Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fali pojedincima malo vere u ovu ekipu...Te price, palimo samo za 3, nema ovog, nema onog su samo flashback na prethodne sezone...Ne znam kada ce ljudi prihvatiti da igramo drugacije, promenio se trener, promenila se ekipa, normalno je da se menja i sistem igre...Svaki trener ima neku svoju koncepciju...prosto nekad pomislim da ljudi navijaju za Radonju a ne za Zvezdu...To je jedan od najsvetlijih perioda u nasoj istoriji ali je zavrsen...idemo dalje, mozda nam se putevi u buducnosti ponovo ukrste a u medjuvremenu...puna podrska Alimpijevicu i pohvale za otvaranje sezone...covek je samo jedan kiks napravio a i to je bilo na jednu loptu...
    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

    Comment


    • Tacno. Uzivajte ljudi dok traje. Jednog dana ce vam biti zao.
      Ja sam covek fin i suptilan.

      Comment


      • Da, Zvezda igra drugačije nego prethodnih sezona. Da li je to posledica kompozicije rostera ili jednostavno stil koji bi Alimpijević negovao u svakom slučaju, ostaje za diskusiju. Međutim, previše je kratak vremenski period da bi zaključivali nešto o trenerovoj filozofiji, mislim da se u mnogim periodima igre dozvoljava igračima (posebno iskusnijim) da donose odluke po izboru, da se kasnije te situacije analiziraju i uvrštavaju ili odbacuju za neke buduće mečeve. Ročesti, Feldin, Bjelica i Antić imaju veliku slobodu u napadačkoj igri i to vidim kao posledicu prethodno napisanog. Neki trademark dosadašnje igre Zvezde su šutevi za tri poena. Koliko se sećam, trener je vrlo retko reagovao izmenom kod nekih nerezonskih šuteva, pa možemo raspravljati da li i to spada u domen slobode koju dopušta igračima ili možda ne želi da previše testira sopstveni autoritet u ranom delu sezone.
        Kada pričamo o manjoj/većoj slobodi u napadačkoj igri, to se uglavnom manifestuje kroz izolacije za Ročestija i Feldina koji napadaju sa perimetra šutom ili prodorom, uz pomoć ili bez pika. Za Bjelicu se igra ISO iz skraćenih kornera gde uglavnom napada prodorom po čeonoj ili zidanjem ka centru reketa. Antić za sada samo šutira za tri kada ostane sam posle protoka lopte, uglavnom na strani pomoći. Dobrić i Lazić, kao i ostali igrači imaju slične zadatke spot up šutera za tri. Tranzicija kao neki ultimativni cilj igre Zvezde, bar u teoriji, još uvek ne funkcioniše kako treba, ali treba znati da mi kuburimo sa dva osnovna uslova za dobru tranziciju - odbrana i skok u fazi odbrane. Ovde bih izrazio želju da se Lesor više koristi u Radonjinoj akciji za centre koji se pozicioniraju u reketu u kontri ili polukontri, na nepostavljenu odbranu, gde po pravilu dolazi do mismeča i lagane realizacije ili 2 bacanja. Ako možemo nešto profitirati od visokog iskakakanja Lesora, to je da posle uspešne odbrane, npr. presečene lopte bude prvi u kontri za lagano kucanje. Za sve ovo je uslov dobra odbrana.
        Ovaj period do sada smo, na spoljnim pozicijama, igrali bez tri vrhunska defanzivca iz prošle godine: Jovića, Dženkinsa i Dangubića, gde su sva trojica uspevala da nogama isprate protivničke bekove, da preseku pas, ili ukradu živu loptu. Ovogodišnji Dangubić, na osnovu onoga što sam video pre povrede, mi se čini sporijim u nogama. Dobrić ima problema kod lateralnih kretnji, Ročesti je limitiran defender, a Lazareviću nedostaje iskustva, što nas ostavlja samo sa Feldinom koji bi trebao, iako nije elitni defanzivac, da nadomesti duo Dženkins-Jović. Radičević premalo igra, ono što sam do sada video ide u pravcu da je prosečan na igraču sa loptom, ali nije ni rupa, svakako ima mogućnost da, ako ništa, ono usmeri igarača na... rim protectora koga nemamo
        Tu leže problemi slabe odbrane, probijanje prve linije, eksploatacija visokog pika, još uvek neuigrane rotacije, donose niz problema i gomilu otvrorenih šuteva spolja ili laganih poentiranja iz reketa. U napadu preveliki disbalans u šutevima u i van reketa, a činjenica je da nas solidni procenti za tri trenutno drže u nekoj rezultatskoj pozitivi, pre svega u EL.

