Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno da je Ročesti prvi kome treba ozbiljno smanjiti minutažu
    u ,,dobijenim" ili ,,nemoguća misija" utakmicama.
    Pored godina, jedan je od najlakših bekova u EL i na presing ne može da odgovori fizikalijom,
    već naravno driblingom i dodatnim kretnjama, pa se neminovno i više troši.
    Neće moći još mnogo puta da ponovi ,,nošenje" Hange na plećima sa onakvim skorom.
    To je bila nestvarna partija. Zato se i cimamo na trenutni level Radičevića.
    Nakon definitivnog ispadanja Jovića iz rotacije, imali smo kao organizatore
    Voltersa, Đenku i Guduru...pa smo u napadu uglavnom patili najstrašnije...
    a bili tako blizu da pečatiramo najuspešniju sezonu...ponovila se daBogda.
    Last edited by Wingwalker; 07-11-17, 23:02.

    Comment


    • Ovo je statistika vezana za prosjeke u poenima, a u zagradi ću staviti šut iz igre i slobodna bacanja. Naravno, uzeo sam u obzir oba takmičenja:

      Ročesti 18.45p (74/133,31/36)
      Bjelica 14.67p (61/120, 36/44)
      Feldin 12.09p (49/116, 17/22)
      Lesor 10.67p (54/76, 20/32)
      Antić 9.63p (20/54, 21/28)
      Dangubić 6.67p (11/29, 10/13)
      Apić 5.33p (7/8, 2/3)
      Dobrić 4.91p (19/48, 5/6)
      Radičević 4.75p (15/54, 22/25)
      Jovanović 4.3p (15/28, 13/23)
      Davidovac 3.67p (4/10, 1/2)
      Janković 3.36p (17/39, 0/0)
      Lazić 3.3p (8/31, 13/14)
      Kešelj 1p (1/16, 4/4)
      Lazarević 0.78p (3/8, 1/1)

      Da se uočiti da ubjeljivo najviše šuteva uzimaju Ročesti (133), Bjelica (120) i Feldin (116). Moram istaći nevjerovatan Lesorov procenat šuta iz igre, čak 71.05%! Raduje činjenica da većina igrača (10/14) bacanja šuta 75 ili više procenata, što je odlično! Naravno, kod nekih igrača je manji uzorak, a kod nekih je veći. Šta brine kada pogledamo ove prosjeke? Pa brine to da 2/3 ekipe (9/15 igrača) postiže u prosjeku 6.67 ili manje poena prosječno! To mora pod hitno da se promjeni, mora da iskoči još nekoliko domaćih igrača! Sve nam se svodi na strance i Bjelicu. Vjerujem u ove momke, biće to sve super!

      Comment


      • Rocesti je igrac koji trazi slobodu, veliku minutazu da bi isporucivao to sto moze i tako je bilo kroz citavu njegovu karijeru...uostalom poslusajte sta je Edin rekao nakon derbija...on valjda nesto zna o kosarci...i me znam zasto svi potenciraju ne znam ni ja kakvu potrosnju, pa neke crne misli o povredama...pa nema covek 50 godina, nije ni prvi ni poslednji koji u tim godinama igra vrhunsku kosarku...
        Last edited by ZvezdaIznadSvega; 07-11-17, 23:06.
        "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Jovanovic 23g Jankovic 24g Radicevic 23g Dobric 23g Apic Davidovac 22 g...Of njih nema doprinosa a nisu bas ni mladi igraci. Moze se svakom dati sansa ali nikako svima zajedno. Prosto nije moguce da budu po meni svi u 12 I to je osnovni problem ovog tima. Niko tu nece dobiti dovojno I konstano prostora a ipak je to 5 of 12 igraca za prvi tim a realno niko nema trenutni EL kvalitet...da ne pominjem Keselja,tu je Lazarevic a Lesort se najvise kritikuje a ima 22 g... a pruza najvise realno receno..
          Osim ako ne mislis da je Jankovic medju ovima pouzdanima, imas 6/12 takvih igraca.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Jel mozemo sad, s obzirom da se prvo tromesecje (profesionalna deformacija) blizi, da probamo da damo ocenu Alimpijevicevog rada? Imamo jedan odredjeni uzorak utakmica na osnovu koga mozemo da izvedemo neke zakljucke. Ono sto se meni svidja je da:

