Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radanov je u Zvezdi dogodine sigurno. Neće se on vraćati u FMP. Dilema je Davidovac ili Apić

    Comment


    • Originally posted by Боги View Post
      Radanov je u Zvezdi dogodine sigurno. Neće se on vraćati u FMP. Dilema je Davidovac ili Apić
      Apic isto ostaje. Ali eto, super i za Radanova onda. Verovatno se samo razmislja sta sa Davidovcem.

      Ja se nadam da ce Radanov dobiti minute i da ce biti u 12. Bila bi bas steta da ga prebacimo, a da je u planu da bleji u civilu.

      Comment


      • Pero Antic od pre 3 godine bi mogao... ovaj danasnji nije u takmicarskom ritmu i treningu, i trenutno nema taj kvalitet koji nama treba. Isporucio bi nam isto sto i Bjelica, a to vec imamo.

        Comment


        • Originally posted by comedian View Post
          Nije to mnogo, za paklen tempo utakmica i putovanja, još ne daj bože nekih povreda...Nadam se da Alimpije neće forsirati nosioce 25+min, na manje bitnim tekmama.
          Nema potrebe da u slabijim utakmicama bilo koji igrac iz ovog tima igra 25+ minuta, ovaj roster je toliko dubok da se neki igraci cak mogu i odmarati. Pitanje je kvaliteta za nivo Evrolige ali ovde bukvalno nema igraca koji ne moze da igra i doprinosi u ABA ligi. Prosle godine smo cekali dva igraca do duboko u sezonu i to jednog na poziciji pleja pa se to osetilo u tempiranju forme i neki igraci su morali malo vise da potegnu, sa ovim timom nema potreba za tim. Naravno, pod uslovom da je zavrseno sa Anticem kojeg je Markoss vec uvrstio u roster.

          No, malo se kod nas preteruje s tim brojanjem minuta igracima kao da su invalidi u pitanju a ne profesionalni sportisti. Igrac koji ne moze dva puta nedeljno da odigra 20-25 minuta takmicarske kosarke, pri cemu je jedna od te dve utakmice pesacka zona, trebalo bi ozbiljno da se zapita o stanju svog tela i psihe. Jedini "potroseni" igraci u ovom timu su Rocesti, Antic i Bjelica i o njihovoj minutazi treba voditi racuna, takodje ce Lazic kad se vrati iz Turske morati malo da odmori i da se osvezi, ovi ostali nisu ni imali od cega da se umore do sada.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Originally posted by Боги View Post
            Radanov je u Zvezdi dogodine sigurno. Neće se on vraćati u FMP. Dilema je Davidovac ili Apić
            bogi na koliko je potpisao rocesti?

            Comment


            • Godinu dana

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Znate ko su najveći Cigani uopšte u Crveno belom dresu? To su ljudi poput Omara Tomasa, Đenke i Laze. Oni koji kidaju na terenu ne pitajući ni za pare ni za protivnika. A ne oni koji svoju ciganštinu®© prikazuju na tnjiteru i fejsglupu.
                Ako cemo tako, onda mozemo da napravimo analogiju i kazemo da su veci navijaci i oni koji vise vole CZ oni koji su stalno na utakmicama, a ne oni koji na iste ne idu, ili redje idu (iz bilo kojih razloga).
                Igrati za KKCZ nekada i sada nije isto.
                Nekada je to bila kanta za napucavanje i nije se moglo (imalo) sa kim igrati. Lose ekipe, losi treneri, ili losa kombinacija istih (pogresno vreme, pogresno mesto).
                Sportisti su pre svega takmicari, a ako znas unapred na verovatno ne pobedjujes, da gledalaca ima u malom broju, i sl. onda je i motiv isto takav.
                Ne kazem ja da bi Antic pokidao u ovoj Zvezdi, ni da ce Kes da odvali, ali kazem da jednostavno nisu iste situacije i da uz punu halu, uz pravi, takmicarski kvalitet ekipe (i odgovrajuce rezultate) mnogo toga moze da bude drugacije.

                Comment


                • Originally posted by Боги View Post
                  Godinu dana
                  kada dolazi u bg?

                  Comment


                  • Originally posted by Боги View Post
                    Godinu dana
                    Znas li kada bi trebalo da Rocesti doputuje u Beograd?

