Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Jel ovi u pozadini skandiraju Vučiću
    Ruku na srce takve likove treba iztanburati.
    Да, а када дођу избори онда неће да гласају. Али добро..

    Comment


    • Kakav je to mozak da pored muzike, piva i žena razmišlja o Vučiću

      Comment


      • Vucic se vezuje za dosta negaitvnih stvari u ovoj zemlji, samo neki su videli sta se to desilo (a ja nisam).Meni jeste generalno smesno kako su njega povezali sa privatnim obezbedjenjem koje je prebilo lika koji je zapalio baklju.

        Comment


        • Ma kakvo obezbedjenje ima veze sa Vučićem, ima ih par iz Ltime SBB Vukovi, to su obični ljudi sa instrukcijama. U ovom društvu postoje dva prototipa seratora, prvi je matori serator sa informerom u ruci koji trči da plati račun na vreme, pa da stigne na Sarapu i Deu, a drugi i po meni gori, su mladi seratori fanovi hejtovanja svega što ima veze sa Srbijom, onaj kvazi bunt, bunt radi bunta ne sa nekim povodom. To su oni koji će čekati posao i kriviti društvo i vlast.

          Vlast nije dobra, ali nijedna neće biti jer na visoka mesta dolaze samo korunpirani političari. Tržište u Srbiji nije toliko razvijeno, tako da uz dobra poznanstva i znanje može i da se zauzme pol pozicija ponegde. Zapad možda ima sredjenije države, vladavinu prava i institucija, ali nema mnoge slobode. Istok je istok i ne trudi se da bude Zapad, tamo su sve izborne demokratije, kompetitivni autoritarni režimi.

          Lako nije, ali ima tu i + strana i - . Mnogi od tih mladih što baljezgare su džabalebaroši najobičniji, levičari, koji prstom ne mrdaju, vukljaju se po onim studentskim domovima godinama, a kad dodju izbori neće plate kartu kući da glasaju. Svaki je Čegevara a ne kapira da su uz pomoć Čea Ameri pacifizovali komunizam. Nemam novca - levičar sam- želim novac ----> a isti da ga imaju bili bi libertarijanci.

          Tako je bilo i u komunizmu. Najniži sloj je dobio zemlju koju nije zaslužio, pa smo imali oslobodioce koji ništa nisu oslobodili, imali smo njihove sinove koji su bili krimosi sa značkama, ili su bili tipovi kao što je Miško Fratelo. Tih 50 godina kvazi komunizma unazadilo je u kulturnom smislu ovu državu isto kao 500 godina pod Turcima.

          Raspisah se, ali generalno pizidm na pojave tih mladih što uvek nešto protestuju.

          Comment


          • Jeste komunizam je unazadio kulturno ovaj prostor dok nisu dosle devedesete sa popovima,pevaljkama,nacionalistima-sovinistima poremecenim tad je sve procvjetalo.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Pazi, ja bih prvo gledao kod Mareta pa Balkan Info. Kod Mareta je sadržajnije. Zovem ga Mare jer ga Vučićević tako zove...
              A baš dugo nisam čuo ono čuveno Maretovo "Kako si upoznao.." Legenda!
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                drugi i po meni gori, su mladi seratori fanovi hejtovanja svega što ima veze sa Srbijom, onaj kvazi bunt, bunt radi bunta ne sa nekim povodom. To su oni koji će čekati posao i kriviti društvo i vlast.
                Убо суштину, Ајфон левичари који носе мајице Чегеваре, ложе на Фидела, а првом приликом би запалили на запад. Ту се најбоље уклапа организација Маркс21, која сваки протест који постоји присвоји и претвори исти у протест против капитализма.

                Вучић је егоманијак и психопата који би све урадио да остане на власти, али проблем је много дубљи и комплекснији. Комунизам је оставио огроман траг и неће се ништа променити у скоријој будућности.

                Comment


                • Steta sto nije bilo drugih antifasistickih pokreta na ovim prostorima osim partizana,mozda bi smo danas bolje zivjeli,ovako smo bili osudjeni na komunizam i nepismene partizane u cije vrijeme se zivjelo bas super ali smo duhovno i kulturno unisteni.

                  Comment


                  • Odavno smo mi u problemu nije to od juče. Recimo najlakše je pročotati Arčibalda Rajsa ili Knjigu o Milutinu pa shvatiti. Komunizam je samo još jedno zlo koje nas je zadesilo i ubilo većinu preostalih moralnih vrednosti. Ovo sad je haos koji dosta zavisi od plasiranih informacija.Bitno je da je nešto IN, da je upakovano u finu priču i još ako tu ima potencijalnog novca sve može.

                    Comment


                    • Citam na vestima "Upucani mladici u igraonici u NS."
                      A komentari na tu vest:
                      "Garant citeri."
                      "Koliko im Healtha ostalo, jesu zivi?"

                      Oplakao sam.

                      Comment


                      • http://www.b92.net/embed/index.php?nav_id=1294852
                        E ovo mi se desilo pre 2 godine, katastrofa ...

