Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobro je neka je počelo, lagano sa Mornarom koji je dobra ekipa u ABA okvirima.Pojedince ne bih ni ocenivao jer je tek prva utakmica.

    Comment


    • Добро је било.
      Биће надам се јоши многооо боље.
      Само неке ствари морам да поменем:

      Лесор - змај,
      Алимпиејвићев ТО за 0,9 секунди,
      Тач даун додавање Рочестија...

      * не свиђа ми се жвака код младог тренера, или барем да је непрометно.

      Comment


      • Originally posted by canarian View Post
        Roch - Feldeine - Dangubic - Bjelica - Lessort. To je nasa prva petorka i od ovih igraca se ocekuje da iznesu najveci deo posla. Primeticete da je Feldeine vise 2-3, a Bjelica 4-5 i to nije dobro. Ostalo su sve pomocno osoblje koje i nema neki ofanzivni kvalitet.

        Kada se vracaju Antic, Dobric i Lazic? Predugo to sve traje, a vrlo je vazno da se sto pre uigraju sa ekipom jer ce morati da budu vazni srafovi sa klupe, koju trenutno bas i nemamo. Ovako ce 90% meceva u ABA ligi kod kuce da izgleda i to nije merilo, ne pokazuje koliko je Jovanovic tragican u odbrani, a Jankovic u svemu. Da krenem redom:

        Rochestie: Popularni Roch je objasnio nevernim Lakijima zasto svako ko iole zna nesto o kosarci, prati je duze od jedne godine i ne zeli da kontrira i vidi sve crno treba da razmisli pre nego sto krene da priziva razne Gossove u tim. Jao nama ako se on povredi i ako odsustvuje, jer je covek ubedljivo najbolji sa loptom u rukama u timu i ima vise od kreacije od svih ostalih igraca zajedno. Sta reci, i ovako nespreman sasvim, imao je 25 indeksnih poena, 7 asistencija, odlican procenat suta. Da je dosao umesto Voltersa npr., ni f4 ne bi bio daleko, na ovaj tim je to vec drugacija prica.

        Feldeine: On nije plej, nije ni sekundarni plej, nije ni neko ko ume sa loptom da napravi nesto vise. Mozda u nekoj solidnoj ABA ekipici. Na EL nivou on je napadacki bolja verzija Dangubica ili Lazica, neko koga treba hraniti loptama i ko ce predstavljati sutersku pretnju. Blizi je Thompsonu nego Jenkinsu svakako (ne po kvalitetu, nego po nacinu igre). Ovo i jeste problem jer vise nema ni Gudure ni Jenkinsa da odigraju nesto sa loptom, kako cemo to resiti, pojma nemam.

        Dangubic: Stari dobri Danguba. Uzasna, robotska mehanika suta i kretnja, ali ulazi. Nece se to mnogo menjati, to je sto je. Ne brinem za njega sto se doprinosa tice, pozicije 2 i 4 su problem, ne njegova.

        Bjelica: Dobro to ofanzivno izgleda protiv nedoraslih odbrana i napada, ali kako protiv evroligaskih cetvorki? Sta je to Radonjic imao protiv njega na cetvorci? Nije imao Quincy Millera tu pa da nema minuta, vec su tu bili Luka sa mizernim ucinkom i trojka koja je glumela cetvorku (i to jako dobro radila). A na petici su mu bila 3 evroligaska igraca. Sto je najgore, ovo je prinudan potez, jer imamo vec 4 petice, a alternativa na cetvorci je trenutno u katastrofalnoj formi (ili je i inace los igrac ).

        Lessort: Talenat na kome treba raditi i odlicno je sto ima Rocha za saigraca, a ne nekakvog Munforda ili Pullena. Plasim se da ga necemo puno gledati u evroligi ako bude ovako pravio faulove.

        E sad dolazimo do ostatka ekipe, ne bih poimence. Trenutno je samo Radicevic neko ko moze da ima ozbiljne minute u evroligi, jer su neki povredjeni, a neki nemaju kvalitet. Ja sam mislio da od ovog Jankovica moze da bude neki Boris Savovic, a sad vidim da je Savovic trenutno Melo za Jankovica. Ocigledno da jedini ko moze da ima minute na vaznim mecevima od ovih sa dna klupe jeste Lazarevic, zbog odbrane. Apic, Keselj, Jovanovic, Davidovac nisu za vise od dva - tri minuta.

        Kada se vracaju Pero, Dobric i Lazic? Nadam se da prvi ne misli da propusti pola meceva, takav nam ne resava nista.
        Upravo to ce nam biti najveci problem protiv odbrambeno dobrih rekao bih i solidnih evroligaskih ekipa,stvarno ce ta pozicija dva biti kriticna bez igraca koji je u stanju sam sebi da iskreira i koji ima konstantan i pouzdan sut.

