Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prvo pozdrav i dobrodosao, pisi sto vise.

    A sad, de posta stoji, ali ima nekoliko stvari u kojima se ne slazem sa tobom. EL bi nastavila u istom smeru i da mi ucestvujemo kao zasebna liga. Vec sam pricao o propustenoj prilici 2000/2001. Ali kada pogledas, pitanje je da li u ovom sistemu ima para da se izdrze recimo 4, 5 ozbiljnih klubova. Ozbiljnih bi podrazumevalo spremnih za Evropu da ne budu oduvani na svakom koraku. Za tako nesto treba oko milion eura do dva godisnje u igrackom kadru i strucnom stabu. Odakle tolike pare ovde. Samo u tako nekim politickim projektima. Da se razumemo, to nije kradja od drugih klubova, te pare bi otisle u neke druge projekte. Sada se sve krece cini mi se u malo boljem smeru, evo Mega je potpisala ugovore sa tri strane firme. Da, to nisu neki giganti, ali pokazuje se kako moze napred.

    Partizan je napravio neke greske u strukturi tima za ovu sezonu, u odnosu sa igracima, ali jos uvek ima bar solidne rezultate. Da su imali jednog iskusnog igraca prosli bi u grupi u EL i imali bi 3 pobede vise u ABA garantujem. Iz tog i takvog Partizana ce izaci 3-4 potencijala za reprezentaciju, sto isto nije zanemarljivo. Izaci ce i nekoliko NBA potencijala. Neko je pricao u onim strucnim emisijama da su izgleda u Partizanu procenili da se ne isplati praviti igrace za EL timove, vec da samo treba uzimate mlade sa fizikalijama i pokusavati da ih uvalis na neki draft, pa da dobijes milionsku nadoknadu. Sve u svemu, nije da nema ideje, nego nema para i to je glavni problem rukovodstva Partizana, mada su i oni morali da bolje iskoriste dobre rezultate iz prethodnih sezona, da nadju bolje sponzore. Tu je odgovornost Sase Danilovica i Todorica, morali su da ubace nekog biznismena u svoj tim. Zvezda je sa jednom dobrom sezonom dosla do jacih sponzorskih ugovora, mozete li zamisliti sta bi bilo da su igrali F4?

    I tu dolazimo do Zvezde i Covica. Moj imenjak je takav kakav je, ima svoju istoriju i soli na repu, ali time treba da se bavi policija i tuzilastvo a ne navijaci. Da ne bese tog zlikovca Covica, Zvezda ne bi bila registrovana na Stjepana Supanca, vec ne bi ni postojala. A vec sledece sezone kada se bude igrala EL, videcete kako to moze da izgleda i koji ce sve sponzori doci, koliko ce para biti. Problem je samo sto nas sistem ne moze da izdrzi vise od tri stvarno ozbiljna kluba. Zato je ABA za sada neophodna, jbg. Drugacija ABA liga. Trziste je vece, utakmice su jace, ima bar nekog sponzorskog interesa. Mene recimo nervira sto se ne proba da INA ili tako neka hrvatska firma bude sponzor Zvezde. Ili neka srpska firma da sponzorise Cibonu, Cedevitu. Treba prodati vece trziste i interes, a ne zatvarati se u nacionalisticke zablude, nema tu srece.

    Ako bi se promenio sistem vrednosti i pogledi na biznis stranu kosarke, garantujem da iz ABA lige moze da izadje bar jedan klub kojem ce se isplatiti da ima halu od preko 10k ljudi i ogromnim budzetom. Samo da shvatimo da je trziste od 22 miliona vece od onog od 7, i da euro od Hrvata, Grka, Amerikanca i Rusa vrede potpuno isto kao i onaj od Srbina.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Nece me biti neko vreme pa cisto da bacim neku prognozu za F4:

      Partizan prvi, ostali neka se sami poredjaju...