        Comment


        • Janković za SK: Ne sumnjam u sebe nimalo, biću pravi


          Krilni centar Crvene zvezde Stefan Janković kaže za Sport klub da se još prilagođava na evropsku košarku, ali da je siguran da će biti bolji kako sezona odmiče.

          Crveno-beli su u četvrtak uveče savladali Makabi sa 87:84 u četvrtom kolu Evrolige.

          “Nije bilo potpuno puna Arena, tako da verujem da još nemam kompletan utisak, ali bilo je fenomenalno, pogotovo na početku kada je bila himna Evrolige i u poslednjoj četvrtini kada smo zaigrali još bolje – pratili smo jedni druge, uvek sam oduševljen“, počinje Janković za Sport klub.

          Stefan je na terenu proveo tri i po minuta, promašio je dva šuta za tri poena i još ne uspeva da pokaže koliko meku ruku ima.

          “Ušao sam malo u svojoj glavi u problem, što je možda i normano za mladog igrača. Ipak, nije to ništa strašno, događa se… Ja isto šutiram, na treningu dolazim i ranije, ubacim dodatne šuteve, malo je sve to na psihičkoj bazi, ali najvažnije mi je da imam podršku trenera i saigrača – kada krene, onda neću više promašivati“, nasmejao se Janković, “Doći ću sutra, ubaciću 500 lopti, ali nema neki poseban razlog za promašaje sada“.

          Janković se sa četiri godine preselio u SAD i sve do prelaska u Zvezdu nije imao dodira sa evropskom košarkom, tako da adaptacija ne može da se dogodi preko noći.

          “Sve je do mene, svestan sam da bih mogao mnogo bolje da igram. Drugačija je košarka ovde – da znam tačno koje su sitnice u pitanju, već sutra bih ih promenio. Potrebno je malo vremena, ali nema izgovora, znam da moram bolje i da moram da se probudim – to počinje na treningu, radiću još jače“, kaže 24-godišnji košarkaš i dodaje:

          “Do sada u životu nisam igrao odbranu u evropskom smislu, ovde se defanziva mnogo više ceni. Dolazim iz Razvojne lige gde se odbrana ni ne igra i ona mi je potrebna sada – poznajem sebe, boriću se i igraću odbranu onako kako trener traži. Ne sumnjam u sebe nikada, znam da ni drugi ne sumnjaju, znam 100% da ću biti pravi. Dobro treniram, nastaviću tako, ovo je samo prolazni period – bilo bi super da ulazi odmah, ali ući će“.

          Crveno-beli su u Evroligi startovali znatno iznad očekivanja, dok su u ABA ligi doživeli dva poraza.

          “Sada imamo skor 2-2, a neke sjajne ekipe su ispod nas. Pri tom smo imali i šut za pobedu u duelu sa Žalgirisom, nosili smo se dobro i sa Himkijem. Moramo ipak da se fokusiramo na ABA ligu, a ove pobede dići će nam samopouzdanje jer smo videli kakav kvalitet imamo kada igramo sa punom energijom. Pomaže kada igramo kod kuće, ali možemo i na strani da igramo dobro“, zaključio je Janković za Sport klub.

          Zvezda u ponedeljak od 18 sati dočekuje MZT Skoplje, a zatim u četvrtak u Beograd dolazi Bamberg takođe od 18 sati.
          Očekujmo reakciju
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Rece ALimpijevic da smo defanzivni tim..

            Jankovic mi se cini skroz ok igrac, sta vise mislim da je bolji I kvalitetniji of Jovanovica ne puno ali jeste. Vidi se trema I pritisak, ali ako to ne predje dzaba sve. Treba nam on I te kako da pocne da pogadja I da igra odbranu.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Samo jedno pitanje, sta ako se povredi Rocesti, ko ce igrati, na sta ce liciti nasa igra? Prosle sezone smo imali Jovica, Voltersa i Jenkinsa kad zatreba a sada ?

