Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem je sto njih dvojica moraju igrati sve meceve, a ostali su tu radi podrske.
    Dubl je odlican, ljudi su zlatni sa OI, kad god igraju, odigraju dobro, ove godine finale IW.
    Jedini problem je umor i Stanova luda glava.
    Ali kad Federer igra, medju tri favorita su sigurno.
    Genius, outrageous, the best ever! RF!

    Comment


    • Originally posted by Panchev9 View Post
      Glavni problem za Svajcarsku je dubl..
      Ne bih rekao,prije je Wawrinka...ili Federer kada ne igra,kako kada
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by asprilja View Post
        vavrinka je bolji igrac od tipsarevica i troickog za klasu,nego je problem sto vavrinka nema taj osecaj pripadnosti naciji i ne moze da se natera da digne igru na visi nivo ni kada igra za reprezentaciju i zbog toga federer nikada nece osvojiti dc...em mora da igra i dubl...inace imaju idealnu podlogu da budu jedan od vodecih dc timova ali sta ces sa jadnickom vavrinkom,taj izgleda voli malo manje da trenira malo vise zene,kafane,po nosu
        Kako ti znas da li Wawrinka voli ili ne voli svoju zemlju?
        Problem je sto su oni tim od 2 igraca i jos je ogromna sansa da Wawrinka usere stvar...sa takvim "timom" je nemoguce uraditi bilo sta u DC...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by retro View Post
          Problem je sto njih dvojica moraju igrati sve meceve, a ostali su tu radi podrske.
          Dubl je odlican, ljudi su zlatni sa OI, kad god igraju, odigraju dobro, ove godine finale IW.
          Jedini problem je umor i Stanova luda glava.
          Ali kad Federer igra, medju tri favorita su sigurno.

          Zato sam naveo primjer Ljube i Ančića, njih dvojica su sve iznijeli, ili bolje reći, Ljubo je bio taj koji je skoro svaki meč morao dobiti da bi prošli. Svakako da su među glavnim favoritima kada Fed igra, i da je igrao stalno, ne mogu se oteti utisku da bi osvojili DC, ili igrali bar finale.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Kako ti znas da li Wawrinka voli ili ne voli svoju zemlju?
            Problem je sto su oni tim od 2 igraca i jos je ogromna sansa da Wawrinka usere stvar...sa takvim "timom" je nemoguce uraditi bilo sta u DC...
            pa znam koliki su mu igracki kvaliteti i znam koliko je mentalno nikakav kada igra za sebe,pa bi mi bilo logicno da moze neki nacionalni inat da proradi u njemu i da odigra kao covek taj dejvis kup ali ocigledno ne moze...tako da je to moj zakljucak...a ti ako branis vavrinku,onda sta da ti kazem
            Cuj prvi maj

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Zato sam naveo primjer Ljube i Ančića, njih dvojica su sve iznijeli, ili bolje reći, Ljubo je bio taj koji je skoro svaki meč morao dobiti da bi prošli. Svakako da su među glavnim favoritima kada Fed igra, i da je igrao stalno, ne mogu se oteti utisku da bi osvojili DC, ili igrali bar finale.
              Ali zaboravljas da kada je Roger vladao tenisom, da je tada Stan bio mnogo, mnogo losiji igrac nego sto je danas i da su tada mogli da racunaju na 2 poena, ali ne znam gde bi nasli taj treci protiv ozbiljnijih reprezentacija.


              Originally posted by asprilja View Post
              pa znam koliki su mu igracki kvaliteti i znam koliko je mentalno nikakav kada igra za sebe,pa bi mi bilo logicno da moze neki nacionalni inat da proradi u njemu i da odigra kao covek taj dejvis kup ali ocigledno ne moze...tako da je to moj zakljucak...a ti ako branis vavrinka,onda sta da ti kazem
              ne branim ga, znas koliko me briga za Vavrinku
              ali ako je sad isao u Australiju, ako je isao u Kazakhstan prosle godine i stalno igra za DC, ne znam odakle ti osnova za onakvu izjavu
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Ali zaboravljas da kada je Roger vladao tenisom, da je tada Stan bio mnogo, mnogo losiji igrac nego sto je danas i da su tada mogli da racunaju na 2 poena, ali ne znam gde bi nasli taj treci protiv ozbiljnijih reprezentacija.

                Gdje su ga nalazili Hrbaty i K.Beck.

