Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Grande Premio Petrobras do Brasil (Sao Paulo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by raven2005 View Post
    Ako je Alonso toliko bio bolji od Hamiltona sto je onda, u sezoni 2007, imao samo 2 startne pozicije a Hamilton 6. Trebao je pokazati sta moze u kvalifikacijama i sve bi ucutkao. A i svi znamo da Alonso mora da ima status prvog vozaca da bi se uzdigao, 2005-2006 je imao slabijeg timskog i bio je 1. vozac. Alonso kao i Hamilton su bili novi vozaci u Mclarenu 2007, naravno da bi trebali da imaju ravnopravan odnos u timu nek se dokazu. Sta ima veze sto je Alonso uzeo dve titule nije ih uzeo u Mclarenu da bi sad Mclaren imao obavezu da im on bude prvi vozac. Po ovome sto si napisao talentovani vozaci ne bi trebali da idu u tim koji ima svetskog sampiona jer ce sigurno biti 2. vozac i nositi vodu 1-om, a tek da ne spominjemo mlade talentovane vozace koji su mozda i bolji od sampiona i zbog naredbi tima nece smeti da preteknu prvog a kamo li da budu ispred njega vise od 3-4 kruga. Dosta je bilo u Schumacher eri toga, ovako je dosta zanimljivije za sport iako je to samo lazna iluzija. Ja nekazem da je Alonso los vozac, ali njegov karakter je meni nesvarljiv. Jedini vozaci koji idu na cisto trkanje i perfekciju su Hamilton, Vetel, Raikonnen, Perez, Kobayashi, Maldonado (iako mi isto njegov karakter smeta) i ajd Hulkenberg, po zadnjoj trci; i to su po meni vozaci. Alonso nekad previse kalkulise a zna se da moze da odvoza pravu trkacku trku.
    Koliko se ja malo eto doznajem, broje se trke i pozicije na trkama.
    Jer, kao što i sami znamo, na treningu se može odvesti jedan idealan krug svaki put, uz podršku tima i vascele tehnologije koja im stoji na raspolaganju. A opravdavati ravnopravan status Šampiona i početnika je u najmanju ruku apsurdna odluka, da ne koristim bezobraznije izraze.

    Trka je već nešto drugo, tempo i konstantnost, uz dobru taktiku sa boxom - uvek donese najviše podijuma u toku sezone. Svi mi sada možemo preko sajta pratiti tempa tokom krugova.


    Moje pitanje ljubiteljima Hamiltona, Fetela i ostalih agresivnih vozača.

    Da li agresivna vožnja donosi uvek rezultat, ili samo onda kada se krene sa pola, i vozi manijakalno bez ikoga ispred sebe? Takva vožnja može biti samo ispraćena ukoliko vozite savršeno spreman bolid. Ako to nije slučaj, onda ćete se zabiti u zid zbog manjka prianjanja ili viška podupravljanja, ili će vam eksplodirati motor ili menjač....

    Ja se ne sećam da je Alonsu riknuo motor ili menjač ikada. Karambole ne ubrajam, jer je tu mnogo faktora u igri.

    Da li se sećate dominacije Šumija? Sećate naravno.

    Da li je Šumi bio toliko bolji vozač od drugih ili je bolid Ferrarija te godine bio - idealan? Tada je Šumi, kao vrstan i mehanički školovan vozač, sebi prilagodio, ionako odličan bolid. Nije on tada imao pikove kao npr Hamilton na svojim trkama. On je vozio najjačim tempom od početka do kraja. Setite se samo koliko njih je obilazio za krug. Sramota je to bilo gledati, za te timove.

    Nisam voleo njegov stil zbog korišćenja odbrambene taktike na način koji su se u mnogo slučajeva graničili sa sportskim. Ali je bio tempo vozač, koji je maksimum izvukao iz onakvog - idealnog Ferarija.

