Announcement

Collapse
No announcement yet.

Juventus FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Juventus radi punom parom...

    Sergio Aguero je i dalje na vidiku, ali po cijeni od 45 mil. €, to je potvrdio i predsjednik Atl. Madrida Cerezo koji ne misli spuštati cijenu i davati popuste. Također, Juve prati i situaciju oko Sancheza za kojeg se raspituju još i Barcelona i inter.
    Navodno se Alexis Sanchez jako sviđa budućem treneru Juventusa Conteu pa je Juventus spreman početi pregovore oko njega s Udineseom. Cijena koju bi Sanchezov klub tražio za njega je oko 35 mil. € i pretpostavlja se da će se uprava Juventusa i Udinesea sastati u petak kako bi pokušali dogovoriti oko transfera.

    Također, na sastanku bi se trebalo dogovoriti i oko prelaska Inlera u Juventus, za kojeg bi Marotta mogao ponuditi mlade igrače Ekdala i Giandonata te određenu svotu novca.

    Jućer je Marotta ima uspješan sastanak sa bratom Lichtsteinera koji je njegov agent, a predsjednik Lazia je prokomentirao:
    "Iznenađen sam što klubovi pregovaraju sa igračima, a ne sa njihovim klubovima", dodao je Lotito koji želi iskoristiti što Lichtsteiner ima otkupnu klauzulu od 12 mil. €.

    U cijeli dogovor sa Laziom izgleda da se Amauri neće uklapati, ali zato interesa za igrača navodno ne manjka jer ga želi dovesti Sevilla, ali i drugi klubovi. "On ima šest ili sedam dobrih ponuda", otkrio je njegov agent Bronzetti.

    U isto vrijeme bi u Juventus mogao doći i desni bek Hoffenheima Andreas Beck za kojeg je Juventus ponudio oko 5 mil. € i koji bi mogao doći u Juventus bez obzira kako završe pregovori sa Laziom oko Lichtsteinera.
    Moj komentar: Najvise bih voleo da vidim Aguera u dresu Juvea, prvo sto je fenomenalan igrac, a drugo sto bi sa njim napokom mogli da se suprostavimo Interu i Milanu koji imaju Eto, Milita, Ibrahimovica, Pacinija, Robinja, Kasana, Pata...sve vrhunske igrace, dok smo mi zadovoljni sa matorim Lauka Tonijem, Jakintom i sl. Dakle dovodite Aguera kako znate i umete ako ste iole pametni...mada iskreno, kako dani odmicu provaljujem da od toga nema nista!
    Takodje dobar dil je i Sanchez+Inler za 50m, Ekdala (ceo ugovor) i Djandonato (pola ugovora), oba igraca su dobri, sta vise Sancez VRHUNSKI!
    Bekove treba da pojacamo, tu smo mozda i najolisiji te Listajner i Bek, kao i Cigler na levom su svakako bolji od matorog Grosoa, raspalog Mote, Salihamidzica, Traorea, Sorensena....
    Dakle to bi bio neki komentar, nije lose kada se sve sabere u oduzme, mada Aguero bi trebao da bude prva meta, bilo kako bilo videcemo u narednim danima kako ce se razvijati situacija


    I jos jedna stvar, danas u 16h je promocija novog trenera Antonija Kontea kada je zakazana press konferencija, on je upravo stigao u Vinovo, te cemo sigurno oko 18h vec imati njegov intervju na ovoj stranici, prekopiran sa nekog od sajtova koji prate juve

    Srecno bilo bivsem kapitenu Juvea na novom poslu i nadam se da cemo imati vise uspeha sa njim od njegovih prethodineka poslednje dve godine

    Comment


    • Conte i zvanicno novi trener Juventusa!

      Danas je Antonio Conte i službeno predstavljen kao novi trener Juventusa na konferenciji za novinare u 15.00 h. Uvodnu riječ je održao Marotta pozdravivši sve novinare i novog trenera.

