Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzece USO, dominacija igracka je jaca nego 2011. Steta sto glava nije na nivou, ali ko mu bilo sta moze zamjeriti? Bice u TOP 3 tenisera svih vremena kad zavrsi karijeru, mozda cak i najveci, ne treba iskljucivati.
    sigpic

    Comment


    • Vladane,

      Ne pretjeruj. Ovaj mec je dobio Beker. A poslije prekida je bila sala. Moram da mu je Boris rekao: "Cega imas vise da se bojis?"
      Last edited by NI; 12-07-15, 18:08.

      Comment


      • Slomio ga je Novak fizicki, prva dva seta su bila potpuno izjednacena. Federer bolji u prvom, Novak u drugom, obojica nisu iskoristili to sto su bolji vec su te setove izgubili. Da je prekid duze trajao, da je postavljen krov sad bi jos mec gledali. Federer je bio izvanredan sa osnovne dva puna sata, izvanredan. To ga je naravno mnogo trosilo jer servisa od petka ili proslogodisnjeg finala nije bilo. On fizicki ne moze protiv Novaka, posebno ne na tri dobijena. Ali da je prekid trajao sat i da se igralo u jos brzim uslovima u dvorani to bi bilo na noz.
        sigpic

        Comment


        • Eto deco dosta je bilo, iskusno ga je otresao, naravno morao je da zakomplikuje u drugom ipak je to Novak, ali i tada se vec videlo da Rodzer ne moze izdrzati, drugi set je bio nebitan sa aspekta pobednika meca (kada se videlo da su prva dva seta otisla oko 2h igre).
          Samo je jedna stvar mogla da sjebe Novaka, duzi prekid na pocetku treceg seta, koji bi dao Rodzeru vremena da se odmori i pregrupise.
          Hvala bogu prekid je bio minimalan.
          Posle toga odradjivanje, uz poneku stani pani situaciju, ali nista toliko alarmantno.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Vladane jbt u isto vreme pisemo skoro iste postove
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Slomio ga je Novak fizicki, prva dva seta su bila potpuno izjednacena. Federer bolji u prvom, Novak u drugom, obojica nisu iskoristili to sto su bolji vec su te setove izgubili. Da je prekid duze trajao, da je postavljen krov sad bi jos mec gledali. Federer je bio izvanredan sa osnovne dva puna sata, izvanredan. To ga je naravno mnogo trosilo jer servisa od petka ili proslogodisnjeg finala nije bilo. On fizicki ne moze protiv Novaka, posebno ne na tri dobijena. Ali da je prekid trajao sat i da se igralo u jos brzim uslovima u dvorani to bi bilo na noz.
              Napisacu analizu kasnije.

              Inace ja sam pisao cijelo vrijeme sto mislim. Sa izuzetkom dvije stvari. Strao sam da su sanse 50% za Novaka a ne 25%. Drugo, poslije prvog seta sam bio siguran da ga Novak dobija.

              Comment


              • Pa to je jasno, Federer je morao da uzme prva dva seta i da ona ne traju duze od sat i po. Novak je izgubio drugi i to je boljelo posle svih propustenih sansi, ali ako nema prekida on je profitirao posle tog seta, posle onakve borbe. Ispostavilo se da je tako, da je prekid potrajao onda bi vec bilo cupavo. Vrlo bitno sto je Novak napravio brejk prije prekida, da nije mozda bi Federer opet odigrao iznad mogucnosti sa osnovne i u novom TBu poveo sa 2:1. Cisto sumnjam da bi i tada uspio da zvarsi mec iz cuga, ali bi definitivno stvorio ogroman pritisak Novaku, a kao sto smo vidjeli par minuta nakon meca kisa je ponovo pocela, bio bi novi prekid. Federer odavno, ali odavno nije ovako mocan bio sa osnovne. Pricaju Rodzerovi navijaci za los FH, pogledajte proslogodisnje finale i sta je los FH, mlako, plitko, on je bio glineni golub u vecini meca sa osnovne. Danas je bila borba, strasna borba dva sata.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Pa to je jasno, Federer je morao da uzme prva dva seta i da ona ne traju duze od sat i po.
                  Apsolutno. 1:1 poslije 1:50 je bila pobjeda.

                  Comment


                  • Originally posted by MatijaT View Post
                    Meni je ovo itekako zalecilo RG Jos kad bi USO uspeo da uzme, bilo bi sjajno, bravo, care !
                    O da, ovo nam je trebalo itekako.

                    Rekao sam pre nego sto je RG poceo da bih uvek menjao titulu u Parisu za W i USO jer je 2 uvek vece od 1. Novaku je Paris opsesija i porazi na tom turniru uveliko su odredjivali dalji tok sezone. Prosto nije realno da igrac takvog kvaliteta ne moze da uzme vise od jednog slema po sezoni ali taj RG ga toliko slomi da on do kraja sezone ne moze da se oporavi. Zbog toga mi je ova titula jedna od najdrazih, konacno je razbio maler iako je malo falilo (tacnije jedan poen samo) da potpuno potone u sivilo. Uspeo je da se izdigne i zbog toga naklon do poda.

                    Partiju u finalu nema potrebe posebno komentarisati osim sto cu reci da je Novak za Federera neresiva enigma na W. Roger je igrao sigurno jedan od najboljih turnira u karijeri samo da bi u finalu bio potpuno nadigran. Covek koji se smatra najvecim, a na travi prakticno bozanstvom, drugi put za redom polozio je oruzje pred Novakom. I ne samo to nego je sem prvog seta bio totalno nemocan. Malo je teniskih dostignuca koja se mogu meriti sa ovim a Novak je to uradio dva puta u dve godine. Mislite da je lako? Pitajte Endija Mareja.