    Elem, moja tvrdnja je da je danas veliki faktor tehnologija u svemu tome, a da je vozač sve manji.Dokaz za to je pojava Alonsa i rušenje Šumija. Momak je vožnjom koja ne ugrožava nikada ni njega ni druge a ni bolid, putanjama kojima štedi gume, došao do titule sa onakvim bolidom

    Meni se više sviđa dobra borba i proboj na startu i tokom trke, na skoro svakoj od trka Alonsa, nego beg i solo vožnja sa manijakalnim ritmom, dok ne dođe opomena iz boxa da se ipak radi o mašini koja se kvari....
    Druga stvar je situacija sa Meklarenom i Hamiltonom koja se dešavala onomad, to je bilo ponižavanje Alonsa na kub.
    Bio sam nezadovoljan odlukom Alonsa da pređe u Meklaren tada, ali šta da se radi. Izgubio je kontinuitet u karijeri, i sad mu se to vraća kao bumerang.



    Sve čestitke Berniju i Fetelu na tituli!!! Momak je iskoristio sve pogodnosti koje su mu bile dostupne uz neosporan talenat.

    Comment


    • Tesko da je iko bolje od Mihaela mogao mehanicarima da prenese stanje bolida u voznji i eventualne stvari koje treba ispraviti.. do najsitnijeg detalja je poznavao mehaniku a poznato je i da je do kasno radio na Ralfovim kartinzima dok se ovaj zajebavao sa drustvom
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Rossini, evo posto si napisao da si izneo samo gole cinjenice, samo da istaknem da Hamiltonov neuspeh 2009 godine nije bio neuspeh sa idealnim bolidom, vec naprotiv, sa bolidom koji je zaostajao za genijalcem Brawnom svetlosnu godinu u prvoj polovini te sezone, a takodje je zaostajao i za Williamsom i Toyotom, jer su ta 3 tima jedina imala onaj dvostruki difuzor, koji je Buttonu doneo titulu, a te sezone je i Red Bull poceo da se probija ka vrhu, opet zahvaljujuci jednom genijalcu, Newey-u. Tako da te 2 pobede nisu neuspeh, jednostavno specificna situacija je bila te sezone... kad smo vec kod golih cinjenica...
        Da se vratim na 2007 i toliko favorizovanje Hamiltona, moram da priznam da te godine jos uvek nisam navijao Lewisa, cak sam ga poprilicno mrzeo, upravo zbog toga sto je uleteo direktno u jedan od najjacih timova. Licno nikad nisam pratio desavanja van staze, tako da svi ti intervjui, medijske kampanje i ostalo su mi nepoznati, ali verujem ti na rec. Ono sto mene zanima je da li su Alonso i Hamilton imali identican bolid? Mislim da jesu, ako se neko bolje seca neka me ispravi. Da li je korektno sa strane tima da kaze da ne favorizuje nijednog vozaca? Po mom misljenju jeste, bez obzira sto je jedan dvostruki sampion a drugi pocetnik. Ako je ovaj dvostruki sampion bolji, onda ce to i dokazati na stazi, da li je to dokazao? Pa bas i nije, i slozices se da je Lewis jedini dostojan kolega kojeg je Alonso imao i jedini koji mu nije bio potcinjen i eto, zavrsili su na istom broju bodova, dvostruki sampion i pocetnik. Ovim ne zelim da kazem da je Lewis bolji vozac od Alonsa, imali su jednu sezonu na ravnopravnim bolidima i zavrsili je izjednaceni, sve ostalo je glupo porediti. Ove sezone je Alonso na slabijem bolidu zavrsio daleko ispred, da ne duzim pricu, svima nam je poznato vec koliko je Hamilton (McLaren) prosuo bodova...

        I ja smatram Shumija najboljim vozacem svih vremena, opet bih ponovio da te 2005 kada je Alonso osvojio titulu, Ferrari kolko god da je bio dobar bolid, imao je proklete Bridgestone gume, koje su bile daleko iza Michelinki. Ipak je Shumi imao samo 1 pobedu te sezone i to u trci 6 vozaca u Indianapolisu, a cak i tad je morao Barikelo da odradi fejk izletanje dok je bio na prvoj poziciji i da Shumi prodje, a Rubens se vrati na drugo mesto, mislim sramota, ali toliko o tome koliko su se uopste Alonso i Schumacher borili za titulu, dakle po mom misljenju je smesno pricati da ga je Alonso nesto tu nadigrao, ako je nekoga nadigrao onda je Kimija, mada su obojica imala po 7 pobeda, i McLaren je bio daleko nepouzdaniji. Kad smo vec kod golih cinjenica i prici kako je Alonso skinuo Schumija...