      O Conteu je pričao samo u superlativima, napomenuo je kako je Conte puno osvojio kao igrač Juventusa te da vjeruje da će iste uspjehe ponoviti kao i trener.

      Potom se Conte zahvalio na ukazanom povjerenju: " Zahvaljujem se upravi kluba na ovoj prilici, povratak kući nakon toliko vremena je nešto što sam sanjao i još jednom veliko hvala svima što su mi omogućili da ostvarim svoj san. "

      O pogledima na igru:

      - Brojevi dolaze i odlaze, bitna je igra, imam svoje principe i načine kako ću razvijati igru kroz određeno vrijeme.

      O vraćanju DNA Bianconera u Juventus:

      - To je glavni cilj, tako kaže povijest Juventusa. Pravim stavom i kulturom rada moramo vratiti Juventus tamo gdje zaslužuje biti, u sam vrh.

      Pitanje o situaciji o veznom redu, dvojcu Pirlu i Marchisiu postavljeno je i Marotti:

      Conte: Pravi igrači će se uvijek izboriti za svoju poziciju u ekipi. Pričamo o dva velika igrača, Pirlu, koji je rođeni pobjednik, i posjeduje veliku karizmu. To su dva igrača s jakim karakterom, i jako sam sretan što ih imam na raspolaganju u momčadi.

      Marotta: Marchisio je važan igrač, veliki profesionalac i pravi Juventino. Vijesti o njegovom odlasku su obične fantazije. Conte je u mogućnosti izvući najbolje od igrača koje ima na raspolaganju.

      Upitali su novinari Contea da li se čuo s Buffonom i Del Pierom, te tko će sjediti u njegovom stožeru na klupi Juventusa:

      - Nisam se čuo ni sa njima, a ni sa ostalima. Do sinoć sam bio trener Siene, i tako sam se ponašao u svakom pogledu. Buffon i Del Piero znaju što je potrebno za pobjedu, i što pobjeda predstavlja za Juventus i navijače. Što se tiče mog stožera, ono je u izgradnji, biti će jako i uskoro će biti svima poznato.

      O mogućim pojačanjima:

      - Mislim da bi to pitanje trebalo biti upućeno direktoru koji je zadužen za poslovanje na tržištu.

      Marotta: Nakon što se sastanemo s Nedvedom i Paraticiem pričat ćemo o taktičkim namjerama Contea i učinit ćemo sve da udovoljimo njegovim zahtjevima, pokušat ćemo dodati potrebnu kvalitetu ekipi. Prerano je govoriti o imenima, jer još nismo postigli konsenzus s drugim klubovima.Radit ćemo u dogovoru, i dovodit igrače koje trener želi.

      Da li je bolje potrošiti 45 - 60 miliona na jednog igrača, ili taj novac iskoristiti za dovođenje nekoliko igrača:

      - Najbolje je potrošiti novac na pravi način. Novac moramo iskoristi na pravi način.

      O promjenama u igri:

      - Želim da moja momčad ima veliki posjed lopte, i na taj način želim da momčad igra. Brzo osvajanje lopte i kratka dodavanja, ne volim da se ekipa povlači i vraća natrag. Pravo razmišljanje je da se utakmica igra samo jednom, i nakon toga nema povratka. Momčad ima dobru bazu, računajući na želji i iskupljenje igrača koji će biti dio ekipe sljedeće sezone, samo im treba usaditi veliku motivaciju i želju za sljedeću sezonu.

      O čestim promjenama trenera u Juventusu, i svojoj budućnosti:

      - Ne gledam previše u budućnost, razmišljam o sadašnjosti. Odlučio sam se prihvatiti ovog posla jer smatram da postoji osnova za velike stvari, počevši od uprave kluba pa do svih zaposlenika u Juventusu. Dobio sam povjerenje, uvjeren sam da ću napraviti velike stvari i ne zanima me prošlost.Svi znate da sam veoma vezan za Juventus i ove navijače, i ne zanima me prosjek, svi znamo gdje je Juventusu mjesto na nogometnoj karti.

