Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posto je sve izvesnije da ce Can otici u Juve, kontam da ce doci jos Goretzka pored Keite. Virgila ocekujem u januaru.
    Last edited by Scouser; 27-11-17, 16:22.

    Comment


    • Zola, sa Klopovom igrom bi i Lakazet najcesce zavrsavao iza Manea i Salaha. Staridz igra lose upravo zbog toga sto lopte ne idu na njega u napadu, vec mu ostaju jedino centarsutevi, povratne lopte i otpaci. Davao bi vise golova kad bi lopte direktno na njega isle, ali onda gubimo mnogo znacajniju stvar - eksplozivnost po bokovima.
      Dubinske lopte u prazan prostor idu samo na Manea i Salaha, sto je potpuno logicno s obzirom na njihovu brzinu. Najcesce oni i zavrsavaju napad.

      Comment


      • Pa da, Lakazet bi se sigurno uklopio u ovaj LFC.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Zola, sa Klopovom igrom bi i Lakazet najcesce zavrsavao iza Manea i Salaha. Staridz igra lose upravo zbog toga sto lopte ne idu na njega u napadu, vec mu ostaju jedino centarsutevi, povratne lopte i otpaci. Davao bi vise golova kad bi lopte direktno na njega isle, ali onda gubimo mnogo znacajniju stvar - eksplozivnost po bokovima.
          Dubinske lopte u prazan prostor idu samo na Manea i Salaha, sto je potpuno logicno s obzirom na njihovu brzinu. Najcesce oni i zavrsavaju napad.
          Staridz igra i loše jer je senka igrača koji je bio. Izgubio je brzinu, onaj instikt ubice i plaši se duela. Onaj stari Staridz bi do sad kod Kloppa imao već 7-8 golova. Jesi pratio možda Staridzovu kretnju? Faktički ne postoji.

          Evo kad pogledaš Siti, oni trenutno imaju sličnu taktiku kao i mi. Tri u napadu, gde Sterling i Sane igraju klasična krila, a Aguero/Jesus klasičnog špica. Nešto ne vidim da gube na eksplozivnosti po bokovima zbog Aguera? Čak šta više, mislim da su ove sezone najviše golova i dali preko tih bokova. Sve je u kretnji bez lopte(i u tome što KDB igra kao nenormalan). A Lakazet ima odličnu kretnju bez lopte.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Staridz nikad u karijeri nije imao ovakvu ulogu, kretnja mu je takva jer pokusava da odglumi ono sto Firmino radi, a to ne ume ni priblizno dobro kao Bobby.
            Sitijeva formacija jedino mozda lici na nasu kad je pogledas na papiru, ali je taktika skroz drugacija.

            Oni igraju na posed, imaju neverovatne tehnicare u sredini i stvaraju prazan prostor mic po mic kratkim pasovima i navlacenjem igraca, a tako centarfori imaju vremena da budu u liniji sa krilima u zavrsetku akcije, pa budu od koristi.
            Gvardiola igra sa veoma malo rizika, reetko kad ih vidis da salju duge lopte u prostor ka Sterlingu ili Saneu, sem ako ne postoji bas ocigledno dobra prilika za to ili kada je kontranapad. Igraju veoma strpljivo po Pepovim instrukcijama do poslednje trecine terena, a onda sledi slobodna igra i mastovitost napadaca. Cak i golman retko ispucava loptu, jer je to kontra Pepovoj ideologiji.

            Mi nemamo igrace za takvu igru, jedino je Cou dorasao tome, a sa Hendom, Ginijem, Canom i Milnerom mozemo samo da se oslanjamo na Salaha i Manea. Moramo da preskacemo igru i dobijamo prostor u napadu pomocu brzine nasih krila. Mogu da zamislim sta bi se desilo kad bi Milly i Hendo uspomoc Morena i Gomeza probali ono sto rade Silva i De Bruyne. Zbog toga nam je klasican golgeter nepotreban. Firmino nikad nije bio spic, njegova igra se u najvecoj meri bazira na osecaju za pozicioniranjem i kretanjem u odnosu na svoje saigrace u napadu i to radi veoma dobro. Nit ima neku posebnu zavrsnicu nit asistira bog zna kako, ali zbog ovog prvog ima zagarantovano mesto u prvoj postavi. Zbog njega cvetaju Salah i Mane. Da li bi to isto umeo i Lakazet? Ne znam, nikad ga nisam video u toj ulozi, ali cisto sumnjam. On ima odlicno kretanje za centarfora, ali tu prednost ne bi imao gde da ispolji kod Klopa.

