Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madafaka73 View Post
    Defanzivni skok je pitanje zagrađivanja, tj. discipline u igri. Kad to popravimo, def skok će biti ok, odnosno u granicama koje ovaj roster dozvoljava. U tom svetlu, ne bih jurio pojačanje samo zbog skoka, već bih radio sa onim što imam.
    Svaki naš tim ima isti problem - povreda bilo kog protagoniste i ekipa baš trpi. Posebno u ovom momentu kada se kockice tek uklapaju, uloga svakog igrača koji ima doprinos, a ne igra, je za nas veliki problem jer nema ko da ga zameni, jednostavno nije spreman za određeni nivo igre. Ista priča je sa back up igračima, imamo evidentan disbalans prve i druge petorke po kvalitetu, iskustvu.
    Fale nam tweeneri, PG/G i SF/PF pre svih. Ako išta dovodimo, ja bih gledao u tom pravcu i to bi mi bio prioritet, a ne PF/C ili čisti C.
    Potpuno se slazem. Fali taj kombo.
    Prosle godine kada se Jovic povredio,nismo bili u kanalu u kome bi bili u slucaju ne daj boze povrede Rocestija.
    Tada smo imali Nejta na pleju,imali smo Djenku koji je mogao odigrati to ispostavilo se jako dobro,plus gudurica koji je bio sekundarni.
    Sad bi valjao neki igrac koji zna sa loptom u rukama,koji ce uskociti u 12 umesto keselja,a na krilu bi imali Dangubica i Dobrica,uz ispomoc Lazica na obe pozicije.
    Pre svega,jako lose selektovana ekipa,tako da ne znam kakav bi tacno unutrasnji igrac legao na ovaj tim.
    Evo je dan predlog za poziciju PF.
    Jarrod Uthoff.
    Katovala ga je Indiana cini mi se. Jeste mrtvi belac,ali je odlican igrac.

    Comment


    • Ok, onda da napisem konkretno. Koji ce nam krasni jos jedan neatletnican igrac zarobljen izmedju pozicija 4 i 5 sa sutem kao primarnim oruzjem i nedostatkom atletike kao glavnim problemom? Nemamo li toga i previse?

      Comment


      • Originally posted by Laki21 View Post
        6. Ume da odigra leđima, dobar u def. rotacijama, UME da kontroliše reket.
        oko ostalog moze da se diskutuje, ali ovde si ga zestoko precenio
        jel imas neki primer te njegove kontrole reketa?
        Last edited by djuras; 16-10-17, 13:06.

        Comment


        • Nije Kevin Jones game changer u EL konkurenciji.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Nije Kevin Jones game changer u EL konkurenciji.
            rekao bih da smo daleko od toga da nam je potreban game changer u EL
            boricemo se za 15. mesto i to je to

            nama treba game changer za ABA

            Comment


            • [QUOTE=madafaka73;1726404]Defanzivni skok je pitanje zagrađivanja, tj. discipline u igri. Kad to popravimo, def skok će biti ok, odnosno u granicama koje ovaj roster dozvoljava.


              Bas to. Osnov za defanzivi skok je dobro pozicioniranje ispred protivničkog igrača i njegovo zagradjivanje. I to me jako nervira da profesionalni igrači ne mogu da skontaju. Ili je jednostavno qurcobolja.



              Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by djuras View Post
                rekao bih da smo daleko od toga da nam je potreban game changer u EL
                boricemo se za 15. mesto i to je to

                nama treba game changer za ABA
                Ne treba nam niko za ABA, samo bolje da se definišu uloge u timu, ne vidim ko je to bolji od nas čak i sa ovim našim sastavom. Dovođenje četvorke koja će nam dati neophodnu čvrstinu u odbrani i dodatno povezati spoljnu i unutrašnju liniju nam treba za EL. Što se dometa tiče u EL još je rano davati prognoze.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • [QUOTE=Vuk1408;1726441]
                  Originally posted by madafaka73 View Post
                  Defanzivni skok je pitanje zagrađivanja, tj. discipline u igri. Kad to popravimo, def skok će biti ok, odnosno u granicama koje ovaj roster dozvoljava.


                  Bas to. Osnov za defanzivi skok je dobro pozicioniranje ispred protivničkog igrača i njegovo zagradjivanje. I to me jako nervira da profesionalni igrači ne mogu da skontaju. Ili je jednostavno qurcobolja.



                  Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

                  Slazem se.
                  To su fundamentalne stvari u kosarci koje se uce jos od pionira.
                  Svaki igrac na terenu,nebitno za poziciju,mora zagraditi kos. Naravno da se ocekuje da visoki to pokupe,ali ima milion slucaja gde dotrci najnizi igrac na terenu i pokupi loptu centru,a to je sve zbog toga sto ga njegov igrac nije zagradio.
                  Dakle,u tome mora ucestvovati CELA petorka,a ne samo jedan-dva igraca.

                  Comment


                  • Originally posted by Jimi22 View Post
                    Sad bi valjao neki igrac koji zna sa loptom u rukama,koji ce uskociti u 12 umesto keselja,a na krilu bi imali Dangubica i Dobrica,uz ispomoc Lazica na obe pozicije.
                    Imamo ga, ali ga ne koristimo. Zove se Dejan Davidovac.

                    Originally posted by djuras View Post
                    oko ostalog moze da se diskutuje, ali ovde si ga zestoko precenio
                    jel imas neki primer te njegove kontrole reketa?
                    Vidi, sad da vrtim utakmice i kažem evo taj i taj minut itd baš mi se i ne da. Moj utisak na osnovu onoga što sam gledao kad je igrao ovde i par sa Lokomotivom.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Laki21 View Post
                      Imamo ga, ali ga ne koristimo. Zove se Dejan Davidovac.
                      Napomenuo ga je Alimpijevic na konferenciji. Rekao je da ce posle ovakvih utakmica svakako konkurisati i da ce mu se naci mesto u timu.
                      Iskreno,nadam se da je Keselj zavrsio sve sto je imao sa zvezdom,stvarno je sramota da jedan takav kosarkas,u takvom stanju,zauzima mesto bilo kome.

                      Comment


                      • Potpuno je neshvatljivo da Kešelj u bilo kom pojavnom obliku ima prednost pred Davidovcem. Dečko zna košarke i zaista je nepravda da jedan amater dobija prednost.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Još nije zatvorena ova besmislena tema?

                          Comment


                          • Originally posted by Clash View Post
                            Još nije zatvorena ova besmislena tema?
                            Nadamo se da ce uskoro biti...

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Imamo ga, ali ga ne koristimo. Zove se Dejan Davidovac.
                              .
                              da, davidovac zna sa loptom i ima iq za kosarku...ali tu se otprilike i zavrsava njegov upside
                              zarobljen izmedju pozicija, prespor za spolja, preslab za unutra
                              po meni, njega jedino ima smisla nagruvati i staviti na 4...ali izgleda da u klubu niko ne razmislja u tom pravcu

                              Comment


                              • Mislim da je bilo dosta pisanja na ovoj temi, ukoliko se pojavi potreba, tj krene priča po društvenim mrežama, insajderi krenu na osnovnoj temi da lože, otvorićemo je, ovako nema neku svrhu pisanje na ovoj temi.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X