Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa sad pitanje je sta je bio cilj, posle kupovine Ozila. Do te kupovine, bilo je ok reci top4 i kup, ali mislim da su se tu ipak neke stvari promenile u ambiciji Wengera, kada je odresio kesu.

    Gledao sam sinoc ceo MNF, Garry objasnjava neke stvari, ali i Carra ne zaostaje, ipak je ovaj prvi iskusniji.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Originally posted by Lillard View Post
      Pa Arsenal ove sezone nema nekih vecih problema sa slabijim timovima zar ne? Problem je bio u derbijima. To sto ti pricas bi ja pre rekao za neke prethodne sezone...
      Inace dobrodosao na forum
      Hvala jos jednom na dobrodoslici .Jest da ove godine igraju dobro protiv slabijih ekipa,ali secam se pre kako je bilo.Ove godine kao da imaju rutinu da dobijaju te lakse tekme,ono sto je pre radio Junajted dok je tu bio Ferguson.Ne igraju toliko dobro,ali dobijaju na ruzan nacin,kako vole Englezi da kazu .Ali brate protiv jacih timova smo bili ispod proseka.Da kazes da smo stvarali sanse,pa kao nemamo srece,ali ni to.Protiv Celzija na Emiratima,nismo stvorili 3 postene prilike.Protiv Junjteda u obe tekme smo stvorili mozda 4-5 prilika,a znamo ko je sve ove godine dobio Junjted.Protiv Evertona ista prica.I protiv slabijih timova smo imali iste probleme,nesto na silu pokusavamo,i oni odnesu bod sa Emirata,ili cak 3,ako daju neki gol iz kontre(to vise msm na prethodne sezone).Nzm,meni ta taktika Arsenala nekada deluje bas provaljena.To je moj utisak

      Comment


      • Daleko od toga da je ova taktika provaljena. Protiv Napolia na Emiratima, Benitez koji slovi za jednog od najboljih takticara, ekipa mu meda nije mogla 20 minuta . Lopte ljudi nisu vidjeli.

        Problem ove taktike je, da mora imati igrace koji imaju medjusobnu hemiju i konstantno se krecu. Kada ti imas 2 igraca koja ce napraviti iz dubine trk, krilo koje ce rasiritit prostor izmedju stopera i beka, i napadaca koji ce povuci stopera i zadnjeg veznog na sebe onda ce dolazit golovi konstantno. Zato su i nepobjedivi bili nepobjedjeni. Jer si imao Henrya koji moze napravit bilo sta. Piresa i Ljunberga koji ce rasiriti toliko teren da ce biti skoro duplo veci, a iz pozadine si imao igrace tipa Bergkamp i Viera koji su iz dubine se ubacivali i probijali.

        Sistem kao sistem je progamiran da busi i da je odbrana od njega jedino preofanzivna taktika, sa jos bolje implemetiranim istim sistemom ili disciplinovana obrana sa brzom tranzicijom i kontrom.

        Za takav sistem ne treba ni plan b, ni plan c, ni plan d, za taj sistem su potrebni samo programirani, disciplinovani igraci koji razumiju pomjeranje odredjenog igraca da znaci i njihovo pomjeranje, a ne zatvaranje saigraca statikom.

        Blizu je Wenger, treba mu jos 3-4 igraca. 2 ofanzivna i 2 defanzivna i onda se moze boriti za titulu.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Mi mora da dovedemo goalscoring krilnog igraca, na levo krilo mislim. Griezmann ili Cuardado.
          Last edited by Wilshere_10; 08-04-14, 15:54.
          "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


          Dakle, ti si portir!

          Comment


          • Cuardado igra desno koliko ja znam.

            Griezman bi bio perfect fit. Savrsen igrac koji ti daje probojnost i golove. Brz, jak i tehnicki i takticki potkovan.

            Pored toga treba dinamican napadac koji je brz, zadnji vezni.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Cuardado igra desno koliko ja znam.

              Griezman bi bio perfect fit. Savrsen igrac koji ti daje probojnost i golove. Brz, jak i tehnicki i takticki potkovan.

              Pored toga treba dinamican napadac koji je brz, zadnji vezni.
              Cuardado dosta ulazi u sredinu i sutira jacom, desnom nogom, pa bi na levoj strani vise doneo u pogledu realizacije, zato ga navodim kao mogucnost.
              "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


              Dakle, ti si portir!

              Comment


              • Prioritetno, Cuardado ce kostati najmanje 30m, dok Griezman je po mjeri za Wengera, mladi francuz, krilo, novi Pires u najavi, za njega mu nece biti zao da iskesira 30 m, dok za Cuardada koji igra desno, vec i nece. Ja se nadam da ce sav posao biti gotov prije svjetskog.