            Comment


            • Da li smo mi bolji tim, no prosle godine u ovo vreme?

              Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Pixi, mislim da smo u boljoj poziciciji....
                Prošle godine nam je forma u ovo doba krenula nizbrdo, ove godine smo stabilniji iako igramo i Europu..., po meni je napravljen iskorak napred, pa vi pljujte do sutra......
                Mnogo manje fali ovom rosteru Liverpula da bude ozbiljan konkurent za trofeje nego što se ovde predstavlja..., i da, samo da ti kažem, ja Kutinja ne bi prodavao ako ništa drugo pa iz principa
                ¡Si Señor!

                Comment


                • Staridz pokušava da odglumi ono što Firmino radi? Ja to nisam nikad video na terenu. Firmino igra lažnu 9, a Staridz kad igra, igra klasičnog centarfora. I to prilično statičnog, sa minimalno kretnje. Ja ga mnogo gotivim, ali njegovo vreme je prošlo nažalost.

                  Sve to stoji što si napisao limune, zato ti i kažem da nam fali kvalitetan DM + Keita + Cou/Lallana na sredini. Tu dobijaš dosta na tehnici, kreativnosti i pozicioniranju. Nisam ja rekao da bi nam sad špic rešio sve, ali sa pravim pojačanjima na drugim delovima terena, ne moramo toliko zavisiti od krila, što stvara prostor i za špica.

                  Ali klasičan špic je više nego potreban. Ne možemo uzeti titulu sa Firminom kao glavnim špicem cele sezone. To sam ubeđen. Nema kapaciet da rešeta mrežu konstantno. Što je ok, jer pomaže u nekim drugim aspektima igre. Ako se pojačamo kako treba, neće ni biti potrebe da on radi neke stvari koje špic ne bi trebao da radi. Zanima me, jel ti misliš da je Firmino dovoljan sledeće sezone za tu borbu za titulu?
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Nisi mene pitao, ali po meni ako se reši zadnja linija + defanzivni vezni, Firmino nam radi posao sa Staridžom kao rezervom, i ne zaboravi na malog Solankea ko je po meni zver u najavi....
                    Nismo mi Siti da očekujemo na svakoj poziciji svaki prelazni pojačanja od 50+M€, mislim da nije to to
                    ¡Si Señor!

                    Comment


                    • Staridz uopste ne dobija lopte u napadu i kada je starter. Ne pokusava sebi da stvori prostor jer zna da lopte nece ici na njega. Umeo je i on da se izvuce, primi loptu, nastavi akciju, ali to je izgleda proslost.

                      Ne znam, mozda bi bilo dobro sa klasicnim spicem, ali svakako bi to smanjilo Salahov i Maneov uticaj.
                      Koja solucija je bolja, ne znam. Voleo bih i ja da dodje dobar centarfor ali najvise zbog utakmica sa Barnlijem, Bornmutom, WBA itd.

                      Nije Firmino ni zaduzen da reseta i da ima 20+ golova.
                      Desi se cesto da Mane i Salah budu strelci/asistenti, Firmino se ne vidi na terenu, ali po zavrsetku utakmice Klop ga grli kao da je dao het trik. Znaci da je dobro uradio ono sto se trazilo od njega.

                      Mislim da uz pojacanja koje si naveo, a sa Firminom u napadu, mozemo do titule.

                      Comment


                      • Оно што је мене чудило када је дошао Клоп што се тако лако одрекао Бентекеа. Против мањих екипа би комотно могли да играмо с њим и Фирмином, додуше ту би Фирмино био доста повученији, можда и продуктивнији. Против великих екипа Биг Бен би врхунски могао да спушта лопте овим брзим крилима, нешто слично као што је Левандовски радио у Дортмунду. Можда јер једноставно нема радну етику као Фирмино и не трчи довољно, не врши пресинг итд.

