Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eto ti sad! :

    http://www.fanatix.com/news/arsenal-...switch/137896/
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Originally posted by Ves View Post
      Maricu, ne lupetaj. To sto se mi nadamo, novine pisu, a razni tamo neki daju izjave ne znaci da je klub zaista zainteresovan za igraca sa kim se povezuje! Ne opravdavam ja njihovu transfer politiku, vec samo govorim da to nisu ponizenja, duvanja ili sta vec. Arsenal ako hoce, ili da je htio, on bi doveo Gustava, pa i Higuaina itd. Skrti jesu, i s obzirom na tu skrtost, mi svake godine uzimamo sve kupove, premier ligu i ligu sampiona. To sto mi hocemo da se to i zaista dogodi ocito ne brine puno celnike kluba, ali da posluju najbolje poslije Porta, to je cinjenica koju niko osporiti ne smije. I zajebi me sa Totenhemom. Sramota je taj tim stavljati u istu recenicu sa Arsenalom. Sve se nesto pojacavaju, a nikako da budu iznad nas na tabeli. Nece ni ove godine! Eto, necemo nikog dovesti, prodacemo Kazorlu, Dzeka i Kosjelnog i bicemo ispred Totenhema. Mi cemo biti 7. a oni 11.
      Sta sam pogresno rekao?Totenhem sam naveo kao primer, najgore od svega je to sto i nizi timovi rade nesto, a vi nista.Plasite se jednostavno da pretplatite igraca, a to je u danasnjem svetu fudbala neophodno ako zelis nesto da napravis.Uopste ne koristite to sto svake godine izborite LS, zna se da zbog toga Liverpul ne moze tu klasu igraca da dovede bas zato sto ne igra LS.A sta vi radite?Zadovoljavate se sa ovim trenutnim i stagnirate u mestu, pruza vam se sansa da uhvatite korak za vodecom trojkom i vi to uopste ne koristite.Ovo sa Gustavom je bila samo kap koja je prelila casu.Postali ste sprdnja za medije.Meni najvise smeta je to sto uopste ne koristite vas finansijski potencijal koji imate i zbog toga cete samo uzimati igrace za koje se niko ne interesuje.Ovo leto je malo drugacije, sada i klubovi van Engleske su spremni da pretplate svoje igrace za sta vi naravno niste spremni.

      Originally posted by Freshman91 View Post
      Maricu ne sernjaj, znas i sam kakav budzet ima Wolfsburg, veci od Bayernovog...

      Mada zaista, Gustavo je bio najrealnija meta i najpotrebnija pozicija, trebao je Wenger vise da se pomuci, mada i ovaj je debil sto ode tamo samo zbog para...
      Njihov budzet je onolki koliko Volksvagen ulaze u njih, ali je Arsenal trebao ako nista vise barem da izjednaci njihovu ponudu.Nece im pasti kruna s glave ako pretplate nekog igraca.Sada ce svaki tim to da radi kada se sa Arsenalom bori za jednog igraca, jer ce znati dokle oni po ponudi mogu da ih prate.

      Comment


      • hahaha
        ne mogu da vjerujem sta čitam
        luiz gustavo bira prije wolfsburg u odnosu na arsenal
        sigpic
        "Space:the final frontier.These are the voyages of the Starship Enterprise.Its continuing mission:to explore strange new worlds,to seek out new life and new civilizations,to boldly go where no man has gone before."

        Comment


        • Maricu, ajde da ti ja objasnim par stvari..

          Ovako imas pod jedan finansijski najjaci klub u engleskoj, sa konstantim rezultatom zadnjih 8 godina. U tih 8 godina bilo je se blizu trofeja.

          Svaka ekipa Arsene Wengera, osim one prve sampionske je bila bazirana na tome da ekipa sazrije medjusobno. Bukvalno da ljudi od malih nogu rastu, druze se, shvataju se na mentalnom planu i bukvalno znaju se u mozak.

          Ekipa od 2001. godine, navala Francuza. Jebem ti groblje imas 5 reprezentativaca francuske koji su evropski prvaci. Ljudi u repki se skontali, stvoreni jedni za druge.

          Napadacki najjaca ekipa Arsenala je ona iz 2001. godine. Kada je Bergkamp bio jos uvijek mlad. Henry je tek pocinjao, Wiltord je bio dokazan strijelac. Nazad bili veliki Viera i Pettit. Pires pocetak magije na ljevom krilu..

