Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Steta za ovaj poraz Mege , mogao nam je pomoci još jedan poraz Cedevite u daljem raspletu al dobro idemo prvo MZt, pa Partizan protiv Bamberga mirno pa šta bude ove dve pobede su nam preko potrebne.

    Comment


    • Tek je počela sezona neće ih Alimpije bas puno odmarati. To treba očekivati od decembra.
      Btw, Rocesti je iz druge galaksije od tog Gossa. Nisu ista klasa

      Comment


      • Slazem se sa par primecenih stvari...

        Radicevic moze da fino spaja centra iz pika sa kosem. Bilo je takvih situacija, podeljenih lepih pasova od zemlju za kucanja, recimo (barem u jednak broj puta kao Rocesti, za tri puta manje minuta). Treba mu vise takvih prilika, vise lopte u rukama, vise jurisa ka obrucu. Bez lopte je bas bezopasan, bilo na sutu bilo na katu. Feldinu ce biti sve teze da kreira kroz guzvu kada je sa Radicevicem na parketu. Svidja mi se ideja da forsiramo tranziciju sa Radicevicem i Lesorom na parketu. Tu bi i Danga odlicno legao, i dva sutera. Takva petorka bi mogla da lomi promenom ritma. PS indolentnost pri prevodjenju vidjena par puta u ABA ligi je nedopustiva, mora mu se usaditi krvava kolena mod, to mu je put ka velikoj sceni.

        Rocesti je car, ali od njega ne treba ocekivati Jovicevsku pik igru. Znam da se ponavljam, ali ono mi se kod njega jedino ne svidja je decision making u kontrama, vec se to dosta puta ponovilo da bih rekao da je slucajno. Zato mi deluje prirodno upariti ga sa Perom-zadnji-dotrcim-i-sibnem-tricu i igrati u ritmu ala treca cetvrtina protiv Makabija.

        Pero da igra odbranu na 4 - ne moze, cak je i Milko Brzi Gonzales za njega. Pero da igra ledjima i protiv lakseg protivnika - ne moze, samo ce zabaciti glavu i traziti faul ili sutnuti fade away. Pero da se postavlja i igra peticu u odbrani - DA, i to sjajno. Ponavljam se, igramo atipicno, cetvorka se guzi, petica siri (uz i 5-0 formacije kada su tu i Milko i Pero). Zato bas mozda dati neki minut kombinaciji Pero-Lesoru? Deluju komplamentarno po vestinama, ili mi se cini? Ako ne dovodimo cetvorku, mozda se igrati na tu temu... Inace, Lesor je "tanka trska", sto bi rekao Kari. Mnogo ima da se radi s njim. Mozda ova ideja da ganja cetvorke dok je Pero u igri je previse za njega u ovom trenutku?

        Jovanovicev ukrsteni korak protiv Makabija me je odusevio, kao i par ulaza u ABA ligi. Nisam bio svestan da momak ima skila i osecaja.

        Dja mi se minijatura gde Laza postavlja blok pleju sa loptom dok Feldin istracava kroz dva bloka centara za sut.

        Kad pravim petorke nateze mi je da napravim petorku bez Feldina. Znam da jedni placu za cetvorkom koja skace, jedni za peticom koja guzi, jedni za kombom - ja sam u fazonu da nam treba jos jedan igrac koji zna lopte, najbolje na poziciji 4/3. Ili Dobric moze da ponese vecu ulogu sa loptom?

        Comment


        • Originally posted by Geronimo View Post
          Slazem se sa par primecenih stvari...

          Radicevic moze da fino spaja centra iz pika sa kosem. Bilo je takvih situacija, podeljenih lepih pasova od zemlju za kucanja, recimo (barem u jednak broj puta kao Rocesti, za tri puta manje minuta). Treba mu vise takvih prilika, vise lopte u rukama, vise jurisa ka obrucu. Bez lopte je bas bezopasan, bilo na sutu bilo na katu. Feldinu ce biti sve teze da kreira kroz guzvu kada je sa Radicevicem na parketu. Svidja mi se ideja da forsiramo tranziciju sa Radicevicem i Lesorom na parketu. Tu bi i Danga odlicno legao, i dva sutera. Takva petorka bi mogla da lomi promenom ritma. PS indolentnost pri prevodjenju vidjena par puta u ABA ligi je nedopustiva, mora mu se usaditi krvava kolena mod, to mu je put ka velikoj sceni.

          Rocesti je car, ali od njega ne treba ocekivati Jovicevsku pik igru. Znam da se ponavljam, ali ono mi se kod njega jedino ne svidja je decision making u kontrama, vec se to dosta puta ponovilo da bih rekao da je slucajno. Zato mi deluje prirodno upariti ga sa Perom-zadnji-dotrcim-i-sibnem-tricu i igrati u ritmu ala treca cetvrtina protiv Makabija.

