Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Adam The Llama View Post
    Da li bi uzeli Pocha na kraju sezone, ili ste zadovoljni kako vodi Ole?
    Ja ne bih. Nije da ne cenim Pocha, ali ovako vidim to:

    - ne znam sta dolazi sa njim, kakva mu je strategija i sta bi radio
    - jeste dobar trener, ali nisam siguran da je toliko dobar da se ponovo pokrece neka reforma


    Zadrzao bih Ole-a, zato sto postoji samo jedan trener kog bih trenutno uzeo bez razmisljanja, a taj jeste u Manchesteru, samo u plavom delu.
    Inace samo na Pepa, Simeonea i Kloppa trenutno gledam kao world class trenere, sve ostalo, ne samo u PL nego inace, nije nesto za sta bih se sigurno odlucio.
    Svi donose odredjeni rizik koji nama u ovom momentu nije bas potreban, jer mozemo da umrtvimo i da utupimo i ovu strukturu (sa odredjenom perspektivom).
    Necu da mi neko dodje i da mi prodaje Martiala da bi doveo nekog Perisica...

    Da li za Olea mislim da je fenomenalan trener? Ne.
    Da li mislim da moze da bude world class trener? Ne znam.
    Da li moze i da li ce da napreduje? Da, apsolutno nemam dilemu.
    Da li zna sta je ovaj klub? Da.

    U ovim okolnostima radi dobar posao. Gresi, ali radi overall dobro. Ne bih ulazio u to da li bi neko drugi to uradio bolje, ali znam da radi bolji posao nego njegovi prethodnici koji su imali bolju startnu poziciju.
    Jeste imao svoje greske, i ima svoje trenerske nedostatke, ali ono sto je meni bitnije je da je pokazao da zna da ih koriguje. Vec tokom ove sezone je korektivno delovao vise puta. Sto se meni jako svidja.
    Dovodjenje nekih trenera koji su trenutno mozda vestiji treneri, ali ipak nisu garantnovano dovoljno dobri, je meni debilno.
    Dovedes nekog kome puca sujeta na sve strane, nema snage i kvalitet da iznese do kraja pricu. To se zavrsi tako sto se sujeta destruktivna preliva. Kad iole proveren trener dodje u neki od najvecih klubova, njemu jos vise proradi sujeta zato sto dodatno ima potrebu da dokaze da je vredan tog posla.
    Takvi nece da se menjaju i vise ce da trose snagu za izgovore kako im nije dozvoljeno da sprovedu svoje zamisli, i kako im je nesto drugo krivo.

    Ole ima odredjenu konekciju sa ovim klubom, u toj meri da mu sujeta ne igra nikakvu ulogu. Deo njegovog odnosa sa Junajtedom je navijacki, ne zeli da Junajted uspe zbog svoje sujete, vece i zbog svojih emocija.
    Kada to imas, to je pogodnije tle za napredovanje i konstruktive stvari.

    Spreman je planira dugorocno (kakve god da su mu sposobnosti za to), ne bori se za kratkorocne ciljeve samo da sacuvao svoje ime.

    Kad su ovi pre njega dobili te silne prilike da izguraju svoje price, daj i njemu da damo da izgura tu svoju ideju o poletnom napadu.
    Kod Olea se vidi struktura i ambicija sa pravilnim prioritetima.

    Kod Murinja se nista nije videlo, prebijanje licne sujete trazeci neki instant kvalitet kako se ne bi sramotio kad gubi od Pepa, koji je u City-u.
    Kod Van Gala se videla gordost i nefleksibilan pristup sa igracima za moderne uslove. Za njega tvrdim da sad da se vrati da vodi nekog, bio bi najbolji trener na Svetu.
    Samo sto je potcenio ligu i nije bio fleksibilan. On je genije za fudbal, svi ostali su dobri fudbalski treneri.


    Na osnovu jednog poraza u FA Cupu mi ne pada na pamet da prizeljkujem da ode. Bolelo me uvo za taj FA Cup. Na to gledam ovih godina kao sredstvo za zavaravanje. Ne zelim da postanemo Arsenal sa tim FA Cup-om. Osvojimo FA ili League Cup pa se popalimo.
    Ne, potrebno nam je da imamo dokaz, empirijski podatak da nemamo jos dovoljno dobar tim da bez rotacije guramo na svim frontovima. Cim malo izrotiramo najbolji tim, odmah ide mucenje. Mora da padnu ovakvi konstruktivni samari.


    Uvek sam za pricu za koju znas da ce da napreduje i da mozda ima neku veliku perspektivu, nego za gotov (polu)proizvod, gde znas sta mozes da ocekujes. Instant kvalitet, ali nedovoljno dobar. S obzirom da Pepa ne mozemo da imamo, Simeone pitanje koliko je trener za Utd (kulturoloski), onda sam skroz za ovakve "neproverene" price. Bolje to nego provereni mediokriteti...

    Comment


    • Originally posted by nine33 View Post
      Ne postoji veća fudbalska prevara trenutno od Viktora Lindelofa sigurno.
      Bezmu..., koliko se uspanici to je nevjerovatno a nadimak mu Iceman[emoji23][emoji23] Kad god naidje na nekog napadaca koji igra cvrsto on se pogubi. Doduse juce je bilo i gorih ali odbrana kompletna je tragikomicna. DDG sta reci a ne zaplakati, prvi ae i nekako ali drugo gol je neoprostivo i to je i ubilo ekipu.
      Williams pogrijesio ood tog 2 gola i posle pokusavao da to ispravi ali dobro, mlad je. Naucice iz te greske sigurno, djeluje mi da ima karakter.