          Ta ekipa od 2001. u sljedecoj sezoni posustane na fenjerasima i popusi tiulu za 2 boda, a bili prvi citavu sezonu. Sljedece sezone dosao samo Lehman. Svi smatrali nije dovoljno dobra ekipa ovo ono. Bbc Wengera nazivao ludakom jer je govorio da AFC moze izgurat sezonu bez poraza. He jebem ti dovede covjek golmana i mladu nadu Reyesa u januaru i posprda se sa ekipom.

          Ja sto sam gledao fudbala i ovog sadasnjeg Arsenala. Njima realno, trebaju 2-3 igraca koja ce poboljsat ekipu i par ovih mladih jeftinih talenata kao squad playera..

          Ova ekipa je sazrijela. Napokon nema napustanja. Ekipa je ista godinu dana. Jezgra je zadrzana. Izbalansirana je ekipa postala poprilicno. Nema vise balavurdije. To su vecinom igraci sa finim iskustvom u premier ligi.

          Ekipi kao sto rekoh fale 2-3 igraca koja su svjetske klase, igraci koji bi dali nesto novo Arsenalu. To sto se ne trose pare je manje bitno. Realno ja mogu da odem da se obucem na pijaci i pokupim najbolju picku u baru gdje sjedim. Zasto? Zato sto ja furam odjecu, a ne odjeca mene kao sto je danas slucaj sa mladim furacim koji zude za beskonacnim brojem lajkova na fejsu. Brate mili isto ti je sa fudbalskim klubovima. Ti ako mozes par jeftinih igraca transformisat u igrace svjetske klase ti imas sve sastojke da budes uspijesan. Nije bitno koliko je para ulozeno, vec kako to sve pristaje jedno drugom. Jebo ti to, ako su pare mjerilo svega. Iskrenonja gledam sve kroz pare. Zivot shvatam kao brojeve i novcanice, ali ako ce meni zivot da ovisi o mrtvim piscima, predsjednicima i ostalim kretenima sto ih stampaju na novcanice jebo to. Oticu u kafic, obucen u kosulju, farmerke i eventualno sako sa pijace, naravno obuci cubi cipele sa pijace da ne budem papak pa izadjemm u air maxu u kombinaciji sa kosuljom i sakoom. Ja cu napravit od jednog huse bossa, armania orginala. Jer bitan sam ja i od cega sam ja napravljen, nafurat cu trebu jos da i meni plati pice kolko sam dobar. Fazon je u temeljima, zidovima i krovu. Isto je sa fudbalskim ekipama. Samo dobar man management dobra komunikacija. Svaki fudbaler ima nesto specjalno. Ovaj je prirodan talent, ovaj je vrijedan ali nije tako talentovan. Svaki aspekt je drugaciji. Kada dovedes sve aspekte u ravnotezu ti imas pobjednicki tim kako god. Jebo ti pare.

          Iskreno u ovom trenu se moze dovest bilo koji igrac, ali nema potrebe. Zasto se pridruziti ludosti inflacije marketa?? Zasto preplacivat igrace? Nema potrebe za tim. Treba cijeniti pare, jer polako, ali sigurno kes ce da nestane. Ostat ce samo brojke, bez novcanica. Imaginarne gluposti koje vrijede kao moj kurac bez mog mozga...

          E sad mi recite da sam glup!!!
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • auuuu finansijski najače ekipe

            a ja kako se sjećam Bergkamp nije bio mladić u arsenalu
            sigpic
            "Space:the final frontier.These are the voyages of the Starship Enterprise.Its continuing mission:to explore strange new worlds,to seek out new life and new civilizations,to boldly go where no man has gone before."

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Maricu, ajde da ti ja objasnim par stvari..

              Svaka ekipa Arsene Wengera, osim one prve sampionske je bila bazirana na tome da ekipa sazrije medjusobno. Bukvalno da ljudi od malih nogu rastu, druze se, shvataju se na mentalnom planu i bukvalno znaju se u mozak.

              Ekipa od 2001. godine, navala Francuza. Jebem ti groblje imas 5 reprezentativaca francuske koji su evropski prvaci. Ljudi u repki se skontali, stvoreni jedni za druge.


              E sad mi recite da sam glup!!!
              Druze, Bergkamp nikako tad nije mogao biti mlad, ili imamo drugaciju "definiciju" mladog igraca.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Ma ja ne znam uopste sto ja zivim. Ljudi boziji, sabah je nisam spavo kako treba i vi se ufatite za jednu jedinu sitnicu za koju sam se zajebo. Piso sam post bar jedno 40 minuta u prekidima da bi mogao sa haverom da pricam da ne budem kreten, ja tipkam na mobitel, a on prica.


