Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toliko sam na forumu i niko da me uputi na ovu adresu, stidite se. Najbolja tema na forumu, nisam znao da Mali Fizičar ovoliko dominira

    Comment


    • Koliko me sjećanje služi, Bekam je na jednoj utakmici pretrčao 16 km... Očigledno nije radio ništa na terenu, samo se pojavio da izvede taj slobodan udarac.
      sigpic

      Comment


      • Pa Beks je u Realu bio rudar nije bio majstor medju onakvim majstorima to barem svako zna ko ga je gledao

        Inace covjek kojeg licno ne volim kao igraca,ali koji je toliko trajao i radio se ne moze porediti sa igracem od jedne i po sezone kao sto je Ramsey za sada
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Odes da skines s kurca 2 ispita i dodjes ovdje, dernek.

          Idemo redom.

          Limeni, nemoj da ti Gangara vinjak pod kljuc stavi.

          Onda prica oko Beksa je besmislena. Bekam je genijalan fudbaler bio, koji je prije svega znao primit loptu i poslat bogovski pas i zavalit slobodnjak zmireci, a o centarsutu ne treba ni pricati.

          Remzika je druga stvar, Pep ili Klopp ili Cholo bi svrsili na priliku da ga potpisu jer frajer trci ko lud i otvara prostor, plus je solidan paser i zna dat go, ali ne zna primit loptu caca ga jebo.

          Sljedece, Sandu, da je Arsenal 2013. zaposlio Gvardiolu, tek tada bi Arsenal imao vise trofeja u svojim vitrinama. Da je zapsljen bilo koji trener 2005. kada su banke trazile da potpise ugovor na 5 godina da bi odobrile kredit, odnosno znaci 2006. jer tad mu je isticao ugovor, Arsenal bi mozda osvojio neki kup i sad bio na nivou Evertona zbog sjebane situacije. Ovako je klub u savrsenoj poziciji da napreduje narednih 100 godina.

          Razlika izmedju mene i vas jeste da ja gledam 100 godina unaprijed, a ne od septembra do maja. Volio bih i ja da se osvoje trofeji, triplete kvadruple, picke materine da se dominira svijetom, ali sam svjestan da je ovo sve dio procesa da bi Arsenal dominirao kasnije. Ako moram da biram izmedju 15 godina patnje, te nakon toga 50 godina vrhunskih rezultata i trenutnih 5 godina vrhunskih rezultata i narednih 20 godina mediokriteta, ja biram ovo prvo.

          Sto se tice makjavelizma i narcisoidnosti, pokusavam da se nakanim da uradim dark triad test. Znam biti manipulator vrhunske klase, ali ne volim manipulisati, ako dodje do toga onda je iz osvete uglavno, i ta kompanije sto kazes da sam pricao, i ona bi bila iz osvete nekih privatnih razloga, ali to je nebitno. Murinjo je ima izrazene sve lose osobine tog dark triad testa, i ne svidja mi se kao osoba. Ja kad ga vidim, pomislim ovaj bi me isjeko cim bi mu ledja okrenuo. Takav osjecaj mi daje, a taj prvi 'gut feeling' fakat rijetko grijesi, do sad samo jednom, al se na kraju ispostavilo da sam ipak bio upravu.
          Daj brate da mi radis investicije, majka i ja hocemo nesto da pokrecemo ljubi te brat. Sve da mi isplaniras da budem najjaci za 10 godina u drzavi.

          Kako to on okrene posle Vengera potop. A mozda bi na kratko ispali iz TOP4 pa bi neki Pelegrini vratio stabilnost na par godina a onda 2013. dodje Gvardiola i osvoji 2 od 3 titule.

          Nema to sutra, prekosutra, za 10 godina u sportu. Met Bazbi je mislio da prekine dominaciju Reala pa mu se srusio avion. Duda Ivkovic je mislio da pobedi Dream Team sa Jordanom pa mu se raspala drzava. Zarko Zecevic i Vladimir Cvetkovic su krenuli da prave takav Partizan i Zvezdu da su svi mislili da ce dominirati Evropom celu deceniju pa im se isto raspala drzava a oni postali najveci unistitelji klubova. Moj kum je mislio da ide sa bendom i svira za gastarbajtere po Nemackoj i Austriji pa mu devojka ostade trudna, oni nadju drugog basistu a on guli 20 godina u kancelariji od 8 do 16h. 1995. se mislilo da ce Liverpulovi Spice Boys dominirati fudbalom 15 godina a muka mi je i da pricam kako se to zavrsilo. Neoliberali predvidjali krah Madjarske dok Viktor spusta nezaposlenost ispod 6%. Da ne pricam od predvidjanjima za Island ciji je javni dug 0.

