Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji teniser/teniserka su vam antipaticni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Duka View Post
    bas tako...to je esencija svega kakvi apsurdi jbt...znaci,nevjerovatno...aj sto ne navijaju za njega(kakav paradoks) nego sto necee da se sloze da je Novak veliki covjek prije svega..to je skromno receno sramota i toliko bezobrazno da covjek ne povjeruje!
    Neki ovdje prate tenis prije Novakovih uspjeha, neki ovdje navijaju za pojedine tenisere prije nego sto je Novak postao profesionalac i bio bi apsurd da sad mijenjaju svog igraca samo zato sto Novak Djokovic dolazi iz Srbije.
    Neki na ovom forumu nisu Srbi.
    Neki ga cijene, simpatican im je (mada se ne klanjaju apsolutno svemu sto on uradi), misle da je ono sto radi za Srbiju odlicno, ali im jednostavno on nije omiljeni teniser. Ja, recimo, spadam u tu kategoriju i unaprijed se izvinjavam svim Novakovim navijacima sto ne navijam za Novaka, ako vam je tako lakse.
    A to kakva je Novak osoba, tj. kakav je covjek, kakav je Federer, Nadal, bilo ko - covjek... To zna samo uzak krug ljudi iz njihove blizine. Ono sto mi znamo je samo ono sto vidimo, cujemo, procitamo, i to je uglavnom ono sto oni zele da mi vidimo, cujemo i procitamo... i ponesto sto ne uspiju sakriti od ociju javnosti... I mi na osnovu toga stvaramo sliku o njima. Takodje, stvaramo sliku na osnovu ponasanja na terenu. Neko voli kad igraci galame, urlaju, lome rekete, drugi vole mirnocu i hladnokrvnost... to je sve stvar ukusa. Evo, recimo, meni je uglavnom Novak simpaticniji od Federera, Nadal mi je negdje izmedju, mada ima situacija u kojima skidam kapu i Nadalu i Federeru, kao sto ima i stvari koje mi se ne svidjaju kod Djokovica.
    Ali mi to ne daje za pravo da kazem da je Novak bolji covjek od Federera ili Nadala. I, da, slazem se, Novak mnogo radi za Srbiju i njen ugled u svijetu, kapa dole.
    A taj "antinovakizam" ne zelim ni da komentarisem.
    Last edited by eM; 11-07-11, 21:00.

    Comment


    • Originally posted by Rafanatic View Post
      Ti si malo zamenio teze. Svi oni igraju za sebe, to je tacno i to sam i rekla, pa iz tog razloga ne osecam potrebu ni zelju da navijam za Djokovica samo zato sto je on, jel te, moje gore list, a to upravo radi velika vecina ljudi u nasoj zemlji, naravno cast izuzecima. Imala sam raspravu sa svojim tatom zbog toga, jer on navija za Novaka i kad sam ga pitala da li bi navijao za njega da nije Srbin, rekao je da verovatno ne bi i da bi verovatno navijao za Nadala ili Feda, ovako podrzava Novaka jer je "nas"... E tako razmislja dosta ljudi... "Na moju zalost" je u ovom slucaju znacilo samo "nazalost", ja nemam nikakve koristi ni stete od toga sto je Novak prvi, a Rafa drugi, vec samo nezadovoljstvo kao Rafin navijac. E sad, posto se ti dakle slazes da ne moramo navijati po patriotskoj liniji, dalja diskusija ne vodi nicemu, jer kao sto rekoh ja sam u Rafi prepoznala kvalitete koje si ti u Novaku i to je to.



      Postaje komično, iako se slažem da ne treba nametati nekome za koga će navijati, i čuditi se tome, ne bi bilo zanimljivo da nema protivničkih navijača

      Comment


      • au,ovako ćete narednih mesec dana,sve do Toronta?
        Originally posted by gokara
        Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Pa videla bih tebe da neko krene da pljuje tako po Djokovicu, kako bi reagovao...
          Ali zasto volis da generalizujes stvari?!
          Zasto meni dajes neke apitete, a koje ne izgovaram? Da li i ja "pljujem" po Federeru?
          Mislim da bi bilo Ok da razdvajas diskusiju na razlicite diskutante..
          ;)
          Uzdravlje

          rafanatic: ziveli i uzdravlje ( nema onog sa kriglom)
          Pozdravi tatu!