      I za kraj, poruka skepticima oko njegova izbora za novog trenera:

      - Uvijek koristim jednu izreku: Vrijeme će odgovoriti svima, i oni koji rade su uvijek u pravu, a vrijeme će odgovoriti skepticima.


      Opet bih pozeleo bivsem kapitenu i novom treneru Juventusa puno srece u radu, te cu konstatovati da je on sigurno bolji izbor od Del Nerija jer je kao igrac proveo 12 sezona u juventusu, a 5 godina je i bio nas kapiten (kao sto vec rekoh) takodje osvojio je sledece trofeje: 5x skudeto, 1x italijanski kup, 4x italijanski super kup, 1x LS, 1x UEFA Kup, 1x Intertoto Kup, 1x Interkontinentalni Kup, 1x UEFA Super Kup. Takodje napomenucu da je sa Juventusom 5x bio drugi u Seriji A, te da je 3x porazen u finalima LS, a 3x u italijanskom kupu. Definitivno ovaj covek zna sta znaci ime Juventusa i kako se sa istim pobedjuje. SRECNO!




      Last edited by Brajkula; 31-05-11, 17:30.

      Comment


      • Benvenuto Conte,i neka je sa srecom,pa da zaigramo u LS posle 2 godine
        Ali pre toga da dovedes Aguera ili Sancheza.

        Inace Conte ce igrati 4-4-2 formaciju koja ce se menjati na njegovu "omiljenu" 4-2-4 a u pojedinim tekmama ce igrati i 4-3-3.
        Conte izjavio da ne racuna na Aquilanija.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • La Repubblica objavila vijest da je juče u Udinama postignut dogovor između Marotte i Pozza o transferu Sancheza u Juventus. Igrač je pristao na ponuđenu platu od 4 miliona eura po sezoni ali će doći tek krajem augusta.

          Novinari pretpostavljaju da je to zbog toga što Udine želi zadržati igrača u kvalifikacijama za LP-a kako bi im pomogao da se plasiraju. To bi značilo da igrač ne bi mogao nastupati u LP ili EL za tim u koji bi prešao. Zbog ovoga je i većina klubova odustala od igrača a nama je ionako svejedno jer mi ne igramo euro kupove.
          Sa jednog Juventusovog foruma.
          Sad sta cemo za Aguera??
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Vidjeh na kickeru ali i na ovoj temi procita od Brajkule da bi Andreas Beck mogao u Juve, pa nije on bas igrac za Juve mislim da ima bolji igraca koje Juve može dovesti.

            Comment


            • Originally posted by bice View Post
              Sa jednog Juventusovog foruma.
              Sad sta cemo za Aguera??
              Pa ne znam, jedan dan procitam da ga dovodimo, drugi da niko jos nije poslao ponudu, treci da jesmo ali da Atletiko ne zeli da se nagodi vec je cena 45m, peti da dajemo Mela i 20m....ne zna se tu ko pije a ko placa, iskreno bih voleo da dodje, za njega sam i glasao u anketi, ali....
              Ako je doveden Sancez to je ODLICNO, fenomenalan igrac, sa njim sigurno da dobijamo na kvalitetu!

              Originally posted by danijelkr View Post
              Vidjeh na kickeru ali i na ovoj temi procita od Brajkule da bi Andreas Beck mogao u Juve, pa nije on bas igrac za Juve mislim da ima bolji igraca koje Juve može dovesti.
              Ni ja nisam iskreno nesto odusevljen njegovim partijama, ali po nekim pricama bi on trebao da bude alternativa za Listajnera (za koga opet licno nisam isto nesto odusevlljen, ali moram priznati da je imo odlicnu sezonu u Laciju, nesto poput one koju je imao Kolarov pre no sto je presao u Siti). Medjutim, mozemo mi sada ovde da pricamo da nam se isti igrac ne svidja ili ne, ali on je bio clan reprezentacije Nemacke na prethodnom SP, a svi znamo kako su oni prosli u Juznoj Africi! ;)
              Last edited by Brajkula; 01-06-11, 01:38.

