Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    ...
    Da ne citiram ceo post...
    Meni je mnoge stvari pričao i deda i pradeda ( rođen 1908 , a umro kada sam ja imala 18...)

    Govorio je da je sve počelo od kralja Petra I Karađorđevića 1918...(koji je obezbedio i praunuka i njegovu decu...materijalno mislim...)
    Slažem se ovo oko kulta ličnosti- ali narod je *****...čast izuzecima...

    BDP je stagnirao ili imao mali rast - da , a sada?
    Članovi partije su imali više povlastica od drugih , ali opet nedovoljno da za razliku od ovih danas obezbede i decu i unučiće.
    Goli otok ( koji su prvo koristili Austrougari) bio je zatvor za političke protivnike...90ih i 2000ih se to rešavalo drugačije...
    Moj deda je ceo život bio poljoprivrednik i sve do 1993. ( i one čuvene inflacije ) je sasvim pristojno živeo od svog rada ( sagradio 2 kuće, kupovao nove poljoprivredne mašine i td.).
    Čak uspeo da ima i ušteđevinu ( u slamarici ) koju pojede inflacija...
    I da, nikada nije bio član...
    A onda je krenulo nizbrdo...
    Sada je selo gde?
    Svi beže iz sela...a onda kukaju kako ne mogu da prežive u gradu, dok ovi/mi iz grada želimo na selo, a kada odemo vikendom teško nam da pokosimo dvorište...
    U ono vreme je svako znao svoje mesto...

    Ne vidim da si osporio moj argument za stopu kriminala ( sem onim "kako da ne")...

    Da se pitam neke stvari iz tog doba izmiksala bih sa nekim stvarima iz ovog...

    E sad ima tu još prednosti tog doba pošto vidim da vam se ne dopada ono što sam već navela.
    Npr. radne akcije...Zašto mi se sviđa? Navešću na konkretnom primeru...
    2014e se u Obrenovcu desila poplava....Kada je krenula obnova dolazili su stranci da pomognu staračkim domaćinstvima ( a bilo ih je poprilično) dok su mladi u BG sedeli po kafićima, " blejali" po splavovima i sl...Čak neki i iz Obrenovca...
    Zašto?
    Zato što nije bilo vaspitanja, zato što nema reda, ni osećaja za druge...

    Da se razumemo, ponoviću još jednom...
    Niti je u to vreme sve bilo dobro, ali nije bilo ni sve loše...I nemojmo gledati samo crno-belo. Možda bi bilo bolje, a možda i gore da je društveno uređenje ostalo isto kao i pre 1941...

    I ne bih više o ovome, a imam puno za reći no mi se ne seli u Banoviće...
    Last edited by Marija81; 20-08-17, 14:42.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • To je gledanje na stvari naopako. Što nisi navela primer kad smo kod Obrenovca trajan rad na sanaciji, tj ugrađivanje jedne vrste ograde koja ide pod zemlju i nekoliko metara iznad, koja će sprečiti poplave?

      Moramo da shvatimo da živimo u monolitnom svetu, svaka država na svetu je pod istim krovom. Rusiju su kao što sam rekao slomili posle 1917. i trudili su se da joj zatru seme što su i uspeli. Prvo su doveli svog čoveka Raspućina ili Rasputina, gurali ruske ezoterike koji su poznati još od "gospođe" Blavatski. Pripremali teren i uništili Rusiju. Zauvek. Do tada je pojedinim kategorijama, sivim eminencijama, bio zabranjen ulaz u Rusiju. Proizveli su komunizam i fašizam, stvaraju konstantno sukobe, stvaraju događaje kao što su 11.9. da bi im dao šira ovlašćenja... Ja na stvar gledam mnogo dublje, možda su moje pretpostavke loše. Ali ja se sećam samo jednog perioda u istoriji kada je ceo svet težio univerzalnoj vladavini, i kada su svi pričali istim jezikom. Vavilon. Svi dobro znamo kako je završio. Danas imamo Ujedinjene nacije, prekrajanje nacionalnih granica i identiteta, univerzalnu policiju NATO, univerzalni jezik - engleski, a sećamo se da su svi u Vavilonu pričali jednim jezikom. Čak su i Evropski parlament u Strazburu izgradili identično modelu vavilonske kule. A dobro znamo koju crkvu danas nazivaju vavilonska bludnica, i ko će biti univerzalni verski poglavar. Ko je dočekivan kao Bog u Americi prošle godine. Ništa se nije promenilo, olimpijske igre u čast bogova, Božić 25og, a tada su pagani slavili rodjendane i Zevsu i Ozirisu...