              Comment


              • Originally posted by Svarog View Post
                Samo jedno pitanje, sta ako se povredi Rocesti, ko ce igrati, na sta ce liciti nasa igra? Prosle sezone smo imali Jovica, Voltersa i Jenkinsa kad zatreba a sada ?
                Neće niko, bićemo na bolovanju dok se ne oporavi.

                Comment


                • Petorka Ročesti-Feldin-Lazić -Bjelica-Antić je brutalna! Ta petorka može sa svima da igra ravnopravno bilo gdje, petorka za najveće domete. Danguba će da zategne odbranu, defanzivni specijalac, Lesor dobar, Dobrić može dosta, Lazarević odlično radi svoj posao, kao i Jovanović. Gdje je problem? Pa u Radičeviću i Jankoviću. Ako oni zaigraju kako znaju mi smo brutalno jaki! Zaista vjerujem da će Radičević biti onaj pravi, za Jankovića ne znam šta da kažem. Ako dođe Kolton Ajverson, onda će se Pero pomjeriti na 4 i sve ok. Uglavnom, svaka čast našim momcima i oni zaslužuju pun Pionir i punu Arenu!

                  Comment


                  • Originally posted by Clash View Post
                    Neće niko, bićemo na bolovanju dok se ne oporavi.
                    Nema sta, popio si svu pamet sveta, ni na jedno pitanje ne znas da das odgovor. Sta ocekujes, da ovde svi pricamo kako smo najjaci kako smo najbolji, kkao imamo skroz popunjen roster, kako je svaka pozicija odlicno popunjena, e pa nije.A da smo i ovakvi najjaci na jadranu, da jesmo i to je velika razlika izmedju nas i ostalih ali neka ovakva stvar bi promenila nasu igru drasticno.

                    Comment


                    • Originally posted by Svarog View Post
                      Samo jedno pitanje, sta ako se povredi Rocesti, ko ce igrati, na sta ce liciti nasa igra? Prosle sezone smo imali Jovica, Voltersa i Jenkinsa kad zatreba a sada ?
                      Sada imamo Rocestija i Radicevica. Ako se Rocesti povredi na duze (pu pu daleko bilo) odmah ce se dovesti neko pojacanje da ga zameni, a ako bude na kraci period ispomagace ga Feldin verovatno tih par utakmica.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Sada imamo Rocestija i Radicevica. Ako se Rocesti povredi na duze (pu pu daleko bilo) odmah ce se dovesti neko pojacanje da ga zameni, a ako bude na kraci period ispomagace ga Feldin verovatno tih par utakmica.
                        Upravo to je problem, mi ionako nemamo kreativnosti na spoljim pozicijama i nekoga ko bi resio igrom 1 na 1, a sa Feldinom bi moglo da prodje da uz njega ima neko ko moze da iskreira za ssebe i druge, ovako mi se cini da je velika kocka.Eventualno Davidovac bi mogao da odigra tog sekundarnog pleja.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Sada imamo Rocestija i Radicevica. Ako se Rocesti povredi na duze (pu pu daleko bilo) odmah ce se dovesti neko pojacanje da ga zameni, a ako bude na kraci period ispomagace ga Feldin verovatno tih par utakmica.
                          Neće, bićemo na bolovanju dok se ne oporavi.

                          Comment


                          • znam jednog kreativnog

                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Vidimo koliko trpimo povredom Dangubića, takav nam je roster da se bilo koji izostanak teško nadomešćuje.
                              Mi smo se skoro raspali prošle godine kada se povredio Jović, a uticaj na igru Ročestija u ovom rosteru je veći nego Jovićev prošle sezone. U smisilu da je bilo mnogo više sekundornih plejmejkera.
                              Organizacija igre, šta znam, nisam primetio neku preveliku ulogu Ročestija u spajanju igrača sa košem. Uglavnom kreira za sebe, a tih 6 asista po utakmici su proizvod velikog vremena koje provodi sa loptom u rukama. Što se tiče prenosa, neko bi već preneo loptu u polje napada, video sam solidna rešenja kod full-court pressa ili onog na 3/4. Ono što bi najviše trpelo su poeni i klač momenti. Feldin i Bjelica bi preuzeli tu ulogu, pa šta nam Bog da.

                              Comment


                              • Kad je sinoc promasio Bjelica a pogodio Dzekson za izjednacenje,reko' deja vu opet pusiona,ali pogleda nas bog.

                                Comment

                                Working...
                                X