Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Izvinjavam se sto sam zaboravila da je Djokovic uzeo 6 gemova protiv Nadala na RGu 2008., a opste je poznato koliko sam ja veliki Nokijev navijac
    Ma znamo sto tebe boli. Ona Federerova 4 gema. A to manje boli ako niko, pa ni Novak, ni za trenutak, ni u jednom setu, nije mogao pruziti ozbiljan otpor onakvom Nadalu.

    Originally posted by skeptik View Post
    Ne znam kakve veze ima RPM topspina sa tim da li ga izvodi levoruk igrac ili desnjak. Nadalov je bez obzira na gore izneti podatak bolji jer ima vise varijacije mada je Sokov FH takodje veoma ubojit da razbije svaku defanzivu cak i na sljaci.
    I slazem se sa Muratoglum da Sok ima sanse protiv Nadala, ne velike ali dovoljne da uzme bar jedan set ako nista drugo. Pobeda nad "baby" Nadalom mu dodje kao fina uvertira pred danasnji mec. Nece u njegovoj igri biti mnogo filozofiranja. Max. skracivanje poena, pokusaj vinera na svaku kracu loptu iz FH i naravno dobar servis ako zeli da ima kakvu-takvu sansu. Nadal ce sa druge strane igrati stprljivo i forsirati njegov BH. Ocekujem zanimjiv mec.
    Ljevaci imaju nezgodnije udarce od desnjaka. Dakle Nadalov FH je nezgodniji od Sockovog.

    Sock ima sanse da uzme set protiv bilo koga. "Baby" Nadal je jos uvijek "baby". Nema on potrebnu snagu kada igraca kao sto je Sock ide.
    Last edited by NI; 01-06-15, 08:18.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Ma znamo sto tebe boli. Ona Federerova 4 gema. A to manje boli ako niko, pa ni Novak, ni za trenutak, ni u jednom setu, nije mogao pruziti ozbiljan otpor onakvom Nadalu.
      Taj poraz me niti jednog trenutka nije zaboleo, Federer nije bio sav svoj, Nadal je bio na vrhuncu i desilo se sta se desilo.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Au Bojana da je bio Nadal u takve situacije mene bi me jako zabolelo. Primer ovogodisnjeg poraza u Madridu od Mareja me je i te kako zaboleo, jer covek dominira 10 godina na sljaci, ali surovo dominira, i dodje Endy Murray koji do 2015 nije imao ni finale na sljaci i razbije ga pred domacom publikom sa 6-3 6-1 i nanese mu najubedljiviji poraz u tih 10 godina. Isto je bilo i protiv Federera na WTF-a tamo 2012 ako se ne varam, kad ga je ojadio 6-3 6-0. Bez obzira na to koliko je Nadal bio izduvan u Londonu ipak to je ogroman poraz...

        Nego nebitno to, meni je muabet oko Socka. On ima 5-6 kilograma viska i se slabije krece. Prosle sezone isto je imao odlicne rezultate ovde, nanizao dobre rezultate i onda mu dosao Lajovic i ojadio ga sa 3-0. Nema Sock kretanje za Nadala, a bogami nema ni BH. Tesko, mnogo tesko ce Jack nesta da uradi denes, kazem jedino ako Nadal ne pocne sa ono negovo glupiranje i 30 UE po setu.
        OVAKO

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          Au Bojana da je bio Nadal u takve situacije mene bi me jako zabolelo. Primer ovogodisnjeg poraza u Madridu od Mareja me je i te kako zaboleo, jer covek dominira 10 godina na sljaci, ali surovo dominira, i dodje Endy Murray koji do 2015 nije imao ni finale na sljaci i razbije ga pred domacom publikom sa 6-3 6-1 i nanese mu najubedljiviji poraz u tih 10 godina. Isto je bilo i protiv Federera na WTF-a tamo 2012 ako se ne varam, kad ga je ojadio 6-3 6-0. Bez obzira na to koliko je Nadal bio izduvan u Londonu ipak to je ogroman poraz...

          Nego nebitno to, meni je muabet oko Socka. On ima 5-6 kilograma viska i se slabije krece. Prosle sezone isto je imao odlicne rezultate ovde, nanizao dobre rezultate i onda mu dosao Lajovic i ojadio ga sa 3-0. Nema Sock kretanje za Nadala, a bogami nema ni BH. Tesko, mnogo tesko ce Jack nesta da uradi denes, kazem jedino ako Nadal ne pocne sa ono negovo glupiranje i 30 UE po setu.
          Logicno je da vise bole porazi koji su dosli u nekom tesnom mecu,gde je tvoj teniser imao sansu da pobedi,nego kad znas da mu nije bio dan i da je bio pociscen sa terena,siguran sam da Bojanu vise boli Wimby 2008 nego RG