        Comment


        • Bjelica 30 minuta. To jednostavno neće moći tako na duže vreme.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Za sada izgleda bolje nego sto sam ocekivao. Spoj iskustva i mladosti. Rocesti doktor za ovu ligu, ne smes da mu pustis sut, dobro asistira, iskusan, kad ode na bacanja odmah upisem dvojku..
            Lesor zver nije tesko uociti, odlicno pojacanje, malo temperament da primiri pre svega zbog faulova. On i Danga sa federima u nogama. Danga znaci kao kontinuitet sa Radonjinom odbranom. Jovanovic ok momak, ima prostora za napredak..
            Meni se svidelo sto Feldin nije silovao i forsirao. Jasno je da on uz Tejlora ovde ima najvise poena u rukama i bice prilike za trpanje, bitno je prepoznati i sacekati momenat a i razigrati druge opcije. A nema potrebe da ulazi i u neke negativnosti, polako, bice..
            Keselj deluje kao visak stvarno, greota je uzimati minute od Dobrica ili ovakvog krvavog kolena Lazarevica. Falio je i Pero ovde, dok se Jankela malo raskravi..
            Sto rece kouc Al bez ulazenja u neku dublju analizu za gradjenje skoka, bitno je da je problem prepoznat i da ce se ispravljati a kouc je ostavio i za svlacionicu neke dublje analize. Idemo dalje, samo gazi...

            Comment


            • Šta se dešava sa Antićem, zašto ne igra?
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Kaže Alimpijević da čeka pravi trenutak da ga uvede, štagod to značilo, mada je spomenuo stidljivo da fizički još nije na zadovoljavajućem nivou.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Mislim da ce Antic igrati manje u ABA tokom citave sezone, a vise u EL. I da je ovo otprilike pokazatelj onog kako cemo igrati. Meni ce biti zanimljivo da vidim ko ce ispasti iz dvanaest kada se vrate Dobric i Lazic. Davidovac je ocito prvi, ali mislim da se za drugog jos uvek ne zna, jer Lazarevic, izgleda uziva veliko Alimpijevicevo poverenje.

                  Comment


                  • Samo treba vremena i sve ce ovo biti ok.
                    Nova ekipa treba uigrati se, posloziti kockice.
                    Jako bitna pobeda za sam start sezone da se dobije na sigurnosti.
                    Polako ce sve doci na svoje mesto, u to sam vise nego ubedjen.
                    Za aba ligu smo favoriti br 1., u evroligi neka ove sezone se kale jer ipak je ovo jedna nova prica.
                    Meni je bitno da kod svih njih vidim zelju i htenje a to se vidi ostalo ce sve doci vremenom.
                    Mornar nimalo naivna ekipa zaklace nekoga od favorita u to sam 100% siguran.
                    Trener mi deluje kao sto sam i ranije pisao izuzetno perspektivan i on ce zajedno sa ekipom rasti.
                    Sinoc je Keselj odigrao 100 mec u dresu Zvezde, Lazarevic drugi meč i postigao prve poene.
                    Inače on će biti mozda i najprijatnije iznenadjenje i treba jer je decko apsolutno to i zasluzio.
                    Momcima i treneru podrska trebace im a siguran sam da ce nam svojom borbenoscu to i vratiti.
                    Stranci mislim da smo itekako uboli sa njima ali ponavljam ova ekipa treba tek da raste a tu vreme igra svoju ulogu.
                    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Kaže Alimpijević da čeka pravi trenutak da ga uvede, štagod to značilo, mada je spomenuo stidljivo da fizički još nije na zadovoljavajućem nivou.
                      Nije jos fizicki spreman radi po posebnom programu i nece zuriti kao ni sa Lazicem koji se oporavio.
                      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                      Comment


                      • Originally posted by Daba View Post
                        Samo treba vremena i sve ce ovo biti ok.
                        Nova ekipa treba uigrati se, posloziti kockice.
                        Jako bitna pobeda za sam start sezone da se dobije na sigurnosti.
                        Polako ce sve doci na svoje mesto, u to sam vise nego ubedjen.
                        Za aba ligu smo favoriti br 1., u evroligi neka ove sezone se kale jer ipak je ovo jedna nova prica.
                        Meni je bitno da kod svih njih vidim zelju i htenje a to se vidi ostalo ce sve doci vremenom.
                        Mornar nimalo naivna ekipa zaklace nekoga od favorita u to sam 100% siguran.
                        Trener mi deluje kao sto sam i ranije pisao izuzetno perspektivan i on ce zajedno sa ekipom rasti.
                        Sinoc je Keselj odigrao 100 mec u dresu Zvezde, Lazarevic drugi meč i postigao prve poene.
                        Inače on će biti mozda i najprijatnije iznenadjenje i treba jer je decko apsolutno to i zasluzio.
                        Momcima i treneru podrska trebace im a siguran sam da ce nam svojom borbenoscu to i vratiti.
                        Stranci mislim da smo itekako uboli sa njima ali ponavljam ova ekipa treba tek da raste a tu vreme igra svoju ulogu.
                        Izgleda da nakon dugo vremena jesmo sa svom trojicom

