Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Princ View Post
    Avrame, poslusaj Akana, tim ulaganjima u igracki kadar dodaj prihode za taj period, pa da vidimo ko je sa kolikim minusom dosao do trofeja, a ko je u plusu uz novi stadion
    Naleteo na tu sliku, trebao sam u PL temi da okacim. Reko cisto da vidite, posto vas bas pogadja sto imamo para (salim se)..

    Ma mene ne zanima + - stadion novi, zelim samo titule.

    Comment


    • Upalio kompjuter na ovoj vrelini, poceo pisati detaljnu analizu svih transfera u zadnjih 5 godina i odlucio da me boli kurac za ovu diskusiju. Nemam ja zivaca preci sad svaki jebeni transfer, sa svakom cijenom, sabrati i oduzeti sve zive brojeve i jos se skuhat od vreline, samo da bi dokazao da je Murinjo debil.

      U zadnjih 30 godina, jedan klub u Engleskoj radio je prave stvari. Samo jedan. Neko ce reci United je uradio najbolji posao. Jok, samo Arsenal je radio pravi posao. Da ne pricam previse o Unitedu, oni su svoje bogatstvo bazirali na internom dugu, americkom sistemu korporativnog zaduzivanja. Tamo kad mi Vlajko napise nesto o platnom budzetu dodje mi da se pravo isjecem. Postoji nesto sto se zove amortizacija. Posto su igraci sredstva kluba preko kojih on postoji, tako postoji amortizacija na ugovore igraca, tako da se gleda kompletan trasnfer plus njegova plata i to se podjeli sa njegovim ugovorom u klubu i amortizuje se na taj broj godina, pa to postane normalna suma u nekih 5 sezona koliko ugovor traje, a posto United posluje na principu internog duga, njima nece biti problem ni da zveknu 700 miliona svake sedmice. Jest da ce doci do pucanja tog balona jednom kad nestane kapitalnog pokrica, ali to je prica za drugi put.

      Ali da ne idem u digresiju, jedini klub koji je radio pravilno je Arsenal. Ostali ovi veliki klubovi su dobili na lutriji, pocev sa Celzijem. Ako ti neko naglo upumpa milijardu funti u tebe, iz nicega, vjestacki i ti na kraju zadnje 3 sezone poslujes pozitivno, jer hej, prodao si igrace koje si platio iz one upumpane milijarde, pa sad ko fol ti neka moralna linija. Jes u kurcu.

      Murinjo zna sta govori, zna da se po pitanju MENADZERSKIH sposobnosti ne moze mjeriti sa velikim Arsene Wengerom, pa mora da pljune po svetom radu velikog maga, koji je u vrijeme timova sa dobitnim tiketima, napravio najbolju poslovnu platformu u svijetu fudbala na planeti zemlji.

      Sto se mene tice, Arsenal slobodno moze da kupi titulu sada, bez problema, kupit ce je svojim novcem.

      Chelsea je kupio sve svoje trofeje i nastavit ce ih kupovati Abramovicevim novcem i sve dok postoji Celzi, kupovat ce igrace njegovim novcem jer tako je kako je, on je ulozio nepovratnu sumu u taj klub i nikada oni njemu nece moci otplatiti to.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • E zato ja kazem da Roman otac svega! Unistio fudbal, kupio silne trofeje, sprda se sa svima. <3

        Neka proba Arsenal svojim novcem da kupi titulu, ali znas kada ce je osvojiti najveci mag u svetu fudbala i ekonomije-Venger? Nikad.

        Bar ne dok je Murinjo tu.
        Last edited by Avramovic; 30-07-15, 20:43.

        Comment


        • Ajnstajne neces se ljutiti ako prekopiram tvoj post na jedno drugo mjesto (necu ga prodat kao svoj bez brige ) jerbo je fino srocen, a vodim jednu raspravu slicne tematike. Cisto da podjelim tvoje lijepo misljenje.

          Comment


          • Ma samo kopiraj, uzivaj


            Originally posted by Avramovic View Post
            E zato ja kazem da Roman otac svega! Unistio fudbal, kupio silne trofeje, sprda se sa svima. <3

            Neka proba Arsenal svojim novcem da kupi titulu, ali znas kada ce je osvojiti najveci mag u svetu fudbala i ekonomije-Venger? Nikad.

            Bar ne dok je Murinjo tu.
            Nece je Murinjo uzeti ove sezone.

            A ako Wengerica uzme, kakav ce to samar biti svima koji ne postoju velikog maga.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Nece je Murinjo uzeti ove sezone.

              A ako Wengerica uzme, kakav ce to samar biti svima koji ne postoju velikog maga.
              Postujem ja Vengera, samo mislim da on pored Murinja nema sta da trazi u ligi.

              Videcemo, to bi bas bio samar svima, pogotovo Murinju. Evo ide Komjuniti ovaj. Pravo zagrevanje za pocetak sezone. Clash of the Titans i te fore.

              Comment


              • Tvoj problem je Aki je sto sve posmatras sa poslovne strane, mada se i tu ne slazem sa tobom... Ovde se radi o fudbalu i prvenstveno o trofejima, koji su nama navijacima bitni a ne ko je koliko stvorio, zaradio, potrosio, itd...
                A u oba polja ne postoji klub koji je ravan Junajtedu u poslednjih 20 godina. Mozes ti pisati naucne i doktorske radove ali cinjenica je da Junajted glavni!