              Comment


              • Pominje se Zabaleta umesto Lihstajnera jer Lazio zeli 12 miliona za njega a Zabaleta kosta oko 7-8 miliona.
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Originally posted by bice View Post
                  Pominje se Zabaleta umesto Lihstajnera jer Lazio zeli 12 miliona za njega a Zabaleta kosta oko 7-8 miliona.
                  Vise ni sam ne znam koliko se igraca pominje.....svaki dan neko novi!
                  Npr. danas mi je zanimljivo to sto je agent Listajnera izjavio kako se nije sastajao sa Marotom, a juce je udarna vest bila da je dogovor postignut, ubice me ovi novinari

                  Comment


                  • Agnelli i Conte su saglasni: Želimo Riberya



                    Juventus je spreman dati ogromne novce za zvijezdu Bayerna Farncka Riberya.
                    Il Giornio piše da su predsjednik kluba Andrea Agnelli i novi trener Antionio Conte složni u ideji da je Franck Ribery ime koje bi Juve mogao vratiti na stare staze slave.
                    Također Ribery je igrač kojeg Agnelli želi predstaviti na otvaranju novog stadiona.

                    Juve će se osloniti i na Lucu Tonija, koji je Riberyjev jako dobar prijatelj iz vremena kada su zajedno predvodili Bayern do titule u Njemačkoj Bundesligi.

                    Evo ga jos jedan, novinarima nikada dosadno
                    Bilo bi ovo pojacanje ipak je u pitanju Frank Riberi, sad pominju se Aguero, Sancez, pa Riberi gde ce sve njih

                    EDIT:
                    Agent Bastosa: Juventus je favorit, ali...

                    Nakon pet sezona u Ligue 1, Brazilac Michel Bastos se priprema da napusti Francusku u potrazi za novim izazovima...
                    Juventus je glavni favorit za dovođenje ovog sjajnog Brazilca, ali dolazak Antonio Contea na klupu Juventusa doveo je do usporavanja u pregovorima, budući da bivši trener Siene, nije toliko uvjeren u kvalitetu igrača.
                    Kako izjavljuje Agent Bastosa Juventus je glavni favorit.
                    "Michel bi trebao dobiti putovnicu u nadolazećim tjednima, što bi mu otvorilo mnoge mogućnosti. Juventus je još uvijek u prednosti, ali nije jedini klub koji je zainteresiran. Nedavno, dva velika engleska kluba su pitala za Michel i vrlo su zainteresovani."
                    Međutim prema posljednjim saznanjima iz Francuske čini se da bi Bastos za nekoliko sati trebao potpisati za Juventus.
                    Ostaje samo da pričekamo i vidimo šta će se dogoditi.


                    Last edited by Brajkula; 01-06-11, 16:11.

                    Comment


                    • Bastos u Juventusu za nedleju dana mozda neki dan vise evo potvrde

                      "Juventus je dogovorio transfer Michela Bastosa iz Lyona po ceni od 15.000.000 eura, ostalo je da Juventus odredi tačan datum ozvaničavanja saradnje sa brazilskim fudbalerom".
                      A ovo za Ryberija nisu samo glasine Conte zeli njega lai posto vec trazi Sancheza mislim da nema nista od Ryberija.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Originally posted by bice View Post
                        Bastos u Juventusu za nedleju dana mozda neki dan vise evo potvrde

                        Chiellini: Očekujem veliko pojačanje


                        Giorgio Chiellini je prokomentarisao situaciju u klubu. Kaže kako očekuje da klub pojača igrač vrhunske kvalitete...
                        Stoper Juventusa se nada Benzemi, Tevezu, Sanchezu ili nekom poput njih.

