Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Umesto bavljenja halama bolje bi bilo baviti se onim od čega se živi, tj. kako postići da igramo konkurentnu košarku ako igramo više od utakmice nedeljno.

    To je ono od čega nam zavisi sezona.
    To je sve uzrocno - posledicno samo na duzi rok.
    U kracem roku ovu sezonu u EL smo cao. Gledati da dodjemo samo do tih nekih 10 pobeda na kraju da se ne obrukamo sa finalnim plasmanom, i fokusirati se na plej of ABA lige. Raditi na motivaciji igraca, i gledati na koji nacin moze da se popravi odbrana. U cemu je problem, dal do pojedinih igraca ili do grupe igraca ili mozda do lose postavke odbrane....
    Lesoru bi davao 2 sata nakon svakog treninga da vezba slobodna bacanja i sut iz reketa. Takodje igra ledjima i fintiranje, ono je uzas kakve rupe covek ima.

    Comment


    • Juce posle duze vremena nisam bio na utakmici dva su razloga prvi jer me uprava pravi majmunom i u aba ligi je ulaz slobodan(to sto sam kupio sezonsku kuj mi klacka koske) a drugi nije kosarkaski pa necu ni da ga spominjem.
      Ono sinoc vidjeno je ispod svake kritike za moj ukus od trenera strucnog staba pa dalje nista nije bio kako treba,
      Starci umorni logicno mladi nedorasli izazovu cim izadju na teren skinu gace.
      Ako nam je jedini cilj Aba liga onda nek starci ni ne ulaze u EL dajte deci sansu nije valjda da se bojimo nakantavanja.
      Ono sto je LAZA napiso na predhodnoj stranici da cemo mi tesko uzeti i ABA ligu ja mislim od pocetka sezone kad sam vidio i znao ko ce biti trener i kako ce izgledati roster.
      Last edited by ajkisloba; 17-01-18, 11:03.

      Comment


      • Sa novim trenerom bez iskustva i novim rosterom normalno je pomisliti da cemo tesko uzeti ABA, to je normalan osecaj sto ne znaci da ce to tako i biti. Svakako ce biti teze nego ranije, a da li cemo stvarno ponovo uzeti titulu to niko ne moze znati (ja probao sa Tarotom ali ne ide). Zato uzivajmo u kosarci pa sta bude da bude. Ako nastavimo kontinuitet odlicno, a ako se sapletemo da vidimo sta se moze popraviti u periodu nakon toga. Sve je to deo sporta i usponi i padovi su normalni. Mi smo imali pad koji je trajao manje vise 20 godina, sada smo na vrhu zadnjih 3,4 i uzivajmo dok jos jesmo i dok nas neko ne skine sa trona sto ce se neminovno desiti jednog dana, samo je pitanje kada.

        Comment


        • Neka nas i skine,ali nemoj sami sebi da pucamo u kolena i dovodimo neiskusnog trenera i matore igrace za nosioce

          Comment


          • Već sam pisao da niko nema tapiju na titulu u ABA ligi, glupo je očekivati da kad zasednemo na tron to traje neki veliki dvocifren broj godina.
            Ambicije ekipa kao što su Partizan, Cedevita, Budućnost jesu uvek okrenute ka vrhu i želja da skinu sa trona šampiona, neprirodno bi bilo da toga nema. Svakako tron ne treba predati bez borbe, i svakako da smo tronu opet mi najbliži ali su i razlike sve manje a čini mi se da je u nameri da se domogne trona najozbiljnija Budućnost koja je to zacrtala u nekom dužem planu ali neće odbiti ni ove godine ako se ukaže šansa.
            Naša najveća mana jesu godine nosioca igre i godine i iskustvo trenera a prednost jeste ako uđemo u zonu šuterskog ludila, trener protivnika može samo da "drži gaće" da mu ne spadnu skroz, ali to šutersko ludilo nije konstanta i ne sme da bude osnova igre tima koji želi titulu, nama nedostaje balans u igri između unutrašnje i spoljašnje linije i konstantnija odbrana.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Nije stvar u tome da cemo jednog dana biti skinuti sa trona to je normalan proces ali mi smo sami sebe skinuli sa trona u tome je stvar.