          Celsi je nekad bio klub koji je imao dobre igrace, smek a nije nista osvajao i isto su bili u fazonu sutra-prekosutra, polako, stabilno. A onda dodje ovaj sto po tebi ima lose osobine dark triad testa i kaze - sad! Posprdao se covek. Prilagodis se i izvuces maksimum iz situacije. Ovi u Sautemptonu i Svonsiju su isto fini, dobri, rade planski ali Lester dodje i osvoji titulu dok oni tapkaju u mestu. Za 30 godina nikoga nece zanimati sto su igrali lep fudbal, pise da je 2016. godine prvak bio Lester i njihov trener Klaudio Ranieri.

          To kvazivizionarisanje i babavangisanje moze samo da prodje kod dece i kod neupucenih u bilo sta u zivotu. Jedino vazno je sledece kolo protiv Sautemptona gde si ultrafavorit ali su velike sanse da kiksnes jer ipak si ti domar iz Strazbura.
          sigpic

          Comment


          • Dobar ti je post, zato lajk. Ako imas para, nema problema za investicije, sve se da srediti.

            Ali o Wengeru ce se pricati dok god Arsenala postoji, kao i o Herbertu Chapmanu, i nemojmo se tu sprdati.

            Ide moj domar iz Strazbura po titulu na kraju.

            Domar ne domar, covjek je insipracija i nemoj da se zajebajemo. Od njega pametnijih sam vidio Elona Muska i Jeffa Bezosa. Geri Vejnercak je tu negdje, ali on nije genijalan kao ova trojica.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Kako se nece pricati, jedini covek u istoriji koji je u jednoj sezoni na gostovanjima kod 3 rivala iz TOP4 primio 17 golova.
              sigpic

              Comment


              • Jebiga i jedini je u historiji koji je uzeo PL bez poraza
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Wengerica je presao igricu kad je uzeo titulu bez poraza,pa nastavio da gura do 49,e 49 jbnih tekmi !Najtrofejni FA cup menadzer...Da malo kaska sa ovim modernim fudbalom,trenerima,taktici,to stoji,da sam za to da mu je vreme da ide,,jesam,naravno kad on sam odluci,jer mu se moze,Po coveku da se nazove stadion i ,ebenu statuu da mu se podigne odmah pored Cepnena.
                  Sto tice igraca,imao je masu promasaja naravno,i ovi sad igraci koji su na raskrsnici nekoj,jos mogu da postanu nesto,pogotovu Jack i Remzi a za Iwobia sam uveren,al meni dovoljno sto je pretvorio Anrija u najvecu mogucu zver zbog kojeg je vredelo praskakati casove i skolske subote,i Ceska ,coveka sa najboljim osecajem za igru,i pas tad, po meni..
                  sigpic

                  Comment


                  • A ebeš ligu u kojoj "domar,profesor..." osvoji titulu bez poraza ; jbg mnoge to boli pa potiskuju ta ružna sećanja, isto kao što i nas boli trenutni dvanaestogodišnji post pa se rado prisećamo lepše prošlosti.
                    sigpic

                    #WengerOut

                    “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

                    Come on you Gunners!

                    Comment


                    • Posto je prema misljenju mnogih u fokusu samo i iskljucivo ''ono sto se pise'' u fudbalskoj istoriji, ne bi bilo lose da podvucemo sta je ostalo zapisano u istoj.