          Comment


          • Originally posted by notorious View Post


            Postaje komično, iako se slažem da ne treba nametati nekome za koga će navijati, i čuditi se tome, ne bi bilo zanimljivo da nema protivničkih navijača
            Pod tim sto si boldovao sam podrazumevala izuzetke koji ne navijaju za Novaka samo zato sto je SRbin, vec zato sto im je zaista omiljeni teniser, a ne nas sto ne navijamo za njega. Cisto da pojasnim ;)
            One and only - Rafael Nadal

            Dream it, and then make it happen!

            Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

            Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

            Comment


            • Originally posted by Panchev9 View Post
              Ali zasto volis da generalizujes stvari?!
              Zasto meni dajes neke apitete, a koje ne izgovaram? Da li i ja "pljujem" po Federeru?
              Mislim da bi bilo Ok da razdvajas diskusiju na razlicite diskutante..
              ;)
              Uzdravlje

              rafanatic: ziveli i uzdravlje ( nema onog sa kriglom)
              Pozdravi tatu!
              Je l' sam ja rekla da ti pljujes po Federeru?
              mozda nisi sad ali sam ubedjena da mogu da nadjem i takve postove...

              samo kazem da bih videla tebe kako bi reagovao da sam ja rekla nesto slicno onome sto su rekli Duxx i Duka o Federeru, a nalazi se na prethodne 2,3 strane...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Je l' sam ja rekla da ti pljujes po Federeru?
                mozda nisi sad ali sam ubedjena da mogu da nadjem i takve postove...

                samo kazem da bih videla tebe kako bi reagovao da sam ja rekla nesto slicno onome sto su rekli Duxx i Duka o Federeru, a nalazi se na prethodne 2,3 strane...
                Nadji molim te zbog sveopstog dobra.. Uvek cu ponoviti sta mi se ne svidja kod bilo kog igraca, ali je uvek bilo na kulturan nacin..
                Pitao bih ja i druge Federerovce za utisak ali ih trenutno nema.. Posto ocigledno mesas diskutante i pogresno pamtis?

                Comment


                • Originally posted by Panchev9 View Post
                  Nadji molim te zbog sveopstog dobra.. Uvek cu ponoviti sta mi se ne svidja kod bilo kog igraca, ali je uvek bilo na kulturan nacin..
                  Pitao bih ja i druge Federerovce za utisak ali ih trenutno nema.. Posto ocigledno mesas diskutante i pogresno pamtis?
                  Ne pada mi napamet...
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ne pada mi napamet...
                    Dovoljno si rekla..
                    Znaci, pravilo je optuzi nekoga pa tutanj..
                    Ok..
                    Hvala

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Dovoljno si rekla..
                      Znaci, pravilo je optuzi nekoga pa tutanj..
                      Ok..
                      Hvala
                      Zar ozbiljno mislis da cu sad da kopam po tvojim starim postovima?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Rafanatic View Post
                        Pod tim sto si boldovao sam podrazumevala izuzetke koji ne navijaju za Novaka samo zato sto je SRbin, vec zato sto im je zaista omiljeni teniser, a ne nas sto ne navijamo za njega. Cisto da pojasnim ;)

                        Znam šta si napisala, nisi morala pojašnjavati.

                        Comment


                        • Auuuuu, pa vi ceo dan o ovome
                          Pa dobro, da li je rasprava ovde ili na nekom drugom pdfu nema veze, bitno da je tu tenzija, čisto da nam ne bude dosadno i da se ne opustimo mnogo.

                          Onda, da se pridružim.