          Comment


          • Druga je to stvar, ti spominjes poraze na sljaci, logicno je da te oni bole. Doduse, ne znam zasto te boli poraz u dvorani, kad je Role mnogo bolji od njega na toj podlozi, ali valjda zbog matchup-a, durgacije gledas na to.
            Recimo, mnogo mi je teze pao bilo koji poraz na W, a da ne pricam kako bi mi pao poraz na W gde bi ga neko odrao i prepustio mu samo par gemova
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Sock-Nadal

              1.
              Ja ne vidim kako ce Sock oduzeti Nadalu servis osim ako mu ga Rafa pokloni.

              2.
              Moze se desiti da Nadal ima problema da uzme Socku servis u jednom ili dva seta, ako Sock bude odlicno servirao i odlicno lupao FH. U to slucaju cemo imati TB, koji je lutrija. Sock je ima 62.5% dobijenih TB-ova ove godine a Nadal 37.5%. To je Sockova velika sansa.
              Spoiler
              Zezam se naravno.


              3.
              Sock treba da to ponovi tacku 2. u tri seta tokom 3-4 sata igre, a to je djavoljski tesko.

              4.
              Kladionice:

              3:0 za Nadala 57.9%
              3:1 za Nadala 23.2%
              3:2 za Nadala 11.1%
              3:0 za Socka 2.3%
              3:1 za Socka 2.7%
              3:2 za Socka 2.8%

              5.
              Ko onda moze reci da Sock nema nikave sanse?
              Last edited by NI; 01-06-15, 09:46.

              Comment


              • Dobro, donekle i razumem zasto te ne tangira previse to, ali to zavisi valjda od navijaca do navijaca. Meni bole sve poraze od rivale, narocito ubedljivije, kao taj u Londonu.
                Recimo da sam navijac Federera najvise bi me boleo proslogodisnjeg poraza od Novaka na Wimbledonu.
                OVAKO

                Comment


                • Slusajuci juce Mouratoglua, dobijas utisak da sanse su maltene izjednacene. Sock je imao forhend sa vise spina. I? kao da je samo to razlog zasto Nadal je to sto je na sljaci.
                  To ne znaci da on ne moze dobiti set ili dva, ali na sljaci, na RG na tri seta ipak skoro sve zavisi od Nadala. Doduse nije iskljucena situacija da Nadal naglo padne, ali ne vidim da je to slucaj na ovom RG do sada.
                  Svakako zna se od koga gubi Rafa ovde.

                  Comment


                  • Neka se njih dvojica plasiraju danas u cetvrtfinale pa cemo mi lako da se pripremimo za sredu.

                    I ako mene nervoza vec pocinje da hvata.
                    sigpic

                    Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                    Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                    Without error there can be no brilliancy.

                    Comment


                    • Sock mora pogledati kako je Stan dobio Rafu u Rimu i onda to ponoviti na tri dobijena seta po danu na RG.U prevodu bice ovo tezi trening za Rafu

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Sock mora pogledati kako je Stan dobio Rafu u Rimu i onda to ponoviti na tri dobijena seta po danu na RG.U prevodu bice ovo tezi trening za Rafu
                        Tezi ako Sock ima dan.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Ljevaci imaju nezgodnije udarce od desnjaka. Dakle Nadalov FH je nezgodniji od Sockovog.
                          Sock ima sanse da uzme set protiv bilo koga. "Baby" Nadal je jos uvijek "baby". Nema on potrebnu snagu kada igraca kao sto je Sock ide.
                          Nadalov FH je raznovrsniji da tako kazem ali ponavljam, kakve veze ima RPM topspina sa tim da li ga izvodi levoruki igrac ili desnjak. I ovo da levoruki igraci imaju nezgodnije udarce od desnjaka vazi samo kad igraju protiv desnjaka posto ovih drugih ima vise na turu.

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            Nadalov FH je raznovrsniji da tako kazem ali ponavljam, kakve veze ima RPM topspina sa tim da li ga izvodi levoruki igrac ili desnjak. I ovo da levoruki igraci imaju nezgodnije udarce od desnjaka vazi samo kad igraju protiv desnjaka posto ovih drugih ima vise na turu.
                            1.
                            Opste prihvaceno je misljenje da su ljevaci (manjina) opasniji desnjacima (vecina) nego obrnuto. I to vazi za sve sportove. Ali ne zelim da otvaram sada tu diskusiju. Mozemo kad bude mrtva sezona.

                            2.
                            Sto se spina pak tice, stvari su malo komplikovanije. Teniska loptica je trodimenzionalna, znaci da isti spin mozes da lupis u raznim smjerovima (ravnima). Ravan pru kojoj se prostire loptica moze a ne mora da bude ista ravni u kojoj se okreze loptica. Upravo te varijacije cine Rafin FH nezgodniji od Sockovog FH-a.

                            Kad bi teniska loptica bila dvodimenzionalna, ti bi bio u pravu. RPM bi bio sve sto trebamo da znamo.

                            Comment


                            • U vakom sportu smo mi levoruki zahebani
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                U vakom sportu smo mi levoruki zahebani
                                Znaci ti si ljevoruka?

                                Comment

                                Working...
                                X