                Comment




                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Zato sam naveo primjer Ljube i Ančića, njih dvojica su sve iznijeli, ili bolje reći, Ljubo je bio taj koji je skoro svaki meč morao dobiti da bi prošli. Svakako da su među glavnim favoritima kada Fed igra, i da je igrao stalno, ne mogu se oteti utisku da bi osvojili DC, ili igrali bar finale.
                    Ljubo je sve iznio tada,Mario je igrao dobro dubl i dobio Mertinaka na kraju,koji je poluteniser u singlu
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • ma dobro je, u pravu ste, nemam nameru da ulazim u ovu rapsravu...
                      meni je drago sto je Fed bio dovoljno pametan i video kakve su mogucnosti njegove reprezentacije i nije se zaludjivao da moze da osvoji DC.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by FC Nadal View Post
                        Olimpijada je pokazala kada hoce da i tu mogu biti izuzetno jaki
                        To jeste tako za OI..
                        Ali isto tako nije za DC..

                        AK47: slazem se.. Ali i sve to zajedno.. Sto bi rekao narod: djuture..;)

                        Comment


                        • pa naravno da nije mogao sa chiudinelijem i vavrinkom...morali su ga bogovi pogledati pa da svaki put dobije sve singl i dubl meceve jer jednostavno nema drugog boda u singlu
                          Cuj prvi maj

                          Comment


                          • Djokovic N. (Srb) - Del Potro J.M. (Arg)
                            18.09.2011 14:00
                            Otkazano

                            Valjda igra Djokovic ...?
                            SignaturE se cheka ...sigpic

                            Comment


                            • Nisam bio kod kuce prethodna 2-3 dana pa sad procitah sta ste pisali oko DC.

                              Prvo DC je drugorazredno takmicenje koje smo mi prosle godine osvojili i koje mene ne zanima vise, potpuno mi je sve jedno sta cemo uraditi u njemu u buducnosti.

                              Voleo bi i da Novaka ne zanima vise ali nece on da kvari svoj imidz u Srbiji. Mada isto mu je sve igrao ne igrao uvek ce se naci da ga neko opljune, kako za Srbiju propusta meceve ili ako bude gubio meceve u DC da kad igra za Srbiju se ne trudi isto kao kad igra za sebe i za novac.

                              Novak je sad u prajmu i moze da igra na ovom nivou ili priblizno ovom nivou jos 2-3 sezone i u te 2-3 sezone mora da se cuva maksimalno od povreda i da skupi sto je vise moguce slemova da bi usao u istoriju kao jedan od najvecih igraca koji su igrali ovaj sport.

                              Mogucnost da mi imamo ovakvog igraca u narednih 100 godina je ravna nuli.

                              I sad on pored ovakvog rasporeda treba jos da gubi mesec dana godisnje na nizerazredni DC. Pogotovo sto mu taj DC oduzima drogocenih 10-ak dana(ako igramo finale) u medju sezoni da radi na svojoj igri.

                              U medju sezoni se radi najvise na tehnickim elementima igre i tu je najveca sansa da se poradi na nekim elementima koji skripe u igri. Kad krene sezona nema vremena za to.

                              Iako Djokovic prica da mu je Davis Cup pomogao dosta, ipak nije sve do tog DC. Ko pogleda malo snimke sa DC i sa AO videce da Novak ne udara lopticu isto i da cak i ne drzi reket isto posebno iz forhenda. Taj forhend mu je i najvise napredovao u igri u odnosu na ranije.

                              Federer nema DC, pa sta? Mislim da mu je to zadnja rupa na svirali i da njega boli sto nema DC isto kao kad mene ujede komarac.

                              DC nek jure ovi propali talenti i igraci koji su protracili svoj talenat a visestruki osvajci mejdzora zna se sta treba da igraju i na sta da se koncentrisu.

                              Mastersi su cak sada u drugom planu koji su znacajniji pokazatelj od DC kakav je neko teniser bio kad se podvuce crta na kraju karijere.

                              edit: Sad se setih da svi prizeljkuju taj susret Noleta i Nadala u areni. I ja bi se radovao tom susretu da stoka iz saveza hoce da proda karte pravoj teniskoj publici. Nego ce da podele te karte indijancima koji blage veze sa tenisim nemaju i onda ce da nas nadglasvaju par stotina ili hiljadu gostujucih navijaca.
                              Last edited by unagi; 17-09-11, 23:15.

                              Comment


                              • Svakom vrhunskom sportisti ili bar većini, jer ima i drugačijih primera, želja je da postignu što veće rezultate i u nacionalnom dresu, bez obzira da li je to takmičenje gde nastupa njegova reprezentacija drugorazredno ili koje već po nečijem rangu i bez obzira da li je u pitanju pojedinačni ili kolektivni sport.
                                Ni Srbija neće biti u stanju da neprekidno osvaja DC i zašto ne iskoristiti priliku kada već imamo sa kim i zašto ne ispisati istoriju. To se pamti i broji. A rang je nebitan.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X