            - se Alimpijevic do sada sasvim dobro nosio sa pritiskom, da se oslobodio treme pred novinarima, i da se cini da je uspesno pregurao fazu prilagodjavanja novom radnom mestu (sto znate i sami ume da bude nezgodno, narocito kad su ocekivanja veca nego ranije)
            - da su se u timu iskristalisali nosioci, da tu nema lutanja, da su njima uloge (uglavnom) definisane
            - da se polako raspoznaje fizionomija nase igre, ne kazem to u smislu akcija, nego nekih osnovnih oruzja koja cemo koristiti (pik&pop na prvom mestu)
            - samim tim, bez obzira da li je on birao sve igrace ili ne, pokazuje da ume da koristi njihove vrline u igri i da to eksploatise u toku utakmice
            - priprema utakmica je za sada bila ok, da kazem skolski odradjen posao tu
            - da ume da zove tajm-aut na vreme (ili se to meni kao laiku cini), da vrsi izmene na vreme, da ne zaboravlja igrace i da tu ne baguje
            - da kad prica na tajm-autu ume da igracima prenese svoju ideju (u prevodu, prica razumljivo, prica stalozeno, i korektno se sluzi engleskim)
            - da igraci postuju njegov autoritet i da mi se cini da je on dobar motivator.
            Ono sto se meni jos uvek ne dopada je:

            - to sto igracima u startnoj petorci uloge jesu definisane (cini mi se da je poslednji problem tu bio Feldin, ali da se sad vec fino snalazi), ali onima koji su na klupi i nisu do kraja. Lazic mi nekako deluje pomalo izgubljeno, da li je zbog povrede, sta li. Sta se od Radicevica ocekuje, kakva ce biti igra kad je on na terenu? Sta nam je tada oruzje, tranzicija, sut? Za sada ni jedno ni drugo kod Radicevica ne ide bas kako treba. Na kojoj poziciji vidi Jovanovica, 4 ili 5? Da li ce kod Jankovica uspeti da usadi odgovornost u igri da ne pripaljuje trojku cim primi loptu? Da li ce Lesor da shvati gde da stoji u odbrani (i u napadu), da se ne gubi i ispada, da podigne ruke u reketu? Mora na svemu tome da se radi. Ali prostor za napredak u second unit je zaista veliki, mora se priznati.
            - to ce dovesti do redukovanja minutaze prvoj petorci gde, prostor za napredak mozda i nije tako veliki kada je u pitanju igra u napadu (sta vise ocekivati od Rocha, Bjelkana i Pere, po 40 poena? Feldin i Danguba mozda mogu vise, ali govor tela im je dobar, sto mi je vaznije od toga da li ce i oni konstantno imati 12+ partije).
            - Odbrana, odbrana, odbrana. Ne moze i jedno i drugo, reci cete. Ali ne mozemo da se trkamo sa Realom i Fenerbahceom u broju postignutih poena. Timska odbrana mora da bude bolja, iako znamo kakvi su nam tu limiti i da smo bolji na protivnickoj strani terena. Opet, to se moze uigrati, ali ako insistiramo na iskakanju prilikom pick&rolla, narocito protiv jacih ekipa, to mora sve da bude tacno uigrano kao sat, da svaki igrac u sekundi odreaguje na pravi nacin.
            - Skok, narocito defanzivni. E, to vidim kao jedan sistemski problem koji se tesko resava. Kako se on resava, to ce mozda oni koji su u materiji mnogo vise od mene, ali ja kao prosecni gledalac i simpatizer kluba vidim da tu skripi.
            - Malo mi smeta da kazemo nadrkani stav Alimpijevica prema igracima ponekad, znam da se autoritet mora nametnuti ali ima i drugih nacina.

            Sve u svemu, zadovoljan sam. Imamo dva poraza u ABA ligi od kojih je mozda jedan neocekivan (a i bio je na jednu loptu). U Evroligi guramo prilicno fino. Protiv Zalgirisa je jedna lopta odlucila (uci ce sledeci put), u Rusiji smo se dobro drzali, a protiv Bamberga je sem prve cetvrtine ono posle i bilo ok. Zakljucak: bice poraza, ali bice opet Kalemegdan u junu!
            Last edited by Carcosa; 08-11-17, 11:07.
            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

            Comment




            • Trojke protiv Partizana.