              Comment


              • Originally posted by ajkisloba View Post
                Nije stvar u tome da cemo jednog dana biti skinuti sa trona to je normalan proces ali mi smo sami sebe skinuli sa trona u tome je stvar.
                dok jednom ne smrkne drugom ne svane...obicno tako biva
                Ali polako, nema potrebe projektovati takvu buducnost. Pricacemo na taj nacin ako se to stvarno i desi. Trenutno mi smo zvanicni sampioni ABA lige i dok se to ne promeni nema potrebe proricati da ce se to svakako i desiti. Problema i gresaka - da njih ima, ali je pitanje koliko ce nas to kostati.

                Comment


                • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Grobari prave ekipu za napad na KLS

                    Stize Bandja Sy

                    Comment


                    • Neshvatljivo mi je da nama u 4. četvrtini protiv Cedevite na +32 igraju Ročesti, Feldin i Lesor, a onda protiv Himkija imaš osjećaj kao da preko 70% tima igra preko one stvari, kao da ih je neko natjerao. Raspali Efes nam je strpao 104 poena, prosječni Himki nas je rutinski savladao u Pioniru. Iznosim samo činjenice.
                      Razumijem ja da se nema finansijskih sredstava, da smo zadnji na tabeli po budžetu, ali ambicije kluba u Evroligi meni iskreno smetaju. Nekako iz sezone u sezonu samo slušamo Čovića, Radonjića i Alimpijevića (Alimpijević je neiskusan, pa ga i razumijem) da je Evroliga nebitna, pa kad se ostvare 3 pobjede da smo već premašili broj pobjeda koji su nam svi predviđali, itd. ABA liga je glavni cilj jer se želi igrati Evroliga, a onda u toj Evroligi ti nemaš nikakav cilj. Zbog čega? Ako se već igra Evroliga, tebi cilj mora biti da napraviš tim konkurentan za plej-of i da napadaš taj plej-of. I kod navijača osjećam da mnoge Evroliga ne zanima pretjerano. Pa stani brate, nije mi zanimljivo gledati Real, već mi je Zadar zanimljivo gledati? Zbog čega da gledamo Fener, kada možemo gledati nestvarno jaku Megu? ABA liga je zanimljiva u plej-ofu i to je to, ovo ostalo je uglavnom smor teški. Ja kao navijač želim da gledam klub koji grize u Evroligi na svakom meču, kako mu je stalo da se bori za prolaz. U protivnom, mi ćemo narednih sezona čekati samo plej-of ABA lige da navijamo kao ljudi. Slažete se sa mnom da je malo glupo? Mnogo će monotono biti sa navijačkog aspekta ako se ambicije kluba u Evroligi ne promjene. Bar ja tako mislim.
                      Plej-of ABA lige>Evroliga>Regularni dio ABA lige>KLS>KRK!
                      Puna podrška timu!
                      Last edited by mikara92; 17-01-18, 12:05.

                      Comment


                      • Originally posted by mikara92 View Post
                        Razumijem ja da se nema finansijskih sredstava, da smo zadnji na tabeli po budžetu, ali ambicije kluba u Evroligi meni iskreno smetaju. Nekako iz sezone u sezonu samo slušamo Čovića, Radonjića i Alimpijevića (Alimpijevića je neiskusan, pa ga i razumijem) da je Evroliga nebitna, pa kad se ostvare 3 pobjede da smo već premašili broj pobjeda koji su nam svi predviđali, itd. ABA liga je glavni cilj jer se želi igrati Evroliga, a onda u toj Evroligi ti nemaš nikakav cilj. Zbog čega?
                        Tako je, iskorak na ovim prostorima ce se desiti kada neko bude napravio konstrukciju za konkretan uspeh u Evroligi. Ovo aj da budemo najbolji u selu da bi igrali Evroligu, a da bi posle u toj Evroligi statirali u kukuruzu ne pije vise vodu. Mada lakse je to reci nego sprovesti u praksi, sto ne znaci da je nemoguce....ali da je tesko jeste.

