Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chupa View Post
    Ovo si napisao. Sad pricas dosta drugacije. Coveku je koliko ja znam po ugovoru sledovalo milion, ako mi placamo cetvrtinu ili manje dobro smo prosli.
    Ajde da razjasnim. Ako platimo cetvrtinu zestoko precenjenog ugovora to uopste ne znaci da smo dobro prosli. To znaci da je Fener uspeo malo da smanji trosak svog precenjenog ugovora, a Pero ce ostvariti svoju zelju da zavrsi karijeru igrajuci u svom klubu a ne sedeci na klupi (sto mu i nije tako lose, i verovatno bi bio slucaj da se Zvezda nije zainteresovala).
    Da li smo MI (klub) dobro prosli treba da bude rezultat cost/benefit analize - koliko mi placamo u odnosu na trenutnu trzisnu vrednost (a ne u odnosu na precenjeni ugovor), i u odnosu na nase potrebe. Koje su nase potrebe o tome se da diskutovati, i koliko vidim diskutuje se.

    Comment


    • Antic je raskinuo ugovor sa Fenerom

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Antic je raskinuo ugovor sa Fenerom
        Eto jos jedne informacije koja menja pogled na celu stvar, sem ako mu ne placaju ovu zaostalu godinu - onda je isto ko sto sam napisao. Mi smo preuzeli deo Fenerovog duga.
        Last edited by mmajstor; 12-09-17, 12:43.

        Comment


        • Pa zbog tog raskida se i zahvaljujemo Zocu...dobio je i neku kintu sigurno...a sta mi dajemo, to verovatno nikad necemo saznati, sem ako nas Pero ne bude tuzio...a u to ne verujem...
          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

          Comment


          • Zvezda ce Antica placati minimalno, kakvih crnih 250k.Sta onda ima da se zahvaljujemo Feneru i Zeljku, nemojte da se zajebavamo, za nas je to ogroman novac.

            Comment


            • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
              Pa zbog tog raskida se i zahvaljujemo Zocu...dobio je i neku kintu sigurno...a sta mi dajemo, to verovatno nikad necemo saznati, sem ako nas Pero ne bude tuzio...a u to ne verujem...
              Pa Pero nam je oprostio 80.000 evra iz prvog mandata.
              Mada ko zna [emoji51]

              Comment


              • Originally posted by Chupa View Post
                Ovo si napisao. Sad pricas dosta drugacije. Coveku je koliko ja znam po ugovoru sledovalo milion, ako mi placamo cetvrtinu ili manje dobro smo prosli.
                Fener zajebao sam sebe osvajanjem Evrolige, Pero je imao ugovor na tri godine, treca godina garantovana ako Zeljko osvoji Evroligu.

                Ja se ne lozim mnogo na te navijacke fore kod igraca ali trebe primetiti da je Antic uradio tacno ono sto je najavio da ce, dosao je da zavrsi prebogatu karijeru u klubu koji voli. Njegovo prisustvo na terenu ce mnogo znaciti ovim mladim igracima ne samo zbog iskustva vec i zbog toga sto je u pitanju ekstremno inteligantan igrac s ogromnom reputacijom kod sudija, koji ce nam na parketu doneti autoritet i pravo glasa. Sudije su zivi ljudi kao i svi mi ostali, nece njima promaci i ostaviti bez efekta to da imamo pocetnika trenera i gomilu novih lica koje evroligaske sudije jos nisu videle u zivotu. Drugim recima, kad se bude Dobric unosio u facu nekom Aranzuelu ili Belosevicu popice tehnicku na keca, kad se Pero bude unosio u tu istu facu bice "pa, vidi, druze, brate, da ti objasnim, evo ovako je bilo i nemoj me zajebavati pred ovim tvojim klincima, ispeglacemo to na drugoj strani". Na stranu Anticevi igracki kvaliteti koji se ovde previse potcenjuju, on nam takodje donosi pedigre i prepoznatljiv lik bivseg NBA igraca (aktivnog, ne grejaca klupe) i aktuelnog osvajaca Evrolige.

                Na stranu i to da je Antic prosao sve i svasta u karijeri. Zamislimo situaciju da nam dobro krene i nabijemo nekih 10 razlike, recimo, protiv Zalgirisa u Kaunasu, da Litvanci onda krenu kao sto su uradili prosli put, da se laktaju, biju i pokusaju da nas naplase. U tim trenucima jako je bitno imati igraca na kojeg ne smeju da potegnu, koji ce da smiri ekipu i iskustvom pomogne da se taj period prevazidje. Ljudi koji se bave profesionalnim sportom odlicno znaju koliko su bitne te "sitnice", nevezano za igracku produkciju. Potpuno sam uveren da su te stvari prelomile kad smo se odlucivali za Rocestija i Antica, izvucite njih dvojicu iz ekipe i dobicete prakticno tim sastavljen od anonimnih igraca bez prevelikog iskustva (minus Bjelica koji nikad nije imao Anticevo ime), tim kojem bi vrlo lako voda mogla da udje u usi i izgubi se pod pritiskom.
                Last edited by taliesin; 12-09-17, 16:31.
                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                Comment


                • Rocesti,Radicevic,Radanov
                  Feldin,Lazic,Dobric
                  Danga,Kesh,Davidovac
                  Jankovic,Antic,Apic
                  Lesort,Bjelica,Jovanovic

