Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno da je Radonjic trpeo 100 puta vece kritike nego Alimpijevic sada.
    I to je sasvim normalno.
    Ne vidim razlog da ne postoje negativni komentari na rad Alimpijevica jer zasluzuje kritike.
    Ne zaboravimo da je DR bio ozbiljan trener sto je pokazao i pre dolaska u Zvezdu.
    Sada imamo Alimpijevica koji je pocetnik, pri tom neko ko nikada nije igrao kosarku na ozbiljnom nivou, neko ko nikada nije treniran od strane nekih poznatijih trenera, niti je imao gde i kada da stekne iskustvo kako igracko tako i trenerko a dato mu je da vodi jedan EL tim.
    Ja ne znam za slican primer.
    Pored toga pitanje je kako ce se on izboriti sa kasnjenjem plata, autoritetom ne samo u odnosu na igrace nego i u odnosu na Covica.
    Makar da ima pored sebe savetnika u vidu nekog iskusnog.
    Bojazan navijaca je vise nego opravdana i kritika je na mestu.
    Nek Alimpijevic pokaze da gresimo mi koji ga kritikujemo.
    Nisam siguran da je najveci problem taddem JJ, Radicevic, Davidovac.
    Po meni je veci problem dal je strucni stab sposoban da podigne kvalitet njihove igre, da ih uklopi i nadje im mesto u timu. Jer ova individualna igra u nedostatku timske nece moci da podigne kvalitet tima iz koga bi i igre pojedinaca bile bolje.
    Last edited by Laza Kacanski; 13-11-17, 18:59.

    Comment


    • Nije problem da se aktuelni trener kritikuje, ali utemeljeno, a ne zato što nije kao prethodni trener. Nije fer ni prema jednom ni prema drugom.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Ok, ali to i dalje ne znači da nema para. Koliko se sećam jednog Čovićevog intervjua pre početka sezone, rekao je da u budžet ukalkulisano i da bude nekih nepredviđenih izdataka, naravno, to ne znači da možemo tri igrača da menjamo kao pre dve sezone, ali recimo zamenu za Kešelja, sasvim izvesno.
        Para ne da nema vec je pitanje kako cemo izgurati sezonu. O tome bi Daba mogao vise da kaze, ali on to nikad nece uraditi. Na kraju 2016 smo bili u minusu peko 3 miliona evra i nasi su priznali da je izvestaj originalan. Nismo imali u 2017 neke velike prihode, sem prodaje igraca, tako da je dug verovatno i narastao na bar 3,5 miliona. Letos smo prodajama prihodovali oko 2,5 miliona, sto kaze da je dug na pocetku sezone bio oko milion evra. E sad sto se tice kalkulacija u budzetu, treba znati i to da su prihodi isto stvar kalkulacije, ne samo rashodi. Niko nije mogao da se nada ovako slabim posetama i sasvim je sigurno da su prihodi manji, i to mnogo od onog sto se ocekivalo. Za ocekivati je da ce nas dug i bez novih igraca na kraju godine biti oko 2 miliona evra. Situacija je teska i moze se ispeglati samo ako Zeljko na leto kupi Radicevica ili Jankovica.

        Comment


        • Računam igrače od početka 2015. godine pa do sada:

          Ročesti-Jović-Vilijams
          Feldin-Dženkins-Lazić
          Kalinić-Simonović-Kinsi
          Miler-Bjelica-Antić
          Marjanović-Kuzmić-Lesor

          Šta bi taj tim uradio danas? Ja mislim da bi se prošetao do evropske titule, dobili bi u finalu Fenera sa 27 razlike
          Last edited by mikara92; 13-11-17, 19:06.

