Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cestitke i sa moje strane.

    Comment


    • Titulaaaa bravo devojke, kakvo vece treca Zvezdica na dresu, i 30 ta titula..

      Comment


      • Originally posted by Manda77 View Post
        Sta mislite o Tomicu iz Olimpijakosa?
        Mislim da ne bi bio lose resenje, jeste da nije bio prvi trener ni u jednom klubu ali je radio sa vrhunskim trenerima.
        Kad se uzme u obzir boldovano odakle ovo pitanje uopste? Hocemo li mi konstantno biti eksperiment za razne trenere u pokusaju, ili klub kao i svaki drugi koji ima neku ambiciju? Vidim da se stekao utisak kako nijedan trener ne zeli u Zvezdu pa moramo da jurimo lopate.
        Pa nece taj neko raditi za vazduh, nego za platu, i ono sto je najvaznije za svoj renome. Ako se postave visoke ambicije sa potporom u igrackom/finansijskom smislu, to je ono sto je lepak za trenere, jer taj neki dobar rezultat podrazumeva i da ce taj trener povecati svoju cenu.
        Last edited by mmajstor; 26-04-18, 21:23.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Evo ja ću ti odgovoriti: trenerski pečat se traži u utakmicama koje su funkcionisale po zamisli trenera, koja nije ista za svakog protivnika već se vrše modifikacije u zavisnosti od toga koje su jake strane protivnika.
          Ipak, neke stvari mogu da se izdvoje kao univerzalne: odbrana na perimetru sa visokim i pokretljivim igračima kojih imamo u našem timu (Janković, Lesor) da bi se minimizirala nedovoljno dobra odbrana backcourta (Ročesti, Feldin, Radičević/Enis). To je za posledicu imalo česte promaje u reketu, i tu se slažem sa Victorom doselekcijom na spoljnim pozicijama očekujem da će se uspostaviti taj balans u odbrani, odnosno da će se visoki rasteretiti da pored svog moraju da čuvaju i nečijeg drugog igrača.
          Drugi bitan trenerski pečat je nikad raznovrsnija igra u napadu: pnr, pnp, izolacije, sposobnost više igrača u petorci da sami sebi iskreiraju poziciju za poene.
          Ovo se sve odnosi na utakmice gde je to funkcionisalo, dosta je bilo utakmica gde to nije funkcionisalo što zbog istrošenih starijih igrača ili mlađih i nedovoljno iskusnih za ovaj nivo igre. Rezultat kod obe grupe igrača je identičan - velike oscilacije u igri, nedostatak kontinuiteta dobrih partija.
          Nadam se da je odgovor zadovoljavajući i da će izazvati više od pokušaja duhovito/sarkastičnog onelinera.
          Citajuci ovaj post sam ukapirao da definitivno postoje paralelni univerzumi. Dekkard je ocigledno u jednom od njih.

          Nista brate posto su Ica i Pancev iz klana Bjelica, ti si iz Klana Alimpije.

          Uz sve to pokazujes Choks nivo patologije kad je u pitanju sujeta...

          Comment


          • Ovaj Dekardov je definitivno bolji. Tu imam 3 banke, zovem se Hju Hefner a Zvezda igra NBA.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Budućnost diže lestvicu, oformiće moćan tim sa velikim budžetom, naravno, uz podršku države.

              Čović mora da vidi hoće li i može nadalje da igra sa velikim igračima, ili ga je igra prerasla.
              Verovatno si u pravu. Ako budu igrali EL, bice kao davnih dana kada su pokupovali skoro sve najbolje ex YU igrace.
              Tada ce biti tesko igrati ABA protiv njih bez isto tako jakog (i borbenog / srcanog) tima...

              Comment


              • Originally posted by Grof View Post
                Verovatno si u pravu. Ako budu igrali EL, bice kao davnih dana kada su pokupovali skoro sve najbolje ex YU igrace.
                Tada ce biti tesko igrati ABA protiv njih bez isto tako jakog (i borbenog / srcanog) tima...
                Sto je, opet, dobro za ostale klubove jer im se izbijaju argumenti za lelemudanje i nepotizam, vec ce morati da se mnogo ozbiljnije radi ukoliko se zeli opstati.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Nadam se da je odgovor zadovoljavajući i da će izazvati više od pokušaja duhovito/sarkastičnog onelinera.
                  Originally posted by Laki21 View Post
                  Ovaj Dekardov je definitivno bolji. Tu imam 3 banke, zovem se Hju Hefner a Zvezda igra NBA.
                  Znam, previše sam tražio, mea culpa.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Manda77 View Post
                    Sta mislite o Tomicu iz Olimpijakosa?
                    Mislim da ne bi bio lose resenje, jeste da nije bio prvi trener ni u jednom klubu ali je radio sa vrhunskim trenerima.
                    Mnoge sanse su propustene. Prvo s obradovicem, mozd i martinez ako je bilo ikakve sanse. Tomic mi je bio prvi pik ove sezone. Kliko se secam u vise navrata je vrlo dobro vodio smostalno oly. Nije bas toliki eksperiment.

