Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Pisah pre nekoliko dana da ce Keselj da leti iz tima. Vidim sad pisu i ostali mediji. Medjutim, nece biti jedini kako stvari stoje.
    Mnogi treba da stave prst na celo. Mislim na igrace.
    Ne znam samo na koji način ćemo regulisati raskid ugovora kad je potpisao na 2 godine, bice što kaze narod veća dara nego mera, pogotovo ako mu se nešto isplati.

    Comment


    • Pitanje je kakav je ugovor sa njim potpisan,kakvih tu klauzula ima.
      Pise mocart da trazimo igraca na poziciji 3.

      Comment


      • Originally posted by Jimi22 View Post
        Pitanje je kakav je ugovor sa njim potpisan,kakvih tu klauzula ima.
        Pise mocart da trazimo igraca na poziciji 3.
        Ono što ja znam da je na dve godine, sad ne verujem da bi miško stavio klauzulu e ako Marko ne igra dobro moze Zvezda da ga šutne bez naknade.

        Comment


        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
          Ono što ja znam da je na dve godine, sad ne verujem da bi miško stavio klauzulu e ako Marko ne igra dobro moze Zvezda da ga šutne bez naknade.
          Kešelj je usluga Zalizanom, kad je preuzeo Lesora iz druge agencije ponudio ga je nama uz obavezu da potpišemo i Kešelja, nije to straight-forward ugovor sa njim, verujem da može doći do nekog dogovora.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Pitanje je sve to... Postoje razne klauzule i opcije u ugovorima. Ne verujem da cemo imati stete od Keselja,prvo jer bi samo budala verovala da ovaj covek moze da uradi nesto i da mu dvogodisnji ugovor koji moze biti raskinut na stetu kluba...
            Nadam se da je njegova zamena Rajt...

            Comment


            • Keselju je data sansa da se vrati ozbiljnoj kosarci.
              I sam je uvideo da ne ide.

              Comment


              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                Keselju je data sansa da se vrati ozbiljnoj kosarci.
                I sam je uvideo da ne ide.
                Lazo,ima li nekih novosti oko Rajta?
                Ti onomad napisa 'Srecan Rajt svima koji slave'

                Comment


                • Naravno da će doći do dogovora. Ali će naravno i internet košarkaški stručnjaci sa crno-bele strane, a pogotovo crveno-beli mazohisti koji vole da se samokažnjavaju, raspredati priče kako ćemo mu platiti pun ugovor za dve sezone. Naravno reći će i kako je to normalno da igrač, koji ti obeća da će biti nikad spremniji i da će dati sve od sebe, dođe i vuče se kao baba po terenu, bude najlošiji u skorijoj istoriji kluba.

                  Comment


                  • Za Rajta je valjda postojalo interesovanje i zelja da odmah potpise al je Igokea odbila tako nesto.
                    Cilj je bio da se sprema i trenira sa nama i igra za pocetak EL.
                    Nisam siguran da ce nasi cekati mesec dana mada ko zna.

                    Comment


                    • Originally posted by la haine View Post
                      Naravno da će doći do dogovora. Ali će naravno i internet košarkaški stručnjaci sa crno-bele strane, a pogotovo crveno-beli mazohisti koji vole da se samokažnjavaju, raspredati priče kako ćemo mu platiti pun ugovor za dve sezone. Naravno reći će i kako je to normalno da igrač, koji ti obeća da će biti nikad spremniji i da će dati sve od sebe, dođe i vuče se kao baba po terenu, bude najlošiji u skorijoj istoriji kluba.

                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Pogledao sve mečeve Wrighta u Igokei. Prvo upada u oči tih 27ppg uz odličan procenat za 3 i lakoća kojom poentira. I to bi bilo to od dobrih stvari.
                        Voleo bih ga u Zvezdi samo da bih gledao to njegovo i Ročestijevo zatrpavanje koša na milion načina. Što se tiče ostalih, manje bitnih stvari u košarci, kao što su skok, odbrana, želja i motivacija da se to igra, mrka kapa. Ako se priča o prostoj zameni Kešelj-Wright, nema tu mnogo dileme. Ali, to ni približno nije tako prosto.
                        Prvo, potrošnja lopti. Normalno je za takvog strelca da ima veliki broj uzetih šuteva, u Igokei za sada ima 16 po meču, više od bilo kod Zvezdnog igrača (Ročesti i Feldin sa po 12, Bjelica 8 - podaci za ABA). Po tom scenariju, Feldin bi trebao da trpi najviše, da se baci na odbranu i uzima drugačiju rolu, samo je pitanje koliko je on spreman za to, nije on profil Dženkinsa u smislu da je vojnik kluba, a nema ni neke plejmejkerske adute.
                        Dakle, tumbanje uloga u timu, pod dva.
                        Treće, da bi mu namakli dovoljan broj šuteva i ostali će trpeti, pa umesto da u igru uvodimo i razigravamo što više igrača, mi bi uradili potpuno suprotno - uskratili im i minute i lopte. I sve bi se, poenterski gledano, vrtelo oko 2-3 igrača sa velikim brojem poena i ostatkom tima sa mizernim učinkom.
                        Četvrto, potreba da ga krijemo u odbrani. Ne znam sa kim i kako, nije da sve pršti od defanzivnih zveri ove sezone u Zvezdi.
                        Peto, upitna motivacija. Ne znamo u kom je on fazonu tenutno i šta očekuje od ove sezone i uopšte gde sebe vidi u tih nekoliko koliko mu je preostalo u karijeri. Da ubacim ovde i upitnu fizičku spremu i želju da je popravi tokom sezone, tj. da li je spreman na jak intenzitet treninga.
                        Šesto, problem autoriteta trenera, a u vezi sa tim i spremnost da se podredi timu i ispunjava zadatke koje dobija.