                      Nesto pre sezone 03/04:

                      The team began the following season in good stead; a 4–1 win against Leeds United in September 2002 meant Arsenal broke the domestic record for scoring in consecutive games (47), and away league games without defeat (22).
                      Sezona 03/04:

                      That Gunners’ squad will forever be known as ‘The Invincibles,’ and perhaps the most impressive part of this season was the lack of funds available to the London club. Due to the costs of construction to their new stadium, Arsene Wenger has very little money to splash on new players, and his biggest signings being German keeper Jens Lehmann for less than £2 million and Dutch striker Robin Van Persie fon £3 million. This was during the time when Chelsea’s billionaire owner Roman Abamovich bringing in players like Claude Makélélé from Real Madrid (£16 million), Joe Cole from West Ham (£6.6 million), Hernán Crespo from Inter Milan (£16.8 million). The Gunners, on the other hand, relied on the players already present at Highbury and this strategy paid off as Arsenal completed the greatest Premier League season to date.
                      In the 2003–04 season, Arsenal regained the Premier League without a single defeat. Over the 38 games played, their league record stood at 26 wins, 12 draws and 0 losses.
                      Continuing into the next season, a special gold version of the Premier League trophy was commissioned to commemorate Arsenal winning the title without a single defeat. In their first Premier League game of 2004–05, Arsenal beat Middlesbrough to equal Nottingham Forest's record of 42 league matches unbeaten; feat was eclipsed with a win at home to Blackburn Rovers. The run extended to six more matches for a total of 49 league games undefeated.

                      Season 2002/2003

                      1. Arsenal 6-1 Southampton 07-05-2003
                      2. Sunderland 0-4 Arsenal 11-05-2003

                      Season 2003/2004

                      3. Arsenal 2-1 Everton 16-08-2003
                      4. Middlesbro 0-4 Arsenal 24-08-2003
                      5. Arsenal 2-0 Aston Villa 27-08-2003
                      6. Man City 1-2 Arsenal 31-08-2003
                      7. Arsenal 1-1 Portsmouth 13-09-2003
                      8. Man Utd 0-0 Arsenal 21-09-2003
                      9. Arsenal 3-2 Newcastle 26-09-2003
                      10. Liverpool 1-2 Arsenal 04-10-2003
                      11. Arsenal 2-1 Chelsea 18-10-2003
                      12. Charlton 1-1 Arsenal 26-10-2003
                      13. Leeds 1-4 Arsenal 01-11-2003
                      14. Arsenal 2-1 Tottenham 08-11-2003
                      15. Birmingham 0-3 Arsenal 22-11-2003
                      16. Arsenal 0-0 Fulham 30-11-2003
                      17. Leicester 1-1 Arsenal 06-12-2003
                      18. Arsenal 1-0 Blackburn 14-12-2003
                      19. Bolton 1-1 Arsenal 20-12-2003
                      20. Arsenal 3-0 Wolves 26-12-2003
                      21. Southampton 0-1 Arsenal 29-12-2003
                      22. Everton 1-1 Arsenal 07-01-2004
                      23. Arsenal 4-1 Middlesbro 10-01-2004
                      24. Aston Villa 0-2 Arsenal 18-01-2004
                      25. Arsenal 2-1 Man City 01-02-2004
                      26. Wolves 1-3 Arsenal 07-02-2004
                      27. Arsenal 2-0 Southampton 10-02-2004
                      28. Chelsea 1-2 Arsenal 21-02-2004
                      29. Arsenal 2-1 Charlton 28-02-2004
                      30. Blackburn 0-2 Arsenal 13-03-2004
                      31. Arsenal 2-1 Bolton 20-03-2004
                      32. Arsenal 1-1 Man Utd 28-03-2004
                      33. Arsenal 4-2 Liverpool 09-04-2004
                      34. Newcastle 0-0 Arsenal 11-04-2004
                      35. Arsenal 5-0 Leeds 16-04-2004
                      36. Tottenham 2-2 Arsenal 25-04-2004
                      37. Arsenal 0-0 Birmingham 01-05-2004
                      38. Portsmouth 1-1 Arsenal 04-05-2004
                      39. Fulham 0-1 Arsenal 09-05-2004
                      40. Arsenal 2-1 Leicester 15-05-2004

                      Season 2004/2005

                      41. Everton 1-4 Arsenal 15-08-2004
                      42. Arsenal 5-3 Middlesbro 22-08-2004
                      43. Arsenal 3-0 Blackburn 25-08-2004
                      44. Norwich 1-4 Arsenal 28-08-2004
                      45. Fulham 0-3 Arsenal 11-09-2004
                      46. Arsenal 2-2 Bolton 18-09-2004
                      47. Man City 0-1 Arsenal 25-09-2004
                      48. Arsenal 4-0 Charlton 02-10-2004
                      49. Arsenal 3-1 Aston Villa 16-10-2004
                      Godinu dana pre ove sezone, Venger je obecao navijacima da ce Arsenal biti prvi i da ce ostati neporazen.

