Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srecna slava svima koji slave, pa i meni.
    Hvala Sarac.
    Definitivno smo fajterska ekipa.
    Barsa je dosta bolji tim, to je jasno, ali kriterijum sudjenja je bio da im jebes mater.
    Ne kazem da bi dobili da su sudili kako treba, ali neki faulovi su zaista sramota, dok oni nas prebise na drugoj strani.
    Teraj dalje, ide derbi...

    Comment


    • Мени је ово очекиван пораз,нема ту много приче...Барса је машина!Свака част нашим момцима на борби до самога краја!

      Моје неко мишљење је да је овај тим између 60-70 процената својих могућности!Овај тим може још пуно боље!Ту се више нервирам него због неког пораза!Пораз ко пораз...Биће их још,ово је убитачан ритам играња и нико није машина...

      Симоновић је бивши кошаркаш и то је тако...Оправдана ми је то да буде 13 играч у екипи да попуни и одмори неког или у случају да неко добије корони па да ускочи...Ал све остало је тешко!Синоћ су нам ухватили 6 скокова у нападу преко њега!

      О'Брајант је убица,само му треба наћи позицију у тиму!Не може он да прими на '90 или '45 степени лопту и онда пеглај...Синоћ су одмах удвајали и одмах је долазила страна помоћи чим он прими лопту...Забије се у 2 играча,ма колико да је он јак,тешко је то извући на обруч...Да се разумемо,ја се не сећам да ли само имали бољу четворку у последњих 10 година од њега...Човек је змај!

      Хол је одличан за другог плеја,све остало је тешко...Колико год ме одушеви кад измисли неки поен и неког пута преко руке са дистанце,тако попиздим код неких пасова...

      Волден се буди лагано и то је добро...Много се даје и у одбрани и у нападу...Надам се да неће морати да прескаче дерби због зуба

      Тери је некако сувише мекан...Бежи од контакта...Схватам ја мобилност,скочност и све,ал мора некад да се уђе у контакт јако!Самим тим што је скочан,кад уђе у контакт дуже остаје у ваздуху од свог ривала па може са задршком да поентира!Само мало више чврстине и у нападу и у одбрани и то је то...

      Рочести не делује као онај играч од пре,ал наравно то је и до година...Синоћ је скоро сваки пут после пика ишао у ширину уместо дубину!Није правио никакву предност и вишак на пику...

      Рит ми делује као потенцијала бомба!Знам да се мало губи у одбрани,страна помоћи и преузимања ал човек има све предиспозиције да постане једна чврста четворка!Њему би дао барем по 20+ минута у скоро свакој утакмици у Аба лиги!Морамо да направимо доброг играча од њега па да само мирни за позицију 4 следећу сезону...

      Остали су сви мање више коректни и очекивани...Лојд је шило!Момак буши,ал наравно да неће сваку утакмицу да игра 15+ поена...Некад умор,некад није дан...Ал момак делује максимално коректно и пожртвовано!Баш делује као неки позитивац и момак на месту,никаква ароганција!

      А о синоћњем суђењу могу само да каже оно што је својевремено реко велики Дарко Миличић...Оно је била спрдња критеријум!Буквално демонстрација на делу ..Богатима учини,а сиромашне још више унизи''...Ови су играли амерички фудбал у одбрани,наш играч остане без зуба...А нама се за визуелни контакт у одбрани свирао фаул...

      Главу горе 4-6 скор није уопште лоше...Дизаће се још више форма!Сад у понедељак да откинемо КК Волонтере из љубави па да падне Ефес у четвртак!