                        Comment


                        • Mene je ova igra sinoć u drugom poluvremenu podsetila na one poraze pod Radonjom u Španiji kada su nas razbili nekih 20/30 razlike (ne sećam se koliko beše, valjda se organizam na taj način bori protiv bola), sinoć nije bilo 30 ali je govor tela igrača bio poražavajući, u napadu smo stali i bezidejnost je vrištala,u odbrani smo bili pogubljeni, sudarali se...dozvolili kontre Markoviću i totalno pogubili konce a trener pri tom imao sam osećaj bi više voleo da je negde daleko, bespomoćno je gledao kako se igra raspada.
                          I zaista bih voleo da na topiku budu samo ode, da sve pršti od ushićenja ali ne može, i danas osećam u želucu grč kada pišem o sinoćnoj igri našeg tima.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Onda kada budemo pucali da nesto i osvojimo van svog sela, a ne samo da prezivljavamo iz sezone u sezonu. Nasi ljudi se primaju na velike ciljeve.
                            Pritom, specificnost kosarke je u tome da imas kvalitetniji utisak na desavanja ukoliko mec posmatras na TV jer imas idealan ugao i strucnog komentatora koji ti pomaze u tome sta se desava na terenu i oko njega. Marketing ima kljucnu rolu, a marketing nije samo reklama.
                            А како је могуће да онда у премијер лиги долазе 30.000 људи на стадион екипама које завршавају редовно на 10. месту? Воле људи фудбал и свој клуб.

                            Ми се примамо на успех, с Увалином успех је био опстати у лиги и борити се, зато смо пунили дворану. Данас је успех очигледно топ8 и ако не можемо то да остваримо, неће људи ни долазити.

                            Originally posted by LosmiSK View Post
                            A koja je to kosarkaska zemlja...Nije stvar zemlje vec grada, itd.. Naravno da je do marketinga... ali sta sve spada u marketing zivo me zanima sta ti imasda kazes....evo, ja ti kazem SVE....Mi sa ovakvim rezultatima ne mozemo ni Pionir da napunimo...jasno da nesto skripi u odnosu sa navijacima... i da ti navijacima moras da prikas u dupe a ne da ih vodis u saunu,da im kazes da sjasu..da im uvalis sezonske pa onda prmenis ceo tim..tj prodas...i ma brdo stvari da ne pisem...To sto ti mislis da to nije marketing i da nije bitan to je tvoj problem...Imas bas milion primera..cak i ovi ruski timovi sa brdo love za bacanje se trude maksimalno a mi bez dinara..boli nas patka...i onda dodje kraj sezone i plac kad se pogleda racun...i prica o marketingu i tim sranjima..

                            Imas istorijsku sansu i tebe cak i ne zanima A licenca..niti da pobljsas sa ekonomske strane klub,posto nije tvoj...a ti ''samo'' predsednik..Vodis neki gerilski rat i tvrdis da je nemoguce da dodjes do bilo kakvih para sem da se drzava ili grad smiluju...Ko hoce da bude predsednik, prvo sma da nabavi milion...tako se to radi u normalnim klubovima...ovde je normalno da kazes, dajte mi 600k i dacu vam centra..i to da mu jos aplaudiraju..o sjasite i tim sranjima da ne pricam...
                            А јој шта ти причаш. Кошаркашка земља је Литванија. Каунас је град који има 350.000 становника, а хала Жалгирисова прима око 15.000 људи. Колко пратим, то не иде испод 10.000 људи.

                            Каквим резултатима, па имамо 7 победа у ЕЛ с најмањим буџетом и лошом селекцијом тима што приписујем Човићу. Како очекујеш да се такмичимо за топ8 равноправно сваке године с оволико пара?

                            Налупетао си се глупости, поготову ово на крају. У нормалној држави би биле неке олакшице пореске на спонзорисање клубова па би приватне компаније имале интерес. Овде то не може да се уради, а држава неће да ти да паре осим ако немају комплетно своје људе у управи. Ево имате пример код комшија како то изгледа када ти СНС уђе у клуб.