                    Zeleo sam Federera u finalu vise nego Skota ali bih slagao kada bih rekao da nisam brinuo nakon onakve njegove partije u sf. Najvise me brinuo Novakov servis ali je danas Novak u tom segmentu bio vise nego dobar. To je cinilo Federera nervoznim i stavljalo njegov servis pod veliki pritisak. To i Novakov fantasticni ritern uticali su da Federer ne ponovi procente iz polufinala. Morao je mnogo vise da radi, da gradi poene kroz igru sto je put ka sigurnom porazu. Novaka prosto ne moze da blickriguje kao sto moze vecinu ostalih i tu se prica zavrsava. Federer je u finalu pretrcao vise od Novaka.

                    Trebala nam je ova titula, trebala nam je mnogo. I Novaku i nama. Posle dugo vremena osetio sam veliko olaksanje koje mi govori da je napokon sve na svom mestu. Za ovakve trenutke se zivi, prozivljava pakao, zanemaruju privatne i poslovne obaveze, ne spava se danima i misli i prica samo o tenisu ali kad stigne satisfakcija taj osecaj je nemoguce opisati recima. I ne treba...
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment


                    • Novaku hvala za ovakve momente. Pustio nas je u svoju tenisku pricu i ovakve momente mozemo zajedno sa njim da prozivljavamo.

                      Plasio sam se da ce nakon onakvog poraza na RG-u on prosto stati. Ohladiti se. Jednostavno prestati da razmislja o tenisu toliko. Ali ne. Mentalno je jak i zaista gladan titula.

                      Fantasticna pobeda. Idemo na Americku turneju samo da bude bolja nego prosle godine. A verujem da hoce. Punoooo bolja.
                      sigpic

                      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                      Without error there can be no brilliancy.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Posebne cestitke Navrasu, Notu, Sanduu, NIju i meni. Uspjeli smo, izmalerisali smo najveceg ikad koji igra najbolji tenis u karijeri.
                        Da, sigurno ste ga vi izmalerisali, šta bi Novak radio da nije bilo vas. Bio bi potpuno obezglavljen. Sranja obična. Možda vas sad uvrsti i u njegov tim. Vidim kako su i crne mačke pomogle na RG.

                        Neshvatljivo mi je da tako ugledni forumaši dozvole sebi ovakve stvari koje definitivno srozavaju ugled ovog foruma.

                        Ja sam napravio onu sliku na kojoj je Rodžer predstavljen kao osvajač Wimbledona 2015, ali tu sam se zaustavio, to je bilo samo to veče iz zezanja, nisam očekivao da će to uzeti toliko maha i da ću dva dana čitati nebuloze od uglednih članova.

                        Stavljaju se u prvi plan ljudi koji su zagađivali forum, a oni koji su realno procenjivali stvari ili verovali u Novaka se ne spominju, shminka, airborne, proud, olja, izvinjavam se ostalima koje nisam spomenuo.

                        Nadao sam se da ću čitati kvalitetne i realne postove pre finalnog meča, a umesto toga sam čitao trice i kučine od kojih mi se prevrtao stomak. Da li bi vi genijalci isto ovo radili i pred US da je Novak danas izgubio. Baš me zanima.

                        Mnogo sam srećan zbog Novakove titule, ali i razočaran zbog atmosfere na forumu koju su pravili neki pojedinci. Čekao sam kraj finala da ovo napišem da me ne bi optužili da je Novak zbog mene izgubio meč.

                        Originally posted by gokara View Post
                        Ako ćemo realno bez jinxa Novak je veliki favorit, čak mislim da kladionice precenjuju Federara. Situacija je dosta slična kao i prošle godine, s tim što Novak deluje dosta bolje nogo prošle godine. Nije se mučio ove godine kao prošle sa Čilićem i Dimitrovom, ono protiv Andersona je bila neozbiljnost da ispusti 4:0 u TB i ne vidim ni jedan razlog zašto danas ne bi pobedio. Mislio sam da može da izgubi u nekoj ranijoj fazi turnira zbog poraza u RG, ali kad je već došao u finale i kada u njemu nema smarača Mareja koji sve vraća mislim da će ovo Novak uzeti, čak lakše nego prošle godine.

                        Comment


                        • Dominacija od pocetka do kraja, mec u svoje ruke celo vreme bez dileme, igracki i mentalno. Zao mi je jer nije osvojio treci GS ove sezone, toliko je dobar i siguran. Ja mislim da je Federer igrao slabije, ali pametnije nego prosle godine, ali djaba on se sa Djokovicem ne moze na GS nositi. A, ko trenutno moze?
                          Cestitke svim navijacima.

                          Comment


                          • Originally posted by Niki View Post
                            Dominacija od pocetka do kraja, mec u svoje ruke celo vreme bez dileme, igracki i mentalno. Zao mi je jer nije osvojio treci GS ove sezone, toliko je dobar i siguran. Ja mislim da je Federer igrao slabije, ali pametnije nego prosle godine, ali djaba on se sa Djokovicem ne moze na GS nositi. A, ko trenutno moze?
                            Cestitke svim navijacima.
                            Moze Stanislas tj Stan Vavrinka.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Zivotinja, prava rijec koja opisuje Djokovica. Cestitke, Federerovci su se bas ponadali ali nije se moglo.

                              Comment


                              • Čestitke!

                                Očekivano je bilo da će Novak uzeti titulu ako ponovi prošlogodišnji nivo ili nešto blizu njega...poslije prvog seta je sve bilo rutinski, maestralan tenis!

                                Comment

                                Working...
                                X