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Tu sam baš ispizdio kada je zicer promašio.
        Meni se ovo desilo (da u polaganju sam protiv koša pogodim obruč s donje strane) posle trinaeste godine možda dva ili tri puta u sledećih 25 godina probacivanja lopte kroz obruč (pošto sam prestao sa 38).
        Last edited by Laki21; 21-11-20, 10:41.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Meni se ovo desilo (da u polaganju sam protiv koša pogodim obruč s donje strane) posle trinaeste godine možda dva ili tri puta u sledećih 25 godina probacivanja lopte kroz obruč (pošto sam prestao sa 38).
          To je klasican primjer nespremnosti, ne poznajes limite tijela. Mozak smisli super rješenje al tijelo ne može da isprati. Tesko da Simon može mnogo bolje, ne znam zašto se i dalje forsira njegov ulaz i finta suta.
          No mora se priznati da imamo yaya za dobar basket i da smo fina ekipica.

          Comment


          • Ovo mi je omiljena nasa ekipa posle one sa Millerom, Cirbesom, Jovicem, Gudurom, Kinzijem... Fali plej, pa da do kraja el imamo pozitivan odnos pobeda i poraza, a to bi trebalo da bude dovoljno za top8 ili bar borbu do kraja.
            Last edited by Storm; 21-11-20, 11:15.

            Comment


            • Originally posted by Victor BG View Post
              To je klasican primjer nespremnosti, ne poznajes limite tijela. Mozak smisli super rješenje al tijelo ne može da isprati. Tesko da Simon može mnogo bolje, ne znam zašto se i dalje forsira njegov ulaz i finta suta.
              No mora se priznati da imamo yaya za dobar basket i da smo fina ekipica.
              Ne bih se složio, nema telo tu mnogo veze, radi se o nedostatku talenta i osećaja. Slične mada malo manje uočljive stvari recimo možeš da vidiš i kod Dobrića npr, a ako je neko fizički spreman to je on. Njega bukvalno ako pomeriš dva cm iz težišta ode lopta u kurac, bez obzira da li šutira za tri ili polaže.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Dobrić ima problem i sa kontrolom lopte.

                Odbranu nije popravio al i dalje sam mišljenja da kao igrač rotacije ima mesto u ovoj ekipi i može imati vajde od njega.

                Ono u čemu je dobar je tranzicija. I tu se može iskoristiti njegova brzina.

                Tranzicija nam je i dalje loša. Kad vratim film jedino se sećam i Dobrićevih poena iz tranzicije.

                Baš smo loši u tome.

                Comment


                • Pa to pada u vodu nakon 20g igranja profi košarke. Stekne se valjda neka rutina, osjećaj. No kad si nespreman u odnosu na ono što mislis da mozes, dobijas onakav brain fart.
                  Evo jos jedan primjer, kao slaser sa L coska, on je po osnovnoj liniji sve zavrsavao na obrucu. Sad baca flouter jer je spor i njegov cuvar na vrijeme stane ispred.
                  Kad si klinac to se ispravi za 10-15 dana al kad imas 35 tesko da moze bolje.
                  @Karamazov
                  Nacin na koji mi igramo odbranu, tranzicija bi trebala biti 30% poena. Nije problem ni skok jer ih imamo 30 po utakmici, nije ni brzina jer imamo i nju, zaista mi nije jasno zašto smo losi u tome.
                  Imamo brz napad na low postu za Davidovca i Loyda sa lob pasom kad fintiramo blok za urucenje ispod kosa i to je to.
                  Msm da ce to doci sa uigravanjem.

                  Comment


                  • Loši smo u kontri uglavnom jer nemamo prvi pas nakon skoka.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Karamazov View Post
                      Dobrić ima problem i sa kontrolom lopte.

                      Odbranu nije popravio al i dalje sam mišljenja da kao igrač rotacije ima mesto u ovoj ekipi i može imati vajde od njega.

                      Ono u čemu je dobar je tranzicija. I tu se može iskoristiti njegova brzina.

                      Tranzicija nam je i dalje loša. Kad vratim film jedino se sećam i Dobrićevih poena iz tranzicije.