                    Comment


                    • Originally posted by Dobar Los Milos View Post
                      Da je Bolden ostao, a Pero zamenio Bjelicu, ekipa bi bila vrhunska.

                      Comment


                      • Koji je najbolji savet koji si dobio od roditelja?
                        "Hm... Otac mi je uvek govorio - "Ako postigneš više poena od protivnika, pobedićeš!".

                        Comment


                        • Originally posted by Dobar Los Milos View Post
                          Da je Bolden ostao, a Pero zamenio Bjelicu, ekipa bi bila vrhunska.
                          Ne bi, jer je Bolden alfa seljačina, pitanje je kako bi se uklopio i da li bi isporučio ono što su svi od njega očekivali. Ogromne probleme smo imali sa njim što se discipline tiče, našima je pravo laknulo što smo uzeli lovu i što nije hteo da dođe. Nadam se da će se "lepo uklopiti" u omraženi nam Makabi i doprineti da potonu još dublje.

                          Comment


                          • Ne znam još uvek kad dolazi u BG.

                            Comment


                            • Originally posted by Markoss View Post
                              Apic isto ostaje. Ali eto, super i za Radanova onda. Verovatno se samo razmislja sta sa Davidovcem.

                              Ja se nadam da ce Radanov dobiti minute i da ce biti u 12. Bila bi bas steta da ga prebacimo, a da je u planu da bleji u civilu.
                              Koji ce nam k... toliko centara ?

                              Comment


                              • Originally posted by Боги View Post
                                Cekam manny-ja sa komentarom za Rocestija..
                                Jebi ga juce sam zaglavio sa nekim e-shopom sto valja police za garaze i skladista tako da nisam mogao da ispratim lozenje i grejalicu oko potpisa Mozda je i bolje tako, sad mogu hladne glave da oprlim

                                Rochestie je odlicno pojacanje za Zvezdu, svako ko misli drugacije gresi definitivno. Ono sto ga cini jos boljim, je cinjenica da ce imati pored sebe Feldeina a Rochestie bas igra fenomenalno kad pored sebe ima takodje nekog ko moze da bude combo/sekundarni plejmejker. Voli da igra puno i bez lopte Rochestie tako da kad igra u paru sa jos jednim bekom koji moze s loptom i nije klasican spot up shooter, onda to dobija drugu dimenziju i ne umara se previse. Mislim da ce on i Feldeine biti izuzetno mocni da ce biti tesko bilo kojoj EL ekipi da to skupi a Zvezda ce prvi put imati kreaciju na nivou top ekipa u EL. Naravno njegov potpis vuce i neke negativne stvari, koje delimicno mogu da se rese rotacijom, postavama i shemom u defanzivi ali je sigurno on mnogo veliki plus za ovu ekipu.

                                Rochestie sta donosi:

                                - Elitnu PnR igru, koja uz sve to nije limitirana kao sto je recimo bio slucaj sa Jovicem koji je sut iz dribblinga koristio samo kad mora i uvek je fokus bio na centru ili krilnim igracima kad skupe reket kad ide PnR. Rochestie moze da resi ulazom, moze floaterom, moze iz midrangea i spolja da sprzi, moze da spusti dole, da izbaci spolja iz driblinga. On u PnR igri nema tehnickih limita. Ima sa aspekta snage i cvrstine, i tu moze da bude problema. Mesara kad pocne da radi u Pireju ili Istanbulu, tu moze da bude malo problema u efikasnosti u PnR. U generali je uvek igrao u free-flowing ekipama i u njima je njegov mozak i vestina dolazio do izrazaja i sto je igra bila brza, to je on vise dobijao tempom. Nazalost u tvrdim tekmama sa puno faulova i tuchom u reketu, gubio je dosta i recimo nece moci kao Jovke da i u tim uslovima bude efikasan kad napadne kos i sl. Opet mislim da smo u generali mi tvrda ekipa sa dosta mesara i sami, pa ono mozda to nece da nas ukanali previse.

