Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2014. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Нишикори деље све као малу децу, одра Гулбиса 6/2 први сет.../срећа да је одустао пред меч са Нолетом, баш сам се бојао за Нолета/ .. сада ће глат да освои ову Барселону!
    sigpic

    Comment


    • Bravo Nishiiiii
      Jos samo jedan mec i !

      Comment


      • Nishikori bio toliko dobar, prema rezultatu? Bravo. Ima veliku sansu za titulu u ovim okolnostima.

        Comment


        • Kakvo iznenadjenje, Hiraldo brejk, i dobija prvi set 7:5.
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment


          • Originally posted by jovan View Post
            Kakvo iznenadjenje, Hiraldo brejk, i dobija prvi set 7:5.
            A za mene i nije neko iznenadjenje,Almagro djeluje bas izpraznjeno dok Hiraldo igra u zivotnoj formi i u zadnjih 10 meceva ima skor 9-1...gledao sam ga i u Hjustonu i bio sam impresioniran.

            Comment


            • Vamosira Hiraldo i ubedljivo pobedjuje Almagra sa 2:0.
              Nisikori veliki favorit, u finalu.
              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

              Comment


              • Imao sam ogroman osecaj tokom cele nedelje da ce Nisikori dogurati do finala i verovatno i podici trofej... Sada ima 90 posto sanse da to i uradi... Ali videcemo, na njemu je sve.
                sigpic

                Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                Without error there can be no brilliancy.

                Comment


                • Originally posted by Glavonja View Post
                  Rafael Nadal ima 28 godina. Igrac od 28 godina ne moze biti neprikosnoven na sljaci. U tim godinama ne drzi klasa i snaga vec samopouzdanje. Naruseno mu je i bice dosta poraza do kraja karijere. A i pobjeda. Samo nikad vise apsolutna dominacija na sljaci.
                  Vjerovatno je tacno da neki drugi igrac sa 28 godina ne moze biti neprikosnoven na sljaci. Ali Nadal je najbolji igrac na sljaci u istoriji. On moze biti neprikosnoven na sljaci i sa 28. godina. Ili da budem precizan. Nadal bi mogao da bude neprikosnoven na sljaci da nema Novaka Djokovica.

                  Ovo sto se desava Nadalu je dvostruki efekt rivaliteta sa Novakom, plus efekt njegovog proslogodisnjeg uspjeha na hardu.

                  Prvo, Nadal je morao da mijenja igru da bi zaustavio Novaka. Poslije poraza sa Sedelingom je postao agresuvniji. I to je odlicno funkcionisalo. Prava mjera. Poslije 2011. godine i serije poraza od Novaka, postao je jos agresivniji. To je bilo neophodno. Time je njegova bazicna sljakaska igra trpjela. Ono vise ne dobija sljakske meceve ritmom, tempom, niskim postkom gresaka. Postao je previse agresivan. Kad ga ide sve to djeluje zastrasujuce, ali kad ga ne ide njegova efiksnost na sljaci se gubi. Vidjelo se to i prosle godine. Puno se on mucio sa Fererom i sa Dimitrovom i sa jos ponekim. Ali ukupni efekt je bio pozitivan. Na kraju je pobijedio Novak na RG. On ne bi bio tako uspjesan na sljaci prosle godine, da nije bilo dva dugotrajna psiholoska efekta. Sama njegova pojava na terenu je izazivala strah kod protivnika. Plus, on je bio daleko samuvjereniji. To dvoje ide jedno s drugim.

                  Drugo, on je imao sjajnu sezonu na hardu prosloga ljeta. To je postigao super agresvnom igrom. Pomalo su mu i okolnosti isle na ruku. Poljuljao je samopuzdanje glavnog konkurenta pobjedama u Parizu u Montrealu. Mnogo meceva su njegovi protivnici gubili u svalcionici. Islo ga je, velikim dijelom i zbog njegovog sampinskog menatliteta.

                  Trece, skorasnji porazi od Novaka su imali i te kakav uticaj na njega. Sa svojom novom igrom je tri puta bio totalno nadigran. A upravo ta igra mu je donijela izvanredne rezultate prosle godine. Samouvjerenje je nagrizeno, i trebace vremena da se povrati. A mnogi misle, ako Novak moze tako da ga nadigra, valjda i ja mogu da ga pobijedim.

                  Pred nijm je velika odluka, da nastavi da igra agresivno kao prosle godine i rizikuje da puno zavisi o trenutnom raspolozenju i trenutnom samouvjerenju. Ili da se vrati nesto defanzivnijoj igri i ponovo pocne da melje na sljaci sve osim Novaka. Cini mi se da je prekasno da mijenja ove godine, ali je moguce da cemo naredne vidjeti reinkarnaciju starog Nadala. Jos nekoliko godina Nadal mora biti favorit na RG-u. Siguran sam da moze stici do broja 10. Isto tako sam siguran da Toni zna sto radi.

                  Comment


                  • Sta znam... Ovo su godine kad ga samo jedna povreda od 4 mjeseca izbaca iz svega... Svi veliki sljakasi se nisu u tim godinama 'vracali'... Sta mu je velika prednost? On nije izgubio od mladjarije. Gubio je od starijih igraca. Znaci nema mladjarije koja ce da ga dugorocno ugrozava zato na sljaci ce ga biti jos godinama. Ali mislim ne apsolutno dominantan. Mislim da RG vise nece osvajati jer ce zavisiti od njega. Osvajace ga samo ako Novak bude lupao duple i pecao se u mrezu... Ili ove godine ako David opet skine svoje bokserice, ili minimalke, jer nekako mislim da on nosi one djedovske minimalke...
                    Ps. Nisikori ce da osvoji turnir na sljaci... Dobro, Hiraldo ce, ali zamalo. Kakvo 'vrijeme'.