      Ceo život sam tražio ekonomske razloge koji će objasniti sled događaja i povezati ih racionalno, zatim nacionalne, vojne, ali uvek je bilo ogromnih nelogičnosti, a onda kad sam došao do religije... A kako bolje ustoličiti svoje mesto i kontrolisati ljude nego strahom? Bam, teroristički napad, Sirija, Avganistan... Ludnica. Svi su ugroženi. Ili ćemo prihvatiti koncept new world order ili ćemo svi u ime slobode i demokratije biti demokratski ućutkani.

      Tako da se po meni radi o mnogo široj priči od običnih sleda dogadjaja i takmičenja nekog retarda Putina i Trampa. Svuda na svetu su korumpirani političari. Zapadne zemlje da stvarno žele napredak na Balkanu upumpale bi sredstva u privredu i smirile sve napetosti, medjutim. Tako da je ovo sve šuplja priča, neko će reći teorija zavere, neko će reći lud čovek, svejedno nikad zapravo nećemo saznati. Zato je bolje okrenuti se od politike i gledati sebe, pored ovakvih medijskih čudovišta, uvek ćemo mi što razmišljamo biti u manjini u odnosu na glupu masu.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Što nisi navela primer kad smo kod Obrenovca trajan rad na sanaciji, tj ugrađivanje jedne vrste ograde koja ide pod zemlju i nekoliko metara iznad, koja će sprečiti poplave?
        Nisam navela iz jednog razloga - topografija...I to što može u Mitrovici ili Novom Sadu ne može i u Obrenovcu...
        Obrenovac je okružen sa 3 reke i na takvom terenu da jedino sistem kanala i trajnih nasipa može nešto da uradi...Mada za 2014 je nešto drugo krivo...
        Kao što je Mionica podložna zemljotresima...

        I ne znam zašto si se uhvatio toga...kada sam samo kao primer navela ponašanje današnjih generacija...i manjak solidarnosti...
        Mogla sam uzeti ustajanje u autobusu, propuštanje starijih preko reda ,ili da npr. pomognu nekome u bilo čemu...
        Postali su/smo samoživi...
        A ja eto pamtim i neka druga vremena, kada je bilo solidarnosti, kulture, poštovanja...
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Da ne citiram ceo post...
          Meni je mnoge stvari pričao i deda i pradeda ( rođen 1908 , a umro kada sam ja imala 18...)

          Govorio je da je sve počelo od kralja Petra I Karađorđevića 1918...(koji je obezbedio i praunuka i njegovu decu...materijalno mislim...)
          Slažem se ovo oko kulta ličnosti- ali narod je *****...čast izuzecima...

          BDP je stagnirao ili imao mali rast - da , a sada?
          Članovi partije su imali više povlastica od drugih , ali opet nedovoljno da za razliku od ovih danas obezbede i decu i unučiće.
          Goli otok ( koji su prvo koristili Austrougari) bio je zatvor za političke protivnike...90ih i 2000ih se to rešavalo drugačije...
          Moj deda je ceo život bio poljoprivrednik i sve do 1993. ( i one čuvene inflacije ) je sasvim pristojno živeo od svog rada ( sagradio 2 kuće, kupovao nove poljoprivredne mašine i td.).
          Čak uspeo da ima i ušteđevinu ( u slamarici ) koju pojede inflacija...
          I da, nikada nije bio član...
          A onda je krenulo nizbrdo...
          Sada je selo gde?
          Svi beže iz sela...a onda kukaju kako ne mogu da prežive u gradu, dok ovi/mi iz grada želimo na selo, a kada odemo vikendom teško nam da pokosimo dvorište...
          U ono vreme je svako znao svoje mesto...