          Comment


          • Originally posted by kokodakalo1 View Post
            Para ne da nema vec je pitanje kako cemo izgurati sezonu. O tome bi Daba mogao vise da kaze, ali on to nikad nece uraditi. Na kraju 2016 smo bili u minusu peko 3 miliona evra i nasi su priznali da je izvestaj originalan. Nismo imali u 2017 neke velike prihode, sem prodaje igraca, tako da je dug verovatno i narastao na bar 3,5 miliona. Letos smo prodajama prihodovali oko 2,5 miliona, sto kaze da je dug na pocetku sezone bio oko milion evra. E sad sto se tice kalkulacija u budzetu, treba znati i to da su prihodi isto stvar kalkulacije, ne samo rashodi. Niko nije mogao da se nada ovako slabim posetama i sasvim je sigurno da su prihodi manji, i to mnogo od onog sto se ocekivalo. Za ocekivati je da ce nas dug i bez novih igraca na kraju godine biti oko 2 miliona evra. Situacija je teska i moze se ispeglati samo ako Zeljko na leto kupi Radicevica ili Jankovica.
            SAMO NEKA IH UZME ...ne mora dinara dati ......njih u 100e da uvijes i bacis na ulicu niko ne bi uzeo !

            Comment


            • Originally posted by madafaka73 View Post
              kankkunen je sve lepo rekao, samo što ti nisi lepo pročitao. Ili shvatio.
              Tada se nešto stvaralo, a sada se ne stvara? Gotov proizvod sa 11 novih igrača i više od pola struke? Šta pišeš ti druže? Na kom vrhuncu je ostavljen klub? Otišlo 8 igrača, svi nosioci, nisu isplaćivane plate, postoji određeni dug... Da smo recimo ušli na F4 EL, da imamo stabilan budžet, da smo zadržali kostur tima i da je onda na sve to došao Alimpijević, onda bi ovo tvoje pilo vodu.
              Nismo uzeli titulu 20g Dulo nas je sibo kao mlade kamenjarke I onda dolazi NC sa DR I sve se okrece, uzeli smo sve, pobedjivali sve f8 el itd...Ako ti to nije vrhunac ja ne znam onda sta je...

              Napravilis mo tonu igrace za repku,NBA, EL..zaradili brdo love, drugo sto se ovde po navici krade na veliko pa se para nema kao...

              DR je uradio sto je do njega imao je tu budzet oko 2.5m sad je 2.6 m I kad dodje novi igrac bice cirke 3m..

              On je dobio sve, ima tim u EL, do sada je nije gledao na TV-u..

              Dobio 6 iskusnih EL igraca, prospect iz francuske, dva nasa igraca iz Amerike, jednog Spanije itd..Ja ne znam jedino Dzordana da mu dovedemo da uradi nesto...a dobice jos jednog I to stranca to je 5komada...

              Naravno da smo dostigli maksimum sa NC I DR.. sta ti mozes da zamislis vise, F4 je stvar srece, mi smo postali clanovi top 8-10 timova u evropi...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                Naravno da je Radonjic trpeo 100 puta vece kritike nego Alimpijevic sada.
                I to jebsasvim normalno.
                Ne vidim razlog da ne postoje negativni komentari na rad Alimpijevica jer zasluzuje kritike.
                Ne zaboravimo da je DR bio ozbiljan trener sto je pokazao i pre dolaska u Zvezdu.
                Sada imamo Alimpijevica koji je pocetnik, pri tom neko ko nikada nije igrao kosarku na ozbiljnom nivou, neko ko nikada nije treniran od strane nekih poznatijih trenera, niti je imao gde i kada da stekne iskustvo kako igracko tako i trenerko a dato mu je da vodi jedan EL tim.
                Ja ne znam za slican primer.
                Makar da ima pored sebe savetnika u vidu nekog iskusnog.
                Bojazan navijaca je vise nego opravdana i kritika je na mestu.
                Nek Alimpijevic pokaze da gresimo mi koji ga kritikujemo.
                1. Alimpijevic trenutno vodi tim ne vise od 60 takmicarskih dana
                2. Od tima koji je sklopljen za 10 dana od kako je postavljen na mjesto trenera, nisam bas siguran da je on odlucivao o svakom igracu
                3. Tim koji ima izuzetne sutere i samo jednog post igraca (medium klase) spocitava mu se suterska igra. Rocestie - Feldin - Lazic(Dangubic) - Bjelica - Antic suterski jako potentna ekipa, ako cak sut i ne ide lopta se spusta na Bjelicu, tesko da moze da se izgradi neki drugaciji stil obzirom na bazu igraca a da su zamjene pri tome skoro svi spot up suteri i da nam rezervni plej trenutno u totalnom rasulu.
                4. Sto se savjetnika tice, Topic je neko ko je doktor kosarke, reprezentativac, osvajac zlatnih medalja.