                Vengera cenim i postujem najvise na ostrvu posle Fergija, ali daleko je on od njegovog ranga.
                Arsen je imao svoje nepobedive i to je to sto je uradio na sportskom planu sto je ovde najbitnije, sada sta ce biti ove sezone cemo videti ali ne vidim Arsena da moze da ugrozi Murinja.

                Comment


                • Svatko moze igrat k'o Mou. Kad su derbiji parkirat bus i igrat na remi, a male timove satrat cisto na racun vece kvalitete. Sto ne ide igrat i nadjebavat se s protivnikom pa nek pobjedi bolji. Izgradio ime na bunkerima. Jebes takvog trenera.

                  Comment


                  • Mnogi zaboravljaju da je Wenger diplomirani ekonomista. Ako iko zna zaraditi onda je to on.

                    Baš me zanima dokle bi Mourinho doveo Chelsea da je sezonama imao situaciju kao Arsene: najbolji igrači ti odlaze, a na pojačanja trošiš sasvim malo.

                    Samo dva trenera u EPL od mene imaju respekt za sva vremena. To su Wenger i Freguson. Oni su uspjevali od prosječnih, ponekad i loših igrača i sastava izvlačiti ono najbolje.

                    Meni ni dan danas nije jasno kako je Arsenal uspio namučiti Barcelonu one sezone kada je van Persie dobio crveni karton na Nou Campu. Ona ekipa s kojom smo igrali je kriminalna.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Henryj View Post
                      Svatko moze igrat k'o Mou. Kad su derbiji parkirat bus i igrat na remi, a male timove satrat cisto na racun vece kvalitete. Sto ne ide igrat i nadjebavat se s protivnikom pa nek pobjedi bolji. Izgradio ime na bunkerima. Jebes takvog trenera.
                      Pogledaj ako hoces, sve je lepo objasnio zasto je to tako..

                      https://www.youtube.com/watch?v=7T0X7SaXWB4

                      Ako te mrzi, objasnicu ti ja.

                      Comment


                      • Samo zato sto je Arsenal nakon 10 kola zaostajao 13 bodova je razlog zasto je Chelsea uzeo titulu. Da nisu imali onako katastrofalaaaaaaaaaan start sezone, sa onim nizom od januara Arsenal uzima titulu pjeske.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by Avramovic View Post
                          Pogledaj ako hoces, sve je lepo objasnio zasto je to tako..

                          https://www.youtube.com/watch?v=7T0X7SaXWB4

                          Ako te mrzi, objasnicu ti ja.
                          Ma moze on pricat danima sta hoce, sve njegove velike tekme su festivali antinogometa, bunkera, mlataranja i njegovih scena kraj terena, a ako kojim slucajem ispusi derbi sto je rijetko zbog tih double deckera onda su mu suci krivi.

                          Zauvijek ce ostat upisano da je covjek svojim pizdarijama uspio ujebat jedan od najljepsih nogometnih praznika u svijetu. El Clasico se tek sad pomalo poceo oporavljat i igra se nogomet. One tucnjave, prenemaganja, svade su sve njegovo maslo.

                          Comment


                          • Originally posted by Henryj View Post
                            Ma moze on pricat danima sta hoce, sve njegove velike tekme su festivali antinogometa, bunkera, mlataranja i njegovih scena kraj terena, a ako kojim slucajem ispusi derbi sto je rijetko zbog tih double deckera onda su mu suci krivi.

                            Zauvijek ce ostat upisano da je covjek svojim pizdarijama uspio ujebat jedan od najljepsih nogometnih praznika u svijetu. El Clasico se tek sad pomalo poceo oporavljat i igra se nogomet. One tucnjave, prenemaganja, svade su sve njegovo maslo.
                            Dobro, ok, mogu da te razumem.. ne volis takav stil igre. U redu.

                            Je taj dabl deker bio i 22.3.2014.? xD
                            Celsi je posle Sitija najefikasniji tim u PL prosle sezone, najmanje smo i primili btw. Sta znam, pale mene ti dabl dekeri.

                            Comment


                            • Originally posted by Avramovic View Post
                              Je taj dabl deker bio i 22.3.2014.? xD
                              Znamo vrlo dobro u kakvim okolnostima je doslo do tog poraza. Igrac manje gotovo citavu utakmicu, mi naceti ozljedama. Bokte nama je taj dan igrao Arteta, Jenkinson, Rosicky, Vermaelen, Podolski, na klupi bio Gnabry, Kelstrem, Sanogo.

                              Comment


                              • Originally posted by Henryj View Post
                                Znamo vrlo dobro u kakvim okolnostima je doslo do tog poraza. Igrac manje gotovo citavu utakmicu, mi naceti ozljedama. Bokte nama je taj dan igrao Arteta, Jenkinson, Rosicky, Vermaelen, Podolski, na klupi bio Gnabry, Kelstrem, Sanogo.
                                A dobro bar imate stadion novi i u plusu ste, igraci i nisu toliko bitni. Salim se ja malo, nemojte se ljutiti.

                                Dosta sam pisao na vasoj temi. Aj uzdravlje!

                                Comment

                                Working...
                                X