Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O tome ti i govorim. Iz tvoje perspektive engleski je lak, jednostavan, pristupacan. Zivis na balkanu gdje je engleski drugi jezik u svakoj zemlji, sto zbog medija, sto zbog obrazovanja, popularne kulture itd. On u principu jeste ogoljen i simplifikovan do granica da ga postaje mutavo koristiti. Ali evo, uzmimo za primjer nase studente koji odlaze na doskolovavanje u njemacku, italiju, skandinavske zemlje. Ti jezici su za nijansu kompleksniji od engleskog, bar onaj bazicni, i oni najcesce posvecuju citavu jednu godinu intenzivnog ucenja jezika, cesto ne radeci nista drugo da bi ih savladali i opet rezultati nisu bog zna sta. Gabriel dolazi iz Brazila, gdje se prica portugalski, ali uveliko i spanski zbog turista, a engleski je u drugom planu. Onda dodje u Spaniju gdje nema potrebu uciti. Pored toga, te velike zemlje sa agresivnim kulturama dosta manje forsiraju engleski u odnosu na nas. Naprotiv. Imaju svoje medijske sadrzaje, filmovi se sinhronizuju itd. Poenta je, njemu je uciti engleski kao tebi njemacki ( ako ga nikad nisi ucio ). Plus, covjek ima svakodnevnu obavezu koja se zove vrhunski profesionalni fudbal.

    Mislim, mozda je on idiot, ne branim ga, zaboli me. Samo kazem da nije sad toliko cudno sto ga nije naucio koliko nama izgleda.

    A jbt, jesam elaborirao, a tema nidje veze. Dosta me! Over and out.
    Last edited by Ves; 15-02-16, 21:51.
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Ja bih vala i nemacki propricao ako bi mi bilo potrebno da se uklopim u sredinu i napredujem. Monreal je upravo govorio o toj jezickoj barijeri na pocetku koja je uticala i na njegove partije i da mu poznavanje engleskog u mnogome pomolo da digne nivo igre na najvisi nivo.

      Comment


      • Gabriel ima iste probleme kao i Monreal. Ostane gdje ne treba, onda mora ganjati pozadi. Zato i ne igra. A inace brutalan stoper kada je lopta na zemlji. Brutalan.

        Go protiv Chelsea je bio zbog nedostatka komunikacije i prevelikog razmaka izmedju stopera. Redovno je te gluposti pravio i Nacho, al sad dominira.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • The record for most chances created in a season is held by RyanGiggs (104, 2006/07) and Steven Gerrard (104,2007/08).

          To put this into context, Mesut Özil has currently got 105 this season, and still has 12 games left to go. Incredible.
          Otac, samo da smo bar 60% toga ukucali u go davno bi vec liga bila osvojena.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Tipujem da je polovinu omasio sam Volkot

            Comment


            • Olivije generalno i stoperi, jer vecina ovih je poslije kornera i slobodnjaka.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Chambers je sasvim korektno igrao na poziciji stopera kada je dosao iz Southamptona, bas je sigurno delovao, no potpuno ga je poremetilo menjanje pozicija i nekako je izgubio na sigurnosti. Po meni je najbolje da i ostane na toj poziciji, nije mi za beka nikako.
                Originally posted by maliajnstajn
                Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Olivije generalno i stoperi, jer vecina ovih je poslije kornera i slobodnjaka.
                  A pa da, Volkot je ipak nepogresivi egzekutor .

                  Osvojio Arsenal ove sezone ligu ili ne, za uspeh u evropi i uspeh u ligi u kojoj je Gvardiola, potreban je napadac iznad ovog prosecnog nivoa Ziru- Volkot - Velbek. Zalosno je da imas takvog pleja a nemas neku zverku napred.

                  Comment


                  • Ma nije se Theo nasao u dovoljnom broju prilika da ih promasi. Generalno ove sezone promasuje sve sto stigne.

                    Cudilo me je sto nije promasio onu priliku sto je dao go iz nje. Uglavnom opuca direkt u golmana. Sreca pa se dozvao sad. Nadam se na vakat da baci Pikea na usta sljedece sedmice

                    Welbeck mora igrati desno krilo. Ako ne bude igrao tu, Neymar ce da ubije Hektora prosto, a ako Hektor odigra na nivou nemamo se sta brinuti. Najveca prijetnja je Neymar. Coq ce da zaustavi Messia, a Monreal ce da pohapsi Suareza.

                    Kontre na Walcotta i imas takvu brzinu naprijed sa Theom, Alexisom i Wele-om da je to bolest.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by Ves View Post
                      Nije toliko cudno, prosto mu engleski nije bio nikada okruzenje, niti dio njegovog zivota, s obzirom na to cime se bavi i gdje je igrao. Kad nemas nikavu podlogu tesko to ide.

                      Cembers je veliki potencijal i mislim da ce igrati stopera ili eventualno zadnjeg veznog u nekoj daljoj buducnosti. Gotovo sam siguran da ce beka rijetko igrati.

                      Jasno je sasvim ali valja i spomenuti koliko smo mi jaci sad kad su se vratili Le coq, Alexis i Danny boy! Igraci prvog tima u savrsenim okolnostima. Dakle, 3 prvotimca su se vratila.

                      Mec protiv Jedinstva rjesava titulu! Pilice svakako dobijamo, a Malogradjani su ispali iz konkurencije onog trenutka kad je objavljeno da Gvardiola mijenja Pelegrinija naredne sezone. Mogao bi Gvardiola od jula voditi tim koji ne igra LP. Po meni, od prve cetvorke oni su glavni konkurenti da izgube to mjesto koje vodi makar i u kvalifikacije za LP.
                      Čitao sam da se Pep ogradio stavkom u ugovoru da ako se ne kvalificira City u LP da neće da ih preuzme

                      Comment


                      • Ma dizelaši sa njim pregovaraju još pre nego što je uzeo Bajern , komplikovan je to čovek za saradnju , puno uspeha veliki ego slična priča kao sa Murinjom .
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Santi bi trebao biti spreman za Sparse petog marta

                          Comment


                          • Gledao Romu-Real , Woja brat im poklonio drugi gol
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Originally posted by Lord Gangrena View Post
                              Gledao Romu-Real , Woja brat im poklonio drugi gol
                              Kako poklonio kad je Hese šutao a lopta prošla Dinju kroz noge i pogodila malu mrežicu?

                              Nije onde mogao on ništa.

                              Comment


                              • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                                Kako poklonio kad je Hese šutao a lopta prošla Dinju kroz noge i pogodila malu mrežicu?

                                Nije onde mogao on ništa.
                                Gledaj kako se Wojčeh bacio samo i biće ti jasno
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X