                Kompetativan je i pored limitiranog tima koji je preuzeo, izuzev brain fartova u odbrani (pojedinci sa koledza kojima treba vremena za adaptaciju) mi smo u svakoj utakmici bili egal na EL nivou, rotira igrace, daje sansu svima a pri tome biljezi i pobjede. Igra kakvu svi ocekujemo (7 u nizu) se nece desiti uskoro, za takvo nesto potreban je kompletniji roster i malo vremena. Nerealni smo u zahtjevima, skloni preranom osudjivanju a to nije odlika kosarkaskih znalaca kakav bi jedan kosarkaski forum trebao da ima.

                Comment


                • Meni se alimoije ne svidja jer ja licno ne vidim sta on hoce sa ovim timom,prica o odbrani a busni smo kao svajcarski sir...kod radonjica se znalo sta hoce,imao je ideju i nekada nije islo,trokirao je u napadu itd,ali je odbrana uvek bila ok,terao je i isterao ono sto je zamislio,a sta ovaj hoce verujem da niko ne zna,tj ne vidi

                  Comment


                  • Ne daj Bože da nam vrhunac bude deveto mesto u EL.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Bili smo u F8...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        Naravno da je Radonjic trpeo 100 puta vece kritike nego Alimpijevic sada.
                        I to je sasvim normalno.
                        Ne vidim razlog da ne postoje negativni komentari na rad Alimpijevica jer zasluzuje kritike.
                        Ne zaboravimo da je DR bio ozbiljan trener sto je pokazao i pre dolaska u Zvezdu.
                        Sada imamo Alimpijevica koji je pocetnik, pri tom neko ko nikada nije igrao kosarku na ozbiljnom nivou, neko ko nikada nije treniran od strane nekih poznatijih trenera, niti je imao gde i kada da stekne iskustvo kako igracko tako i trenerko a dato mu je da vodi jedan EL tim.
                        Ja ne znam za slican primer.
                        Pored toga pitanje je kako ce se on izboriti sa kasnjenjem plata, autoritetom ne samo u odnosu na igrace nego i u odnosu na Covica.
                        Makar da ima pored sebe savetnika u vidu nekog iskusnog.
                        Bojazan navijaca je vise nego opravdana i kritika je na mestu.
                        Nek Alimpijevic pokaze da gresimo mi koji ga kritikujemo.
                        Nisam siguran da je najveci problem taddem JJ, Radicevic, Davidovac.
                        Po meni je veci problem dal je strucni stab sposoban da podigne kvalitet njihove igre, da ih uklopi i nadje im mesto u timu. Jer ova individualna igra u nedostatku timske nece moci da podigne kvalitet tima iz koga bi i igre pojedinaca bile bolje.
                        I pre si mislim ovo pisao i u potpunosti si u pravu. Alimpijevic jednostavno nije imao gde i od koga da nauci posao koji sada obavlja. Nikada nije bio igrač u ozbiljnoj ekipi niti je igrao bilo koje iole ozbiljno takmičenje, nikada ga nije trenirao neki vrhunski trener, nikada nije bio pomoćnik nekom takvom treneru a naravno nikada nije bio trener kluba koji nastupa u ozbiljnom takmicenju (ne računam par meseci u fmp). Ja ne znam odakle njemu uopšte ideja i hrabrost da prihvati ovaj posao a šta je Čoviću bilo u glavi kada ga je postavljao mi ni malo nije jasno. Možemo mi kao navijači da mu pružamo podršku ali dečko jednostavno nije kvalifikovan za ovaj posao i nema tu neke filozofije velike svi znamo da je ovaj eksperiment unapred osudjen na neuspeh. I da me ne shvati neko pogrešno, dečko mi je skroz ok lik, imao sam i priliku da ga upoznam, hrabar i otresit mladić ali jbg nije za ovaj posao.
                        Last edited by SiniM; 13-11-17, 19:24.