      Najkomicnija mi je scena kad je Megvajer uzeo loptu i onda 30 sekundi pokusavao nesto a ne zna ni sam sta i naravno da je izgubio loptu. Uopste mi se ne svidja koliko on pokusava da vodi igru iz zadnje linije, juce sam izbrojao 5 situacija u kojima ne dodaje loptu veznjacima, Maticu i Pogbi.

      Nista, okrecemo se WH. To moraju dobiti z srijedu kako znaju i umiju a kao sto rekosmo, bilo bi dobro sa nekom vecom razlikom.
      Hated, adored never ignored

      MUFC

      Comment


      • Ma da. I meni je ovaj FA Kup apsolutno nebitan, bitan u nekim drugim okolnostima. Ali treba se sad fokusirati na Premijer ligu. Sta je problem? Problem je sto je Ole izbacio postavu sa 7 prvotimaca i opet se izblamirao sa igrom. De Hea nastavlja po svojem i zaista verujem da ga treba zameniti. Treba nam golman koji naredjuje, koji je siguran, a ne mentalni patuljak koji ne zna da postavi igrace, niti da uhvati loptu iz kornera. Dobar je DDH, dobar je kada tim gubi i sve se raspada, on je tad najbolji, vadi sve i svasta, vadi nas iz govana, ostavlja nas kolko toliko u zivotu. Kad je najgori? Kad smo kompetativni i kada se ocekuje da brani ono sto treba da brani. Tad je najgori, prima svasta. Zasto? Zato sto je mentalno slab, i odma mu kroz glavu prolaze misli, sta ako sjebem nesto... Jednostavno je nedorastao. I uvek ce biti ovog problema, pogotovo u vecim utakmicama.

        Fokusirati se na Vest Hem i Lester. Nikakvih izgovora nema da se ne dobiju ova 2 tima. Ili bar osvoje 4 boda. Od ovoga im zavisi da li ce igrati LŠ, a to je jako bitno za svakog.

        Comment


        • U takvoj smo situaciji da nam je jednaka stvar da dobijemo Vest Hem do 2 razlike i da odigramo remi s njima, u oba slučaja nam onda treba bar X sa Lesterom.

          Jadon Sancho is pushing for a move out of Borussia Dortmund #mulive [@mohamedbouhafsi]
          Last edited by BorisUnited99; 20-07-20, 18:31.

          Comment


          • Ne znam da li je i dalje medju kredibilnijim insajderima? Nekad je bio medju najkredibilnijima.

            Morace Sanco da izgura transfer, tj da pokusa nagovorit Dortmund da spusti cijenu
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Ličnog sam uverenja ukoliko obezbedimo plasman u Ligu šampiona da će gotovo izvesno Sančo završiti na OT.

              To je ta nit koja nedostaje ne bi li se transfer ovekočio, naravno uz dogovorenu uplatu na račun Milionera iz Dortmunda.

              Comment


              • Originally posted by Miki28 View Post
                Ne znam da li je i dalje medju kredibilnijim insajderima? Nekad je bio medju najkredibilnijima.

                Morace Sanco da izgura transfer, tj da pokusa nagovorit Dortmund da spusti cijenu
                2 godine mu ostalo na ugovoru, nek sam pogura i sniziće dosta cijenu, našli bi se na nekoj prihvatljivoj sumi za obje strane.

                Imali bismo Rašforda, Bruna, Grinvuda, Sanča, Marsijala. Gdje će da stanu svi

                Comment


                • Neće vredeti pet Sanča da dovedu ako se pozadi ne doradimo kvalitetom.

                  Comment


                  • To si u pravu, bez štopera i lijevog beka ništa. Kao ni zadnjeg veznog, Matić ne moze sam i pašće u formi prije ili kasnije. To su 4 potrebna pojačanja, ne vidim da dovodimo toliko tako da vjerovatno lijevi bek ostaje Šo i Vilijams rezerva.

                    Comment


                    • Što opet implicira da za američke gazde i Vudvorda titula nije glavna misao.

                      Sve nešto radimo do pola. Ništa konkretno i ozbiljno.

                      Comment


                      • Lijevog beka necemo docesti ali stoper, veznjak, desno krilo da. Vidjecemo za napadaca.
                        Valjda nakupimo 50tak miliona za ovaj nas skart. Mozda se neko zajebe pa uzme za finu lovu Lingarda, Dzonsa[emoji23]
                        Hated, adored never ignored

                        MUFC

                        Comment


                        • Bojim se da će se cela priča prelaznog roka završiti na Sanču i eventualno Grilišu, za koga smatram da nije kalibar za klub.

                          Samo da se plasmanom među 4 i popravkom forme ne usadi gazdama i potrčku Vudvordu u glavama kako smo i bez novih akvizicija jaki ko zemlja pa prespavamo letnju pijacu.

                          Comment


                          • Originally posted by Miki28 View Post
                            Lijevog beka necemo docesti ali stoper, veznjak, desno krilo da. Vidjecemo za napadaca.
                            Valjda nakupimo 50tak miliona za ovaj nas skart. Mozda se neko zajebe pa uzme za finu lovu Lingarda, Dzonsa[emoji23]
                            Jedina prednost što su Englezi pa ovi Vest Hemi i Njukasli se mozda otvore tu je i Roho kandidat.

                            Comment


                            • Jel bi kogao Van de Beek da iznese Maticevu poziciju? Ja sto sam ga gledao igrao je vise box to box veznjaka, zna odlicno da utrci iz drugog plana ali ne znam da li bi mogao iznijeti ulogu defanzivnog veznjaka. Mozda bi Ndidi bilo najbolje resenje ali kostace bas mnogo. Treba nam veznjak, Skoti i Fred ne mogu da odmijene Matica
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Matić je promašaj. MekTominaj je idealno rešenje za Roj Kin poziciju, ima taj DNK.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X