                  Mislim da je to to sto se tice 15 igraca i tima,ne vidim zaista potrebu da se uzima neki igrac na 2/3 kao sto se prica da se juri neko.Jer ako nam vec treba takav igrac imamo Davidovca.Na poziciji 2 imamo vec 2 igraca kojima je to primarna pozicijia plus jos Rocestija i Radanova koji mogu da odigraju beka sutera u kombinaciji sa Radicevicem na pleju plus Danga koji cak moze da se spusti na 2.Na trojci imamo Dangu,Keshelja,Dobrica plus bi ostavio Davidovca da bude uz prvi tim i da bude prvo u 15.Znam da ce svi reci Keshelj je tu visak.Ja kazem da treba dati svima sansu pa i Keshelju,sigurno nije potpisan da igra po 5 minuta ili da sedi na tribinama,njemu je ovo zadnja sansa za nastavak karijere ili penzionisanje bukvalno.Zaista ne vidim prostor da se dovede igrac na 2/3 pogotovo sto su nam prve dve opcije na obe pozicije popunjene a da se dovede igrac koji ce da bude 3 opcija i to jos amerikanac kao sto se prica mislim da je teska glupost.

                  Comment


                  • Originally posted by taliesin View Post
                    Fener zajebao sam sebe osvajanjem Evrolige, Pero je imao ugovor na tri godine, treca godina garantovana ako Zeljko osvoji Evroligu.

                    Ja se ne lozim mnogo na te navijacke fore kod igraca ali trebe primetiti da je Antic uradio tacno ono sto je najavio da ce, dosao je da zavrsi prebogatu karijeru u klubu koji voli. Njegovo prisustvo na terenu ce mnogo znaciti ovim mladim igracima ne samo zbog iskustva vec i zbog toga sto je u pitanju ekstremno inteligantan igrac s ogromnom reputacijom kod sudija, koji ce nam na parketu doneti autoritet i pravo glasa. Sudije su zivi ljudi kao i svi mi ostali, nece njima promaci i ostaviti bez efekta to da imamo pocetnika trenera i gomilu novih lica koje evroligaske sudije jos nisu videle u zivotu. Drugim recima, kad se bude Dobric unosio u facu nekom Aranzuelu ili Belosevicu popice tehnicku na keca, kad se Pero bude unosio u tu istu facu bice "pa, vidi, druze, brate, da ti objasnim, evo ovako je bilo i nemoj me zajebavati pred ovim tvojim klincima, ispeglacemo to na drugoj strani". Na stranu Anticevi igracki kvaliteti koji se ovde previse potcenjuju, on nam takodje donosi pedigre i prepoznatljiv lik bivseg NBA igraca (aktivnog, ne grejaca klupe) i aktuelnog osvajaca Evrolige.

                    Na stranu to da je Antic prosao sve i svasta u karijeri. Zamislimo situaciju da nam dobro krene i nabijemo nekih 10 razlike, recimo, protiv Zalgirisa u Kaunasu, da Litvanci onda krenu kao sto su uradili prosli put, da se laktaju, biju i pokusaju da nas naplase. U tim trenucima jako je bitno imati igraca na kojeg ne smeju da potegnu, koji ce da smiri ekipu i iskustvom pomogne da se taj period prevazidje. Ljudi koji se bave profesionalnim sportom odlicno znaju koliko su bitne te "sitnice", nevezano za igracku produkciju. Potpuno sam uveren da su te stvari prelomile kad smo se odlucivali za Rocestija i Antica, izvucite njih dvojicu iz ekipe i dobicete prakticno tim sastavljen od anonimnih igraca bez prevelikog iskustva (minus Bjelica koji nikad nije imao Anticevo ime), tim kojem bi vrlo lako voda mogla da udje u usi i izgubi se pod pritiskom.
                    Bravo, bravo!

                    Posle ovoga treba završiti svaku diskusiju vezanu za Antića, jer je ovdje rečeno sve od A do Š kako stoje stvari.
                    Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                    Ljuba Tadić.

                    Comment




                    • Anticeva statistika od prosle sezone.

                      Comment




                      • Anticeva statistika od prosle sezone.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Aj da prebacimo priču o Antiću na temu KKCZ, ovde joj nije mesto jer je već potpisao za nas.
                          Ovo što reče Bogi za swingmana me zbunilo, možda si mislio na nekog tweenera SF/PF?

                          Comment


                          • Originally posted by Maverick88 View Post
                            Rocesti,Radicevic,Radanov
                            Feldin,Lazic,Dobric
                            Danga,Kesh,Davidovac
                            Jankovic,Antic,Apic
                            Lesort,Bjelica,Jovanovic
                            Ako su ovde trojica visak, i ako podrazumevamo da to budu David i Apa, treci moze biti ili Radanov ili jedan od J/J. Necemo valjda opet podmladak da drzimo na klupi da propadaju kao sto smo sa Borisom? Dajte odma trojicu u FMP, sta ce nam 15 komada? Pogotovo bi za Radanova bilo pogubno da ne igra....on mora da igra.

                            Comment


                            • Svi EL timovi koji su kompletirali rostere imaju po 15 igrača.
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment


                              • Ja se sve nešto nadam da će se ove godine pametnije raspoređivati minutaža na 4 fronta i da će biti mesta i minuta za svih 15 igrača.

                                Comment

                                Working...
                                X