                            Пази председник клуба да да милион на почетку, па то нема нигде у свету

                            Comment


                            • U odnosu sa navijačima je potrebno poštenje, nije tu u pitanju cena sezonske (nije ni mala) jer ako u formulu staviš da je to nekih 40 utakmica (1-2 manje više), sezonska i nije skupa. Odnos prethodnih godina je bio nešto bolji, celokupan "hajp" oko kluba je bio takav da se, nepopularno rečeno mobiliše navijački puk i to je funkcionisalo. Ove sezone je nešto nedostajalo od samog početka i na to se samo dodavalo tih negativnih stvari. Čini mi se da je reklamna kampanja bila očajna, da su tome kumovale i crne procene i rasprodaja tima, kao i negativan odnos Čovića prema bivšem treneru. Nekako ta reklama tima, utakmica je slaba, nedorečena i kao da se pomislilo "sada nam rekllama i nije potrebna, postali smo brend" prepoznatljv itt.
                              Kao da su se i u klubu kasnije predali ne pokušavajući da napune Arenu (ne računam besplatne ulaze u Pionir), kao da su se i navijači predali (valjda su navikli na titule EL pa im sada porazi teško padaju).
                              Možda ima i do sukoba sa braćom na vlasti i sa donom koji je u FK? Možda šipka i nije stvarno zainteresovana za basket osim kada igramo sa Partizanom i "bratskim Olijem".
                              Ako je sve to umešano u čorbak, ako je sve to isprepletano... onda poseta i nije loša.
                              Nekako se samo pribojavam da će poslednje utakmice u EL ove sezone u dvorani A. Nikolić odigrati pred poprilično praznim tribinama a tome kumuju pored svih ovih stvari rezultati i trener.
                              Last edited by nebitan; 19-01-18, 06:27.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                A koja je to kosarkaska zemlja...Nije stvar zemlje vec grada, itd.. Naravno da je do marketinga... ali sta sve spada u marketing zivo me zanima sta ti imasda kazes....evo, ja ti kazem SVE....Mi sa ovakvim rezultatima ne mozemo ni Pionir da napunimo...jasno da nesto skripi u odnosu sa navijacima... i da ti navijacima moras da prikas u dupe a ne da ih vodis u saunu,da im kazes da sjasu..da im uvalis sezonske pa onda prmenis ceo tim..tj prodas...i ma brdo stvari da ne pisem...To sto ti mislis da to nije marketing i da nije bitan to je tvoj problem...Imas bas milion primera..cak i ovi ruski timovi sa brdo love za bacanje se trude maksimalno a mi bez dinara..boli nas patka...i onda dodje kraj sezone i plac kad se pogleda racun...i prica o marketingu i tim sranjima..

                                Imas istorijsku sansu i tebe cak i ne zanima A licenca..niti da pobljsas sa ekonomske strane klub,posto nije tvoj...a ti ''samo'' predsednik..Vodis neki gerilski rat i tvrdis da je nemoguce da dodjes do bilo kakvih para sem da se drzava ili grad smiluju...Ko hoce da bude predsednik, prvo sma da nabavi milion...tako se to radi u normalnim klubovima...ovde je normalno da kazes, dajte mi 600k i dacu vam centra..i to da mu jos aplaudiraju..o sjasite i tim sranjima da ne pricam...
                                Prvi pasus, sve OK. Drugi... Nema para Losmi. Ko ima viska i ko hoce da da par miliona i to redovno svake godine da se KKCZ stabilizuje i krene napred? Nemamo mi Tadeskog, ili Todeskog (kako li se vec preziva). Nema takvih ljudi.
                                Ovde ces ili imati pomoc drzave (indirektno ohrabrivanje sponzora da ti daju pare), ili neces (bez signala od 'glavonja' svako drzi svoje pare u slamarici = boli ih uvo da daju za sport).
                                Svakako da postoji prostor za napredak, ali meni se bar cini da to nije nista znacajno i da ne bi donelo neki pomak. Za koliko-toliko dobar tim je potrebno 5-6 miliona za igrace i prvog trenera.

                                Comment

                                Working...
                                X