          Ne vidim da si osporio moj argument za stopu kriminala ( sem onim "kako da ne")...

          Da se pitam neke stvari iz tog doba izmiksala bih sa nekim stvarima iz ovog...

          E sad ima tu još prednosti tog doba pošto vidim da vam se ne dopada ono što sam već navela.
          Npr. radne akcije...Zašto mi se sviđa? Navešću na konkretnom primeru...
          2014e se u Obrenovcu desila poplava....Kada je krenula obnova dolazili su stranci da pomognu staračkim domaćinstvima ( a bilo ih je poprilično) dok su mladi u BG sedeli po kafićima, " blejali" po splavovima i sl...Čak neki i iz Obrenovca...
          Zašto?
          Zato što nije bilo vaspitanja, zato što nema reda, ni osećaja za druge...


          Da se razumemo, ponoviću još jednom...
          Niti je u to vreme sve bilo dobro, ali nije bilo ni sve loše...I nemojmo gledati samo crno-belo. Možda bi bilo bolje, a možda i gore da je društveno uređenje ostalo isto kao i pre 1941...

          I ne bih više o ovome, a imam puno za reći no mi se ne seli u Banoviće...
          Болд1: Да ли сада у Србији имамо капитализам или је ово пост-социјализам? 700 јавних предузећа широм земље, преко 500к чланова владајуће странке запослено, сигурни гласови. Обавезно уплаћивање за здравствено осигурање, за пензије итд. Ниједна од тих ставки нема везе никакве с капитализмом. Чак и оваквом друштву где имаш некакву слободу, каква год да је, верујем да се боље живи него за време чувене Брозове Југославије.

          Болд2: Шта значи свако је знао своје место? Значи ако је неко рођен на селу, тај мора да живи ту и буде пољопривредник или шта год, иако мисли да може много више?

          Болд3: Ајде још један пример да ти дам, мој отац је ишао у школу док је Јосип Броз био још увек жив, причао ми је о томе колико је било хероинских зависника у његовом окружењу и колико је било "безбедно". Нећу сада да улазим у детаље, али довољно је рећи да ја за време свог школовања сам се осећао безбедније и сигурније него што је он, барем по његовим причама. Иако је ово један пример, реци ти мени да ли је за тебе криминал када некоме насилно одузмеш имовину? То треба да буде светиња, а не да добијаш бесплатне станове и право на коришћење не знам ни ја чега.

          Болд4: Колико сам схватио ти си из Обреновца, тако да си сигурно доста упућенија од мене, али даћу ти један други пример. Ових дана се десило да је једна породица отишла у Грчку без путног осигурања, експлодирала плинска боца и трошкови лечења испали 15.000 евра. Чула си сигурно. По твом схватању, требало би да постоји нека врста обавезе да ми сви уплатимо и помогнемо њима. Значи ови други који уплаћују то путно осигурање, које је све, само не скупо, су будале? Нећу да коментаришем Обреновац јер нисам упућен толико, али то да сви ми смо обавезни да помажемо једни другима, радне акције итд. је ограничавање слободе. Зашто би мене интересовало да помогнем некоме ако он сам није себе хтео да заштити на првом месту?