                          Originally posted by Rafanatic View Post
                          Pod tim sto si boldovao sam podrazumevala izuzetke koji ne navijaju za Novaka samo zato sto je SRbin, vec zato sto im je zaista omiljeni teniser, a ne nas sto ne navijamo za njega. Cisto da pojasnim ;)
                          Kako da ti kažem...ovo mi nekako ne ide jedno bez drugog. Ali ljudi su različiti... rezoni, okolina, vaspitanje... Šta znam, svako ima svoje argumente.
                          Vidiš i ja sam donekle u problemu, jer volim neke inostrane fudbalske klubove, ali kada bi igrali sa Zvezdom zna se za koga bih navijala. Pa za Zvezdu....
                          Srećom te nema nekih izgleda da se sretnu skoro, pa me manje glava boli

                          Živele razlike!
                          Last edited by miloolja; 11-07-11, 21:43. Reason: lapsus calami
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Auuuuu, pa vi ceo dan o ovome
                            Pa dobro, da li je rasprava ovde ili na nekom drugom pdfu nema veze, bitno da je tu tenzija, čisto da nam ne bude dosadno i da se ne opustimo mnogo.

                            Onda, da se pridružim.



                            Kako da ti kažem...ovo mi nekako ne ide jedno bez drugog. Ali ljudi su različiti... rezoni, okolina, vaspitanje... Šta znam, svako ima svoje argumente.
                            Vidiš i ja sam donekle u problemu, jer volim neke inostrane fudbalske klubove, ali kada bi igrali sa Zvezdom zna se za koga bih navijala. Pa za Zvezdu....
                            Srećom te nema nekih izgleda da se sretnu skoro, te me manje glava boli

                            Živele razlike!
                            bravooo!!! sad bi te poljubio


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              samo kazem da bih videla tebe kako bi reagovao da sam ja rekla nesto slicno onome sto su rekli Duxx i Duka o Federeru, a nalazi se na prethodne 2,3 strane...
                              Znam kako bih reagovao ja. Reagovao bih sa osmehom i bez imalo netrpeljivosti jer nema razloga za to. Alo rekao sam nešto za Federera, nisam uvredio nikoga lično ovde. Jel Federer sveto pismo da ne sme da se zucne ništa? Nije ni Novak. Slobodno ga kritikujte bar što se mene tiče.

                              Možda je samo problem što mi ovde dolazimo iz nekih različitih priča i okruženi smo različitim društvom. Evo kako to funkcioniše u mom slučaju... U mom društvu međ' mojim najboljim drugarima ima i onih koji navijaju švajcarca. Mečeve često gledamo zajedno i uvek se dobro zabavimo bez obzira na različita mišljenja. Ja prozivam Federera, oni Nadala ili negoduju što je Novak rekao nešto ili bacio reket i sl. Jbt, kakve to veze ima? Sport treba ljudima da pruži zabavu, a ne svađu.
                              Ne mogu da vas ukapiram uopšte isto kao što ne mogu da ukapiram zvezdaše i partizanovce koji se međusobno pobiju jer navijaju za različite timove.

                              Neko je rekao da sam moj prvi post postovao u ovu temu. Vrlo je moguće ali nisam došao niti da pljujem po Federeru niti da veličam Novaka. Ja samo volim tenis, a tenis igraju ljudi. I dobri i loši.

                              I za kraj, kad pričamo o patriotizmu i sportu... ja ne vidim ništa loše u tome da se bude patriota. U svakom slučaju, Novak je ovoj zemlji dao neuporedivo više nego Federer ili bilo koji drugi teniser. Da nije Novaka kad biste gledali Serbia Open ovde? Da nije Federer poklonio ambulantna vozila na Kosovo, da nije Federer dao silne pare za manastir Gračanicu. Da se spase što se spasti može. Uopšte ne sumnjam u to da će sutra napraviti vrhusnku tenisku akademiju u Srbiji koja će biti od ogromne pomoći za buduće teniske naraštraje odavde.
                              I pored svega toga, nemam ništa protiv da neko ne navija za Novaka ali imam protiv da neko bude najstrašnije ispreskakan jer je iskazao svoje loše mišljenje o bilo kom sportisti, nebitno kom.

                              Comment


                              • Nije mi samo jasan ovaj tvoj zakljucak.
                                Ko je rekao da je lose biti patriota?
                                Samo je ogroman problem sto ako ne navijas za Djokovica, automatski znaci da nesto zestoko nije u redu sa tobom, da nisi patriota itd.
                                A isto tako, zasto bi Federer davao nesto za Gracanicu? samo mi jos to objasni...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X