                      Baš smo loši u tome.
                      Ne znam zasto je to tako. Jasno mi je zasto smo bili dobri u tome za vreme Radonje, jer si imao bar 2 igraca u svakom trenutku koji mogu da bace taj dug pas igracu koji trci kontru. Ali mi smo imali dobru tranziciju i za vreme Tomica i za vreme Sakote. Nema mi logike da ova ekipa ovako lose trci ofanzivnu tranziciju jer igrace koje imemo na papiru bi to trebalo dobro da rade. Mozda sistem odbrane nije pogodan za to ili velika potrosnja. Ali ako neko odrzava svezinu i rotira to je Sasa. Voleo bih da neko to pojasni, jer ja nemam odgovor.
                      Last edited by Storm; 21-11-20, 16:51.

                      Comment


                      • Laicki na prvu kad gledam, mi smo svi skoncentrisani na box out i skok. Trcimo samo kad ukrademo loptu a to cinimo jedino sa Waldenom na terenu. Ne znam, to je segment na kom imamo prostora za napredak a i napad fizicki agresivne odbrane mora biti dosta bolji sa vise uyrcavanja. U suštini tim skladan samo im fali uigranosti i to ce leci sve kako treba.

                        Comment


                        • Originally posted by Storm View Post
                          Ne znam zasto je to tako. Jasno mi je zasto smo bili dobri u tome za vreme Radonje, jer si imao bar 2 igraca u svakom trenutku koji mogu da bace taj dug pas igracu koji trci kontru. Ali mi smo imali dobru tranziciju i za vreme Tomica i za vreme Sakote. Nema mi logike da ova ekipa ovako lose trci ofanzivnu tranziciju jer igrace koje imemo na papiru bi to trebalo dobro da rade. Mozda sistem odbrane nije pogodan za to ili velika potrosnja. Ali ako neko odrzava svezinu i rotira to je Sasa. Voleo bih da neko to pojasni, jer ja nemam odgovor.
                          Mi smo one sezone kad smo imali 16-14 učinak razbijali protivnike presingom.

                          Nešto slično kao sinoć što je radila Barsa.

                          Zahvaljujući tom presingu gde smo veliki broj lopti krali na centru smo dolazili u poziciju da lako poentiramo.

                          Ako se ne varam mislim da smo te sezone bili najbolji tim Evrolige po ukradenim loptama.

                          Barsu u Beogradu smo razbili zahvaljujući tome. Čak 14 lopti smo ukrali.

                          Comment


                          • Sve je to meni jasno. Ali mi sada i kada imamo situaciju 2:2 ili 3:2 jednostavno uprskamo. Uprskali smo par puta i 2:1 situaciju. Ili stanu i uopste ne idu na kos ili se zalete u igraca pa naprave faul u napadu. Mozda je i do igraca. Dannguba, Simon iz mladjih dana, Djenka, Luka Mitrovic su znali da zavrse u kontri. Cak i Gudura koji je onako spor u trcanju kontre zavrsava to maestralno. A pas od kosa do kosa Hall ne moze da baci ni u ludilu. I verovatno zato to ovako lose izgleda.
                            Last edited by Storm; 21-11-20, 18:00.

                            Comment


                            • Cak i sa ovim no limit timom i trenerom jako tesko i sa dve utakmice vise da se stigne 16pobeda,kamoli pozitivan skor. Iskreno se nadam da ce dovesti nekog pleja mamojebca da se to i ostvari, sa ova dva alibi pleja, to ce biti bas tesko...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • "Kontra-napad" nam je los, od Radonjiceve "hard defense and transition offense" imamo ovaj prvi deo, ne bi bilo lose da implementiramo i ovaj drugi.

                                Inace kad se spominje zamena za Rocestija (ako se ne produzi ovaj 2-mesecni ugovor) i ime koje je izaslo u javnost informacija da se moze nastaviti sa trazenjem drugog igraca

                                Adrian Wojnarowski @wojespn
                                Breaking on @BonniesMBB: Free agent guard Jaylen Adams has agreed to a two-way deal with the Milwaukee Bucks, agent @MikeGTdot of @OneLegacySports tells ESPN.

                                Comment

                                Working...
                                X