        Vezano za "manijakalnu" voznju Schumachera i Vettela sa pol pozicije, kao suprotnost ne znam cemu, Alonsovom probijanju od pozadi??? Schumi i Vettel kad god su se nasli na zacelju uspevali su da se probiju do samog vrha, Vettel je to uradio nekoliko puta ove sezone, najsveziji primer poslednja trka i Abu Dabi, Schumacherove primere vec da ne nabrajam... Ako bismo trazili savrsene vozace, ili bar one koji su najblizi tome, onda bi ova dvojica bila u samom vrhu, psihicka stablinost + suva brzina + konstantnost + borbenost, retko ko ima ceo paket...

        Samo jos da kazem, mislim da vecina nas prvo pocne iz nekog neobjasnjivog razloga da navija za nekoga, a tek onda racionalizuje to navijanje i hvali svog vozaca kao da je najbolji, a ostalima samo nalazi mane, realno tako je u svakom sportu... tako da smo na kraju krajeva svi subjektivni...
        Last edited by Tony_G; 27-11-12, 18:21.
        sigpic

        Comment


        • Rosini, veoma retko, skoro nikad ne ucestvijem u raspravi koje bolji od dva vozaca, ali posto si na kraju napisao "da ne bude zabune" da ti skrenem paznju na nekoiko zabuna u tvom obimnom postu kojeg sam procitao dva-tri puta. Kazes posle Sene, Prosta, Mensela dosli su neki novi momci Patreze, Alboreto....
          Nesretni Rikardo Patreze je u F1 usao 77-8, sest-sedam godina pre Sene, Pokojni Mikele Alboreto 81
          Zatim o pocecima Sumahera, Hila, omiljenog mi Zaka Vilneva, nisu oni karijeru poceli u trecerazrednim timovima
          nego Sumi pose jedne trke u Dzordanu u odlicnom Benetonu druga dvojica u dominantnom Viijamsu.
          Ono sa kraljicom nisam razumeo, sem kada je Ledi Di predala pobednicki pehar krajem devedesetih, nesto ih nisam vidjao na trkama. A sto se tice Meklarena necu da budem njihov drveni advokat ali nije da samo favorizuju britance, u vreme saradnje sa Mercedesom vozacki tandem je bio Kulthard-Hakinen prvu pobedu je doneo Kulthard adve titule je osvojio Hakinen a i Hamilton mi ne lici na tipicnog britaanca. Dalje ni Grem ni Dejmon Hil nisu vozili za Meklaren nije ni Fil Hil a on nije ni britanac tako da neznam na kog Hila mislis. Odnos Hamilton- Alonso necu komentarisati
          samo da te potsetim kada su za Meklaren vozili Prost i Sena Prostu je to bila peta sezona u ekipi a Seni prva.

          Ja sam ovim postom pokusao da ukazem da 30-ogodisnje iskustvo u pacenju F1 ima neke prenosti.
          Pozdrav Rosini, nadam se da cemo imati slicna gledista po pitanju Valentina Rosija.
          Last edited by Alan; 27-11-12, 19:18.

          Comment


          • Izgleda nije sva nada umrla,Vettel obisao Toro Rosso pod zutim zastavama...

            http://www.youtube.com/watch?v=HfIs1wgJLBU

            Ferrari ce se zaliti...

            Evo duzi video..

            http://www.youtube.com/watch?v=LFER0esusF0
            Last edited by Vibe; 27-11-12, 21:31.

            Comment


            • Originally posted by Frenky View Post
              Ferrari će se žaliti na Red Bull ... http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-...ti-na-red-bull
              Ne znam koliko ljudi cita ovu temu, svejedno, ovo je vrlo bitna stavka. Nesto sto skoro niko nije primetio, a moglo bi (trebalo, ako se Ferrari odluci na ovaj potez) da promeni sampiona.

