Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajnstajn,

    Ti djelujes kao osvjezenje poslije Bojane, iako zestoko pretjerujes. No, ukazao si na jednu jako vaznu stvar. Bitka FH dijagonala. Mari mora donekle da bude ravnopravan.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Pa zato sto imas tako majcinska osjecanja prema njemu da moras uvijek ad ga stitis. Pa ima i drugih federovaca na forumu pa ne pokazuju ista zastitnicka osjecanja. Ajnstajn je jucer iznio svoje misljenje, provjerio sam brojeve i vidio da ima osnova u tome sto prica. Sad mi se cini da kladionice precejnjuju Marija u tom mecu, da je Federer a ne Mari lagani favorit.

      Ali kad ti pocnes da ima 33 a ne 34 godine, da se ne umara samo on nego i Mari itd. Naravno ad se umara i Mari ali je prirodno da se igrac od 33,92 godine umara brze i vise od igraca od 28,16 godina.
      Pa ne mora da znaci, pogledaj Monfilsa, onaj je mrtav posle 2h igre.

      A ja ti pisem ono sto svaki Fedov navijac misli, apsolutno su svi srecni sto je Fed osvojio W, a Marej OI i niko ne bi zeleo da je bilo obrnuto.
      Marej je posle finala ostao u Londonu i trenirao kao nenormalan, dok je Fed otisao na odmor, apsolutno su drugaciji pristup imali tim igrama.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Moja procena Federer dobija 3:0 Skota, eventualno 3:1.

        Comment


        • Данас очекујем стандардно већу подршку за федерера. Ха, па неће ваљда енглези да навијају за шкотског националисту ?

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Sad mi se cini da kladionice precejnjuju Marija u tom mecu, da je Federer a ne Mari lagani favorit.

            Ali kad ti pocnes da ima 33 a ne 34 godine, da se ne umara samo on nego i Mari itd. Naravno ad se umara i Mari ali je prirodno da se igrac od 33,92 godine umara brze i vise od igraca od 28,16 godina.
            Mi možemo biti subjektivni, kladionice nisu sigurno.

            Federer ima 33 godine dok ne napuni 34. Prošle godine kad je igrao sa Novakom imao je 32, tako piše na snimku koji imam.

            Uopšteno se brže umaraju stariji od mlađih, ali ta stvar je i individualna, zavisi od svakog pojedinca, a Marej mi se uopšte ne čini da je neki izdržljiv tip, čak mi Rodžer deluje izdržljivije iako je 6 godina stariji.

            Originally posted by maliajnstajn View Post
            Danas ja ocekujem da Fed proseta kroz mec 3:0. Ono sto Murray igra nije doraslo ovom nivou Fedove igre, naravno ako Fed se pojavi sa dosadasnjom igrom.

            Ono sto ce biti izrazitio vazno jest Murrayeva FH dijagonala, ako tu izgubi bitku, izgubio je mec glat sa ispod 10 osvojenih gemova.
            Fed se ne može pojaviti sa dosadašnjom igrom jer ne igra protiv njemu nedoraslih. To što si napisao znači da ako izgubi to je samo zato što nije igrao kao do sad. Uticaj protivnika na konačan ishod potpuno isključuješ.

            Comment


            • Originally posted by gokara View Post
              Mi možemo biti subjektivni, kladionice nisu sigurno.

              Federer ima 33 godine dok ne napuni 34. Prošle godine kad je igrao sa Novakom imao je 32, tako piše na snimku koji imam.

              Uopšteno se brže umaraju stariji od mlađih, ali ta stvar je i individualna, zavisi od svakog pojedinca, a Marej mi se uopšte ne čini da je neki izdržljiv tip, čak mi Rodžer deluje izdržljivije iako je 6 godina stariji.
              Sad ce NI da te optuzi da si razvio majcinska osecanja prema Roletu
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Nisam mislio na igru kao dosad, vec se mora pojaviti sa ostrinom na FH i da ubacuje prvi servis najmanje 70%. Ako nema toga, nema ni Federera.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Koliko je Roger veliki pokazuje i to što mu mnogo ljudi iz svijeta tenisa daje ozbiljne šanse.
                  Naravno ovo je sve na račun njegovih ranijih zasluga. Danas realno ima šansi koliko i Francuz protiv Novaka.