                        Comment


                        • A ja pre dva dana došao iz Švabije na Horgošu tojest Roški sam čekao možda 10 minuta
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            Jeste komunizam je unazadio kulturno ovaj prostor dok nisu dosle devedesete sa popovima,pevaljkama,nacionalistima-sovinistima poremecenim tad je sve procvjetalo.
                            Produkt tog društva. To nisu popovi to su udbaši. Ruska pravoslavna crkva je pala 1917, srpska 1945. sa izuzetkom perioda patrijarha Pavla. Goran Vuković Majmun, Darko Ašanin, Nebojša Tubić, Arkan, Jusa, Ćenta, svi su se značkali ili po ćalu ili po dokazivanju od doma do ulice. Oni su produkti tog komunizma sam Boža Spasić kaže šta su radili. Nacionalizam buja gde oćeš i kad hoćeš, samo kad MI6 odredi smrti žele i ostale obaveštajne službe. SFRJ nije imala rast zasnovan na realnim prihodima, već na kreditima. Imala je i Zapadna Nemačka samo su bili bespovratni krediti. Jedno izobličeno vreme, gde se na silu spajaju različite nacije, gde su začeti svi postjugoslovenski teritorijalni problemi počevši od ustava 1974. koji je unakazio naš srpski narod.

                            Gde prosečan tip 1960-1975. god. a starije i ne pominjem, nema pojma šta znači rad na sebi, nema pojma šta je privatna inicijativa, bleji kao ovca gledajući ko će biti izabran i čekajući da otvori više radnih mesta u jacnom sektoru. Da mu se dete sa državnog fakulteta zaposli. Btw i ja sam na državnom, da ne bude...

                            Jedno vreme koje je odlikovala jednakost u siromaštvu i "napravio sam kuću i vratio sam stan". Ja ti pričam kao neko ko je sa majčine strane imao mnogo toga od tog komunizma, nebrojene parcele i placeve, koje je nepošteno dobio moj pradeda, jer je bio neka glava komunjarska glavna. Hvala Bogu niko mi u porodici nije naložen niti je bio na to, svi su gledali kao sredstvo.

                            Izjednačuješ nejednake i praviš ih jednakima, plus praviš novu elitu koja nema genetsku predodredjenost da bude elita, jer mu je otac bio iz najnižeg sloja i on se sa knjižicom obogatio i pošto nije pošteno stekao nije ni čudo kakvi su im sinovi bili.

                            Nerešeno nacionalno pitanje plus strani faktor koji je jasan kada se posmatra geostrateški kao dan. SAD je neophodna dubina i na severu i na jugu, sva priobalna mesta i kritične tačke. Jer hipotetički, ruska armija kad krene ona može do Pariza da stigne vrlo brzo, pa im treba ta dubina kako objašniavsju teoretičari medj odnosa, mada meni su sve te priče smešne.


                            Navedi mi jednu dobru stvar iz tog perioda sem "živelo se bolje, filmovi i muzika"

                            Comment


                            • Uroše, Uroše...
                              Bez namere da razvijem dublju polemiku sa tobom ovde ( može u PM )...moram da primetim par stvari koje baš bodu oči u tvom postu...

                              Boža Spasić ... I Mitrović je 2000e promenio stranu...Ali najbitnije - jednom DB uvek DB...
                              Rad na sebi je uvek postojao ako si želeo...
                              Kažeš
                              svi su gledali kao sredstvo.
                              ili ovo

                              plus praviš novu elitu koja nema genetsku predodredjenost da bude elita


                              Navedi mi jednu dobru stvar iz tog perioda sem "živelo se bolje, filmovi i muzika"
                              Red...disciplina...domaće vaspitanje...mala stopa kriminala...

                              P.S. Ovo što pišeš o kreditima SFRJ -to je bila ratna ( Drugi svetski) odšteta ali je napravljen dil da se nigde ne provlači taj termin već elegantni- kredit...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Nije to bila ratna odšteta, da smo uzimali ratnu uzeli bi i Bugarima. Pod tim "genetski" ne mislim da je neko Bogom dan, nego su neke porodice već generacijama sticale, ko si ti da dodješ i uzmeš im to. Baš zato što nisu imali generacijski kontinuitet sticanja i kulturu tog tadašnjeg kapitalizma, već su došli željni svega, zato je tako i bilo.

                                Red i disciplinu ćeš imati u svakom autoritarnom društvu. Imala bi i u Srbiji da to vlasti odgovara. Imala bi i u Srbiji da je bio Goli otok. Da te vreba ozna ako zucneš. Da te komšija prijavljuje. Ukratko Balksanski špijun.

                                Domaće vaspitanje u globalizovanom nakaradnom svetu koji pod plaštom negativne slobode, prešao u nemoral, moralni relativizam, kako tu vaspitati dete, kada je gledalo seriju u kojoj dete zajebava roditelje? Jako teško.

                                Za DB se slažem. Vidi se da su ostali dobri kako Boža brani Perkovića zbog ubistva Djurekovića. A i UDBA će uvek ostati udba.

                                Srbija ne zna šta je demokratija. Spuštaju politiku na personalni nivo. Ne razumeju procese i sisteme. Vole Putina, mrze Amerikance, ne znaju da prosečni Amer sa zapadne obale nema pojma gde je Srbija.

                                Bilo je itekako kredita, poslužio je Tito zapadu sa nesvrstanima. Bolje da budu nesvrstani nego istočni blok jer realno su bili bliži tome.

                                Tito nije ništa uradio, samo je gradio kult ličnosti i sadio seme razdora uz još neke faktore o kojima ne bih ovde. Ne krivim nijednu naciju, u takvim trenutcima nema razmišljanja, ili si sa svojima ili si mrtav.

                                I ovo što ja radim je prežvakavanje, negde i banalizovanje jer kucam sa telefona, a veruj mi da sam na ove teme pročitao literature i literature i da mi je to na neki način struka. Sve su to složeni procesi koji se ne mogu opisati ni sa 50 knjiga, kamoli jendim postom.

                                Neka misli ko šta želi. Ionako samo gledam sebe, od opšteg dobra sam davno ruke digao.
                                Last edited by Cassius Clay; 19-08-17, 23:22.

                                Comment

                                Working...
                                X