              Comment


              • Zašto moderacija samovoljno zatvara i otvara svetu temu Prelazni rok?
                Malo smo popustili Bjelicu i Feldeina, a taman smo našli novu žrtvu Radičevića a oni tako.
                Umesto da otvore posebnu temu ćeranja i dovodjenja igrača za svaku pozicuju posle svake utamice oni tako.
                Čista samovolja.

                Comment


                • Izgleda bez Antića naredne dve utakmice.

                  Comment


                  • Povreda ili odmor?
                    Nebrušeni mozak

                    Comment


                    • Originally posted by Clash View Post
                      Zašto moderacija samovoljno zatvara i otvara svetu temu Prelazni rok?
                      Malo smo popustili Bjelicu i Feldeina, a taman smo našli novu žrtvu Radičevića a oni tako.
                      Umesto da otvore posebnu temu ćeranja i dovodjenja igrača za svaku pozicuju posle svake utamice oni tako.
                      Čista samovolja.
                      Jbg, cigaNjska govna...
                      Ima i konstruktivnih kritika, neke normalne price, ali ovo sto pojedini navijaci rade trazeci u korak greske i anomalije u igri pojedinaca su ipak veliko sranje, ako tako mogu da se izrazim.

                      Poenta u vezi Radicevica je da ce sigurno biti bolji u narednom periodu, ovde je po sredi psiholoski problem kod momka koji moze biti veoma koristan na obe strane parketa. Naravno, Rocesti je doveden da "pokupi" jacu minutazu u mecevima koji se lome (prte svega u El ili npr u derbijima Abe), a Radicevicu tu svakako sledi manja minutaza uz vise prostora u Abi kao protiv Mzta.
                      Ove price kako je i on sad nezadovoljan statusom su teska glupost, cak i bezobrazluk pojedinaca koji ne znaju bilo sta konstruktivno da napisu.

                      Comment


                      • Originally posted by Clash View Post
                        Zašto moderacija samovoljno zatvara i otvara svetu temu Prelazni rok?
                        Malo smo popustili Bjelicu i Feldeina, a taman smo našli novu žrtvu Radičevića a oni tako.
                        Umesto da otvore posebnu temu ćeranja i dovodjenja igrača za svaku pozicuju posle svake utamice oni tako.
                        Čista samovolja.
                        Ti umesto da kao izvorni šipkaš povedeš pesmu tokom live praćenja utakmice, dozvoljavaš da neki drugi preuzmu tvoj posao i povedu navijanje.
                        Otkako si izgubio "D" istupila se i oštrica šipke...šta čini vreme.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Ti umesto da kao izvorni šipkaš povedeš pesmu tokom live praćenja utakmice, dozvoljavaš da neki drugi preuzmu tvoj posao i povedu navijanje.
                          Otkako si izgubio "D" istupila se i oštrica šipke...šta čini vreme.
                          Šipka je evoluirala u doo, mašine, kamioni, tenderi, tako to ide na tribini, prepustio sam mesto mladim snagama.

                          Comment


                          • Originally posted by Clash View Post
                            Šipka je evoluirala u doo, mašine, kamioni, tenderi, tako to ide na tribini, prepustio sam mesto mladim snagama.
                            Daaa, video sam reklamu na kabltv..."Ako ne znate kako, znate ko! Šipka doo, rešava vaše probleme, besprekorno čistimo - cena... prava sitnca!"
                            U našem dosijeju je i Savamala, putevi...mi ćemo da vas sačuvamo od nas.
                            Pozovite na tel ****** za detaljnija obaveštenja.

                            Sjajna, zaista sjajna reklama.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Pero Antić neće igrati u Malagi, nastavlja sa terapijama i oporavkom. Velika šteta, taman sam mislio da ćemo s njim imati prednost pod košem, ali šta da se radi. I bez njega nije nemoguće da savladamo Špance, vjerujem u trijumf.

                              Comment


                              • Neigranje Pere u Malagi a igrao derbi jasno pokazuje nase ambicije u evroligi, dakle sve na Abu karte.

                                Comment

                                Working...
                                X