      Comment


      • Koja ludnica, cuj 40 KM ulaznica. Hahahahah
        Jesi li oni svesni u kojoj drzavi se igra. Mada je kapacitet jedva 5000 (od toga 3000 ide bez prodaje) , 2000 verovatno mogu prodati po utakmici.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ФК Борац Бања Лука
          Капацитет 3 500, за Ф4 - 3 000. Цијене су дупло повећане због велике потражње гостујућих навијача, као што рекох из КГ нуде 100 КМ за додатни контигент. Навијачи из РС ће вјероватно добити бесплатно карту тј. тих 800.
          Ko ce dobiti besplatnu kartu? Drug pokusava vec duze vreme da nabavi/ugovori karte za nas trojicu, ali ne ide...
          Normalni ljudi ne mogu doci, jebes takav F4.
          Last edited by Black Mamba 24; 18-04-13, 17:15.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Crna Zmija View Post
            Ko ce dobiti besplatnu kartu? Drug pokusava vec duze vreme da nabavi/ugovori karte za nas trojicu, ali ne ide...
            Normalni ljudi ne mogu doci, jebes takav F4.
            Навијачи Игокее! Карте се дијеле по двије и продаваће се на благајнама по двије уз личну карту.

            Па не знам шта су требали, отворити капије широм. То је и за њих прилика да покрију трошкове организације
            Last edited by ФК Борац Бања Лука; 18-04-13, 17:23.
            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

            Comment


            • Originally posted by ФК Борац Бања Лука View Post
              Навијачи Игокее! Карте се дијеле по двије и продаваће се на благајнама по двије уз личну карту.

              Па не знам шта су требали, отворити капије широм. То је и за њих прилика да покрију трошкове организације
              Naplacivati 20 eura po utakmici (pritom se ne kaze koliko ce biti za finale, verovatno skuplje) je smesno.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Mogli su lagano u Kragujevcu organizovati kad vec placaju 100 KM.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Crna Zmija View Post
                  Mogli su lagano u Kragujevcu organizovati kad vec placaju 100 KM.
                  Oni svakako nemaju vise od 800 navijaca. Mada, mozda Mladja vuce rodbinu
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Oni svakako nemaju vise od 800 navijaca. Mada, mozda Mladja vuce rodbinu
                    Ako oni imaju 800, Igokea ima 80.
                    Podelice ulazice guzonjama, kao i za utakmicu protiv CZ.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Crna Zmija View Post
                      Podelice ulazice guzonjama, kao i za utakmicu protiv CZ.
                      Ma jasno, skontao sam odmah kada sam pre neki dan procitao kako ce se deliti, ono je smehotres.

                      Kako ce ta ekipica organizovati derbi u finalu, ja se plasim, bukvalno.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by ФК Борац Бања Лука
                        Та "екипица" је најбољи тим регионалне лиге, а ФМП питање да ли може ући и у полуфинале лиге Србије
                        Govorim o organizatorima, Dodikovim dupeuvlakacima, ne o klubu. Ocigledno je po ovakvim sitnicama da nisu dorasli organizaiji ovakvog dogadjaja, ma koliko smesan i saradican bio.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Ja ne bih siguran da neke grupe nece doci iz Beograda, prolaz u EL je ipak druga prica. U Republici Srpskoj je uvek bilo vise Zvezdasa (moji su poreklom iz Mrkonjica tako da nisam bas neupucen), i prosli put kada su pokusani svi zivi manevri da ih ne bude u hali, usli su, bili glasniji, nadigrani smo na terenu, a onda su dobili srednji prst od jednog od gorepomenutih medveda. I kada su dolazili da gledaju vaterpolo ispalo je neko sranje sa lokalnom nekom grupom, ne znam ni ja ko su. Tako da ce to biti logisticka nocna mora, u hali koja za to nije predvidjena i ima samo jedan ulaz ako sam dobro razumeo.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Ne, ne, naravno da oni to nikada nece priznati iz svojih razloga sa kojima se ja ne slazem, nece nositi ni zastave verovatno, ali ce biti prisutni.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Prestanite da pricate o necemu sto ne znate i u sta niste sigurni.



                              A, ti odjebi od FMP-a i njegovih navijaca. Dobro znamo da nas Pantera ima malo, samo eto onako tripujemo da smo opasni i lojalni
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Pusti ti sta Tomos prica, zato sam mu i rekao da ne pise o onome sto ne zna. Grupa sa obelezjima se sigurno nece pojaviti, pa sve da Stern sutra izjavi da pobednik jadranske ide u NBA. A, ti samo sto si docekao na keca da opljunes po necemu sto realno ne postujes (mozes pisati sta god hoces, ali to ti provejava kroz postove), to je druga stvar i jos jednom ti kazes da se manes FMP-a. Ne moze svako da bude Panter iz Zeleznika!
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X