              Ukratko, Vettel je pretekao Kobayashia pod zutom zastavom, incident je proglasen za regularan jer je Kamui isao u boks i Vettel ne bi ni dobio priliku da vrati mesto u regularnim uslovima. Medjutim, to nije jedini bolid koji je Vettel pretekao pod zutim zastavama, ucinio je to i sa Toro Rossom Vergne-a. Incident evidentno postoji, kao sto je objasnio momak, koji nije u F1, na ovom videu.



              Pogledao sam i ishod trke na f1.com i video da je Vergne na 19.2s iza Vettela. Vrlo cudno, s obzirom da je bio SC i da su bolidi imali priliku da se skupe.

              Cisto da obavestim, mislim da se nista nece promeniti, jer ni za bitnije stvari FIA nije reagovala. Ne vidim zasto bi Bernie dozvolio da oduzmu Sebu tesko zaradjenu titulu...

              Pretece me, Vibe...

              Treba napomenuti da je u drugom Vibe-ovom klipu lepo objasnjeno zasto Kobayashi prolaz nije bio nelegalan. Svetla o kojima su na Sky pricali su bila mirna zuto-crvena svetla sto oznacava mokru stazu, a ne zutu zastavu. Taj prolaz je bio sasvim legalan. Ovaj nad Toro Rossom, sa druge strane, nije, vidi se da Vettel nije obratio paznju na to, jer stekao sam utisak po polozaju bolida i pozicioniranju istog, da je bio spreman da pretekne Kamuia tek kada se ugase zuta svetla na njegovom displeju. U prevodu, bio je svestan situacije tad, sa Toro Rossom nije.
              Last edited by Vanja #66; 27-11-12, 21:52.

              Comment


              • Ako kazne Fetela , koliko ga mogu kazniti , 20s ?
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Kazna za to nakon trke je 20s, uzima se neko prosecno vreme prolaska kroz boks. Sasvim realno, jer ako se to uradi na stazi, kazna je upravo drive-thru. Vec rekoh, Vergne je bio vrlo zanimljivih 19.2s iza Vettela, a kazna je 20s. Sto ce reci, ako se primeni - Alonso 272, Vettel 271.

                  Tesko, sumnjam u to iskreno. Ali ne sumnjam da ce Ferrari probati, previse vec duguju Alonsu, ovo je druga titula koju su mu duzni.
                  Last edited by Vanja #66; 27-11-12, 21:57.

                  Comment


                  • Kada ce se znati je li FIA odbila ili prihvatila zalbu ?
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Kakva crna kazna, budite ozbiljni.

                      Nema teorije da ce se sampionat prekrajati za zelenim stolom.

                      Comment


                      • Imaju do 30. novembra da predstave slucaj.

                        Comment


                        • Verovatno nece, to bi bila najznacajnija odluka FIA u istoriji, bar novijoj. Mada bi bilo posteno, snimak je vrlo jasan.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                            Kakva crna kazna, budite ozbiljni.

                            Nema teorije da ce se sampionat prekrajati za zelenim stolom.
                            To sto je zadnja trke sezone,ne znaci da on moze da radi sta hoce,treba ga kazniti!
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Verovatno nece, to bi bila najznacajnija odluka FIA u istoriji, bar novijoj. Mada bi bilo posteno, snimak je vrlo jasan.
                              Pazi, mozda i nije... A sta ako ga Vettel nije pretekao u punoj duzini, tj. da se zadnji deo Vettelovog bolida i dalje preklapao sa Vergneovim? Hm, mozda cemo dobiti pojasnjenje pojma "preticanje u Formuli 1"...

                              3 sekunde, ovo sto je mare rekao... Pravila vaze tokom cele sezone, malo je trka na kojima nije doneta neka odluka nakon trke ove godine. A vozac nije sampion Formule 1 dok ne podigne trofej u Monaku...

                              Comment


                              • Pitam se da li su u Red Bullu racunali na ovih 20 sekundi i rekli Vergne-u da uspori,jer su iza safety cara vozili mislim 2 kruga,trebalo bi da zavrse trku u samo nekoliko sekundi razlike Vettel i Vergne.

                                Ali izgleda nije sve poslo kako treba....0.8 sekundi koje mogu da odluce svetskog sampiona.Neverovatno...Mada cisto sumnjam

                                Comment

                                Working...
                                X