          Pero da igra odbranu na 4 - ne moze, cak je i Milko Brzi Gonzales za njega. Pero da igra ledjima i protiv lakseg protivnika - ne moze, samo ce zabaciti glavu i traziti faul ili sutnuti fade away. Pero da se postavlja i igra peticu u odbrani - DA, i to sjajno. Ponavljam se, igramo atipicno, cetvorka se guzi, petica siri (uz i 5-0 formacije kada su tu i Milko i Pero). Zato bas mozda dati neki minut kombinaciji Pero-Lesoru? Deluju komplamentarno po vestinama, ili mi se cini? Ako ne dovodimo cetvorku, mozda se igrati na tu temu... Inace, Lesor je "tanka trska", sto bi rekao Kari. Mnogo ima da se radi s njim. Mozda ova ideja da ganja cetvorke dok je Pero u igri je previse za njega u ovom trenutku?

          Jovanovicev ukrsteni korak protiv Makabija me je odusevio, kao i par ulaza u ABA ligi. Nisam bio svestan da momak ima skila i osecaja.

          Dja mi se minijatura gde Laza postavlja blok pleju sa loptom dok Feldin istracava kroz dva bloka centara za sut.

          Kad pravim petorke nateze mi je da napravim petorku bez Feldina. Znam da jedni placu za cetvorkom koja skace, jedni za peticom koja guzi, jedni za kombom - ja sam u fazonu da nam treba jos jedan igrac koji zna lopte, najbolje na poziciji 4/3. Ili Dobric moze da ponese vecu ulogu sa loptom?
          Tvoji postovi su stvarno osvezenje u moru povrsnih i svadjalackih recenica ovde. Pisi cesce.

          Bold1. Da, Radicevic ako je u icemu dobar, dobar je u trcanju i igranju picka sa Tyusolikim peticama. Imao je neke lepe pasove, recimo onaj sto je Lessort zavrsio brutalnim kucanjem u njegovom stilu. Takodje, lepo primeceno da ce mu dobro doci povratak Dangube (kao i svima nama). Jednostavno, igraci sasvim drugacije izgledaju u sistemima koji su prilagodjeni da naglasavaju njihove vrline i u onima u kojima je sve suprotno.

          Bold2. Ja sam pitanje Pere na cetvorci postavio kada je bila rasprava o tome da li je Iverson dobro resenje. Kako upariti Peru i Iversona? Ili Lessorta i Iversona? Za sada se pokazalo da sljaka samo Bjelica - Lessort i Bjelica - Antic kombinacija, uz povremeno Jovanovic - Antic kombinaciju. Jankovic je totalno pogubljen za sada. Deluje mi da, ako dodje Colton i bude igrao 20 minuta, neko mora da otpadne, Pero ili Lessort. Pretpostavljam da ce Pero da vise igra evroligu, a Mathias ABA. Opet, ja zaista ni sa novim igracem ne vidim mogucnost da uparimo bilo koga sa Bjelicom na 5 (Jankovic?), niti bi Bjelici mogla da opadne minutaza. Jedino taj eksperiment sa Lessortom na 4 u odbrani.

          Bold3. Bas to. Rochestie - Feldeine - Dangubic - Bjelica - Lessort bi trebalo biti 1. petorka. Rocha moze da zameni Radicevic, Dangubu Dobric ili Lazic (Lazarevic), Bjelicu Jovanovic/Jankovic, a Lessorta naravno Pero. Problem je sto su u napadu i Dobric i Dangubic i Lazic identicno pasivni i ne mogu (za sada) igrati cistu dvojku. Prosle sezone su se Lazic i Dangubic mahom smenjivali na trojci, uz Jovica/Woltersa i Jenkinsa/Guduru, a Simon/Mitar je pokrivalo cetvorku. Jednostavno i Laza i Dangubic nemaju tu kreaciju niti kontrolu lopte na potrebnom nivou. Sto je najgore, 3 pojacanja iz FMPa su trojka nespremna za evroligasku kosarku, pit bull koji nema sut i dribling i skracena petica.