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Болд4:Ових дана се десило да је једна породица отишла у Грчку без путног осигурања, експлодирала плинска боца и трошкови лечења испали 15.000 евра. Чула си сигурно. По твом схватању, требало би да постоји нека врста обавезе да ми сви уплатимо и помогнемо њима. Значи ови други који уплаћују то путно осигурање, које је све, само не скупо, су будале? Нећу да коментаришем Обреновац јер нисам упућен толико, али то да сви ми смо обавезни да помажемо једни другима, радне акције итд. је ограничавање слободе. Зашто би мене интересовало да помогнем некоме ако он сам није себе хтео да заштити на првом месту?
            Odgovoriću ti samo na ovo jer ako bih odgovarala na ono prethodno bojim se da bismo otišli predaleko.
            Čula sam naravno.
            I naravno da su sami krivi.
            Ali postoji i ono što se zove ljudskost i pomoći ljudima u nevolji, ma koliko oni ispali glupi...a oni jesu bili glupi, budalasti, neodgovorni kako god to nazvali.
            Međutim da li to znači da im ne treba pomoći u nevolji?
            Pustiti ih da se sami izbore?
            Veruj mi, na mnogo primera (koji nisu za ovde) me je život naučio da sve može da se okrene u sekundi i da svi dođemo u situaciju da zavisimo od nečije dobre volje.
            Da li je to bila poplava ili zdravlje ili najbanalnije pomeranje nameštaja u kući- svima nam trebaju drugi ljudi I njiova pomoć i ne treba biti ohol,grub i gledati sa visine...
            Da li dobrovoljni davaoci krvi treba da razmišljaju -meni ne treba i nikome mom te me boli briga za druge?
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Odgovoriću ti samo na ovo jer ako bih odgovarala na ono prethodno bojim se da bismo otišli predaleko.
              Čula sam naravno.
              I naravno da su sami krivi.
              Ali postoji i ono što se zove ljudskost i pomoći ljudima u nevolji, ma koliko oni ispali glupi...a oni jesu bili glupi, budalasti, neodgovorni kako god to nazvali.
              Međutim da li to znači da im ne treba pomoći u nevolji?
              Pustiti ih da se sami izbore?
              Veruj mi, na mnogo primera (koji nisu za ovde) me je život naučio da sve može da se okrene u sekundi i da svi dođemo u situaciju da zavisimo od nečije dobre volje.
              Da li je to bila poplava ili zdravlje ili najbanalnije pomeranje nameštaja u kući- svima nam trebaju drugi ljudi I njiova pomoć i ne treba biti ohol,grub i gledati sa visine...
              Da li dobrovoljni davaoci krvi treba da razmišljaju -meni ne treba i nikome mom te me boli briga za druge?
              Слажем се у потпуности, али начин на који си ти писала је деловало као да мислиш да то треба да буде обавеза.

              Опет, то не мора да буде директно везано за систем у каквом живиш. Данас се пропагирају ријалити програми, читамо у новинама како Новаков најмлађи брат је прославио 2 године своје везе, слушамо како мужеви убијају своју децу и жене. Све у циљу манипулација и што дужем останку на власти владајуће коалиције/странке .У таквом друштву не може бити ништа нормално, па ни тај осећај људскости.
              Last edited by Победа; 20-08-17, 19:58.

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Слажем се у потпуности, али начин на који си ти писала је деловало као да мислиш да то треба да буде обавеза.

                Опет, то не мора да буде директно везано за систем у каквом живиш. Данас се пропагирају ријалити програми, читамо у новинама како Новаков најмлађи брат је прославио 2 године своје везе, слушамо како мужеви убијају своју децу и жене..У таквом друштву не може бити ништа нормално, па ни тај осећај људскости.
                Ma kakva obaveza...Očigledno se nismo razumeli ili se ja nisam dobro izrazila u prvom postu.
                Porodica je uništena, sistem vrednosti koji diktiraju rijalitiji i starlete...Roditelji koji nemaju vremena(jer rade po 2 posla da prehrane porodicu) da se bave decom, već im sa 3-4 godine uvale razne telefone, tablet računare ( da ne napišem tablete) , igrice, pucačina i sl...ne bi li se oni odmorili...
                Društvo je u debelom kanalu, na žalost , a izlaz se ne nazire.
                Last edited by Marija81; 20-08-17, 20:00.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Kakva zurka na forumu .

                  Tacno fale Aki i Bojana
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • Jeste vala, ne mogu utakmice da gledam na miru samo pratim forum
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Zanimljiviji live .

                      Nema komentatora.
                      Originally posted by Vladan
                      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                      :vinjaksmajli:

                      Comment


                      • Konto sam im uletiti sa kikiriki-košpice, al bolje ovako hinjski pratiti
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • Bravo za zaključavanje teme.
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Razmisljao se da stavim GIF onog lika sa kokicama . Ali ono znas vec..
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Ovo?

                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Šuti Limeni saće rasprava ovdje nastaviti.
                                DALE 1992-2020
                                NIKAD ZABORAVLJEN

                                Comment

                                Working...
                                X