                    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                    Comment


                    • Nadal je neprikosnoven na sljaci prema rezultatima u prosloj dekadi. Novak sveukupno gledano nije imao previse uticaja. Naravno da mu je najveci konkurent i na sljaci. Ove godine gledamo drugu situaciju od strane Nadala na sljaci i opet Djokovic nema nikakve veze sa time.
                      Promenio je on svoju igru, ali ne iskljucivo zbog Djokovica, nego zbog sebe samog pre svega i produzetak svoje karijere, rekao je i sam prosle godine tokom americke turneje.
                      Ne vidim kako poraz od Djokovica u Miami-u moze utiacati kad na sljaku gubis od Almagra, Ferera ili pre toga od Dolgopolova. O proslogidisnijim ne moze se nikako govoriti jer je forma Nadala posle US Opena bila prilicno niska, a Novakova obrnuto.
                      Nije relacija samo agresivna-defanzivna igra, nego i pojedine udarce koje je on usavrsio, recimo bekend. Za defanivnu igru njemu treba fenomenalno kretanje i stizanje svake lopte, koje on vise nece igrati, mozda eventualno u nekom ekstremno bitnom mecu, na GS.
                      Njegovo trenutno stanje je rezultat (nesrecnog) sklopa situacije ove godine, u kojoj nikako ne treba prenaglasiti uticaj Djokovica.

                      Comment


                      • Kad stari bi Rafa pobijedio prvi set na sljaci 6:2 a potom izgubiti dva sljedeca? Nikada.

                        Ali tih 6:2 ne bi dosli zbog sjajnih BH vinera, nego iscrpljivanjmem protivnika i ubijanjem volje i zelje u protivniku. Poslije 6:2 u prv setu, Almagro je mogao da se nada da ce Rafu da stane. I stalo ga je. Tako nije bilo prije koju godinu.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Kad stari bi Rafa pobijedio prvi set na sljaci 6:2 a potom izgubiti dva sljedeca? Nikada.

                          Ali tih 6:2 ne bi dosli zbog sjajnih BH vinera, nego iscrpljivanjmem protivnika i ubijanjem volje i zelje u protivniku. Poslije 6:2 u prv setu, Almagro je mogao da se nada da ce Rafu da stane. I stalo ga je. Tako nije bilo prije koju godinu.
                          Poboljsan bekend je bio primer, nisam rekla da mu je taj glavni udarac, iako trenutno forhend je ocajan. Prvi set je Rafa igra savim solidno, ali Almagro jako lose. On mec nije izgubio zbog svoje lose igre, nego zbog nemogucnosti da mec okrene u svoju korist. To je manjak samopuzdanja, koncentracije, i ne znam sta jos. Na ovaj nacin izlazi da nije bitno ko mu je protivnik, jer niti Almagro sada, a niti Ferer prosle nedelje nisu igrali nesto sto do sada nismo videli, ali je zato Nadal odigrao ono sto do sada jos nismo videli od njega na sljaku, u negativnom smeru naravno.

                          Comment


                          • Ziki i Nestor u finalu protiv para Huta Galung - S. Robert

                            Comment


                            • Originally posted by Niki View Post
                              Poboljsan bekend je bio primer, nisam rekla da mu je taj glavni udarac, iako trenutno forhend je ocajan. Prvi set je Rafa igra savim solidno, ali Almagro jako lose. On mec nije izgubio zbog svoje lose igre, nego zbog nemogucnosti da mec okrene u svoju korist. To je manjak samopuzdanja, koncentracije, i ne znam sta jos. Na ovaj nacin izlazi da nije bitno ko mu je protivnik, jer niti Almagro sada, a niti Ferer prosle nedelje nisu igrali nesto sto do sada nismo videli, ali je zato Nadal odigrao ono sto do sada jos nismo videli od njega na sljaku, u negativnom smeru naravno.
                              1.
                              Zasto je Nadalu FH ocaja?

                              2.
                              Zbog cega je Nadal izgubio mec ako ne lose igre? Mjereno Nadalovim nivom.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                1.
                                Zasto je Nadalu FH ocaja?

                                2.
                                Zbog cega je Nadal izgubio mec ako ne lose igre? Mjereno Nadalovim nivom.
                                Nadalovim standardom forhend mu je jako slab. Ne samo snagom nego i tehnikom. Nesto se popravilo juce i bilo je dovoljno za pobedu jer Almagro sigurno nije igrao najbolji mec, ali ipak je izgubio. Dva put je gubio servis za redom, a da pritom uzme protivnikov i to jedan put sa 0-40.To nije do igre nego do psihe, a posebno je do psihe onaj mlaki zicer u mrezi na 30-40 na 4-5. Dali on ima neku kocnicu koja mu ne daje da izvodi bitne udarce u bitnom trenutku, ne znam. Mislim da je samopouzdanje naruseno zbog celi niz okolnosti i da to proizvodi "neprirodnu" igru.

                                Comment

                                Working...
                                X