                        E sad, ako uspemo da ishendlujemo većinu ovih potencijalnih problema, te u Wrightu dobijemo elitnog poentera sa nekim dozvoljenim minimumom fizičke spreme i odgovornosti u igri, onda sam svakako za, pre svega zbog ABA lige. U svakoj drugoj opciji sam protiv, šteta će biti daleko veća od koristi.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post

                          Meni vise ni ovo nije interesantno...poceo sam nokte da grizem umesto kokica...bem ti prelazni rok i ko ga izmisli..."seme mu kravavo" Niko bre vise ne gleda kosarku...nego daj ovog, daj onog, teraj jednog, teraj drugog...ko na stocnoj pijaci...
                          Last edited by ZvezdaIznadSvega; 23-10-17, 23:01.
                          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                          Comment


                          • Originally posted by Jimi22 View Post
                            Vecoj nego ti?
                            Ostavljam prostor da sam nesto prevideo i pogresno shvatio, u suprotnom krajnje bezobrazan komentar zbog kog se ne bih upustao u dalju komunikaciju sa tobom.

                            Comment


                            • Originally posted by madafaka73 View Post
                              Pogledao sve mečeve Wrighta u Igokei. Prvo upada u oči tih 27ppg uz odličan procenat za 3 i lakoća kojom poentira. I to bi bilo to od dobrih stvari.
                              Voleo bih ga u Zvezdi samo da bih gledao to njegovo i Ročestijevo zatrpavanje koša na milion načina. Što se tiče ostalih, manje bitnih stvari u košarci, kao što su skok, odbrana, želja i motivacija da se to igra, mrka kapa. Ako se priča o prostoj zameni Kešelj-Wright, nema tu mnogo dileme. Ali, to ni približno nije tako prosto.
                              Prvo, potrošnja lopti. Normalno je za takvog strelca da ima veliki broj uzetih šuteva, u Igokei za sada ima 16 po meču, više od bilo kod Zvezdnog igrača (Ročesti i Feldin sa po 12, Bjelica 8 - podaci za ABA). Po tom scenariju, Feldin bi trebao da trpi najviše, da se baci na odbranu i uzima drugačiju rolu, samo je pitanje koliko je on spreman za to, nije on profil Dženkinsa u smislu da je vojnik kluba, a nema ni neke plejmejkerske adute.
                              Dakle, tumbanje uloga u timu, pod dva.
                              Treće, da bi mu namakli dovoljan broj šuteva i ostali će trpeti, pa umesto da u igru uvodimo i razigravamo što više igrača, mi bi uradili potpuno suprotno - uskratili im i minute i lopte. I sve bi se, poenterski gledano, vrtelo oko 2-3 igrača sa velikim brojem poena i ostatkom tima sa mizernim učinkom.
                              Četvrto, potreba da ga krijemo u odbrani. Ne znam sa kim i kako, nije da sve pršti od defanzivnih zveri ove sezone u Zvezdi.
                              Peto, upitna motivacija. Ne znamo u kom je on fazonu tenutno i šta očekuje od ove sezone i uopšte gde sebe vidi u tih nekoliko koliko mu je preostalo u karijeri. Da ubacim ovde i upitnu fizičku spremu i želju da je popravi tokom sezone, tj. da li je spreman na jak intenzitet treninga.
                              Šesto, problem autoriteta trenera, a u vezi sa tim i spremnost da se podredi timu i ispunjava zadatke koje dobija.

                              E sad, ako uspemo da ishendlujemo većinu ovih potencijalnih problema, te u Wrightu dobijemo elitnog poentera sa nekim dozvoljenim minimumom fizičke spreme i odgovornosti u igri, onda sam svakako za, pre svega zbog ABA lige. U svakoj drugoj opciji sam protiv, šteta će biti daleko veća od koristi.
                              Za mene je kljucno, koliko je uopste nama dostupan ?
                              Igrac takve reputacije i kvaliteta, je za nas cesto bio samo vlazan san
                              Ako brzo ne reagujemo, odvese ga turci, rusi, izraelci za brdo para...

                              Ovo pod 1,2,3, je odlicno, jer ja upravo prizeljkujem da dodje do tumbanja, raspodjele minutaze i uloga u timu.
                              Prirodnije je da nam suteve uzimaju igraci sa pozicija 1-2-3, nego sa 4-5, sto je slucaj kod nas, kad je tandem Pero/Bjelica.
                              4. Rajt nije wililijams da moramo bas tako da ga krijemo, mozda jos nije potpuno spreman, ali on nije los defanzivac za nase uslove.
                              Pod 5 i narocito 6 mogu da se slozim.

                              Comment


                              • Najvaznije i pitanje svih pitanja je koliko novca ima za nekog ko bi nam vadio sezonu kao onomad Miler kad je otišao Rajan, Sofo i Mekel.. Vrajt je dostupan zato što ima taj dogovor sa agencijom koja nije stigla da ga za početak sezone ubaci u evroligaški tim, tako da bi mu Zvezda sasvim odgovarala i njemu i njihovim planovima. On ima dogovor sa Igosima do tog famoznog prvog odnosno agencija i čak da nastave ako ne nadju evroligaški tim , zato je pomenut taj datum. Mislim da sa njim ponovo postajemo tu negde oko prvog favorita za titulu, ne tako drastično dominantnog ali favorita bez obzira na nova pojačanja konkurenata, Vrajt je za Aba ligu ipak igrač koji moze šutem dosta da donese, e sad onda nam treba i skočan igrač ako bi da potpuno skockamo tim, ali to već teze.

                                Comment

                                Working...
                                X