                        Comment


                        • Ne znam koliko bi Benteke uspeo da isprati brzinu ovog fudbala, verovatno bi crko posle jednog poluvremena, ali protiv bunkerasa bi dobro dosao. Dobijao je ipak dosta sansi ranije, steta za njega, kao da ga je neko prokleo.

                          Comment


                          • Originally posted by Adam The Llama View Post
                            Da li smo mi bolji tim, no prosle godine u ovo vreme?

                            Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
                            Ja ne vidim neki prevelik pomak u igri, cak mi je odbrana dosta bolje delovala na kraju prosle sezone nego sada. Napad ipak izgleda mnogo bolje sa Salahom i to mi je ubedljivo najveci upgrade.

                            Imali smo i dosta povreda ove sezone, pa cemo da vidimo kako stoje stvari kada je Lalana u timu, po mom misljenju najbitniji igrac u sredini. Odlican tip igraca za Klopa, neumorljiv, lako osvaja teren, finu tehniku ima, odlican presing vrsi i savrsen za kontre. Trio Cou-Hendo-Lalana bih voleo da vidim od starta u sredu. Jes da Hendo i nije neka protekcija trenutno, ali mislim da prolazi to protiv Stouka.

                            Lovren upao u neku totalnu destrukciju uma, moze on da odigra dobro kad mu je mirna glava, ali izgleda da nece preziveti od ovolikog pritiska zbog onih skorasnjih partija, te ne osecam da ce podici formu.

                            Ono sto me raduje je Klopov strpljiv sistem zbog kojeg ne dovodimo panicno pojacanja, za sada su se svi koji su dobro placeni odlicno pokazali. Bukvalno nije pravio greske. Neke igrace je doveo za sicu dok ne nadje pravo resenje, a siguran sam da ce ga pronaci. Videcemo u januaru da li dovodimo VVD i da li je osmislio plan B, iskreno se nadam prvoj opciji. Ne postoji nacin da mi uzmemo titulu sa trenutnim sastavom, verovatno ni sledece sezone necemo biti u najuzem izboru. Mislim da jedino sa velikim strpljenjem mozemo doci do velikih rezultata, premda nemamo budzet za transfere od 300 miliona po roku.

                            Zbog toga mislim da napredujemo iako rezultati to ne pokazuju.

                            Comment


                            • Eno prica se ukoliko Sturridge napusti LFC Klopp odma svim silama ide po Aubemayanga. Treba ga odma dovesti bez obzira.

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Staridz uopste ne dobija lopte u napadu i kada je starter. Ne pokusava sebi da stvori prostor jer zna da lopte nece ici na njega. Umeo je i on da se izvuce, primi loptu, nastavi akciju, ali to je izgleda proslost.

                                Ne znam, mozda bi bilo dobro sa klasicnim spicem, ali svakako bi to smanjilo Salahov i Maneov uticaj.
                                Koja solucija je bolja, ne znam. Voleo bih i ja da dodje dobar centarfor ali najvise zbog utakmica sa Barnlijem, Bornmutom, WBA itd.

                                Nije Firmino ni zaduzen da reseta i da ima 20+ golova.
                                Desi se cesto da Mane i Salah budu strelci/asistenti, Firmino se ne vidi na terenu, ali po zavrsetku utakmice Klop ga grli kao da je dao het trik. Znaci da je dobro uradio ono sto se trazilo od njega.

                                Mislim da uz pojacanja koje si naveo, a sa Firminom u napadu, mozemo do titule.
                                Dobro, ne slažem se sa tobom oko špica, ali poštujem tvoje mišljenje. I nadam se da grešim.

                                Ja gotivim Firmina, i verujem da bi u ozbiljnoj rotaciji sa nekim špicem sledeće sezone doneo titulu.

                                @somborac

                                Mislim da je Staridz prošlost. Gotivim kao brata rođenog, ali nije više na potrebnom nivou, i teško da će biti ikad više. Tako da ovo iznad što sam napisao, sa špicem i Firminom kao opcijama u napadu, to je po meni odlična opcija.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X