Announcement

Collapse
No announcement yet.

RIM 2017.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Smaraju obojica, dosadan tenis.

    Comment


    • Koliko samo sudije utiču na tok u bitnim poenima ...ajd kada je nešto bzvz
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Jbg, ne znaš Čiliću, što je najgore i ja znam da ne znaš
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • a neko je pre par dana rekao da je ovo sljaka i da nema velikih servera
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Užas sa ovim serverima, ko da ne smaraju dovollno na one dve podloge...

            Auuuč...

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Мали Аца, тениска громада!
              sigpic

              Comment


              • bravo Sale, mogao je i ranije da zavrsi jer je 2 puta imao prednost brejka, ali je odlicno odigrao TB
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Koji je termin polufinalnih meceva?
                  Novak kasno igra veceras, zanima me koliko ima za odmor.. AKO obori Delpa, naravno

                  Comment


                  • Rutinski Sale prosao, prvo masters polufinale
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Sad da Thiem odere Rafu pa da odmorim do RG od tenisa,zasluzio sam.

                      Comment


                      • i u Rimu je velika razlika izmedju prvog i drugog polufinala. Slicno kao u Madridu. Doduse Novaku bi svakako vise odgovaralo protiv Rafe da igra drugo polufinale. Inace kvota na Djokovica protiv Delpa je 1.50. Bila je oko 1.44 i u medjuvremenu su je povecali na 1.50. Iskreno neverovatno. Pogotovo sto je Novak vec dva puta pobedio Delpa ove godine i sto Delpo nije igrao mnogo na sljaci. Aj bas da vidimo mec, ali mi deluje da je Novak nesto bolji nego u Monte Karlu i Madridu i mislim da ce da resi to u dva seta.

                        Originally posted by Ivan_pg View Post
                        Sad da Thiem odere Rafu pa da odmorim do RG od tenisa,zasluzio sam.
                        Tesko. Mislim da svi Nadalovi navijaci treba da shvate da Nadalu ovaj turnir moze da bude jako bitan u borbi za prvo mesto. Pogotovo sada kada je stigao do 1/4 finala. Mora da igra punom snagom.
                        Last edited by 147; 19-05-17, 15:08.

                        Comment


                        • Tesko. Mislim da svi Nadalovi navijaci treba da shvate da Nadalu ovaj turnir moze da bude jako bitan u borbi za prvo mesto. Pogotovo sada kada je stigao do 1/4 finala. Mora da igra punom snagom.[/QUOTE]

                          Bitan ili ne dzabe ce mu bit danas,imam osjecaj da je nekako izmoren i da je vec mislima u Parizu,ne vjerujem da mu je prvo mjesto prioritet.A sa druge strane Thiem igra bas dobro tako da ocekujem Nadalov poraz.

                          Comment


                          • Neverovatni udarci Thiema, ajde majstore!
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Za sada Tim stvarno preslišava Rafu ali suviše je Rafa iskusan da bi pustio ovo...
                              Nego pustio malca da se ispuca pa polako
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Odličan test za Rafu, ako je u stanju da u Rimu pobjedi Novaka i Dominika, otići će sa ogronim samopouzdanjem na RG.

                                S druge strane, otkako @notorious predloži Saši da igra samo manje turnire, Sale osvaja 250ticu, i igra 1/4, i 1/2 finale mastersa. Daj i finale majstore.
                                1. Andrey Rublev
                                2. Thanasi Kokkinakis
                                3. Alexander Zverev
                                4. Ernesto Escobedo

                                Renesansa tenisa u 2016 godini.

                                Comment

                                Working...
                                X