                Zajebo sam se za Bergkapma, jebiga on je bio iskusna karika tima.

                Da li vam ovako odgovara, gospodo sitnicari.

                Vi ljudi boziji ne shvatate poentu posta, vec ste se ufatili jedne male gluposti, greske, lapsusa. Ja stvarno ne shvatam kako neko treba diskusiju da vodi, a vi se hvatate za detalje i gluposti.

                Hvala vama na rektorisanju, ali ako cete da rektorisete, rektorisite citav tekst, i bar dajte neki odgovor na post, a ne Bergkamp je bio sve sem mlad tad

                EDIT:

                A ti sefe @LetsPlayGame, moje shvatenje finansijiski najjaceg kluba je od onoga sto sam ja naucio iz ekonomije, drustvene nauke, znas sigurno sta je to ;)

                Sad Sheik Mansour ima para na bacanje kao i nafte, jebe mu se. On je vlasnik kluba. On ulaze u taj klub. Nije odredjeno koliko ce on uloziti, on ako mu je kurcu cejf ulozit ce sve para sta ima, a isto tako kaze, jebiga necu ja sad da ulazem nesto mi se ne isplati..

                AFC ima najvise kesa, mozda znas sta je to, brate to su ti one novcanice, u engleskoj uglavnom sa slikom kraljice majke i kraljice kcerke, oni vole kraljicu pa nece da stave mrtve pisce na novcanice.. Funte se zovu. Daj ba shvatite, da ovaj arapski budalas sto mu je dosadno bilo u zivotu pa konto da se igra malo kupujuci legalno ljude ulozio bruku para, isto tako on moze da se odjebe. Ko ce da placa plate ovim igracima? Jel mislis da 40k ljudi sto dodje na Etihad 25 puta godisnje moze da pokrije onoliki racun za plate? Moze, aha kako da ne...

                Finansijska moc se mjeri u likvidnosti kluba, ne u mogucnostima stranih investitora.. Koliko klub, kao FIRMA ima zivih para u ovom trenutku...

                Ako cemo iskreno, pogledo sam sad brojke SwissRambla i dosao do zakljucka da je Arsenal po likvidnosti najjaci klub na svijetu. Ljudi imaju oko 200 m kesa, niko nema toliko kesa...

                Ajde da vam jos jednu dzaba lekciju iz ekonomije dam. Prva stvar koja se pokusava u finansijskom svijetu jeste da se odjebe kes, novcanice. Sve manje ljudi koristi kes, svi koriste kartice. Dobijes platu, u banci, to je brojka, imas karticu odes platis sta ti treba, kupis ovo ono, potrosis platu, a ti plate ne vidis. Nema kesa, sve je brojka.

                Americke Obveznice koje su krenule od New Deala odvele su ameriku u propast. Jebote grob, Ameriku stvorise Zidovi, a trenutni vlasnici Amerike kinezi.

                Ono sto ce vrijedit najvise u narednom periodu nisu novcanice, vec zlato, cigare, nafta dok je bude i voda dok je bude, a onda krece propast civilizacije. Idemo prema tome da nema vise para, vracamo se u Srijedni Vijek gdje materijalna dobra vrijede, kao sto je moj bradati brat ruski Karl Marks rekao, Kapitalizam sam u sebi ima jebenu krizu ugradjenu...
                Last edited by maliajnstajn; 15-08-13, 09:55.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • E jebiga, ne volite me pa moram duple pisat


                  Arsenal set to make £49million bid for Luis Suarez to finally sign Liverpool striker
                  Ovo ako ne prihvate oni su se lupili necim strasnim da su tako ludi da ovolke pare odbijaju za igraca koji hoce da ide...

                  Druga stvar..

                  Jamie Sanderson ‏@Sanderson 10h
                  Luiz Gustavo has just been on Brazilian TV. Says future isn't decided yet. 'I don't know what will happen. Decision due soon.'
                  Jamie Sanderson ‏@Sanderson 10h
                  Arsenal still in for Gustavo, but Wolfsburg have offered bigger transfer fee and wages. They're confident of getting him.
                  Jamie Sanderson ‏@Sanderson 10h
                  German papers reckon Gustavo prefers to stay in Germany and take big pay rise. Player says he'll make statement on Thursday.
                  Wenger ocikledno ne zeli da napravi istu gresku ponovo. Realno Gustavo je zvjer, ali ovaj se necka da li da podjeli dobre plate novim igracima, pa onda da ih mora trpit ako ispadnu flop ko sto moro trpit debile dok ih napokon nije otjero ove godine..