                    Comment


                    • U skladu sa Čovićevim obavještajno-propagandnim radom, na koji stavlja akcenat, najvažnija karakteristika novog trenera (ako uopšte ikad bude novog trenera dok je Čović u klubu) je bezbjednosna kultura. Znači, bitno je da ne govori šta Čović ne želi da se zna, da se ne žali na kašnjenje plata, da pokorno prihvata sve direktorsko-menadžerske sugestije po pitanju garantovane minutaže, neobjavljenog kažnjavanja, misterioznog dovođenja i otpuštanja igrača itd, itd.

                      Šalu na stranu, ni jedan ozbiljan trener, posebno strani, neće da se nadgornjava s Nebojšom Čovićem. Taj Milan Tomić, ako želi da ode iz Olija, može da preuzme neki tim u Grčkoj za duplo više para nego što bi mu Čović dao i da ga mnogo manje boli glava. Ništa njemu dolazak u Zvezdu ne bi značio. Lik je praktično Grk, tamo je skoro 30 godina.

                      Zato sam se i obradovao bio juče kad je provaljeno ono za M. Pavićevića. Trener tog kalibra otprilike je najviše što bi u Zvezdu sada htjelo da dođe. Ali čini se da Čović nema namjeru ništa da mijenja.

                      Comment


                      • "da pokorno prihvata sve direktorsko-menadžerske sugestije po pitanju garantovane minutaže,"

                        U zivotu nisam vidio, cuo da u bilo kom ugovoru bilo gsje na svijetu postoji profesionalni ugovor u kome su navedeni br minuta na terenu.
                        Usmeni dogovor oko uloge u timu moze ali ni to nije garant da ces igrati toliko.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Sto je, opet, dobro za ostale klubove jer im se izbijaju argumenti za lelemudanje i nepotizam, vec ce morati da se mnogo ozbiljnije radi ukoliko se zeli opstati.
                          Slazem se u potpunosti. Super je stalno biti prvi i pobedjivati, ali nije bas sportski. Druga je stvar sto je to kod nas dovedeno do pitanja zivota i smrti, zakulisnih radnji, neprijatelja.
                          Ne kazem da ova poslednja dva ne postoje, ali je upravo i problem sto postoje...

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Sto je, opet, dobro za ostale klubove jer im se izbijaju argumenti za lelemudanje i nepotizam, vec ce morati da se mnogo ozbiljnije radi ukoliko se zeli opstati.
                            Apsolutno, samo što cenim da ćemo umesto toga doživeti samo još veću kuknjavu i optuživanje svega & svačega.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              "da pokorno prihvata sve direktorsko-menadžerske sugestije po pitanju garantovane minutaže,"

                              U zivotu nisam vidio, cuo da u bilo kom ugovoru bilo gsje na svijetu postoji profesionalni ugovor u kome su navedeni br minuta na terenu.
                              Usmeni dogovor oko uloge u timu moze ali ni to nije garant da ces igrati toliko.
                              Gde vidis da je on napisao da pise u ugovoru... Jasno je kao dan bilo da Lessort dobio onakvu ulogu zato sto je misko dao svojih 100k za njega...itd...To je normalno..Dodje lik i kaze jbga...docu ako mi das 25m+ u timu,sta vise to moze da bude obavezujuce i na papiru...Kao sto pise tebi da moras raditi 40 sati nedeljno..ili 8 sati dnevno itd..ili vise od toga itd...

                              U svakom slucaju ovo je najgora sezona pod Covicem i tek ce biti lose, posto so zaratili sa svima...sa ovim stonismo, oni su manje vise nigde na tabeli...+sto ce prvom prilikom biti i NC kaznjen za one izjave...to je realno.....Izgubio je kompas i tu nema diskusije..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Krenule priče o bojkotu od sttrane igrača zbog trenera, da li to botovi odrađuju za Čoa posao?
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X