                U okviru budzeta moramo da budemo realni. Moze da se dovede jedan superstar od 40m sa platom od 200k sedmicno i 2 slabija igraca do 20m sa platom do 100k sedmicno. To se uklapa u godisnji budzet od 120 miliona funti.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Po mom skromnom misljenju prvo morate da sredite vezni red.
                  sigpic

                  Comment


                  • Fali disciplinovan i takticki potkovan zadnji vezni i to je to od veznog reda sto treba sredjivati.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by KingEric7 View Post
                      Po mom skromnom misljenju prvo morate da sredite vezni red.
                      Ciljas na jos nesto osim zadnjeg veznog?
                      "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                      Dakle, ti si portir!

                      Comment


                      • Zadnji vezni prioritet, ali Dzeka ako nastave da kose povrede, ostacete samo na Remziju kao nekom pouzdanom resenju na toj poziciji. Treba vam tu jos neko za rotaciju.
                        sigpic

                        Comment


                        • Jack ako prezivi Svjetsko bez povrede, eto njega u formu od prije 3 godine

                          Imam neki osjecaj da ce Remzika i on da bas razvaljuju iduce sezone
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Daleko od toga da je ova taktika provaljena. Protiv Napolia na Emiratima, Benitez koji slovi za jednog od najboljih takticara, ekipa mu meda nije mogla 20 minuta . Lopte ljudi nisu vidjeli.

                            Problem ove taktike je, da mora imati igrace koji imaju medjusobnu hemiju i konstantno se krecu. Kada ti imas 2 igraca koja ce napraviti iz dubine trk, krilo koje ce rasiritit prostor izmedju stopera i beka, i napadaca koji ce povuci stopera i zadnjeg veznog na sebe onda ce dolazit golovi konstantno. Zato su i nepobjedivi bili nepobjedjeni. Jer si imao Henrya koji moze napravit bilo sta. Piresa i Ljunberga koji ce rasiriti toliko teren da ce biti skoro duplo veci, a iz pozadine si imao igrace tipa Bergkamp i Viera koji su iz dubine se ubacivali i probijali.

                            Sistem kao sistem je progamiran da busi i da je odbrana od njega jedino preofanzivna taktika, sa jos bolje implemetiranim istim sistemom ili disciplinovana obrana sa brzom tranzicijom i kontrom.

                            Za takav sistem ne treba ni plan b, ni plan c, ni plan d, za taj sistem su potrebni samo programirani, disciplinovani igraci koji razumiju pomjeranje odredjenog igraca da znaci i njihovo pomjeranje, a ne zatvaranje saigraca statikom.

                            Blizu je Wenger, treba mu jos 3-4 igraca. 2 ofanzivna i 2 defanzivna i onda se moze boriti za titulu.
                            Mozda nije samo do igraca,vec i do Wengerove taktike.Imao je Arsenal i ranije problema da probije jake odbrane,i da uopste stvori velike prilike,cak i kada su tu igrali Van Persi,Fabregas,Nasri itd.Dakle neke greske se stalno ponavljaju.Gledam sada ovu Borusiju,i ljudi svih 90 minuta trce,bore se,prave sve moguce kombinacije,igraju lep fudbal,a igraci su im objektivno losijih od Arsenalovih,bar po imenima.Klop iz njih izvuce najvise sto moze ,i oni deluju kao masinerija,i Real se na kraju jedva izvukao.Ako oni mogu da igraju onakav fudbal sa tim igracima,a Arsenal ne moze sa onakvim veznim redom pa nzm .A ovo sto sam boldovao je veoma uspesna taktika protiv Arsenala,i nju su primenjivali timovi poput Celzija,Junajteda,Stouka i jos neki,i bili su manje-vise uspesni.Arsenalu je lakse da igra npr protiv Liverpula,koji igra na gol vise i koji se malo vise otvori,jer onda automatski i Arsenal ima vise prostora da kombinuje,ali ako se neki tim organizovano brani bilo da je u pitanju Celzi ili Stouk,Arsenal je u problemu.Zato sam i rekao da je malo provaljena ta njihova igra.

                            Comment


                            • http://www.kurir-info.rs/englezi-tvr...clanak-1311881

                              Procitajte ovo, ja nikad cuo za njega.
                              Originally posted by maliajnstajn
                              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                              Comment



                              • Attached Files
                                Last edited by Lion; 09-04-14, 11:22.

                                Comment

                                Working...
                                X