                  Ako je njemu do para on ce potpisat za Wolfsburg. Bayern ce ga prodat Arsenalu i za manje pare, postovat ce zelje igraca, sta je njima 2-3 miliona jebo to.. Ali ako je njemu do fudbala, prvog tima, rada sa jednim od najboljih menadzera svijeta, te igranja u jednoj od najperspektivnijih ekipa koja igra i Ligu Prvaka i najjacu svjetsku ligu, Engleski Premiership. Njemu bolje pripreme za svjetsko nema nego da dodje u Arsenal. Wolfsburg je osrednja ekipa, nece on moci tu da zablista, kao sto bi mogao u Arsenalu, a Arsenalu treba bas taj tip igraca, ali opet Wengerova sujeta, jebiga ne voli covjek da baca pare. Podsjeca me na mene, ne voli da daje pare ako nije bar 90% siguran i to treba ovom svijetu, gdje jebeni novac izgubio vrijednost.

                  Eto neki dan gledam kretena. Momak postio mjesec Ramazan, posvetio se religiji, bio miran nije radio gluposti i onda za Bayram, ono sto mu je familija dala malo da djevojku izvede on popije pola i jos zapali 100 eura onako da bude mangup. Jebes mangupe koji su dvolicni, pa onda pale pare...

                  Samo dokaz da pare gube vrijednost, a Wenger kao posljednji mohikanac pokusava da zadrzi dio realnog u okrutnom svijetu, ajkula i budala sto smatraju novac necim sto se moze palit. Pa dovoljno mi je da pogledam ove djece, sto na noge nemaju sta obuc i onda se sjetim kakvih kretena ima i pale pare..

                  Sve ovo je postala jebena zabava ljudi koji ne znaju sta ce od sebe, a imaju para. Pa hajde da se igramo malo menadzera uzivo

                  U ovoj knjizi "Manager" sto je Telegraph treba objavit, Wenger je objasnio par stvari o tome ako igraca privlaci novac on je osudjen na propast. Fudbal je sport za druzenje, uzivanje, gledanje, igranje, rekreaciju pa na kraju i beskonacno pametovanje strucnjaka u kafanama jebem ja mater ovom sto je Dzeku ostavio na klupi...
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • @maliajnstajn

                    Da te samo pitam ovu stvar.Nemate nijednog igraca kojem je prirodna pozicija DM, a Gustavo kao sto rekoh juce-prekjuce spada u TOP 10.Ne pricamo o masovnom pretplacivanju, ali igrac koji ima jos dve godine ugovora, a vredi na TM-u bi trebao da kosta oko 20 miliona evra.Zasto se u tom slucaju ne bi pretplatio za milion-dva evra vise i pritom mu dati pribliznu platu kao i Volfzburg ako ne i istu.Za takvog igraca kao Gustavo koji je najbolja moguca opcija za vas u prelaznom roku ne treba zaliti dati koji evro vise, jbt nemate nijednog igraca na toj poziciji i tu vam Arteta prinudno igra.Za to i jesi u pravu da vam trebaju 2-3 igraca.Vi realno za malepare mozete dovesti Aldervajrelda koji je sada najblizi prelasku u Spartaku iz Moskve za 7 miliona.Ne trebaju vama velika ulaganja, samo poneki put morate i da pretplatite igraca.Cak su to poceli da rade Napoli i Dortmund.Da se razumemo podrzavam to sto ste odustali od Iguainal, ali ne treba pokleknuti kao u slucaju Gustava zbog te male razlike u parama.Vama uvek fali 2-3 miliona evra da dajete za nekog igraca, pa ga na kraju izduvate.Mogli ste za 30 miliona pokrpiti dve rupe, ali niste se ni pomakli da ostvarite to.Za vrhunskog napadaca moracete vise da platite,tacnije za boljeg od Zirua.I bas me interesuje koja vam je plan B za napadaca.Mada cim ste u stanju da toliko ponudite za Suareza mozda se okrenete Etou, Martinezu, Traoreu ili Mjurielu.

                    A i ne znam cime biste mogli da privucete Suareza kada jednostavno necete pojedine igrace da pretplatite, Liverpul je to u stanju da ucini i mozda mu uspe da dovede Vilijana.
                    Last edited by Ricma; 15-08-13, 10:57.