                  Nažalost na kraju ovo Murray i osvaja.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Sad ce NI da te optuzi da si razvio majcinska osecanja prema Roletu
                    E to ne može. Sad si me podsetila na jednog bivšeg tv voditelja koji je jednom u Beogradskoj hronici pričao sa nekim lekarom iz porodilišta pa ga pitao: "Doktore, kakav je to osećaj biti majka?"

                    Comment


                    • Originally posted by gokara View Post
                      E to ne može. Sad si me podsetila na jednog bivšeg tv voditelja koji je jednom u Beogradskoj hronici pričao sa nekim lekarom iz porodilišta pa ga pitao: "Doktore, kakav je to osećaj biti majka?"
                      Sve je moguce, NI je mene optuzio za majcinska osecanja, a ne primecuje da osim mene (Sharde odavno nema), ovde ni nema vise Federerovih navijacica
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • article-3155514-2A6639C000000578-185_636x424.jpg

                        zanimljiva ideja engleza....

                        Comment


                        • Moji komentari su plavi:

                          Originally posted by gokara View Post
                          Mi možemo biti subjektivni, kladionice nisu sigurno.Bitno manje od nas. Kladionice sada daju Rodzeru 48%

                          Federer ima 33 godine dok ne napuni 34. Prošle godine kad je igrao sa Novakom imao je 32, tako piše na snimku koji imam.Problem je sto tijelo ne zna nase brojeve. Tj. covjek od 33,92 godine je blizi fizioloski onom od 34,0 godina nego onom od 33,0.

                          Uopšteno se brže umaraju stariji od mlađih, ali ta stvar je i individualna, zavisi od svakog pojedinca, a Marej mi se uopšte ne čini da je neki izdržljiv tip, čak mi Rodžer deluje izdržljivije iako je 6 godina stariji.Meni dejeluje obrnuto, osim kad Novak umori Marija.
                          Prosle godine sam procirao jedan zanimljiv podatak. Rodzer ima 1:7 ili 1:8 u TB odlucujuceg seta u finalima. Ali kad se malo zagreb izlasi interesanta slika:

                          U odlucujucem setu:

                          Code:
                          3	Novak	74.30%
                          4	Nadal	69.30%
                          5	Mari	69.10%
                          30	Rodzer	64.30%
                          Ispred Novaka su Nishikori i Borg.

                          U 5. setu:

                          Code:
                          8	Nadal	77.30%
                          12	Novak	75.00%
                          18	Mari	70.70%
                          128	Rodzer	54.80%
                          Za mene je to ocigledno. Rodzerova relativna efikasnost pada kako mec odmice. To je bio slucja cak i kad je bio mladji. Zasto?

                          Misli zato sto je Rodzer iznad sveg igrac blica. Ima najbolji blic (juris) u istoriji.

                          PS
                          Bojana,

                          Gokara moze iamti samo ocinska osjecanja prema Rodzer. Srecom nema.
                          Last edited by NI; 10-07-15, 11:24.

                          Comment


                          • ROger ima losije procente u 5.setu jer kad je bio najbolji retko kad je i igrao 5.set.

                            Spoiler
                            NI ovo je bilo samo za tebe
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              ROger ima losije procente u 5.setu jer kad je bio najbolji retko kad je i igrao 5.set.

                              Spoiler
                              NI ovo je bilo samo za tebe
                              Majcinska ljubav je najaca ljubav.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Prosle godine sam procirao jedan zanimljiv podatak. Rodzer ima 1:7 ili 1:8 u TB odlucujuceg seta u finalima. Ali kad se malo zagreb izlasi interesanta slika:

                                U odlucujucem setu:

                                Code:
                                3	Novak	74.30%
                                4	Nadal	69.30%
                                5	Mari	69.10%
                                30	Rodzer	64.30%
                                Ispred Novaka su Nishikori i Borg.

                                U 5. setu:

                                Code:
                                8	Nadal	77.30%
                                12	Novak	75.00%
                                18	Mari	70.70%
                                128	Rodzer	54.80%
                                Za mene je to ocigledno. Rodzerova relativna efikasnost pada kako mec odmice. To je bio slucja cak i kad je bio mladji. Zasto?

                                Misli zato sto je Rodzer iznad sveg igrac blica. Ima najbolji blic (juris) u istoriji.
                                Moje mišljenje je da to nije zbog kondicije, već zato što slabije igra pod pritiskom, jer dok je dominirao nije imao puno takvih mečeva.

                                Comment

                                Working...
                                X