Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hm, negativne stvari

    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Hm, negativne stvari

      Fokus je na dva otvorena pasa više nego na njegov šut

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Parafraza čuvene Tegijeve izjave za ABA/Jadransku ligu: "Ja nisam protiv Jadranske lige, ja sam protiv ovakve Jadranske lige" [emoji23]
        Dobra

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Opet ne kapiras o cemu pricam. Zasto omladinska skola i mladje selekcije su mesto iskljucivo za domace igrace? Zasto Zvezda ne bi dovela 10 klinaca iz Afrike, Azije, Evrope i ubacila u svoj omladinski pogon? Ti klinci bi imali isti odnos prema Zvezdi kao i domaci igraci posle par godina u sistemu. Uz to bi imali mnogo manje rizicne poteze sa potpisima tih istih stranaca za seniorski tim jer bi imali o njima vec dosta informacija, koje su iz prve ruke i koje smo sami iskusili. Jel Zvezda nekom duguje da se bavi razvojem domace baze ili duguje pre svega navijacima i sebi kao klubu da ima najbolje moguce rezultate u odnosu na okolnosti i resurse koje imamo. O tome pricam.

          Slazem se ja s tobom u vezi selekcije ovo sto si pomenuo, samo bih dodao da taj treci plej, taj treci centar treba da bude najtalentovaniji igrac iz nase skole/omladinskog pogona koje god nacionalnosti bio. Krajnje je ksenofobicno reci da stranci su ti koji hvataju krivine i nece znati da cene to sto im Zvezda da. Naravno treba biti i covek i sagledati i to kako nasi klubovi tretiraju igrace i kakve uslove im daju da rade svoj posao, i nazalost domaci igraci su spremni da trpe mnogo vise sranja i nepravdi od stranaca. Ali to je nesto cime se ne treba hvaliti nego raditi na tome da se to iskoreni...
          Ja sam svoje vidjenje dao za 1 tim.
          Misljenja sam, da bi bilo nepravedno prema mladjim selekcijama, i razvojnom timu, zatvoriti vrata cak i kad bi mogli da platimo 12 skupih stranaca.
          Nacionalnost, vjerska, politicka pripadnost, kao i za koga je neki igrac navijao u osnovnoj skoli, su za mene potpuno nebitna kategorija.
          Ja pratim talenat i doprinos igraca klubu.

          Ovaj drugi dio vezan za omladinske selekcije bi bio ozbiljan upgrade, ali pitanje je koliko mi realno mozemo da uradimo na tom polju.
          Treba ozbiljna skauting sluzba,ukljuciti puno trenera u radu sa tom djecom, organizacija kampova po citavom svijetu, obezbijediti finansiska sredstva za njih i njihove porodice, citav niz strucnjaka koji bi pomogao nekom Afrikancu od 14-15 godina da se prilagodi novoj sredini, ljude koji ce da im pomognu oko skolovanja i vaspitanja...

          Comment


          • Valensija totalno u kanalu, doživjela poraz i od Estudijantesa.
            Imaju 7 vezanih poraza u Evroligi.
            Dubljević nije igrao opet, nadam se da neće ni u petak.
            Sve im se svodi na trio Grin-San Emeterio-Plajs.
            Ovo moramo iskoristiti, Valensija pada u petak!

            Comment


            • Originally posted by kankkunen View Post
              Da nas lakše pobede u finalu EP ...
              U odredjenim slucajevima, moguce su nuspojave

              Comment


              • Jelovac opet razvalio. Igra na poziciji krilnog centra a Misko mu je menadzer. Hmmm, koliko li kosta?
                Last edited by mmajstor; 10-12-17, 20:23.

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Mislim da ne postoji nikakva bitna razlika između Radičevića i "ovakvog" Radičevića. Odnosno, i da je u prajmu neke svoje forme, opet ne bi zadovoljavao uslove za bekap pleja u EL ekipi. Nije nikakvo čudo ni greška što je u Španiji igrao za kikiriki i semenke, budući da ne vredi ni filera više od toga.

                  Napravili smo epski zajeb, bukvalno za junačke narodne pesme pa da se prenosi s kolena na koleno.

                  Sad nam je nekako se izvaditi iz govana ako je ikako moguće.
                  Meni samo jedna stvar nije jasna,kako je on kao takav nemac pojma uspeo da bude draftovan?Sta su to NBA skauti videli u njemu sto mi nismo pa je on draftovan i pored hrpe Amera koji izlaze sa koledza na toj poziciji? Razumeo bih da je Big man koji je deficitarna zverka i u Americi pa je na osnovu visine draftovan,razumeo bih i da je mitskih fizickih predispozicija kao Danguba,pa racunaju da ce ga obuciti i prosiriti mu skill set,ali na osnovu cega je on preskocio na draftu sve one crne americke plejeve koji se posle potucaju po Evropi i Fiba Evrocelendz kupovima,a on eto kao takav nemac pojma bio izabran na draftu i zavrsio u EL ekipi sa veoma solidnim ugovorom.Ili mozda u njemu ipak ima nesto sto mi ne vidimo i sto on ne uspeva da pokaze?Bio bih zahvalan da mi pojasnis ovu anomaliju.
                  Last edited by Gudura; 10-12-17, 20:16.

                  Comment


                  • Draftovan je i tadija dragicevic
                    Pa entoni benet bio izabran kao prvi pik jbt...grese mnogo i nba skauti

                    Comment


                    • Ako je igrač draftovan, to znači da je skill neupitan, da li i glava prati taj skill to je drugi par čarapa. Svakako da nije nemač pojma, Laki po običaju preteruje.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Pa nije,ali nije igrac za neku evroligasku ekipu,upitno je i da li je za neku ek ekipu...nije on bas stefan pot

                        Comment


                        • Ili da možda sa njim nije rađeno kako treba u ovom prelazu iz juniora na profi košarku? Ili da puca pod velikom odgovornošću...ko će ga znati?
                          Ili da mu ovaj sistem koji se sada gura u Zvezdi ne odgovara. Možda jednog dana i saznamo.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by Czbg9 View Post
                            Pa nije,ali nije igrac za neku evroligasku ekipu,upitno je i da li je za neku ek ekipu...nije on bas stefan pot
                            Nije ni Ennis pa evo ga u timu.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Naravno da Radicevic nije ,,nemac pojma", vec se decko pristojno ukanalio, a mi vise ne mozemo da ga cekamo.
                              Ne znam sta je resenje za njega. Mozda ga treba polako vracati kroz neke slabije ABA utakmice, jer mozda od njega postane pristojan domaci plej.
                              Last edited by megacar; 10-12-17, 22:03.

                              Comment


                              • ja se secam da dok je bio u omladinskoj reprezentaciji da je pravio probleme i da je bio odstranjen iz tima za neko takmicenje. A vazio je za naseg najboljeg igraca. Nakon tog takmicenja ne secam se da li se vracao u repku...

                                Comment

                                Working...
                                X