Bjelica, Krstic je definitivno bolja od hrvatske: Ukic, Bogdanovic, Simon, Saric, Tomic
          Nas glavni problem je taj sto u rotaciji nemamo adekvatnu zamenu za Krstica. Kad bi se Milicic vratio bila bi to druga prica.

          Comment




          • Hvala ti na svemu
            Last edited by Mr. Wolf; 27-04-14, 13:01.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ne znam ni ja od cega da pocnem, ma stvar je u tome kao sto sam naveo u tom prvom postu veliki talenti se gube pri prelasku iz juniora u seniore, a Micic nije pokazao veliki napred u ovoj sezoni.Hrvati sigurno po kvantitetu nemaju vise, ali imaju Sarica i Hezonju, mi igrace koji ce da budu u tom rangu tesko da cemo da napravimo ako se nesto ne promeni.Nigde nisam rekao da imaju mladju repku, ali mi takve talente na tom nivou nemamo.I odmah da kazem da si ga preterao kad si nas poredjivao sa njima, jer mi sem sto imamo boljeg startnog pleja(Teo je ipak tata za Drejpera) smo na drugim pozicijama ili izjednaceni ili smo tu slabiji.Bogdanovic i Nedovic u ovom trenutku ne mogu da prismrde ni Bojanu ni Simonu.Mogu da ih nadmase, ali je Bojan Bogdanovic je trenutno najbolja trojka u Evropi i tu je kraj price, a Simon igra u timu koja je dosta jaci od Ljetuvosa Ritasa gde je igrao Nedovic prosle sezone, a ne znam koliko ce mu stvarno pomoci igranje u razvojnoj ligi.Lucica precrtaj zato sto ga povrede i ove sezone prate i pitanje je u kakvom ce on biti stanju na pripremama.Velickovic je u jos gorem stanju i na njega ne treba ozbiljno racunati.Jaci su na centarskim pozicijama, a zaboravio si da spomenes Luku Zorica.Ako cak i uzmemo da su Krstic i Tomic izjednaceni, nema tog naseg centra koji moze da parira Zoricu ili Planinicu.

              Edit:Neka moderator prebaci postove u adekvatnu temu.

              Edit 2:Zaboravio sam na Micova, Ercega i Macvana.U tom slucaju jaci smo na krilima, a oni na bekovskim pozicijama(imaju vecu dubinu) i centru.Nije mi bila namera da bacim glavni akcenat na reprezentacije, nego vise na klupsku kosarkuMada poenta mog prvog posta je da srpska kosarka ne moze bez klubova poput Mege, jer od njih imamo mnogostruko vecu korist nego od Radnickog.Jer od tih talenata koji igraju tamo, mi cemo dobiti od njih reprezentativce.Partizan i Zvezda jure rezultat i nece imati puno prostora da guraju svoje talente, stavise mnoge ce gusiti pa zbog toga i treba klub ciji je glavni cilj da bude pogon za razvoj mladih igraca inace ga je srpska kosarka ugasila.Velika je razlika izmedju KLS i ABA lige.Kalinic bi sigurno recimo bio bolji igrac, da je prethodne dve sezone igrao ABA ligu umesto srpske.
              Last edited by Ricma; 27-04-14, 21:34.

              Comment


              • šteta šteta
                jedino da partizan dobije pozivnicu na ime i kao najveći klub koji neće igrati EL, pošto keša nema, videćemo. Prošli put su bile dve pozivnice, ove će jedna da ide PSŽ-u verovatno a videćemo za drugu

                ako ne. ugasili su ga

                Comment




                • Na vratima Bogdanove sobe

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Na poziciji bekova Bogdanovic i Nedovic su u najmanju ruku izjednacen ako ne i bolji od Bogdanovica i Simona.

                    Na poziciji centra Krstic i Katic su u najmanju ruku izjednaceni sa Tomicem i Planinicem.
                    Mislim da Planinić nema mjesta u reprezentaciji.

                    Comment


                    • Jebiga...

                      http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...&nav_id=842340
                      Originally posted by Brajkula
                      Veruj meni, radi kako hoćeš

                      Brajkula, 2014. N.E

                      Comment


                      • http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...&nav_id=842234
                        ako se ovo desi, ja vise u zivotu necu da pogledam utakmicu evrolige. Kakvi ce smradovi samo ispasti

                        Comment


                        • Šarić je upravo u Draženovom domu nakon utakmice pjevao na mikrofon:"Došo je i taj dan.."

                          Comment


                          • Odlično odigrano prvo poluvreme. Da održimo nivo igre i ggwp! Pavlović klasa !
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Nevolje dolaze u brigadama!

                              Izdrzacemo - moramo!
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Strasno, jebiga. Ne znam drugo sta da kazem. Bojim se da ce se obistiniti Daniloviceve reci i da cemo na kraju da rasprodamo nase najbolje igrace i postati jedna osrednja ekipa u ABA ligi.

                                Sent from my LG-D605 using Tapatalk
                                Originally posted by Brajkula
                                Veruj meni, radi kako hoćeš

                                Brajkula, 2014. N.E

                                Comment

                                Working...
                                X