                    Comment


                    • Maricu kume ne znam, Wenger ove transfere radi isto ko da igra pokera, placa ljudima da mu otkriju karte da sazna kako igraju, a njima on ne otvara svoje karte. Jebiga dugo ovo traje. Neko moje misljenje je da nas ocekuje deadline day ludnica ponovo, jer i sam je Wenger svjestan da on ima dobru ekipu, ali nema BROJCANO dobru ekipu. Fali mu ljudi, ne moze se sezona izgurat sa 15 First Team igraca, a 18 neki minimum. Jebiga ne moze se povreda predvidit. Jedna povreda, evo gledam Arteta ima problem sa bedrom i to je odma kita u prvom kolu sa spojem obrane i napada. Walcott dao lijep go sinoc, al opet ima knock i nije sigurno hocel igrat u subotu, isto tako je i sa Wilsherom i sa Remzikom. To su 3 maltene kljucna igraca za ekipu. Santi, ako bude igro vala svaka mu cast, jer momak em nije imo punu predsezonu, em je nakupio sad milja u avionu da bog sacuva. Dade i on go sinoc, haj bar ide uzlaznom putanjom u formi

                      Evo ova ponuda sa Suareza, 49m. Wenger se pravi Wenger, ne moze nista normalno kod njega. Jeboga ovaj jedan milion ja bi im ga dao samo zato sto su pohlepni, al opet ne moze normalna ponuda da bude. Jebote 49m. Svakako 50m je i neka realna cijena Suareza, ako je Cavani otisao za 55m, manje vise zbog klauze postavljene na tu granicu, a sada ne vjerujem da ce bas Wenger da obara rekord premier lige po pitanju transfera..

                      Ja ocekujem high profile napadaca, bas ono marquee signing da se podigne moral ekipe i jos par dodataka. Vjerovatno ce uzet ovih par momaka sto su bili na probi, jeftino ih uzet i gurat ih kao back up opciju za kupove. A ocekujem jos par stvari da se poklopi, jos uvijek Fabregasu buducnost nije sigurna, pare se cuvaju posebno za njega, a Moyes zapeo ko budala za Fabregasa

                      Ne znam, realno ne zelim da se sekiram i nerviram radi gluposti. Meni da je promil od ovih 49m ja bi bio zadovoljan da malo pocastim raju, da izadjem u grad i provedem se, al ovo je cisto razbacivanje, dizanje medijske hajke, prodaja novina, dizanje rejtinga, prepucavanje i jednom rijeciju zaludjivanje vec zaludjenog naroda
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Jeremy Wilson ‏@JWTelegraph 1h

                        Most striking is estimated cash balance. Arsenal: £154m. Rest of PL combined: £181m. At least £70m is available for transfers
                        Retweeted by Oliver Price-Bates
                        Santi, Remzika i Arteta pod znakom pitanja za subotu. Sagna, Verma i Monreal definitivno out.
                        Last edited by Wilshere_10; 15-08-13, 11:58.
                        "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                        Dakle, ti si portir!

                        Comment


                        • Alo, morski galeb, vanserijski partijaner s plaze, ne valja ti ovaj podatak za pare. Ima clanak SwissRambla par stranica unazad i fino pise to sve

                          Arsenal ima vise KESA nego svi klubovi zajedno u premier ligi, ako ubrojimo pare od sponzora koje bi trebale da budu dostupne od ovog ljeta.. Preko 200m sam ja racunao hahah
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Odakle ti to za Santija, Remzija i Sanju?
                            Verma nije pod znakom pitanja, on je povredjen na duze...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Lillard View Post
                              Odakle ti to za Santija, Remzija i Sanju?
                              Verma nije pod znakom pitanja, on je povredjen na duze...
                              Oficjelna strainca
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Lillard View Post
                                Odakle ti to za Santija, Remzija i Sanju?
                                Verma nije pod znakom pitanja, on je povredjen na duze...
                                Ispravio sam se za Vermu, zaboravio sam skroz.
                                Za Santija imas na zvanicnom sajtu, a Remzika je bio pod upitnikom, mada ce najverovatnije igrati (Geoff preneo), a za Sagnu :
                                Julien Laurens ‏@LaurensJulien 12h

                                Bad news for Arsenal fans. Saw Bacary Sagna after the game tonight. He hurt his ankle and was limping. He is not sure about Saturday #AFC
                                "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                                Dakle, ti si portir!

                                Comment

                                Working...
                                X