                        "Novi stadion je sjajna stvar. On je garancija za dovođenje velikih igrača. Mislim da navijači mogu sanjati, očekujem nekoga poput Benzeme, Teveza ili Sancheza. Nešto će se sigurno promijeniti. Del Neri je odličan trener i sa njim smo se odlično slagali. Žao mi je jer se sva odgovornost uvijek na kraju svali na trenera jer ne možete promijeniti 25 igrača. Conte? Navijači su u euforiji, i mi igrači smo veoma sretni što je tu. Nisam igrao niti razgovarao sa njim, ali o njemu pričaju sve najbolje"
                        , rekao je Chiellini, a potom se osvrnuo na farsopoli.

                        "Razgovarao sam sa Buffonom kao i sa ostalim momcima. Prije nego što dam svoje mišljenje treba sačekati jer je istraga u toku. Sigurno je da ovo nije dobro za talijanski fudbal, no nadam se da će naš klub vratiti ugled koji je imao prije. U prošlosti je bilo mnogo skandala, ali fudbal se nastavio igrati", završio je Chiellini.


                        Storari prelazi u Romu

                        Kako stvari stoje, fali samo da transfer bude oficijelan, jer prema indikacijama do kojih je došao calciomercato.com, Marco Storari će biti novi golman Rome. Juve dao svoj pristanak, Storari prelazi u Romu.
                        Marco Storari, 34-ogodišnji golman, je dobio zeleno svjetlo od Juventusa za prelazak u Romu, jer je Juve odlučio da će njihov prvi golman i za narednu sezonu biti Gigi Buffon.

                        Sredinom juna bi posao trebao biti završen, a Juve će za sjajnog golmana dobiti oko 3.5 miliona € odštete. Storari je tražio ekipu u kojoj bi mogao igrati u kontinuitetu, a to mu Juve ne može garantovati. Trebao bi potpisati dvogodišnji ugovor s "Vučicom".


                        Pozdrav Storari i hvala na svemu st si ucinio za Juveov dres, dobar si golman ali na tvoju nesrecu Juve posedue boljeg koji je ujedno i ikona kluba.
                        Last edited by Brajkula; 01-06-11, 19:56.

                        Comment


                        • Dovidjenja Storrari hvala na svemu,odlicno si branio,.onda ce Marchetti u Juve,verovatno
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Da jebranio kad je trebalo-jeste,Nije razocarao.AL jednostavno covek ima nesrecu da je zamena legendi kluba.
                            Hendikepirani Marota doveo jos jedno odlicno pojacanje.Ko li je sledeci?

                            Comment


                            • Originally posted by Maric91 View Post
                              Da jebranio kad je trebalo-jeste,Nije razocarao.AL jednostavno covek ima nesrecu da je zamena legendi kluba.
                              Hendikepirani Marota doveo jos jedno odlicno pojacanje.Ko li je sledeci?
                              Ako za Bastosa nije medijska patka to je za mene odlicna vest!
                              A sto se tice sledecih iskreno ocekujem Gokana Inlera (za koga novinari kazu da je posao zavrsen) i Aleksisa Sanceza iz Udinezea, mada licno bih najvise voleo da nam sledece pojacanje bude Serdjo Aguero, ali kako stoje stvari on je zapeo da predje u Real, a kada je vec tako on i nije covek za Juve, jer mislim da je pogresno dovoditi igrace koji zele da predju u neki drugi klub, zato kritikujem upravu sto nisu uspeli da dovedu Dzeka, jer je covek nekoliko puta javno govorio kako bi voleo da se nadje u Torinu...

                              Comment


                              • Inler u Juventus, Giandonato u Udinese

                                Prema riječima Michele Criscitiella, prelazak Inlera u Juventus je jako blizu.
                                Igrač je odbio prelazak u Napoli i rekao DA našem predsjedniku Andrea Agnelliu.
                                Udinese bi trebao da dobije oko 10 miliona i mladog talentiranog Manuela Giandonata na posudbu i pola njegovog ugovora koji ove sedmice bi trebao odigrati zadnju utakmicu u Primaveri za Juventus.

                                Trasnsfer bi sutra trebao da bude okončan sutra ili najkasnije do kraja sedmice.

                                Ideeeeeeeemo
                                Last edited by Brajkula; 02-06-11, 23:49.

                                Comment

                                Working...
                                X