                        Comment


                        • Originally posted by mikara92 View Post
                          Računam igrače od početka 2015. godine pa do sada:

                          Ročesti-Jović-Vilijams
                          Feldin-Dženkins-Lazić
                          Kalinić-Simonović-Kinsi
                          Miler-Bjelica-Antić
                          Marjanović-Kuzmić-Lesor

                          Šta bi taj tim uradio danas? Ja mislim da bi se prošetao do evropske titule, dobili bi u finalu Fenera sa 27 razlike
                          Nista, ne bi - suvise pojedinaca, a ne timskih igraca,
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by Czbg9 View Post
                            Meni se alimoije ne svidja jer ja licno ne vidim sta on hoce sa ovim timom,prica o odbrani a busni smo kao svajcarski sir...kod radonjica se znalo sta hoce,imao je ideju i nekada nije islo,trokirao je u napadu itd,ali je odbrana uvek bila ok,terao je i isterao ono sto je zamislio,a sta ovaj hoce verujem da niko ne zna,tj ne vidi
                            DR je bio izgradjen trener sa prepoznatljivim stilom kosarke i mnogo predolaska u CZ. Jaka odbrana nije nesto stoje DR stvorio u Zvezdi vec mnogo ranije.
                            Ne treba Alimpijevicu stavljati teret zvani DR.
                            Medjutim, to da on nije birao igrace meni je neshvatljivo.
                            Nije uopste bilo tesko da on ,,iskopira,, stil DR. Zasto ne. Taj stil doneo nam je toliko rezultata.
                            Post igra, pik, igraci koji znaju sa loptom skoro na svim pozicijama, disciplinom u igri itd,itd.
                            Nekako mi ovaj stil trci i pucaj vise lici na alibi igru nego na nesto sto se zeli.

                            Comment


                            • Bezrezervna podrska Alimpijevicu kao i svakom treneru koji sedne na nasu klupu...i svim igracima koji istrce na parket...to je jedino ispravno iz uloge navijaca/simpatizera...dok su rezultati u skladu sa planiranim ciljevima i ambicijama..Sve ostalo je mlacenje prazne slame i trazenje dlake u jajetu a sve prouzrokovano idolopoklonstvom prema bivsem treneru...
                              Last edited by ZvezdaIznadSvega; 13-11-17, 19:36.
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Baš i nismo imali veliki izbor dostupni trenera. Ili su tražili previše ili nisu hteli i imali hrabrosti. Ja sam priželjkivao Pavičevića ili Jovovića od dostupnih. Pavičević nije hteo Jovović ne znam što je otpao i još je moga Uvalin. Alimpije po meni jedine ozbiljnije greške protiv Unikahe kad smo ih dostigli i Budućnost. Ove ostale smo bili egal i stvarno nije mala stvar dobiti Barselonu i Makabi, a i vratiti se iz dubioze i dobiti derbi.Poznaje košarku u dušu sigurno bolje od bilo koga po forumima i vidi i on greške. Sad treba iskustva voditi EL tim što je najbolje osetio Pridjoni. Evidentno je da nam fali par dobrih igrača. Radičević i Janković su stvarno veliki problem jer se od njih dosta očekivalo. Sad posao trenera je i da podigne igrače i uklopi ih.

                                Comment

                                Working...
                                X