                        Comment


                        • Originally posted by Daba View Post
                          Nije jos fizicki spreman radi po posebnom programu i nece zuriti kao ni sa Lazicem koji se oporavio.
                          Laza je bio povređen, to je razmljivo, kao i Dobrić, međutim ovaj je nespreman - zašto? Sezona počela, koje je sad tu opravdanje?
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Laza je bio povređen, to je razmljivo, kao i Dobrić, međutim ovaj je nespreman - zašto? Sezona počela, koje je sad tu opravdanje?

                            Zato sto su nasi poceli sa pripremama 07. avgusta i skoro svaki dan gulili trim stazu na Kosutnjaku, a Peri je prvi trening kod Zeljka bio 8 septembra tj, nije bio ni trening nego zajednicki rucak. On nije odradio ni 5 treninga sa Fenerom, neka je i Pera ime za sve igrace koji su trenutno u nasem timu ali mora trener da ispostuje sve one igrace koji su gulili preko 40 dana a pri tom vide i ovi u strucnom stabu na kom je fizickom nivou Pera u odnosu na ostale. U njegovim godinama i jos nespreman, pa to je tempirana bomba za povredu. Organizovati trening sa nespremnim igracem je jako tesko i verovatno Pera radi poseban trening samo za kondiciju pa se onda prikljucuje ekipi kada su takticki treninzi. Zasto zuriti sa Perom plus nije on klinac pa da ga Dusan uvodi juce poslednij minut da istapka loptu.

                            Ono sto je interesatno za sve nas da danas ili sutra moze da se ocekuje jedno pojacanje.........koje se dugo cekalo ................ stay tuned.

                            odmah da najavim da se nece grejalice paliti iako je hladno napolju i mi koji imamo centralno grejanje u Bgdu se smrzavamo.

                            Comment


                            • Originally posted by Šarac View Post
                              Zato sto su nasi poceli sa pripremama 07. avgusta i skoro svaki dan gulili trim stazu na Kosutnjaku, a Peri je prvi trening kod Zeljka bio 8 septembra tj, nije bio ni trening nego zajednicki rucak. On nije odradio ni 5 treninga sa Fenerom, neka je i Pera ime za sve igrace koji su trenutno u nasem timu ali mora trener da ispostuje sve one igrace koji su gulili preko 40 dana a pri tom vide i ovi u strucnom stabu na kom je fizickom nivou Pera u odnosu na ostale. U njegovim godinama i jos nespreman, pa to je tempirana bomba za povredu. Organizovati trening sa nespremnim igracem je jako tesko i verovatno Pera radi poseban trening samo za kondiciju pa se onda prikljucuje ekipi kada su takticki treninzi. Zasto zuriti sa Perom plus nije on klinac pa da ga Dusan uvodi juce poslednij minut da istapka loptu.

                              Ono sto je interesatno za sve nas da danas ili sutra moze da se ocekuje jedno pojacanje.........koje se dugo cekalo ................ stay tuned.

                              odmah da najavim da se nece grejalice paliti iako je hladno napolju i mi koji imamo centralno grejanje u Bgdu se smrzavamo.
                              Jbg, profesionani je košarkaš, bio je pod ugovorom sa Fenerom, šta bi bilo da je ostao tamo? I Željko bi rekao "Ok, ajd ti radi po posebnom programu jer preko leta nisi radio ništa." Sorry bat jebiga, meni to zvuči krajnje neozbiljno za nekoga ko se bavi košarkom kao pozivom. Što Laza ne dođe nespreman na pripreme?

                              Za ovaj drugi bold, nadam se da je još jedno Micko biće™ u pitanju na poziciji 4/5. Držimo fige...
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Originally posted by Šarac View Post
                                Ono sto je interesatno za sve nas da danas ili sutra moze da se ocekuje jedno pojacanje.........koje se dugo cekalo ................ stay tuned.

                                odmah da najavim da se nece grejalice paliti iako je hladno napolju i mi koji imamo centralno grejanje u Bgdu se smrzavamo.
                                Ndour?
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X