Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kankkunen View Post
    @ MannyCalavera
    Znaš li možda koliko je obeštećenje za igrače razvojne lige sa dvosmernim (two-way) i običnim ugovorima, nigde to da pronađem.
    Nema ga. Two-way ugovor se racuna kao regularan NBA ugovor samo sto nije garantovana puna zarada. Dakle igraci mogu da ih potpisu na jednu ili dve godine. Zaradjuju 75 ili 79k nisam siguran za G League sexonu. Onda imaju pravo do 45 dana da budu u NBA max po sezoni, gde zavisno od broja dana mogu jos 200k da zarade. Sve preko 45 dana, NBA timovi moraju da ih ubace u 15man roster i klasican NBA ugovor. Ovo je izmisljeno da bi NBA ekipe kaparisale prospekte iz G league. Postaju njima ekskluzivni i druge NBA ekipe ne mogu da ih skupe za razliku od obicnih G League ugovora. Zato vecina top G League igraca ne potpisuje 2-way ugovore, jer u Kini ili Evropi mogu vise od 270k uzeti.

    Jedini nacin je da NBA tim i igrac raskinu taj ugovor. Tu nema obestecenja. Ne postoji buyout.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

    Comment


    • To je rekao u sprdnji.

      Comment


      • Srećan 29. rođendan našem kapitenu Branku Laziću!
        Hvala ti Branko za sve što si do sada Zvezdi dao!
        Neka se ponovi istorija, da opet na tvoj rođendan dobijemo turski klub, kao prošle godine Fener u epskom meču u Pioniru! Idemo po jubilarnu 50. evroligašku pobjedu!

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          Koliko ce puta Covke u subotu podsetiti da je DR naneo ogromnu stetu klubu??????
          Koliko ce puta reci da se setimo gde smo bili pre 7 godina.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Sve u svemu bilo je tih sezona dosta srece, koja je posle dovela NC kao najveceg predsednika a DR trenera u novijoj istoriji CZ.....ali realno ko igra EL jos ovakav sistem ima duplo vece sanse da osvoji od svih drugih zajedno...da je to imao kkp, jos bi Dulo palamudio..
            Ovo je skroz tacno, a pogotovo bold.
            Lako je bilo KKP da dominira kada su jedini imali EL izlog dugi niz godina.
            Uvek sam komentarisao da ako se otvori mogucnost i drugim klubovima da na osnovu plasmana udju u EL, da ce to verovatno promeniti odnos snaga.
            Upravo se to i desilo. Naravno, da je KKCZ to bilo najlakse zbog imena, broja navijaca...
            Zato i jeste bitno da se osvaja ABA, onolikio dugo, koliko nam EL bude davala prolaz na osnovu plasmana. Ni meni se ne svidja 'stekovanje EL', ali kontinuitet kluba, dobrih igraca i rezultata se obezbedjuje osvajanjem ABA i igranjem u EL protiv najjacih.
            Ako budemo igrali EL jos neko vreme, verovatno ce se nekada sklopiti kockice (jeftini stranci koji izlaze iz kanala i pokidaju sezonu / sezone i domaci prospekti koji se razvijaju i vise od ocekivanog) pa cemo moci da napravimo i neki veci iskorak bez neke znacajne finansijske potpore.

            Comment


            • Dobijamo veceras.
              Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

              Ljuba Tadić.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Cibona se progutala nekako zbog EL ali realno receno NC je zasrao tu sezonu sa skartovanjem Silba ajde i to ali dovede covek Lipovija....Mada su nas tad odbili neki dobri igraci u zadnjem momentima...pa eto daj tog Ukrajnica da ne krvari u Dombasu....Ok je on igrac ali ne zamena najboljem igracu...

                Malo se i podcenjuje tad Cibona, fin tim
                ,dobili su i Cedevitu u finalu, a nas takav mec se ponavlja jednom u 10 godina...ali imali su on i NC tad srece sto su zavrsili u EL, inace je sad ne bi gledali...

                DR gleda AV kao velikog zvezdasa, mislim na batu tu...To nikako ne voli, ali se bar javno ne eksponira..kao npr Nesa Ilic koji je ono bljak...slihtara...tako mi izgleda bar...

                Sve u svemu bilo je tih sezona dosta srece, koja je posle dovela NC kao najveceg predsednika a DR trenera u novijoj istoriji CZ.....ali realno ko igra EL jos ovakav sistem ima duplo vece sanse da osvoji od svih drugih zajedno...da je to imao kkp, jos bi Dulo palamudio..
                ma vrhunski tim. saric, blesingejm i rozic.

                Comment


                • Originally posted by NateHuffman View Post
                  ma vrhunski tim. saric, blesingejm i rozic.
                  Gledao sam nedavno tu utakmicu ponovo. Ne znam zašto. Koliko nas tu ništa nije htelo, a koliko je njima sve ulazilo. Blesingejm i Šarić su odigrali vrhunski meč. Čak je i pomenuti Rozić imao blistave trenutke.