          Nemamo zamenu za Gudurica, Simonovica i Kuzmica i to je bas problem. Mozda zvuci surovo, ali sasvim smo mogli i bez Jankovica koji ima slicne mane i vrline kao i Bjelica (samo je za sada u down fazi) kao i bez jednog od trojca Laza/Danguba/Dobric. Zato nemamo centra koji dobro igra na niskom postu, nemamo tweenera u vidu Simona ili Kaline i nemamo zamenu za Feldeina. 2, 3/4 i 5, a moze se dovesti samo jedno pojacanje (pitanje da li imamo i za to jedno ).
          Last edited by blond; 29-10-17, 02:58.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Radicevic je bio nas ponajbolji igrac na pripremama. I sam Alimpijevic je pohvalno govorio o njemu.
            Medjutim, doslo je do povrede, u tim je stigao Rocesti tako da je kod Radicevica doslo i do pada forme ali i pada samopouzdanja jer je dva meseca bio vodja tima odjednom tu je sada Rocesti.
            Radicevic ce biti daleko bolji ubedjen sam u to.
            Ono de Radicevic gresi jeste po meni sto ide ,,,dalje od opanaka,, sto bi rekao Pesic.
            Ne moze on u ovom trenutku da uzima suteve sa 5 metara, da igra izolazije, sutira za 3 itd,itd
            Radicevic je najaci u tranziciji, trcanju, napadanju kosa iz prodora. I to treba da forsira. Ima odlican osecaj za asistenciju, odlicno igra pik. Lesor mu odgovara u igri i treba ga forsirati u petorci za njim.
            Ima on i dobar flouter i zna da poganja u solidnom procentu.
            Ono gde treba da radi je i koncentracija u igri jer ista zna cesto da mu padne pa posle jednog sjajnog napravi glup potez.
            Bice Radicevic sve bolji siguran sam u to.
            Last edited by Laza Kacanski; 29-10-17, 06:40.

            Comment


            • Kad zapuca Colt po reketu,bice vise lopti u nasim rukama pod oba kosa

              Comment


              • Nama je u odbrani problem zagrađivanje obruča i to nam se popravlja kada je Pero u igri.
                Osim zagrađivanja nam je takođe problem odbrana pika gde Lesor iskače kao Cirbić na početku svog bivstvovanja u Zvezdi a iza ostaje livada i prilično nam je (čini mi se) strana pomoći neaktivna.
                U napadu nam za sada pik & roll i spuštanje lopte za post igru nije osnova napada kao ranijih godina te zato naviknuti na to mi kao navijači i imamo problema. Do duše jedino se Lesor odvija u roll dok Milko i Pero više vole pop. Dolaskom Koltona (ako sam ja dobro razumeo vas forumaše da je to gotova stvar) dobićemo tog nekog i za roll i za igru na postu.
                Ove dve pobede u EL su za mene (naravno kao navijača, a kako bi drugo) iznenađenje i bonus ali takođe i poraz od Bud ućnosti je iznenađenje i veliki propust.

                Ono što je primetno i neko je već napisao ovom sastavu navijači dižu adrenalin i oni su na maks obrtajima dok u ABA ligi je to "low battery" igra
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  I Bamberg u Areni.
                  Samo ce jos Efes biti u Pioniru.

                  Comment


                  • Covic na Pinku.
                    Doneu Ugovore za sve igrace koji su prodati.
                    Gudura milion u 2 rate sa tim da druga dospeva u decembru 2017.
                    Priznao dug od preko 3 miliona iz 2016 godine???
                    Napljuvao komsije
                    Potvrdio moje informacije za Rajta da je transfer u Bamberg 600.000 i da Zvezda te pare nema.
                    Prosle sezone plata igracima KASNILA 6 MESECI.

                    Comment


                    • Ako nista bar je ''iskren''

                      Nema nekog filozofiranja fali nam teska petica ali sa njim gubimo sut jedan kroz jedan. Ako nam je negde prednost bila to je taj sut visokih igraca, prosto npr da dodje Ajverson, imao centarsku liniju Ajverson,Bjelica,Lesort I Antic realno nikad nije imao ni blizu ovakvu centarsku liniju u istoriji srpske kosarke + sto imas tri centra kao izmenu eto da ti dodje Mislim da centri samo kostaju u tom slucaju kao budzet prosle godine skoro

                      Vise nego previse po meni 3/4 I da se igramo na kos vise, to je to...da imao bar nekad neku small ball postavu..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • nadam se samo da se oko ovog poslednjeg pojacanja konsultovao alimpijevic i da je on taj koji bira a ne covic ili ristovic. ako alimpije kaze ocu centra, ok, ako kaze ocu 3/4 dajte mu 3/4 samo nek on izabere, jer ovo sto sad igra kod nas niko ziv ne bi spojio

                        Comment


                        • Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Covic na Pinku.
                            Doneu Ugovore za sve igrace koji su prodati.
                            Gudura milion u 2 rate sa tim da druga dospeva u decembru 2017.
                            Priznao dug od preko 3 miliona iz 2016 godine???
                            Napljuvao komsije
                            Potvrdio moje informacije za Rajta da je transfer u Bamberg 600.000 i da Zvezda te pare nema.
                            Prosle sezone plata igracima KASNILA 6 MESECI.
                            Nisam stigao da gledam, u kom smislu ih je napljuvao u vezi cega.?

                            Comment


                            • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                              Nisam stigao da gledam, u kom smislu ih je napljuvao u vezi cega.?
                              Ma dugovanja, transparentnost poslovanja itd,itd. Standardno

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Ma dugovanja, transparentnost poslovanja itd,itd. Standardno
                                A to, rekoh nesto novo, hvala.

                                Comment

                                Working...
                                X