                      Da ne zaboravimo i slag na torti:

                      They secured their status as champions with a draw against local rivals Tottenham Hotspur in April 2004.




                      Nema sumnje da je Venger prvi krivac sto razliciti novinari, poput onog ciji je tekst pre neki dan postavljan ovde, imaju hrabrosti da iznesu svoje ''strucno'' misljenje na neiscrpnu temu ''pada'' Arsena Vengera i Arsenala. Naravno, njihova opsirna takticka analiza, analiza fizicke spreme i klupskog menadzmenta uvek predstavljaju izazov za urinarni trakt...Kao sto je lepo rekao Brajan Klaf, fudbalom i taktikom se cesto bave oni koji ne znaju da pobede ni u dominama.

                      Ne samo statistickoj, nego i estetskoj kompenenti Arsenalovog uspeha iz te sezone ne moze se naci nijedna jedina zamerka. Fudbal dodira, kretanja, lakoce i druzenja. Dominirala je i Holandija 1974. godine, igrom kakvu do tada niko nije video, i nije dosla do trofeja. Sesnaest golova Brazila na SP 1982. godine bilo je nedovoljno za trofej...Bezbroj generacija, i reprezentativnih i klupskih, nisu uspele da ucine ovako nesto...

                      Koliko je bilo prijatno slusati naseg Ranka Popovica, kako sa odusevljenjem prica o prvim treninzima Vengera u Japanu i Londonu...Erupcija tekstova o taktikama, fizickoj spremi i ostalim finesama koje mi, ljubitelji igre, moramo ostaviti ljudima koji zive od sporta...bacila je u senku esenciju igre, dupli pas, dodavanje, sut, mekan dodir. I onda ljudi, nahranjeni tim internet-(ne)znanjem, traze neki sahovski klik u igri sa loptom, i najcesce sa tih pozicija i napadaju Vengera...

                      Ne treba zaboraviti ni Grejama, koji je Arsenal vratio u vrh engleskog fudbala, ali svi dobro znaju da je ovaj klub do dolaska Francuza na klupu bio etiketiran kao najdosadniji za gledanje...''Boring, boring Arsenal'', pobede od 1-0 i spavanje na tribinama. Venger je Arsenal transformisao u klub koji je za sobom povukao revoluciju u engleskom, delom i u evropskom fudbalu. Sada je tim iz severnog Londona, na novom stadionu, izgradjenom ne samo od stednje i pametnog poslovanja, vec od kvalitetne igre i brenda, sinonim za kvalitetan, moderan i brz fudbal iako poslednjih godina, nazalost, ne uspevaju da nadju balans izmedju svojih postulata i rezultatskih imperativa. Voleo bih da upoznam jednog navijaca Arsenala koji je uz taj klub od ili pre Grejamovog vremena, a da se zalaze za odlazak Vengera...

                      I pored svih gresaka, odluka koje su se ispostavile kao lose, i pored odredjenih neuspeha - Vengerov najveci greh je to sto se nije uklopio u ova bombasticna, brza, vremena instant uspeha, razbacivanja, ismevanja, tenzija, odsustva ne samo romantike, vec elementarnog postovanja i fer-pleja...Razocaravajuci su i zabrinjavajuci napori da se ovaj covek, koji se s ljubavlju i neobicnom voljom uspesno posvetio svom poslu, predstavi kao neznalica i diletant. I ne samo sa sportske, nego i sa ljudske strane. Iako sam otvoreno nepomirljiv sa idejom navijanja za strane klubove, samim tim eventualno i diskvalifikovan iz diskusije, moram postaviti pitanje: u korist cega? U korist sportskih drustava ciji ni geografski, ni socijalni, ni sportski centar nije ovde, vec stotinama, hiljadama kilometara daleko...? U korist tog rivaliteta? Ili neceg drugog?