                                - Suterski/kosgeterski repertoar takodje u samoj eliti EL. To sto je levak je jos jedan veliki plus, jer uvek moze sebi da napravi visak prostora za sut. Moze i off balance da pogadja iz trka, a cesto i sa kontaktom uspeva da poentira prilikom suta. Ono sto mi se nije dopadalo kod njega je da kod napada na kos uglavnom uvek finisira levom rukom iako sa obe dobro dribla loptu. To mi nikada nije bilo jasno, uvek nekako leva ruka finisira. Razumem da je levak, ali za neke situacije je mnogo lakse uraditi stvari desnom i bolji je ugao pre svega.

                                - Defanzivno nije on prevelika rupa (ni blizu rupe kao sto je MWill bio ili neke od alternativa koje su pominjali tipa DJ Cooper itd) ali definitivno nije neki plus igrac u odbrani. Najveca prednost mu je nisko teziste i igra u stavu koja mu daje dobre uglove kad vrsi pritisak na loptu. Neretko tu pokrade lopte, pokrene kontre. Naravno ne na nivou Jovica ili Jenkinsa, ali tu moze dati neki plus u odbrani. Samim tim mu i u defanzivi ne leze krupniji bekovi (srecom pa ih i nema mnogo vise u EL), koji bi mogli da ga postuju i neutralisu. U nekim zonskim semama on dosta gubi na defanzivnoj efikasnosti, jer nema duzinu da pokrije to. Presing na lopti, i switching je najbolje gde ce se snaci ali opet kazem ne treba tu ocekivati neki kvalitet. Lose mu ide sa blokovima pogotovu u visokom picku kad igra napad, pa zna cesto da ostavi dosta prostora pleju tu. Ispod blokova mahom se provlaci i to moze da prackasima ostavi dosta prostora. E sada mi imamo dosta opcija da ga krijemo u odbrani, pogotovu ako je u postavi sa Dangubom i Feldeinom, tu ne bi mi smeli da patimo previse.

                                - IQ mu je jako visok, i on uvek odlicne odluke donosi sa loptom. Odlican odnos AST/TO, nema gluposti, nema neke crne minute i kanale. Zna da bude malo sebicniji u nekim kontrama i tranzicijama, to bi mozda mogli da podvedemo pod problem u tom delu. Treba voditi racuna o njegovim minutima zbog skorasnjih povreda i njegovih godina, ali on sa dobro pikiranih 22-3 minuta moze da bude izuzetno efikasan. Moze tu i tamo i nesto vise da povuce. Kazem mnogo doprinosi to sto on odlicno igra sa bekovima kao sto je Feldeine u paru, to mu daje mnogo vise prostora.

                                Samo da bude zdrav, mislim da ce opravdati poverenje i pare. Feldeinov potpis je mnogo olaksao posao u tome kakav plej mora da dodje. Da smo doveli na 2ci prackasa nekog koji je minus u odbrani i ne daje nikom loptu, onda bi Rochestie sa takvim u paru bio bas veliki kanal u odbrani i potencijalno bi nas odveo u probleme. U ovakvoj nekoj postavci, to nije problem cak ima i plusa.

                                Samo kratki dodatak za Peru. Ja se iskreno nadam da ne dolazi. Ne zato sto je Pera los igrac (nije, bez obzira na godine, odmah bi ga trejdovao za Bjelicu istog trena), vec sto njegov dodatak u rotaciju pod kosem nas ogranicava strasno i stavlja u kanal. Bjelica i on, su preveliki minus u kontrast u odnosu onoga sto imas u ekipi. Imas ekipu na federima sada, gde sve moze da prsti i u tranziciji i u tempu i vuces dva traktora. Pero nije dobar skakac, u defanzivi 1 na 1 zna da skrpi ali ne i u PnR ili tranziciji. Na ofanzivnom skoku ti ne daje nista kao ni Bjelica. Jos ako Bjelica definitivno dobije prekomandu stalnu na 4, ocekujem ogromne probleme u skoku pre svega. Ako Lessort ne bude Rodman, mi smo najebali sa skokom a to me iz cisto skolskih razloga u kosarci izuzetno iritira. Bez kontrole skoka, sve moze da nam ode u kanal. Jebes i odbranu na lopti i preuzimanje i sve, ako mi loptu ne mozemo da skinemo. Kako izgleda od celog rostera samo Lessort je tu plus igrac. Jankovic, Bjelica i Antic su svakako minus...
                                Last edited by MannyCalavera; 09-09-17, 13:49.

                                Comment

                                Working...
                                X