                  Comment


                  • Hmmm, ja mislio da se himna nadjacava zbog Istanbula i odluke EL da nas kazni sa € 50.000 iako smo bili gosti i nas navijac bio izboden na smrt bez da su nasi navijaci tamo nesto divljali.

                    Mislim da je Jordiu svjedno da li mi pevamo (u pocetku su bili zvizduci), cutimo, tapsemo ili bilo sta radimo dok se taj marketing song vrti pred pocetak utakmice. Jos vise mu je svejedno da li predsednik moze da garantuje da ce to prestati ako mi dobijemo A licencu. Posle ove suspenzije mislim da je A licenca mislena imenica za nas jos neko vreme. Ali, ko zna...

                    Interesovalo bi me da saznam da li smo Wrighta iz Igokee ispustili upravo zbog ove suspenzije (to se desavalo nekako u to vreme, ako se ne varam).

                    Comment


                    • Originally posted by drakon1 View Post
                      Hmmm, ja mislio da se himna nadjacava zbog Istanbula i odluke EL da nas kazni sa € 50.000 iako smo bili gosti i nas navijac bio izboden na smrt bez da su nasi navijaci tamo nesto divljali.

                      Mislim da je Jordiu svjedno da li mi pevamo (u pocetku su bili zvizduci), cutimo, tapsemo ili bilo sta radimo dok se taj marketing song vrti pred pocetak utakmice. Jos vise mu je svejedno da li predsednik moze da garantuje da ce to prestati ako mi dobijemo A licencu. Posle ove suspenzije mislim da je A licenca mislena imenica za nas jos neko vreme. Ali, ko zna...

                      Interesovalo bi me da saznam da li smo Wrighta iz Igokee ispustili upravo zbog ove suspenzije (to se desavalo nekako u to vreme, ako se ne varam).
                      A licenca nam je realna koliko i osvajanje EL ove godine

                      Comment


                      • Originally posted by drakon1 View Post
                        Posle ove suspenzije mislim da je A licenca mislena imenica za nas jos neko vreme. Ali, ko zna...
                        Sve se to brzo zaboravi ako stavimo Djordija na platni spisak, samo da imamo sta da mu damo.

                        Originally posted by drakon1 View Post
                        Interesovalo bi me da saznam da li smo Wrighta iz Igokee ispustili upravo zbog ove suspenzije (to se desavalo nekako u to vreme, ako se ne varam).
                        Dobro pitanje.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Sve se to brzo zaboravi ako stavimo Djordija na platni spisak, samo da imamo sta da mu damo.



                          Dobro pitanje.
                          Wright je otisao za parama ,koje mi nismo mogli da mu ponudimo ni izbliza ....

                          Comment


                          • U nedelju Cedevita, utorak Himki..Cedevita bas vazan mec..

                            Comment


                            • Originally posted by darko pancev View Post
                              Wright je otisao za parama ,koje mi nismo mogli da mu ponudimo ni izbliza ....
                              Jos jedan spin, kao da te je NC ucio Pa taj Wright je odmah pokazao sta zna. Drugo za Wright-a i nas sam cuo mnogo mnogo ranije nego sto je usla prica u novine...Cim sam cuo da je prica u novinama bilo mi je jasno da od toga nema nista.
                              Jasno je ko je kriv, mada ima i nekih drugih stvari koje su uticale na to kao agencija za koju radi itd...

                              Njemu bi bilo mnogo bolje da je kod nas dosao, ali imamo mi prospkta odatle koji toj agenciji znaci dosta...

                              Mi ako ne mozemo Wright dovesti a dovedemo Enisa a takvih u Evropi ima milion i onda dodje COACH AL dovescemo nekog ali da bude pojacanje, ane tamo nekog Enisa....
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by NateHuffman View Post
                                ma vrhunski tim. saric, blesingejm i rozic.
                                Nejt moras neke stvari da razumes ako ces da pratis kosarku, posto po avataru vidim da zelis da je pratis.

                                Blesingejm je odlican PG i imao top sezonu. Saric NBA talenat sad vidimo gde je i sta radi po NBA...Rozic isusan def...Planinic EL igrac..Sircevic jedan od boljih trojkasa u ABA to vreme, Kuridz i Kus...Malo li je....

                                Nisu oni ne znam koliko atraktivan tim...Ali zamisli sto CSKA nije uzeo bar 5-6 titula zadnjih 10 godina..pa zbog F4 formata... Mislis da bi GS ili Cle uzeli ove titule da se igra F4 kod njih...itd itd itd...primera milion....

                                Imas jedan mec live or die i ovo je moguce, nije bas da smo imali neki tim, sa tim da nam je uvalio NC Lipovija zato sto su ga odbili neki igraci ali to umanjuje tu stvar..Kad vec pricate superlative treba se setiti i ovih stvari...

                                Ta ista Cibona je razvalila Cedevitu sa onim timom u 1/2 itd... Ne treba pisati eto da bi napisao..Ne smatram Cibonu kao nas najveci poraz, ne bar kao neko cudo nevidjeno...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X