                      Mozda ja, kao simpatizer, a ne navijac Arsenala, imam nesto vise razumevanja za poslednje godine Vengera na klupi, ali kao zaljubljenik u ovaj sport koristim svoje pravo da kazem da je, barem sto se mene tice, sve sto je Venger sproveo u ovom klubu, a narocito ono sto je sa svojim igracima realizovao na terenu, dostignuti ideal fudbala.
                      Last edited by Bogi; 03-09-16, 10:14.

                      Comment


                      • Bogijev post je najbolji na forumu, ikad. Zatvorio je igricu. Ugasio je sve sto se moze ugasiti. Nema argumenata na ovo, jednostavno nema
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Bogi je neko ko se najbolje razumije u fudbal na forumu. Covjek je romanticar, uzivanje je s njim diskutovati, uzivanje ga je citati, ali ni on ne moze da odbrani dva FA kupa i dva Komjunitija za 12 godina. Niko ne moze, SAF je preispitivan gotovo uvijek kad bi imao dvije sezone bez PL, za Vengera uvijek ima opravdanja, a ne smije da ga bude. Ako moze Lester mogao je i Arsenal u 12 godina barem jednom.
                          sigpic

                          Comment


                          • Koliko god sve što je napisao bilo tačno toliko i nije. Veoma je jednostavno čovek nije evoluirao sa fudbalom. I dalje je on u svom svetu gde se kolje sa Fergijem za titulu.
                            A Fergi otišao pre 4 godine. A to se najbolje dokazalo prošle godine. Dajte ovaj tim Vengeru iz 2000tih i osvojiće ligu. Možda ne bez poraza ali će osvojiti. Ovaj Venger i Venger iz 2000tih nisu ista osoba.

                            Ps:
                            I SAF je sezonu pre povlačenja rekao vrati ćemo se i bićemo prvi. I uradio to i pobegao 15 onako sa pola snage.

                            I da Vladan odgovorio za Bogija. Romanik ali pravi.
                            Last edited by l1m4r; 03-09-16, 11:26.
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Svaka cast za ovaj post. Ipak ima ovde ima i kvalitetni stvari da se pročita a ne samo spinovi i hejtovi od strane prekaljenih forumski stručnjaka mrzitelja arsenala... Realno svi mi koji pratimo fudbal od ti nekih 2000tih smo zavoleli arsenal upravo zbog Vengera i Anrija. Takva umetnost i igranje fudbala se retko vidja. Vengera cenim jer je pre svega obrazovan i strucan. I sto je uvek bez prosipanja ogromni svota novca odrzao nivo i izvlacio max iz tima i stvarao od klinaca igrače. Naravno nije to vise taj Venger ali nije jos za penziju. Treba da uživa u ovome sto je stvorio. I smatram da je 'Arsen is Arsenal'. Oooh too good to be a gooner
                              Last edited by krele90; 03-09-16, 12:07.

                              Comment


                              • Originally posted by krele90 View Post
                                Svaka cast za ovaj post. Ipak ima ovde ima i kvalitetni stvari da se pročita a ne samo spinovi i hejtovi od strane prekaljenih forumski stručnjaka mrzitelja arsenala... Realno svi mi koji pratimo fudbal od ti nekih 2000tih smo zavoleli arsenal upravo zbog Vengera i Anrija. Takva umetnost i igranje fudbala se retko vidja. Vengera cenim jer je pre svega obrazovan i strucan. I sto je uvek bez prosipanja ogromni svota novca uvek odrzao nivo i izvlacio max iz tima i stvarao od klinaca igrače. Naravno nije to vise taj Venger ali nije jos za penziju. Treba da uživa u ovome sto je stvorio. I smatram da je 'Arsen is Arsenal'. Oooh too good to be a gooner
                                Nije to problem. Ako zelimo rezultate kao u poslednje vrijeme top4, bez realne sanse za borbu za titulu i na svakih 4-5god kup onda je Venger najbolji covjek za to. Ali ako zelimo borbu za titulu i samu titulu onda moramo da mijenjamo. On nam svake sezone govori kako ima tim za titulu za borbu prsa u prsa, ali ako od roga nema nista treba se zapitati da li je on nesvjestan konkurencije i kvaliteta svog tima ili namjerno maze oci navijacima. Meni je vise dosta iste price iste godine. Ovo je realno prosjek za veliki klub i ako tezimo da budemo veliki klub,1/8 Ls i 3-4 mjesto su prosjek za nas.

                                Comment

                                Working...
                                X